vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

52 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, SEB, Milarepa, PsykieG, paulxan, Ducati.Jimakos

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1410 στις: Απριλίου 09, 2012, 22:14 »
καλησπερα και απο μενα..ατμιστης εδω και 4 μηνες περιπου και σπαω το κεφαλι μου να βρω τον σωστο ατμοποιητη που να με καλυπτει! πιστευω τα θεματα που εχετε ανοιξει εδω στο φορουμ να με βοηθησουν!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1411 στις: Απριλίου 11, 2012, 11:47 »
Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.
Ατμιστής 6 μηνών, με εμπειρία 10 περίπου ατμοποιητών και 4 mods για μπαταρίες.
Απο εσάς ξεκίνησα, απο εσάς έμαθα!!!
Διάβασα πάνω απο 1000 σελίδες και σας ευχαριστώ πάρα πολύ που υπάρχετε!!

Δεχθείτε όμως οτι ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ και είναι άδικο να μην βλέπω τις αγγελίες!

Ξέρω οτι πρέπει να κάνω κάποια post, αλλά κι'εσείς να ξέρετε οτι πρέπει να βρείτε άλλο τρόπο για να αποφεύγετε τους απλούς "επισκέπτες"

Πάντα φιλικά...

Αποσυνδεδεμένος pournaroulis15

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1412 στις: Απριλίου 11, 2012, 12:59 »
καλησπερα κι απο μενα.ειμαι μελος του φορουμ εδω και μερικες μερες με παροτρυνση της κοπελιας μου η οποια δεν μπορει να κοιμηθει διπλα μου τα βραδυα απ το ροχαλητο.εχω αφιερωσει πολλες εργατωρες τις τελευταιες μερες διαβαζοντας σας .μαλλον ειναι αλλοπροσαλο που σας γραφω με το τσιγαρο στο στομα αλλα η παραγγελια μου μεσω ιντερνετ για το δικο μου η.τ ειναι ακομα καθ οδον.ειμαι γυμναστης και πρωην ημιεπαγγελματιας αθλητης βολλευ και καπνιζω σχεδον 20 χρονια.αναπωλω τις εποχες που η πισσα και η νικοτινη δεν με ειχαν καταβαλλει κι ενιωθα τοσο δυνατος ωστε να γυρισω τον κοσμο αναποδα.πλεον ανεβαινοντας τα 10 σκαλια για το σπιτι μου κουραζομαι.ελπιζω με τη συμπαρασταση σας να ξαναβρω ενα κομματι τουλαχιστον του σφριγους που ειχα μερικα -οχι πολλα- χρονια πισω.ευχαριστω τους υπευθυνους του φορουμ καθως πριν καν ξεκινησω ειχα σημαντικη εκπτωση στις ονλαιν αγορες μου.

                                                                                                                                                                                  με εκτιμηση
                                                                                                                                                                              ενας μπουχτισμενος

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1413 στις: Απριλίου 11, 2012, 14:59 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος Koulis Veroia

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1414 στις: Απριλίου 15, 2012, 05:00 »
Λέγομαι Κυριάκος και χαίρομαι που μπήκα μόλις τώρα στην παρέα!
Είμαι 24 χρονών και κάπνιζα από τα 14 μέχρι πριν 4 μήνες Marlboro μαλακό
και ενδιάμεσα έπαιρνα που και που και καπνό για στριφτά.
Είμαι gadgetakias πολύ και ψάχνοντας μια μέρα για διάφορα πράματα στο διαδίκτυο μου μπήκε η ιδέα του η.τ.Μπήκα στην nobacco και μου άρεσε το μοντέλο hybrid και το πήρα για πρώτο η.τ θεωρώντας ότι αφού δεν έχει κουμπί θα είναι και πιο βολικό στο να το κρατώ πιο άνετα.Πριν λίγες μέρες αφού κάθε μέρα εννοείται έβλεπα κριτικές και διάφορα βίντεο στο Ίντερνετ αποφάσισα και πήρα το ovale elips και είμαι μέχρι στιγμής τρελαμένος με αυτό από επιδόσεις.Θα ήθελα να μαθαίνω νέα και διάφορες συμβουλές συντήρησης για τα η.τ αλλά και παράπονα αν υπάρχουν ώστε να μάθω κάποια πράματα.Λοιπόν καλώς σας βρήκα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1415 στις: Απριλίου 16, 2012, 03:48 »
Αν και σας διαβάζω καιρό δεν είχα γραφτεί ώστε να έχω την ευκαιρεία να συζητήσουμε. Κάπνιζα περίπου 18 χρόνια (είμαι 37) και για καλή μου τύχη μια μέρα έπεσα πάνω σ΄ένα φίλο με ένα η.τ. Αυτό ήταν! Μιας και είμαι της τεχνολογίας αμέσως πήρα ένα πακέτο ego-T και ξεκίνησα. Στην αρχή παραξενέυτικα και μου φαινόταν λίγο ψόφια αλλά έφταιγε το υγρό (12mg no name). Όταν δοκίμασα της flavourart 18mg τότε αποφάσισα ότι το τσιγάρο τέλος.

Ταλαιπωρήθηκα λίγο με τους ατμο στην αρχή αλλά τελικά κατέληξα σε DCT Τανκ και συνεχίζω να ψάχνομαι. Αυτή τη στιγμή δεν καπνίζω κ.τ. εδώ και 5 μήνες και ψάχνω πλέον το πρώτο μου MOD.

Αποσυνδεδεμένος dacxsara

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμισμα για καλητερη ποιοτητα ζωης!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1416 στις: Απριλίου 16, 2012, 23:08 »
καλησπερα και απο εμενα
λεγομε νικος ειμαι 23 ετων ημουν καπνηστης απο τα 16 μου!
την πρωτη μου επαφη με το Η/Τ την ειχα πριν περιπου 2 χρονια οταν ειχα αγορασει ενα απο τα αρχικα μοντελα!
το προβλημα ομωσ ηταν οτι δεν παρηγαγε μεγαλη ποσοτητα ατμου οποτε και μου ελειπε το κ/τ
τωρα εδω και περιπου 1 μηνα δεν το αλλαζω με τιποτα μιας και τα καινουρια Η/Τ εχουν πολυ καλητερη παραγωγη ατμου
και πλουσια γευση!!
αυτα τα λιγα
και παλι καλος σας βρικα φιλοι συνατμιστες και καλα μας ατμισματα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Giannis_61

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1417 στις: Απριλίου 17, 2012, 10:47 »
Καλημέρα σε όλους και σε όλες και Χρόνια Πολλά και καλά.
Με λένε Γιάννη και είμαι 51 χρονών.Είμαι οικονομολόγος - Λογιστής. Έχω δύο παιδιά (αγόρι & κορίτσι) και καπνίζω πάρα πάρα πολλά χρόνια (πάνω από 35). Για μια μικρή περίοδο (3-4 μήνες) της καπνιστικής μου ζωής είχα κόψει το κ.τ. για λόγους καθαρά ιατρικούς λόγους (οξύ έμφραγμα, μπαλονάκι,stent) και δυστυχώς  :wall:  το ξανάρχισα σε μικρότερη ποσότητα και ελαφρύτερο.
Ξεκίνησα το η.τ. εδώ και 3 μέρες (το Μεγάλο Σάββατο το αγόρασα) Nobacco Hybrid και θα δούμε πως θα πάει.   
Τώρα το σίτε το ανακάλυψα μέσω google στην έρευνα μου για το η.τ. και το βρήκα πολύ κατατοπιστικό και πραγματικά απαραίτητο για μας τους νέους ατμιστές (και όχι μόνο). Αυτά τα λίγα και συνοπτικά κατ αρχήν και προς το παρόν αναλώνομαι στο διάβασμα των διαφόρων απόψεων μιας και έχω ακόμα πολλά να μάθω.
Και πάλι Χρόνια Πολλά  :)

   

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1418 στις: Απριλίου 17, 2012, 16:19 »
παιδιά καλησπέρα σήμερα γράφτηκα στο forum αλλά σας παρακολουθώ πολύ καιρό τώρα και αφού απέκτησα αρκετή εμπειρία ειπα να γραφτώ για να την μοιραστώ μαζί σας  :bye:

Αποσυνδεδεμένος salonikios

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1419 στις: Απριλίου 17, 2012, 16:26 »
Αν και σας διαβαζω απο τον νοεμβριο που ηταν η πρωτη μου ατμιστικη εμπειρια δεν ειχα ποτε γραψει κατι ε ειπα σημερα να γνωριστουμε λιγο καλυτερα μιας και η παρεα ειναι καλη αρκετα μεγαλη...οπως ειπα πηρα το πρωτο η.τ πριν περιπου εξι μηνες εκανα για λιγο καιρο το σταματησα την πρωτοχρονια γιατι εμεινα απο μπαταρια και ειμουν εξω στα ουισκια και το ξανααρχισα το ηλ.τσιγαρο πριν κανενα μηνα με μια συσκευη ego-c και απο τοτε δεν το αφηνω απο τα χερια μου εχει γινει μπιμπερο κανονικα ..καπνιζα περιπου 20 χρονια μια βαρια τσιγαρα μια ελαφρυα το αποτελεσμα ιδιο βηχας κουραση πραγματα που ξερετε ολοι εδω και ενα μηνα εχουν σταματησει ολα αυτα τα (κακα)επακολουθα..ελπιζω να συνεχισω χωρις τον αραπη(κ.τ) και τωρα που ειμαστε αρκετοι εχουμε και δυναμη μην το ξεχνατε..καλως σας βρηκα λοιπον με λενε μπαμπη και ελπιζω να τα λεμε πιο συχνα... αυτα

Αποσυνδεδεμένος markidim

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1420 στις: Απριλίου 18, 2012, 11:18 »
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Μόλις έχω κάνει την εγγραφή μου στο forum μιας και βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες για το "νέο τρόπο καπνίσματος" αφού το παρακολουθώ κανένα μήνα τώρα. Θεριακλής καπνιστής με "σταδιοδρομία" 25 περίπου ετών στο άθλημα με βαριά (πίσσα 10 mg, νικοτίνη 0,8 mg) και αρκετά έως πολλά τσιγάρα (περί των 35) στο ημερήσιο ενεργητικό μου. Δεν έχω κάνει ιδιαίτερες προσπάθειες για κόψιμο του σατανά αλλά από τα πολλά που ακούγονται και φαίνονται αποφάσισα να κάνω τη στροφή στο ηλεκτρονικό. Χωρίς καμιά εμπειρία προμηθεύτηκα το LSK-F6 εδώ και μια βδομάδα και νομίζω ότι πηγαίνω καλά. Γνωστός μου σύστησε το υγρό 7 φύλλα της Natura (άν δεν κάνω λάθος) με νικοτίνη 18 mg και δηλώνω πολύ ικανοποιημένος προς το παρόν (με παράλληλο κάπνισμα 3-4 τσιγάρων για σύγκριση της αίσθησης χωρίς να νιώθω την ανάγκη). Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα άλλο αλλά πίσω έχει η αχλάδα την ουρά. Να ευχαριστήσω εκ των προτέρων όλα τα μέλη του φόρουμ που με τις εμπειρίες, τις απόψεις και τις συμβουλές τους καθοδηγούν τους νέους σαν εμένα.

Ευχαριστώ και πάλι, καλά ατμίσματα.
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος dentaltasos

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Vaping...!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1421 στις: Απριλίου 18, 2012, 13:45 »
Καλησπερα σε ολους σας και χρονια πολλα.
Με λενε Τασο και ατμιζω εδω και 3 μηνες.......σαν πρωην καπνιστης καπνιζα εναν 25αρι
Old Holborn καθε δυο ημερες......μεχρι που τον Δεκεμβριο του περασμενου χρονου ενα φιλαρακι μου ειπε
για το Ε-Cig......Αυτο ηταν τα πνευμωνια μου και η τσεπη μου βρηκαν την ηρεμια τους.......
Ξεκινησα με το Want της Nobacco και μετα απο εναν μηνα περασα στο mini Lava Tube....
Σας παραθετω και φωτο απο την προικα μου εως τωρα...............
Αυτο που εχω να πω απο την προσωπικη μου εμπειρια ειναι πως ουτε τα volt ουτε τα PG-VG liquid ουτε εαν το dip trip ειναι μεταλικο ή πλαστικο
εχουν να κανουν με αυτο που λεμε Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ απο το ηλεκτρονικο καπνισμα.............και αυτο το συμπερανα στις 15 πρωτες μερες
που πηγα να κανω ενα στριφτο τσιγαρο ξανα........και μου ηρθε η καμενη λαστιχιλα μεσα μου........


                                                                                                                   Σας ευχαριστω πολυ καλη συνεχεια και καλα ΑΤΜΙΣΜΑΤΑ........!!!

                         Υ.Γ  Mods Fun.........!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1422 στις: Απριλίου 18, 2012, 15:41 »
Γειά σας. Είμαι ο Στάθης, είμαι 32 και καπνίζω 14 χρόνια τώρα. Ανακάλυψα το ηλεκτρονικό τσιγάρο απο έναν φίλο και μετά αυτό εδώ το φόρουμ όπου και έχω διαβάσει αρκετά. Τώρα ουσιαστικά άρχισα να χρησιμποιώ το e-cig γιατί πλέον λαχανιάζω στα πρώτα 20 μέτρα και το έχω μπουχτίσει. Καλά ατμίσματα :)

Αποσυνδεδεμένος sanosay

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτέλους μία νέα ζωή χωρίς...τσιγάρο!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1423 στις: Απριλίου 18, 2012, 18:07 »
Ονομάζομαι Δημήτρης, είμαι 21 ετών, φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τεχνολογίας Η/Υ ΤΕΙ Λαμίας.
Προγραμματίζω από τα 14 και πλέον έχω εταιρία Web-Development για εξειδικευμένες και εξατομικευμένες υπηρεσίες.
Ήμουν καπνιστής από τα 12(ναι ναι...είμαι ... αλλά τι να κάνουμε.thats life).
Πριν από 5 μήνες περίπου αποφάσισα να ξεκινήσω το άτμισμα.
Αν και στην αρχή ήμουν δισταχτικός, μπορώ να πω...ότι έχω εντυπωσιαστεί.
Μπορώ να πω ότι μέσα σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα άρχισα να νιώθω άλλος άνθρωπος. Καλύτερο ξύπνημα, επανήλθε η γεύση και η όσφρηση και γενικά νιώθω...άνθρωπος, ξανά...!
Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους και σε όλες.

Ακόμη είμαι με το αρχικό μου e-cig (Nobacco Giant) το οποίο...αν και το πίνει το υγρό, το λατρεύω. Καλό throuat-hit και μπόλικος ατμός.
Ξεκίνησα με υγρό Virginia 16mg της Nobacco.
Πλέον τα φτιάχνω μόνος μου χάρις το εξαιρετικό αυτό forum.


Τα λέμε λοιπόν..στο forum:P
Καλό μας άτμισμα:) 

Αποσυνδεδεμένος Spiritcrusher

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1424 στις: Απριλίου 18, 2012, 20:09 »
Καλησπέρα. Είμαι ο Ελισσαίος, 30 χρονών. Μένω στην Πράγα.
Καπνίζω από τα 14 μου 1 πακέτο την ημέρα από τα λεγόμενα "βαριά" (Lucky Strike, Camel).

Το έχω κόψει αρκετές φορές για διαστήματα γύρω στο 6άμηνο και μπορώ να το κάνω ανα πάσα στιγμή. Το θέμα είναι πως είμαι αρκετά αγχώδης, και λόγω δουλειάς (φυσικός σε ερευνητικό κέντρο) όποτε πλησιάζουν προθεσμίες κτλ το ξαναρχίζω συνειδητά γιατί με βοηθάει (η μάλλον έτσι νομίζει το ξερό μου το κεφάλι ;) ).

Κατ'όπιν δοκιμής αποφάσισα να αρχίσω το άτμισμα. Δεν έχω αγοράσει κάτι ακόμα γιατί έχω ψιλοχαθεί στην έρευνα αγοράς.  Κάθε βοήθεια σας θα εκτιμηθεί δεόντως  :)

Έχω κατασταλάξει σε 2-piece (μπαταρία-καρτομάιζερ μιάς χρήσης). Δεν θέλω να ανακατευτώ και σύριγγες και αλλαγές ατομάιζερ. Το κακό είναι πως υπάρχουν τόσα πολλά προιόντα στην αγορά (blu, green smoke, gamucci και και και) που όσο ψάχνω, τόσο μπερδεύομαι. Άσε που τα περισσότερα reviews είναι biased και λαβαίνονται υπ'όψιν περισσότερο ως διαφήμίσεις.
Συνοψίζοντας θέλω κάτι που:

-Να είναι σαν κανόνικο τσιγάρο στην όψη
-Να βγάζει πολύ ατμό
-Να έχει ποικιλία γεύσεων

Η τιμή δεν είναι θέμα αλλά δεν θέλω να ξοδέψω πάνω απο 100 Ευρώ για starter kit.

Βοηθήστε τον άσχετο Pleaaaase :)

Σόρυ για το οφτοπικ αλλά σαν νέος χρήστης δέν μπορώ να ανοίξω νέο θέμα και δεν θέλω να σπαμάρω.


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2012, 20:23 από Spiritcrusher »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 203 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572806 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8291 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122926 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 824 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis