vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, camber

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #255 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 10:40 »
Για αυτόν τον λόγο μιλάω χαριτωμένα κτλ οτι ζητάω στοιχεία για μηνύσεις γιατί με την υποχώρηση στις παρατηρήσεις του κάθε ανενημέρωτου δίνω την εικόνα οτι αυτό που κάνω κάπου είναι παράνομο.
Και για τον νόμο που το απαγορεύει  βρείτε τον και δείξτε  τον .
Υπάρχει και το google και οτι απαγορεύεται θα το βρείτε εκεί 
Εδω βρήκατε άλλα και άλλα που χρήστες πριν απο εσάς ήταν άχρηστοι και δεν μπόρεσαν να τα βρούνε 

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #256 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 11:37 »
Στον κινηματογράφο στην αίθουσα ατμίζετε δηλαδή? Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική της κόντρας και της εξυπνάδας επειδή δεν υπάρχει νόμος. Σαν να παίζουμε με την φωτιά είναι, προκαλώντας στο τέλος να βγει νόμος και να τουμπεκιαστούμε επειδή εμείς το παίζαμε μάγκες. Οι νόμοι φτιαχνονται επειδή δεν μπορούν να δωθούν λύσεις.
Για τα στοιχείωδη του σεβασμού μιλάμε ως προς τον διπλανό μας άσχετα αν αυτός είναι μέγα λέσι . Απλά απομακρυνόμαστε αν μας ενοχλεί κάτι και όλα καλά.
Τις προάλες στο καράβι σαφέστατα και έβγαινα έξω αλλά κάποια στιγμή όταν πήγα στην θέση μου, πήρε το μάτι μου έναν υπάλληλο που νομίζω επειδή είδε το μοντάκι που το κράταγα κοντά στο στόμα μου χωρίς να ατμίζω, σαν να περίμενε να το κάνω το κόλπο μου και να αρχήσει το όποιο πανηγύρι. Προσωπικά δεν είμαι για τέτοια πανηγύρια και δεν έχω καθόλου όρεξη να εξηγώ το οτιδήποτε στον οποιονδήποτε.
 Ατμίζω εκεί που κάπνιζα και τέλος.
Διακριτικά πάντα, και ευτυχής που σε σχέση με το κτ θα μπορέσω σε καμιά φάση δυσκολη όπως τις 10 ώρες στο αεροπλάνο να τραβίξω μερικές καλές.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2016, 11:47 από savo »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #257 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 11:46 »
Λιγο προσοχη στους χαρακτηρισμους θα ζητουσα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #258 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 12:44 »
Νομίζω πως αναμασάμε συνέχεια τα ίδια:
  • Δεν υπάρχει νόμος που να το απαγορεύει
  • Δεν θα βγει ποτέ νόμος που να το επιτρέπει
  • Άλλοι (μη ατμιστές) το θεωρούν προκλητικό και άλλοι φυσιολογικό
  • Άλλοι βγάζουν απωθημένα και άλλοι όχι
  • Άλλοι αντέχουν και δύο ώρες χωρίς ατμό, και άλλοι κλαίνε χωρίς την πιπίλα τους
  • Άλλοι κάνουν την πιο σημαντική προσπάθεια απεξάρτησης, και άλλοι χαίρονται απλώς τα ζουμάκια τους
Ευτυχώς είμαστε όλοι τόσο μα τόσο διαφορετικοί, αλλιώς αυτός ο κόσμος θα ήταν πολύ βαρετός!
Το θέλετε επισήμως; -> Η ελευθερία του ενός σταματά εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα του άλλου.
Το θέλετε ανεπισήμως; -> Η διακριτικότητα, ο σεβασμός και η ευγένεια είναι αρετές. Η προκλητικότητα είναι (συνήθως) απωθημένο...

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #259 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 13:42 »
Με κάλυψε απόλυτα ο e-spy!!
Ευγένεια πάνω απ όλα! Το να πετάς ντουμανια στη μούρη του άλλου απλά επειδή κάποιος δεν στο απαγορεύει μου φαίνεται επιεικώς αστείο! Για να το θέσω και λίγο υπερβολικά μου θυμίζει την περίφημη έκφραση υπουργού... "οτιδήποτε νόμιμο είναι και ηθικό". Και επειδή εμείς δεν είμαστε υπουργοί...η μόνη ουσιαστική συνέπεια που θα έχει μια τέτοια ενέργεια, πέρα από την ανούσια διενεξη μεταξύ των πρωταγωνιστών, είναι όταν μας επιβάλλουν μια ταμπέλα No Ecig πάνω από μια ταμπέλα No Smoking... να έχουμε περισσότερους αντιπάλους παρά συμμαχους...

Sent from my OnePlus using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2016, 13:52 από AK47 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #260 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 13:48 »
Εγώ πάλι πιστεύω πως μόνο καλό κάνει να επαναλαμβανόμαστε, εξάλλου το βλέπουμε συνεχώς και με κάθε τρόπο πως ο πόλεμος κατά του η.τ. θα είναι αδιάκοπος, μέχρι να δούμε Marlboro ή Camel ατμοποιητές και μοντάκια για να ηρεμήσουν όλα. 

 
Προσωπικά, να πω κι ένα φορουμίστικο παράδειγμα, πιο πολύ θα σεβαστώ ένα σταθερό ατμιστικό μέλος όπως ο SEB παρά τον χι JoeBarTeam που μπήκε-βγήκε σαν βεγγαλικό στο άτμισμα, γι' αυτό είμαι κι αιχμηρός σε τέτοια θέματα, κι αυτό βέβαια γιατί είμαι επίσης χρόνια καπνιστής όπως πολλοί από εμάς, και που πάντα με χαρακτήριζαν δικτάτορα στα πνευμόνια τους, με κυνήγησαν και με απαγόρευσαν σαν πανούκλα, άσχετα αν έπρεπε να έχω κι εγώ δικαιώματα σαν καπνιστής. Το η.τ. δεν είναι παιχνίδι στα χέρια μου, το έχω για έναν σκοπό. Δεν θέλω να πατήσουν πάνω σε αοριστίες για να με εξαφανίσουν, δεν θέλω να καταλήξω φάτσα με την πόρτα WC. 

 

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #261 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 23:49 »
ΟΚ, θα δεχτώ να γίνω θύμα Βullying τότε :)
Εξ' 'αλλου, παίζει και η περίπτωση να μετράει και ο δικός μου λόγος...

Πάντως και αστυνομία να έρθει τί θα μου κάνει όταν δεν απαγορεύεται από το νόμο η συμπεριφορά μου? Μετά θα κάνω και μια ωραία αγωγή έτσι για το γ@#ώτο.
Γιάννη απαγορεύεται και το ατμισμα σε κλειστούς χώρους. Ρώτησα συνεργείο ελέγχου που ήρθε στην υπηρεσία μου

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #262 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 09:19 »
Έπρεπε να ρωτήσεις στο συνεργείο ελέγχου να σου πουν σε πιο ΦΕΚ ειναι γραμμένη η απαγόρευση για το ατμισμα να την δουμε

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #263 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 11:34 »
σε ιδιωτικο νοσοκομειο παιδων προσφατα ατμισμα στους
διαδρομους χωρις κανενα θεμα.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #264 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 12:01 »
Στους θαλαμους μεσα;

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #265 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 12:05 »
να σου την αληθεια δεν το ξερω μιας ειχα και τα
δυο πιτσιρικια αρρωστα(κολλησε το ενα το αλλο)
και ειχαμε ενα δικλυνο αγκαζαρει οικογενειακως.
εγω ατμιζα κοντα στο παραθυρο.
δεν υπηρχε αλλος για να ειχα θεμα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ασε που βρηκα συνατμιστη δυνατο με μπολικα μπλιμπλικια
απο διπλανο δωματιο και ειχε γινει το τερμα του διαδρομου
στεκι για ατμισμα και ατμοκουβεντα.

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #266 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 12:24 »
Έχει αρχίσει και γίνεται λίγο κουραστικό αυτό το θέμα που πετάγεται κάποιος (όπως ένα συνεργείο ελέγχου που αναφέρθηκε πιο πάνω) και λέει ότι απαγορεύεται το άτμισμα εδώ και εκεί και παρά πέρα. Ξαναλέμε, δεν υπάρχει καμία εγκύκλιος, διάταξη ή νόμος που να απαγορεύει το ατμίσμα οπουδήποτε. Εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από εμάς τους ίδιους τους ατμιστές, πως, που και πότε θέλουμε να ατμίζουμε. Από σεβασμό και μόνο δεν το κάνουμε, κρίνοντας ο καθένας μας με τον δικό του υποκειμενικό τρόπο.

Εγώ, λόγου χάρη, ατμίζω χωρίς κανένα θέμα στη δουλειά μου, στο σπίτι μου, στην αποβάθρα όταν περιμένω μετρό ή ηλεκτρικό και εφόσον δεν έχω πολύ κόσμο γύρω μου, σε καφετέριες-μπαρ-κτλ (προφανώς) και σε οποιοδήποτε άλλο κλειστό χώρο που νιώθω ότι δεν ενοχλώ με το ντουμάνι μου και δεν έχει πολυκοσμία. Ατμίζω μόλις δύο μήνες αλλά κάνοντας τα αυτά, δεν έχει τύχει ποτέ να μου πει κανένας τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #267 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 13:41 »
@Hippie.Killer, θα σε κουράσω κι εγώ λίγο ακόμα. Ξαναλέμε, λοιπόν: Ο σεβασμός δεν είναι υποκειμενικός. Το πού, πώς, και το πότε, είναι συγκεκριμένο. Ατμίζω ελεύθερα παντού και πάντα ίσον σέβομαι τους άλλους, παντού και πάντα.

 
Εγώ, λόγου χάρη, ατμίζω στο μπάνιο, στη μηχανή, στον καφενέ, κι εφόσον δεν επιβάλω τίποτις τότενες το μπουμπουνίζω.

 
Ο κακός λύκος δεν είναι στ' ότι δεν υπάρχει απαγόρευση, αλλά στο μην έρθει η απαγόρευση. Εκεί είναι η ουσία. 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #268 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 14:26 »
Joe Bar (μα ποιός είναι επιτέλους αυτός ο Joe Bar που έχει δικό του team;  :D ) ξεκινάς από μια θέση που την σέβομαι μεν, δεν είναι καθόλου αυταπόδεικτη δε... Και για να την εξηγήσεις χρησιμοποιείς μια λογική δυο άκρων παραβλέποντας πως η μεγάλη πλειοψηφία μας απλώς βρίσκεται σε ένα ήπιο "κέντρο".

"Αν δείξω σεβασμό, δεν κουνάω την βάρκα, είμαι καλό παιδί, τότε θα με σεβαστούν, θα με εκτιμήσουν και δεν θα με πολεμήσουν".

Ο σεβασμός είναι υποκειμενικός και δεν είναι καθόλου δεδομένο ανά πάσα ώρα και στιγμή το ποιά είναι η "ιδανική" συμπεριφορά. Δεν είναι κάτι που το ξέρουμε όλοι και δεν το παραδεχόμαστε, υπάρχουν πολλές διαβαθμίσεις -και για μένα οφείλουν να συμπεριλάβουν και τον σεβασμό στα δικά σου δικαιώματα, κάτι που λείπει από το σκεπτικό σου.
Το ότι θεωρείς λογικό να ψάχνεις για νόμο που σου επιτρέπει κάτι, μου βγάζει μάλλον μια νοοτροπία που αποφεύγει την σύγκρουση με κάθε τρόπο παρά ένα επιχείρημα που έχει πρακτική θέση σε κράτος δικαίου.

Η αποφυγή της σύγκρουσης (ότι κι αν σημαίνει αυτό) θα απομακρύνει τον κίνδυνο για περιορισμούς/απαγορεύσεις του ΗΤ;
Ο νομοθέτης δεν είναι πατερούλης που αν κάτσεις στ' αυγά σου και δεν τον τσαντίσεις δεν θα σε μαλώσει. Εκτός του ότι δεν σέβομαι αυτούς που θα ρίξουν σφαλιάρα σε όποιον δεν κάθεται στ' αυγά του η όποια πείρα μου δείχνει πως ο νομοθέτης (το Κράτος στην ουσία) δεν ενδιαφέρεται καθόλου για την ευγενική, αγενή ή αδιάφορη συμπεριφορά σου. Έχει τελείως διαφορετική ατζέντα, την ισχύ να την επιβάλει χωρίς να μας ρωτήσει και την πρόθεση να το κανει γα να εξυπηρετήσει άλλα συμφέροντα και όχι αυτά της δημόσιας υγείας.
Και θα το κάνει. Θα βάλει περιορισμούς και απαγορεύσεις, θα σου κάνει την ζωή πατίνι, θα κάνει τα υγρά πανάκριβα, τα μαγαζιά λίγα, το άτμισμα υπό διωγμό. Θα το κάνει (στο υπογράφω) είτε βγάζεις ντουμάνια σε ασανσέρ είτε είσαι παναγίτσα και ατμίζεις διακριτικά και μόνο σε ανοιχτά χωράφια. Θα το κάνει διότι μπορεί και το θέλει και η συμπεριφορά σου δεν θα παίξει ρόλο στις αποφάσεις του.

Αν όλοι φερόμασταν σαν γαϊδούρια (που δεν το κάνουμε) η κοινή γνώμη θα είναι εναντίον μας και δεν θα αντιδράσει. Αν όλοι φερόμαστε σαν άγγελοι (ούτε αυτό συμβαίνει) η κοινή γνώμη ούτε που θα ασχοληθεί με εμάς και δεν θα αντιδράσει εξίσου, όπως δεν αντιδρά σε πολύ χειρότερες καταπατήσεις δικαιωμάτων.

Οπότε καταλήγουμε μόνο στο πώς θεωρούμε ηθικά σωστό να φερόμαστε στον συνάνθρωπο. Κι εκεί τα πράγματα δεν είναι άσπρο-μαύρο γιατί ταυτόχρονα πρέπει να τηρούνται και κανόνες για το πώς ο συνάνθρωπος πρέπει να μάθει να φέρεται ηθικά σωστά και σε εμάς. Δεν θα το μάθουμε από εγκύκλιο, ούτε αυτός ούτε εμείς.

Είμαι διακριτικός, ρωτάω ακόμα κι εκεί που δεν χρειάζεται και όταν είδα ατμιστή να ντουμανιάζει τράπεζα ήμουν πολύ σκεπτικός. Αλλά ταυτόχρονα παραείμαι μεγάλος για να ρυθμίζω κάθε λεπτομέρεια της ζωής μου φοβούμενος μήπως με στραβοκοιτάξει ο κάθε ξινός, επιθετικός, φοβικός άγνωστος που σιχαίνεται και τ' αντερά του. Δεν κάνω καλό ούτε σε εμένα, ούτε σε αυτόν, ούτε στην κοινωνία αν πάντα φέρομαι έτσι σαν άνθρωπος και σαν πολίτης. Οφείλω να βάζω κάποια όρια και σε μένα αλλά και στους άλλους.

Αυτοσχεδιάζω, δεν έχω τους χρυσούς κανόνες να προτείνω. Αλλά μην γελιέσαι, δεν τους έχεις ούτε εσύ. Σε αυτό το θολό τοπίο όλοι από την προσωπικότητά μας παίρνουμε γραμμή και δεν έχει πολύ νόημα να εκλογικεύουμε ή να δημιουργούμε μανιφέστα συμπεριφοράς αν δεν το αναγνωρίσουμε αυτό. Αν έχουμε δεύτερη φύση το να καταπιέζουμε τον εαυτό μας για χάρη των άλλων ας παραδεχτούμε πως ούτε σεβαστό γίνεται, ούτε κάποιο βραβείο μας περιμένει, ούτε είναι απαραίτητα "καλό" βάσει μιας Υψηλότερης Ηθικής.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2016, 15:43 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #269 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 14:30 »
@Hippie.Killer, θα σε κουράσω κι εγώ λίγο ακόμα. Ξαναλέμε, λοιπόν: Ο σεβασμός δεν είναι υποκειμενικός. Το πού, πώς, και το πότε, είναι συγκεκριμένο. Ατμίζω ελεύθερα παντού και πάντα ίσον σέβομαι τους άλλους, παντού και πάντα.

 
Εγώ, λόγου χάρη, ατμίζω στο μπάνιο, στη μηχανή, στον καφενέ, κι εφόσον δεν επιβάλω τίποτις τότενες το μπουμπουνίζω.

 
Ο κακός λύκος δεν είναι στ' ότι δεν υπάρχει απαγόρευση, αλλά στο μην έρθει η απαγόρευση. Εκεί είναι η ουσία.

Καταρχάς δεν με κουράζεις εσύ ή ο οποιοσδήποτε που δεν συμφωνεί μαζί μου (με παραξενεύει βέβαια, αφού η λογική μου είναι αδιάψευστη, αλλά δεν με κουράζει  :tongue_smilie: ). Κουράζομαι με αυτούς που πετάνε ένα αυθαίρετο "απαγορεύεται", ενώ στην πραγματικότητα είναι ξεκάθαρο ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται και φυσικά δεν απαγορεύεται.

Ο σεβασμός είναι υποκειμενικός. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι μιλάμε για άτμισμα και όχι καπνό. Το μεγαλύτερο προτέρημα του η.τ. είναι ότι ο παράγοντας του παθητικού καπνίσματος δεν υφίσταται. Η νικοτίνη προφανώς και παίζει ρόλο αλλά ακόμα και στην περίπτωση του κανονικού τσιγάρου δεν ήταν η νικοτίνη που μπορούσε να σε σκοτώσει αλλά οι χιλιάδες τοξικές ουσίες που εμπεριέχονταν σε αυτό. Δεν υπάρχει έρευνα που να αναφέρει βλαβερές συνέπειες από το παθητικό κάπνισμα του η.τ. (τουλάχιστον απ' ό,τι έχω βρει και διαβάσει μέχρι τώρα).

Οπότε ας ορίσουμε πρώτα τι εννοούμε όταν λέμε σεβασμό. Τις συνέπειες του κ.τ. για τους παθητικούς καπνιστές τις ξέρουμε. Οι συνέπειες του η.τ. ποιες είναι (για τους παθητικούς καπνιστές μιλάω πάντα); Το ότι δεν μου αρέσει αισθητικά, ή ότι δεν μπορώ τον ατμό ή ότι δεν μου αρέσει η γεύση βατόμουρο που ατμίζεις, προφανώς και δεν αποτελούν σοβαρά επιχειρήματα γιατί κι εγώ με το ίδιο σκεπτικό δεν αντέχω τις v μπλούζες, τα σκυλολαϊκά κτλ. Δεν θα επιβαλλόμουν σε κάποιον για να κόψει αυτά, οπότε κι εγώ δεν θέλω να μου επιβάλλονται στο να μην ατμίζω.

Για να επιβληθεί απαγόρευση του η.τ. αντίστοιχή του κανονικού θα πρέπει να παρουσιαστεί ολόκληρη έκθεση που να εξηγεί το πώς και το γιατί. Όταν και αν έλθει αυτή η στιγμή, τότε που θα έχουν ολοκληρωθεί και οι έρευνες που αφορούν το η.τ. (δηλαδή σε καμιά 10ετία τουλάχιστον ξέρω 'γω, όπως δείχνουν τα πράματα), τότε θα σημαίνει ότι όντως κάτι πάει στραβά με δαύτο και περισσότερο θα ενδιαφέρει εμάς σαν ατμιστές και λιγότερο για το αν θα απαγορευτεί ή όχι.

Απαγόρευση φασιστικά και δικτατορικά, γιατί απλά σε κάποιους δεν αρέσει, δεν θα έρθει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246296 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122071 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511821 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios