vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

225 επισκέπτες, 7 χρήστες
lagoudakis, Milarepa, filikos4, chkontog, bloodlessz, Parolos, Xxristos

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος chris mos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1380 στις: Μαρτίου 23, 2012, 20:31 »
καλησπερα σας με λενε χρηστο και ειμαι 30 ετων.ζω στην θεσσαλονικη ειμαι καπνιστης 16 χρονια και εδω και κανα 20 ημερο μονο ατμιστης και αυτο μου αρεσει πολυ.εχω μερικα προβληματακια με το ηλεκτρονικο αλλα ξερω οτι θα λυσω εδω ολες τις αποριες μου.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1381 στις: Μαρτίου 25, 2012, 02:21 »
Γεια σε όλους!
Φανή από Θεσσαλονίκη, 5 χρόνια ατμίστρια σε συνδυασμό με κάπνισμα, 5 μήνες ατμίζω αποκλειστικά χωρίς να καπνίζω.
Χαίρομαι που επιτέλους βλέπω τόσους πολλούς στην Ελλάδα να γνωρίζουν το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Στο παρελθόν όλοι με κοιτούσαν σαν εξωγήινη!

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1382 στις: Μαρτίου 25, 2012, 12:10 »
Καλημέρα παιδιά
Καλώς σας βρήκα και καλώς με βρήκατε.
Εδώ ο Νίκος απο Ξάνθη με το κακό κουσούρι να καπνίζω τουλάχιστον 30 χρόνια και να έχω πληρώσει σε τσιγάρα τουλάχιστον όσο κοστίζει ένα διαμέρισμα. :)
Με το ηλεκτρονικό τσιγάρο καθυστέρησα να ασχοληθώ (και κακώς άργησα τόσο πολύ) και ξεκίνησα να ατμίζω πριν 40 ημέρες περίπου.(αγόρασα ένα σετάκι ego-t)
απο τις συνολικές 40 ημέρες ατμίσματος τις πρώτες 20 παράλληλα κάπνιζα και μερικά τσιγαράκια απο τα κανονικά τσιγάρα.
(αυτό γινόταν γιατί δεν μπορούσα να βολευτώ σε γεύση και ατμό απο το ηλεκτρονικό τσιγάρο του ego-t και δεν γνώριζα τι παίζεται γύρω απο τον κόσμο του ηλεκτρονικού τσιγάρου)
Nα είναι καλά ένα παλληκάρι απο ένα άλλο φορουμ (που το συγκεκριμένο φόρουμ δεν έχει καμμία σχέση με το ηλεκτρονικό τσιγάρο)που μου άνοιξε τα μάτια και μου εξήγησε πολλά πράγματα περί ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Ο ίδιος μου σύστησε και το δικό σας φόρουμ και ομολογώ έμεινα έκπληκτος με την δουλειά που γίνεται εδώ και συγχαρητήρια σε όλους σας.
Μετά απο τον ατμοποιητή του ego-t πέρασα σε ατμοποιητή ce3 (και αυτό μου το έμαθε άλλος)αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος ούτε απο αυτόν.
Μετά συνεχίζοντας και ψάχνοντας πέρασα σε έναν want nobacco αλλά και σε αυτόν βρήκα αρκετά κουσούρια και τέλος πριν 9 μέρες πήρα έναν ατμοποιητή ego-w και προς το παρόν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και εντελώς άκαπνος απο το κανονικό τσιγάρο.
Αυτά απο μένα και καλά ατμίσματα σε όλους μας.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pollywog

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1383 στις: Μαρτίου 25, 2012, 19:45 »
Για σας με λένε Στέφανο και είμαι 27 ετών . Ξεκίνησα δειλά δειλά αυτήν την κακιά και βλαβερή συνήθεια από τα 14-15  :eyesplash: . Αυτές τις μέρες δοκίμασα ηλεκτρονικό τσιγάρο από έναν γνωστό μου και ομολογώ ότι η αίσθησή του μοιάζει με το κανονικό , οπότε σκέφτομαι να κάνω αυτές τις μέρες την αρχή μπας και γλυτώσω τα πνευμόνια μου .

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1384 στις: Μαρτίου 25, 2012, 20:21 »
Καλησπέρα!

Με λένε Κώστα και είμαι 31 χρονών και ατμίζω τους τελευταίους 6 μήνες. :thumpup:
Πατέρας δύο αγοριών και σύζυγος ΜΙΑΣ γυναίκας :wall: :wall: :wall:
Κάπως συντηρητικός σε συσκευές, μέχρι τώρα, έχω χρησιμοποιήσει eGo-T, eGo-C (Joyetech όλα), και απο 'κει και πέρα και κάποιους συνδιασμούς από eGo μπαταρίες με διάφορους ατμοποιητές.
Δεν ξέρω πως τα κατάφερα, αλλά δεν είμαι ο τύπος που θα αλλάζω συνέχεια γεύσεις κτλ...Όπως είχα και στο κ.τ μια μάρκα και κάπνιζα, έτσι έχω βρεί και μια γεύση που μου κάνει και χρησιμοποιώ πάντα την ίδια.
Αν και έχω διαβάσει τα πάντα στο φόρουμ ( όπως και για πράγματα που δεν ασχολούμαι προσωπικα, πχ mods, απλά μ΄αρέσει να μαζεύω γνώσεις), τόσο καιρό δεν έχω γράψει ούτε ένα μύνημα παρα μόνο προχθές που δεν κρατήθηκα άλλο  :angry_orange:, και για να είμαι εντάξει αυτοπαρουσιάζομαι και εδώ για να μην γράφω απρόσωπα.  :angel:

Θα τα λέμε, Κώστας :bye:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1385 στις: Μαρτίου 26, 2012, 00:13 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1386 στις: Μαρτίου 26, 2012, 20:36 »
Καλησπέρα, είμαι 48  ετών, με λενε Ντινο εγγεγραμμένος στο φόρουμ εδώ και ενα χρονο , το διαβάζω φανατικά από τον Μαιο του 2011, ψάχνοντας για το η.τ.
Καπνίζω 25 χρόνια , περίπου 40 - 50  τσιγάρα την ημέρα, Cooper .

Αποσυνδεδεμένος alexyzf450

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1387 στις: Μαρτίου 26, 2012, 20:42 »
καλησπερα ειμαι ο αλεκος και ατμιζω εδω και 5 περιπου μηνες. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bill3dot

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1388 στις: Μαρτίου 26, 2012, 21:44 »
Γειά σας φίλοι συνατμιστές!

Είμαι ο Βασίλης, 44 ετών και είμαι ατμιστής εδώ και δύο χρόνια. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμφορουμίτες για την συμβολή τους στη σωστή και ουσιαστική πληροφόρηση σχετικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος tripus

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1389 στις: Μαρτίου 27, 2012, 03:27 »
Καλημέρα στους ατμιστές και τις ατμίστριες!
Λεωνίδας, κοντεύω τα 30 όπου είχα βάλει ως όριο για να κόψω το κάπνισμα. Κάπνιζω 11 χρόνια στριφτό old holborn μπλε και άλλον ένα χρόνο old holborn λευκό. Μετά από μια 6ωρη περιήγηση στο φανταστικό σας forum αποφάσισα να ακολουθήσω το δρόμο του ατμού, αφού το τσιγάρο δεν κατάφερα να το κόψω. Τώρα που σας γράφω κάνω ένα από τα τελευταία μου τσιγάρα (ελπίζω).
Πριν λίγα λεπτά παρήγγειλα το alter ego-C και λογικά θα το έχω σπίτι αύριο-μεθαύριο.
Δεν βλέπω την ώρα να αφήσω τασάκια, αναπτήρες, στάχτες, και καπνούς και να γίνω μέλος της ωραίας παρέας σας :)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1390 στις: Μαρτίου 27, 2012, 19:45 »
Χαίρετε! 35 χρόνια 3 με 4 πακέτα Gauloises (τα γαλάζια τα βαριά) τη μέρα. 25 μέρες με η.τ. δεν ξανάβαλα κ.τ. στο στόμα μου! Το φόρουμ βοήθησε πολύ, και το ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος afrogall

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1391 στις: Μαρτίου 28, 2012, 03:52 »
Γεια χαρά σε όλα τα μέλη.
Διαβάζω τα νέα της κοινότητας τον τελευταίο καιρό, δίχως να έχω αποφασίσει με τι συσκευή να ξεκινήσω. Μέρα με την μέρα θέλω όλο και περισσότερο να απαλλαγώ από το ΚΤ, αν και δεν καπνίζω ιδιαίτερα πολύ (έναν καπνό ανά 5 μέρες, χώρια τα πουράκια, πίπα και ναργιλέ :idiot1:). Ελπίζω να καταλήξω γρήγορα σε κάτι που να με ικανοποιήσει.
Καλή συνέχεια και καλά ατμίσματα σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος Akanthos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1392 στις: Μαρτίου 28, 2012, 13:56 »
χαίρεται Ατμιστές !!  εντυπωσιακός ο όρος !! να δούμε πώς θα τον συνηθίσουμε! παλαιός καπνιστής  πίπας και τσιγάρων επιχειρώ να προσεγγίσω αυτό το νέο πράγμα !  αγόρασα πρίν λίγες μέρες το Natura e-go 510Τ  ένα απόλυτα σχεδόν άχρηστο πράγμα, φυσικά μη γνωρίζοντας τίποτα. με λίγη ενημέρωση από έμπιστο φίλο οδηγήθηκα στο Giant με το  NOBACCO Titan DCT 5ml  το  οποίο αγόρασα σήμερα. με χρήση 2 ωρών περίπου φαίνεται ενδιαφέρον (έβαλα ένα λίκουιντ με γεύση από οριένταλς και λατάκια) φυσικά καμμία σχέση με το άλλο. Ευχαριστώ για την αποδοχή, ελπίζω σ ένα καλό διάλογο και ενημέρωση !!!

Αποσυνδεδεμένος GATOS45

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1393 στις: Μαρτίου 29, 2012, 01:45 »
Γεια σας με λένε Φίλιππο είμαι 55 χρονών και ατμίζω εδώ και 15 μέρες, έχω κόψει εντελώς το τσιγάρο και νιώθω άλλος άνθρωπος τρομερή διαφορά σε αντοχή και στην όσφρηση.

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1394 στις: Μαρτίου 29, 2012, 14:17 »
Καλησπέρα σε όλους. Με λένε Στέλιο, είμαι 37 ετών και ατμίζω μόνο 2 ημέρες με ego-t. Το η.τ το έχω κανένα μήνα αλλά δεν το έπαιρνα απόφαση. Πλέον ξεκίνησα 2 ημέρες χωρίς κτ και ελπίζω να πάνε όλα καλά...
Χαιρετώ και καλώς σας βρήκα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246396 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1950 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298084 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios