vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

52 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ducati.Jimakos, manoslykos, Mimhsdr

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1425 στις: Απριλίου 19, 2012, 13:26 »
Καλημέραααααααα!!!!
Δειλά δειλά αποφάσισα να συμμετέχω και εγώ σε αυτό το φόρουμ. Το παρακολουθώ μέρες τώρα, περισσότερο για να μάθω κάποια πράγματα για το Η.Τ. αφού έχω πάρει την απόφαση να κόψω Κ.Τ. (έμαθα και τους πρώτους όρους :)) ). Αύριο περιμένω να μου έρθει το πακετάκι που παρήγγειλα με μεγάλη ανυπομονησία!!!!!!!!!
Θα χρειαστώ πάρα πολύ την πολύτιμη βοήθειά σας και θα σας ζαλίζω τον πρώτο καιρό, αλλά δυστυχώς δεν έχω που αλλού ν' αποτανθώ. Ήδη το πρωί τρέλανα τις κοπέλες στο τηλεφωνικό κέντρο της nobacco, μέχρι να μου λύσουν τις πρώτες απορίες μου και να σημειώσω εδώ ότι ήταν πολύ πολύ πολύ ευγενικές, φιλικές και εξυπηρετικές!
Νομίζω ότι στο να στραφώ στο ΕΤ είναι απόφαση ζωής! Το θέλω πάρα πολύ αυτό, αν και η πρώτη μου προσπάθεια στέφθηκε με αποτυχία, περισσότερο από έλλειψη πληροφόρησης και βιαστικής αγοράς ΗΤ (το πήρα από ένα φαρμακείο :eyesplash:, υγρό χωρίς νικοτίνη και η πρώτη εμπειρία ήταν αποκαρδιωτική :wall:). Μέχρι που ανακάλυψα αυτό το φόρουμ. Διαβάζοντας τις εμπειρίες των μελών ενθουσιασμένων και μη, πήρα ξανά τα επάνω μου! Είπα μέσα μου:"Δεν μπορεί τόσοι άνθρωποι να περιφρόνησαν το ΚΤ και να συνεχίζουν το ΗΤ και να μην υπάρχουν ελπίδες για μένα?" :-\

Ελπίζω να τα καταφέρω και πάντα με την δική σας βοήθεια.

Εύχομαι στο μέλλον να σας προσφωνώ φίλους μου συνατμιστές!!! :bye:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1426 στις: Απριλίου 20, 2012, 13:13 »
Χαίρετε!
Είμαστε ο Διονύσης και η Χριστίνα!
Χρόνια καπνιστές αποφασίσαμε πριν λίγους μήνες να δοκιμάσουμε το ηλεκτρονικό τσιγάρο!
Τα καταφέραμε με μεγάλη επιτυχία και ήδη μετράμε πέντε μήνες ηλεκτρονικού καπνίσματος χωρίς να έχουμε νιώσει καθόλου την ανάγκη να γυρίσουμε πάλι πίσω στο κανονικό τσιγάρο!
Χάρη λοιπόν σε αυτή την επιτυχία αποφασίσαμε να ανοίξουμε κατάστημα ηλεκτρονικού τσιγάρου στη δική μας γειτονιά, στη Λαμπρινή, στο Γαλάτσι! Επιλέξαμε να είμαστε οι αποκλειστικοί αντιπρόσωποι της natura στην περιοχή, αφού κι εμείς χάρη στα δικά της προϊόντα καταφέραμε να κόψουμε το κάπνισμα! Το μαγαζί άνοιξε πριν λίγες μέρες και έχουμε ήδη αντιληφθεί ότι ο κόσμος που θέλει να κόψει το κάπνισμα δεν είναι λίγος! Ωστόσο τους λείπει η σωστή ενημέρωση! Μαθαίνοντας την αλήθεια για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα οι περισσότεροι δέχονται να κάνουν κι αυτοί την προσπάθειά τους προκειμένου να κόψουν γρηγορότερα την "κακή" συνήθεια! Μέρα με την ημέρα παρατηρούμε ότι η κίνηση στο μαγαζί αυξάνεται κι αυτό σημαίνει ότι ο κόσμος 'εχει αρχίσει να εμπιστεύεται πια το ηλεκτρονικό τσιγάρο!
Το κατάστημά μας βρίσκεται Ιωάννου Φωκά 86 και το τηλέφωνο επικοινωνίας είναι το 210.29.19.225.
Περιμένουμε τον καθένα από εσάς πρώτα για τη σωστή σας ενημέρωση πάνω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο κι έπειτα για να σας προμηθεύσουμε  με το κατάλληλο ηλεκτρονικό τσιγάρο (EGO-T.EGO-C.EVO,510-T)

Να είστε καλά!

Αποσυνδεδεμένος Zion

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
  • να το κοψω?ασε...θα ατμισω καλυτερα!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1427 στις: Απριλίου 20, 2012, 18:23 »
καλησπερα σε ολους!
ειμαι ο Νικος απο θεσσαλονικη χαριλαου και ειμαι ηλεκτρονικος.βαρυς καπνιστης εδω κ 15 χρονια με λιγες αλλα ματαιες προσπαθειες να το κοψω.αλλα εδω κ 4 μηνες που ξεκινησα το ατμισμα τα πραγματα πανε πολυ καλυτερα.ειδικα τον τελευταιο μηνα εχω ξεχασει τι σημαινει τσιγαρο!κ αφου εγω γουσταρει με τον ατμο,ποιος ο λογος?
πολλα πραγματακια εχω μαθει τον τελευταιο καιρο και οσο περναει ακομα περισσοτερα.και με τη βοηθεια ολων εδω στην παρεα του forum ακομα και ακομα περισσοτερα.και φυσικα με την ανταλλαγη αποψεων να μπαινω σιγα σιγα στο mood της φασης που απο οτι φαινεται ακρως ενδιαφερουσα ειναι!
αυτα τα λιγα προς το παρον και με τον καιρο ακομα περισσοτερα!
τις καλησπερες μου και παλι και καλως σας βρηκα!
respects
Νικος Σιωνας

Αποσυνδεδεμένος bigeagle

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1428 στις: Απριλίου 20, 2012, 23:00 »
ειμαι ο κοστας απο κρητη 50 χρονια καπνιστης ΚΤ και τωρα ατμιζω κανονικα με ητ και ειμαι πολυ ικανοποιημενος σαν νεος ατμιστης . Θελω την βοηθεια σας και σας ευχαριστω παρα πολυ  :respect: :respect: :respect:


Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1429 στις: Απριλίου 20, 2012, 23:25 »
Γεία σας, καλώς σας βρήκα και καλώς με βρήκατε  :bye:

Είμαι η Αγγελική, μια τρελλαμένη ψυχολόγος. Είμαι 24αρων Μαίων και ξεκίνησα να παίζω με το κακό διαολάκι (ΚΤ) ουστιαστικά στο 1ο έτος της σχολής το 2005 ενώ ειχα αρχίσει να πειραματίζομαι μαζί του απο τα τέλη του λυκείου. Αποφασίσαμε με τον άντρα μου (Koloky8anos) να  δοκιμάσουμε το ΗΤ πρίν τρείς μήνες, εκείνος είναι φανατικός πλέον ενω εγω κάνω ακόμη τις παρασπονδίες μου ;) με λίγη προσπάθεια ακόμη θέλω να πιστεύω πως θα τις κόψω τελείως...Έχουν περάσει απο τα χέρια μου μέχρι στιγμής αρκετά πακέτα ΗΤ με αγαπημένο μου το τανκ της siam mods μιας και προτιμώ τον πιο κρύο ατμό :)

Αυτά απο'μένα, ελπίζω να τα λέμε και αλλού στο φόρουμ και επειδή είναι η πρώτη μου φορά εδώ συγχωρέστε με για τυχόν γκάφες :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος scouteraki

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1430 στις: Απριλίου 21, 2012, 13:23 »
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.
Το ονομά μου είναι Κώστας μένω στο Ηράκλειο Αττικής όπου και γεννήθηκα και είμαι σαράντα επτά χρονών.Καπνίζω ασταμάτητα από δεκατριών χρονών σχεδόν τα πάντα.Το τελευταίο δεκαήμερο αποφάσισα πως πρέπει να κάνω μια προσπάθεια να το κόψω το ρημάδι το τσιγάρο και έτσι άρχισα να καπνίζω τον ατμό.Μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα αν και στο πίσω μέρος του μυαλού μου υπάρχει η αμφιβολία αν όντως έχω κάνει την σωστή κίνηση με τα τόσα που έχω ακούσει.
Ευχαριστώ που με δεχτήκατε στο φόρουμ και θα τα λέμε ελπίζω τακτικά.

Αποσυνδεδεμένος Leoon3

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1431 στις: Απριλίου 22, 2012, 21:14 »
Είμαι ο Ρούλης απο Κομοτηνή κάπνιζα 20 χρόνια.Το είχα κόψει για 3 χρόνια και τώρα άρχισα το ηλεκτρονικό τσιγάρο.Εχω πολλές απορίες για αυτό και ελπίζω το forum σας να με βοηθήσει να τις λύσω ???.Ελπίζω να τα λέμε συχνά γεια σας

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1432 στις: Απριλίου 22, 2012, 22:54 »
καλησπερα και απο μενα αν και καμια βδομαδα στο φορουμ τωρα πηρα χαμπαρι τι πρεπει να κανω εχω ηδη κανει μερικα ποστ πιο πολυ μαλλον ερωτησεις-αποριες
ειμαι ο γιωργος λοιπον ειμαι απο καρδιτσα σχεδον δυο μηνες ατμιστης σε αυτο το διαστημα εχω καπνισει 5-6 τσιγαρα αλλα πιο πολυ απο περιεργεια αν θα μου αρεσει και πρεπει να πω οτι τα σιχαθηκα εντελως,εχω ενα ego-t  και πραγματικα εχει γινει προεκταση του στοματος μου αλλα δεν με χαλαει το γουσταρω αρκετα δηστυχως στην επαρχια ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα οσον αφορα τα καταστηματα που θα μπορουσαμε να προμηθευτουμε τα ανταλακτικα μας και τα eliquid αλλα ενταξει οσο υπαρχει το ιντερνετ κατι γινεται φυσικα αν υπαρχουν μελη απο καρδιτσα θα μπορουσαμε να κανουμε τιποτα ομαδικες ακομα και απο ελληνικα μαγαζια γιατι η αληθεια ειναι οτι τα προτιμω.αυτα λοιπον για μενα.καλως σας βρηκα ολους  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kaligoulas

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1433 στις: Απριλίου 24, 2012, 15:06 »
Γεια σας και απο εμενα...

ονομαζομαι Σταύρος ετων 32 απο πατρα

15 χρόνια καπνιστής...χρηστης η.τ περίπου 2μιση μηνων.

φοβερό το φόρουμ που εχετε δημιουργησει και οσο το διαβαζω τοσο λυνω καποιες αποριες που ειχα τοσο καιρο..

σκοπος μου δεν ειναι να χρησιμοποιώ το η.τ εσαεί, αλλά με την βοηθεια του, σταδιακά και σε βάθος χρόνου να απεξαρτηθω απο την νικοτίνη και απο το ιδιο το κ.τ
Ωστόσο απολαμβάνω την χρήση του η.τ στο μέγιστο και δεν το κάνω από ανάγκη...
καλη συνεχεια ευχομαι σε ολους στην προσπαθεια που κανουν ευχομαι..

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1434 στις: Απριλίου 24, 2012, 16:42 »
Καλησπέρα και από μένα λοιπόν. Στο Κωστής γυρίζω και καπνίζω περίπου 11 χρόνια. Είπα να δω τι έχει να μας πεί και το ηλεκτρονικό τσιγάρο.. Εδώ και ενάμιση μήνα δείχνει να πηγαίνει πολύ καλά αν ακόμα δεν έχω καταλήξει σε υγρό.. νωρίς είναι ακόμα άλλωστε...

Όσον αφορά το forum, δεν χρειάζεται να αναφέρω πόσο χρήσιμες είναι οι πληροφορίες που έχει και γενικά η δουλειά που γίνεται. Είτε με διαμοιρασμό εμπειριών και πειραματισμών, είτε πετυχαίνοντας προσφορές από καταστήματα και eshops..

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1435 στις: Απριλίου 24, 2012, 17:59 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος q10gr8

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1436 στις: Απριλίου 25, 2012, 06:22 »
Γεια χαρα...
26 χρονια καπνιστης, με ενα διαστημα 2 ετων που το ειχα κοψει, και μια βδομαδα ατμιστης.
Ειμαι 41 και ειμαι μια χαρα...
Ειδωμεν.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1437 στις: Απριλίου 25, 2012, 23:25 »
Ειμαι ο Μακης 22 απο Κερκυρα, Φοιτητης στην Αθηνα, και καπνιζω συστηματικα απο τα 16 μου. Ειμαι ανθρωπος της συνηθειας, και δυστηχως σε τρυφερη και αμυαλη ηλικια, κολλισα την σιχαμεροτερη ολων. Δεν καπνιζα ποτε πολλα τσιγαρα (πανω απο πακετο)(εκτος οταν ημουν φανταρος) συνηθως γυρω στα 10-15 σε πολυ ζορικες μερες (18 ωρων). Ειχα απο καιρο βρει το φορουμ, και ειχα 'ψαχτει' αρκετα, αλλα λογο του μεγαλου κοστους αρχικης επενδυσης (Φοιτητης ειπαμε) το ματαιωνα συνεχως. Χθες αποφασισα να παω να το παρω αλλα με μιση καρδια επειδη ειχα στο μυαλο μου οτι θα ειναι 'μουφα' τελικα. Δεν θελω να αναφερθω σε μαρκα, αλλα το πρωτο μου ηθελα να το παρω απο καταστημα για περισσοτερη σιγουρια. Εξεπλαγειν ευχαριστα σημερα που γυρισα στο σπιτι, οταν 'αβιαστα' ειχα κλεισει 24ωρο χωρις τσιγαρο... Δεν εθελοτυφλω, ξερω οτι το ατμισμα δεν ειναι υγιεινο αλλα απο την στιγμη που με καλυπτει, ειμαι υπερευχαριστιμενος, μιας και δεν ειχα προβληματα υγειας μεχρι τωρα, και ελπιζω να μην αποκτισω. Ο μεγαλυτερος φοβος μου ειναι να μην ξανακυλησω.. Εχω δει αρκετα ατομα απο το φορουμ, που κρατησαν 2-3 μηνες και μετα σταματησαν να γραφουν! Ελπιζω οτι ειναι επειδη βαρεθηκαν το φορουμ και οχι το e-smoking. Δεν θελω να μακρυγορησω αλλο, ετσι και αλλιως δεν ξερω αν τα διαβαζει καποιος αυτα, εκτος απο τον admin που ειναι η δουλεια του!

Αποσυνδεδεμένος bigeagle

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1438 στις: Απριλίου 26, 2012, 11:27 »
Γεια σας!
Ειμαι ο Κωστας και καπνιζα 50 χρονια κ.τ.
Εδω και δυο μηνες ανακαλυψα το ηλεκτρονικο και εχω δει τεραστια διαφορα στην υγεια μου..
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια που δινετε..

Αποσυνδεδεμένος xalkidontoymani

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1439 στις: Απριλίου 26, 2012, 20:34 »
καλησπερα  σε  ολους  ειμαι  η  κατερινα  απο  χαλκιδα  ......και  μετα  απο  πολυ  σκεψη  ...μπηκα  στο  ατμισμα  σημερα  ...μετα  απο  πολυ  σκεψη   :confused1:

ειμαι  λοιπον  με  εναν  i - mist  και  ενα  υγρο  στα  18mg  ry4  της bio

καλως σας  βρηκα  :bye: 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248551 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766961 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 152 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181432 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 338 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8578 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123837 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 720 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos