vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

51 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Tem, funes, SEB, Milarepa, PsykieG, paulxan

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος super manos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1395 στις: Απριλίου 01, 2012, 18:20 »
Γεια σε ολους. Με λενε Μάνο, 32 ετών, καπνιστής 12 χρόνια και χωρίς να έχω προσπαθήσει να κόψω ποτε το κάπνισμα αποφάσισα ενα απόγευμα να αγοράσω η.τ για δοκιμή. απο τοτε  ατμιστής (1+1/2 μήνα) ενθουσιασμένος απο το η.τ και δοκιμάζοντας προιόντα και γεύσεις. το προτείνω σε ολους τουσ γνωστούς μου καπνιστές και με 2 φίλους ήδη τα καταφέραμε και κάναν την στροφή. Διαβάζοντας τα νήματα στο forum μου λήθηκαν πολλέσ απορίες και κυρίως ενισχήθηκε η αποφασιστηκότητα μου να μην ξανααγοράσω πακέτο και γυρίσω πισω στο κ.τ (σε στιγμές κυρίως τεχνικών προβλημάτων ατμοποιητών). Δεν θα κρύψω οτι έκανα κανα κτ τράκα απο φίλους το πρ'ωτο καιρο, αλλα η διαφορά με έκανε να το αποτρέπω τις επόμενες φορές που ερχόταν η επιθυμία.

Αποσυνδεδεμένος τίνα

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1396 στις: Απριλίου 02, 2012, 00:39 »
Καλησπέρα, ειμαι η Τίνα 44 ετών. Ήμουν καπνίστρια για 20+ χρόνια. Πριν 4 μήνες δοκίμασα για πρώτη φορά το ηλεκτρονικό τσιγάρο χωρίς να ευελπιστώ ότι θα με βοηθήσει να κόψω το συμβατικό κάπνισμα. Παρόλα αυτά, από τότε, δεν έχω ξαναδοκιμάσει κανονικό τσιγάρο.
Το φόρουμ το ανακάλυψα στη συνέχεια αναζητώντας πληροφορίες για ατμοποιητές, υγρά άτμισης κλπ και η βοήθεια που μου έχει προσφέρει ως τώρα ειναι πραγματικά πολύτιμη. Συγχαρητήρια σε όσους γράφουν και ενημερώνουν εδώ αλλά και σε εκείνους που σε πραγματικό χρόνο έχουν δείξει διάθεση να βοηθήσουν και να μας μάθουν πράγματα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος yiannisoooo

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1397 στις: Απριλίου 02, 2012, 01:29 »
Καλημέρα σε όλους! Ειμαι ο Γιάννης 38 ετων, 20 χρόνια καπνιστης και 2 μήνες ατμιστης!! Δεν προσπάθησα ποτε να κοψω το τσιγαρο ως τωρα αν και προσπαθησα πολλες φορες να το μειώσω...ανεπιτυχως φυσικά!! Το ηλεκτρονικο τσιγαρο εκανε τη "μειωση" παιχνιδακι γιατι απλα ειναι το ιδιο απολαυστικο... ισως και περισσοτερο!! Η αλήθεια ειναι οτι κανω και 2-3 κ.τ την ημέρα αλλα ελπιζω οτι με τον καιρο θα τα σταματησω και αυτα. Παρακολουθω το φορουμ 1,5 μηνα και ειμαι μέλος 5-6 μέρες. Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που στηριζουν αυτο το φορουμ και σε ολους αυτους που μας ανοιγουν τα ματια με τις πολυτιμες πληροφοριες,ιδέες,μετατροπες κλπ που κανουν για να βελτιωσουν τη λειτουργικότητα των η.τ μας  :respect: , καταφερα να αλλαξω και φυτιλοαντισταση στον ce4+ με τη βοηθεια σας!!!! Λες και ατμιζω αλλο τσιγαρο!!! Ευχαριστω πολυ και καλη συνεχεια. :bye:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1398 στις: Απριλίου 02, 2012, 23:28 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1399 στις: Απριλίου 03, 2012, 03:34 »
Γεια χαρά, ειμαι πρώην καπνιστής εδώ και 4 μήνες περίπου! Είχα κάνει και μια άλλη απόπειρα το καλοκαίρι του 10 αλλά δεν έπιασε, αυτή όμως τη φορά εξοπλίστηκα σωστά από την αρχή και δούλεψε το σύστημα  :thumpup:. Οι βασικές μου μηχανές είναι ένα GG και ένα λάβα μινι.

Αποσυνδεδεμένος SAL

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1400 στις: Απριλίου 03, 2012, 14:08 »
Γεια σας και από μένα. Ήμουν 18 χρόνια καπνιστης με 1-2 πακέτα την ημέρα (medium).
Πλέον εδώ και 2 μήνες ατμίζω αποκλειστικά και έχω ξεχάσει το κ.τ. Έχω βολευτεί με DCT+μπαταρίες ego, αν και σύντομα με βλέπω με κάποιο vv mod.
Οι πληροφορίες που βρήκα (και εξακολουθώ να βρίσκω) εδώ είναι παραπάνω από πολύτιμες. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα μέλη και τους συντελεστές του forum.

Αποσυνδεδεμένος menelaos007

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΟΣ vs ΚΑΠΝΟΣ...1-0
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1401 στις: Απριλίου 03, 2012, 16:09 »
hallo (οχι το e-liquid) :)
Με λένε Μενέλαο ειμαι 33 χρονών και κάπνιζα απο τα 17 μου περίπου ένα πακέτο τη μέρα. Είχα δοκιμάσει σχεδόν όλες τις μάρκες  :tongue_smilie: και τελευταία έκανα ASSOS SILVER BLUE.
Πριν απο 22 μέρες περίπου πήγα σε έναν φίλο μου και γνωρίστικα με το eGo-T ;). απο τότε ατμίζω μόνο FREEDOM  Της HALO 12mg.
Πιστεύω οτι δεν θα ξαναβάλω στο στόμα μου ΚΤ. :yes:
Αυτα

Αποσυνδεδεμένος Johnny_Bee

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρχαριος Ατμιστης
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1402 στις: Απριλίου 04, 2012, 01:24 »
Σας Χαιρετω όλους και καλως σας βρηκα ασν νεος και αρχαριος ατμιστης ουτε ακομα μια εβδομαδας.
Γιαννης ειναι το ονομα μου και ειμαι Θεσσαλονικη.26 χρονων και καπνιζα κανονικο τσιγαρο τα τελευταια 7 περιπου χρονια.Μιλαμε για ενα καπνο 25αρι virginia στην μιαμιση μερα.
Αποφασισα λοιπον να δοκιμασω αυτο το ηλεκτρονικο τσιγαρο...
Ovale Ego-C, ενα μονο πηρα οχι 2, με μπαταρια μαμα 650 mA και τα απαριατητα.Επισης δωρο μπουκαλακι 30 ml φυτικης γλυκερινης της Natura e-liquid που φυσικα ειχε αυτος στο καταστημα του.
Καποιες αποριες και ερωτησεις σαν νεος θα τις κανω στο αντοιστιχο topic....

Αποσυνδεδεμένος elamounte

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1403 στις: Απριλίου 05, 2012, 19:37 »
καλησπέρα είμαι ο Ακης καπνιστής δεκαετία και βάλε, εδώ και 4 μήνες πήρα ηλεκτρονικό (f6) και χωρίς δυσκολία έχω διακόψει το κανονικό τσιγάρο. Κ όσο περνάει ο καιρός ατμίζω και λιγότερο! υπολογίζω σε κάνα χρόνο να τα έχω παρατήσει όλα!

Αποσυνδεδεμένος izza

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1404 στις: Απριλίου 06, 2012, 12:59 »
Γειά χαρά σε όλους!
Το δικό μου όνομα ελισάβετ.είμαι 26 χρονών και αποφάσισα σ'αυτούς τους δύσκολους καιρούς που ζούμε να ανοίξω ένα ψιλικατζίδικο(εφόσον αγανάκτησα και με την ανεργία που υπάρχει)ευτυχώς όλα πάνε καλά μέχρι τώρα φτου φτου  :tongue_smilie:
Αυτός είναι και ο λόγος λοιπόν που ασχολήθηκα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο..έχω πολύ χρόνο μπροστά στον υ/η και με βοήθησε πολύ το φόρουμ για να μάθω κάποια πράγματα γύρω απ'άυτό.δεν έχει καιρό που ξεκίνησα με το η.τ(1 μήνα σχεδόν).κάπνιζα κ.τ 13 χρόνια και επειδή μ'άρεζε αυτή η κακιά συνήθεια δεν μου πέρασε ποτέ απ΄το μυαλό να το κόψω..τώρα όμως έχω βρεί τη χαρά μου γιατί πλέον δεν καπνίζω παρά μόνο ατμίζω. :D δεν έχω δοκιμάσει ακόμα πολλά από λάδια και συσκεύες αλλά είμαι έτοιμη για τις γνώσεις σας και αν χρειαστεί να δώσω κι εγώ λίγες απ΄τις δικές μου.καλώς σας βρήκα!!!

Αποσυνδεδεμένος hermes79

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1405 στις: Απριλίου 07, 2012, 01:31 »
Καλησπέρα! Είμαι νέα ατμίστρια εδώ και 4 μέρες περίπου....μετά από παρότρυνση ενός φίλου και της μητέρας μου, που μετά από 2 πακέτα κ.τ. την ημέρα με το η.τ. κάνει το πολύ 5 την ημέρα με στόχο εύχομαι να το κόψει τελείως. Εγώ πάντως δεν έχω βάλει στο στόμα μου κ.τ. και ούτε και μου λείπει. Πραγματικά μεγάλη διαφορά..... ένα μεγάλο ευχαριστώ και στους 2!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Themis1

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1406 στις: Απριλίου 07, 2012, 11:31 »
Καλημέρα ατμιστές όλης της Ελλάδας, είμαι ο Θέμης και ατμίζω παραπάνω από έναν χρόνο. Κολημένος με την Ovale αλλά και ότι μοντιφιές έχουν βγει. Πλεόν υπάρχει χρόνος για να τα λέμε και από εδώ.

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1407 στις: Απριλίου 07, 2012, 11:47 »
Xαιρεται σε ολους...

Καινουργιος στο Foroum & Ατμιστης 2 μηνες περιπου...και απορω πως καπνιζα 2 πακετα Marlboro τοσο καιρο και μου αρεσε κιολας... :hmmm: :hmmm: :))

Αποσυνδεδεμένος miron

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1408 στις: Απριλίου 08, 2012, 23:06 »
καλησπερα και απο μενα.καπνιζω περιπου 20 χρονια και ειμαι 38 χρονων.λογω δουλειας εφτασα περιπου να κανω 2 με 3 πακετα τσιγαρα το 24αρο.καποια στιγμη μπουχτισα και επρεπε να βρω μια λυση.βρεθεικε τυχαια και απο τοτε βρηκα την υγεια μου.εδω και 14 μηνες η/τ και τερμα τα υπολοιπα.ευχαριστο...   :thumpup: :bye:

Από τους κανονισμούς του φόρουμ: Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2012, 23:17 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1409 στις: Απριλίου 09, 2012, 21:54 »
Σας καλησπερίζω με την σειρά μου από την Κύπρο. Είμαι ατμίστρια εδώ και 1 μήνα και νιώθω ότι είναι ότι καλύτερο μπορούσα να κάνω μετά από 20 χρόνια καπνίσματος και μάλιστα στριφτού. Έχω ένα κάρο απορίες όπως και όλοι οι νέοι ατμιστές/ατμίστριες αλλά με την περιήγηση στο φόρουμ νομίζω θα λύσω αρκετές. Βασίζομαι στην βοήθεια σας για τις υπόλοιπες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 203 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572806 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8291 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 824 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis