vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, Milarepa, manoslykos, leriban, Tem, pngtszs1976

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #210 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 19:01 »
Ενταξει τον εκοψα τον "κυριο" από την πρωτη στιγμη ότι ηταν  έναν από εκεινους που φτιαχνονται να γκρινιαζουν στις τράπεζες και στις δημοσιες υπηρεσίες(την ξερεις την "ρατσα"?),ο άλλος ταν της αλλης "ρατσας" της ρατας του λαλακα,ηθελα όμως να ξερω αν υπαρχει νομοθεσια,ειπαμε δεν είναι ωραιο να κανουμε ντουμάνια σε κλειστους χωρους και δεν το κανω ,μου ξεφυγε και μου την επεσαν ,τουλάχιστον να ξερω αν καλυπτομαι!

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #211 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 19:56 »
Δεν υπαρχει νομος που απαγορευει το ατμισμα σε κλειστους χωρους, καλο ειναι βεβαια να μην προκαλουμε με ντουμανια, μου ετυχε και εμενα σε τραπεζα και μια κυρια μου ειπε:Δεν μπορειςννα κανεις λιγο υπομονη κτλ;  οκ μπορει η γυναικα να ειχε προβλημα με το αναπνευστικο της ή να ειχε φοβο απο αγνοια, το αντιμετωπισα το θεμα με το παραδειγμα της κατσαρολας και το προσπερασα απλα

Αποσυνδεδεμένος Ruba

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #212 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 20:14 »
Γενικά δεν είμαι υπέρ του ατμίσματος σε χώρους που ξέρω ότι ίσως ενοχλήσω. στο γραφείο του δίνω και καταλαβαίνει, βέβαια σταδιακά έχουμε αυξηθεί και υπάρχει γενικά μια ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #213 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 20:21 »
Εγώ θα συμφωνήσω με την λογική ότι αφού δεν υπάρχει νόμος που να απαγορεύει το ητ σε δημόσιους χώρους, θα ατμίζω διακριτικά ή μη, όπου και όπως το κρίνω εγώ πρέπον και θα γράφω όποιον την έχει δει αυτόκλητη εξουσία εκεί που δεν πιάνει μελάνι.
Δεν θα βγάλει ο κάθε πικραμένος το κόμπλεξ εξουσίας / κατωτερότητας που έχει σε μένα, ας πάει σε κανένα ψυχολόγο...

Αποσυνδεδεμένος pafapoufa

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #214 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 21:17 »
εγω ατμιζω οπου καπνιζα δεν ατμιζω ανεξελεγκτα οπου μου την δωσει θεωρω εγω προσωπικα οτι μεσα στα Μ.Μ.Μ ειναι απαραδεκτο να ατμιζει καθος και να καπνιζει καποιος οπος και σε κτηρια τραπεζων εφοριων και σε διαφορα τετοια μερη που στην δικια μου την γενια κανενας δεν καπνιζε (πλην υπαληλων)!!!!!! μπορει να στενοχωρω καποιους αλλα δεν πειραζει αυτο πιστευω αυτο λεω !!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #215 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 21:27 »
Σε δημόσιους κλειστούς χώρους αποφεύγω το ατμισμα όπως απέφευγα και το κάπνισμα..έστω και ένας να έχει πρόβλημα με τον ατμο του ενός η τον καπνό του άλλου πρέπει να τον σεβόμαστε...με τον όροδημόσιους κλειστούς χώρους εννοώ εφορίες τράπεζες δημόσιες υπηρεσίες κλπ όχι όμως καφετέριες και μπαρ...γιατί στα πρώτα ολοι πάνε από ανάγκη ενώ τα δεύτερα δεν είναι υποχρεωτικό κάποιος να πάει..και αν τον χαλάει ο ατμός και ο καπνός να κάτσει σπίτι του να πιει το ποτό του και το καφέ του!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2016, 21:41 από johnkrv7 »

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #216 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 21:58 »
Θα συμφωνησω κι εγω με τους 2 φιλους συνατμιστες

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #217 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 08:19 »
Σε δημόσιους κλειστούς χώρους αποφεύγω το ατμισμα όπως απέφευγα και το κάπνισμα..έστω και ένας να έχει πρόβλημα με τον ατμο του ενός η τον καπνό του άλλου πρέπει να τον σεβόμαστε...με τον όροδημόσιους κλειστούς χώρους εννοώ εφορίες τράπεζες δημόσιες υπηρεσίες κλπ όχι όμως καφετέριες και μπαρ...γιατί στα πρώτα ολοι πάνε από ανάγκη ενώ τα δεύτερα δεν είναι υποχρεωτικό κάποιος να πάει..και αν τον χαλάει ο ατμός και ο καπνός να κάτσει σπίτι του να πιει το ποτό του και το καφέ του!!!
Δηλαδή σε δύο κατηγορίες με μέρη που απαγορεύεται το κάπνισμα (δημόσιες υπηρεσίες και καφετέριες/μπαρ) θεωρείς σωστό να μην ατμίζεις στα πρώτα αλλά να ατμίζεις στα δεύτερα και να δέχεσαι και ως σωστό να καπνίζουν κτ εκεί.Λίγο περίεργος ο συλλογισμός, ειδικά η άποψη ότι αν κάποιον τον χαλάει ο καπνός/ατμός τότε να κάτσει σπίτι του να πιεί...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #218 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 11:20 »
Εγώ θα συμφωνήσω με την λογική ότι αφού δεν υπάρχει νόμος που να απαγορεύει το ητ σε δημόσιους χώρους, θα ατμίζω διακριτικά ή μη, όπου και όπως το κρίνω εγώ πρέπον και θα γράφω όποιον την έχει δει αυτόκλητη εξουσία εκεί που δεν πιάνει μελάνι.
Δεν θα βγάλει ο κάθε πικραμένος το κόμπλεξ εξουσίας / κατωτερότητας που έχει σε μένα, ας πάει σε κανένα ψυχολόγο...

Και θα βρεθεί καμία μέρα δίπλα σου κάποιος που μετράει ο λόγος του, θα του πρηξεις τόσο πολύ τα συκώτια με τα "νομιμα" ντουμανια σου και θα δεις το νόμο να έρχεται απτό πουθενά.

Παιδιά, προσπαθείτε να είστε όσο πιο διακριτικοι γίνεται. Κανείς δεν πέθανε τόσα χρόνια που δεν του επιτρεποταν να καπνίζει στις δημόσιες υπηρεσίες, ούτε τώρα που ατμιζει θα πεθάνει.
Επειδή δεν έχει ασχοληθεί μαζί μας κάνεις μέχρι στιγμής, δε σημαίνει ότι δεν θα το κάνει και στο μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #219 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 11:45 »
ΟΚ, θα δεχτώ να γίνω θύμα Βullying τότε :)
Εξ' 'αλλου, παίζει και η περίπτωση να μετράει και ο δικός μου λόγος...

Πάντως και αστυνομία να έρθει τί θα μου κάνει όταν δεν απαγορεύεται από το νόμο η συμπεριφορά μου? Μετά θα κάνω και μια ωραία αγωγή έτσι για το γ@#ώτο.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #220 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 11:49 »
Πάντως στο αεροδρόμιο που πέρασα το πρώτο πράγμα που συναντάς είναι τα εκδοτήρια και πίσω από αυτά ένα σύννεφο, φυσικά πίσω από το σύννεφο κάπου βρίσκεται ο Γρηγόρης το πανοπολις μια πιτσαρία, και σε όλα αυτά βλέπεις ένα ηλεκτρικό πεδίο από μοντακια να είναι κριμένα μέσα σε χέρια.
Του ντουμανιού το κάγκελο εκεί μέσα, όποιον και να δεις είναι με Η.Τ στο χέρι, υπάλληλοι security, επιβάτες, αστυνομικοί γιατί λοιπόν εγώ να το κρατήσω στη τσέπη μου;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #221 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 11:54 »
Άκουσα πρόσφατα μια παλαιότερη συνέντευξη επώνυμου μουσικού στην οποία είπε το απίθανο: "δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές αλλά αντιπαθητικοί αντικαπνιστές"!!! :laugh1:
 
Το αναφέρω σαν αστείο λογοπαίγνιο. Είμαι πάντα της άποψης να κρατούνται χαμηλά οι τόνοι και μεταξύ μας λέμε ότι θέλουμε. Αν κάποιον τον ενοχλεί ο ατμός, δεν ατμίζω μπροστά του κι ας τον θεωρώ υποχόνδριο... ;)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #222 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 12:05 »
Πάντως και αστυνομία να έρθει τί θα μου κάνει όταν δεν απαγορεύεται από το νόμο η συμπεριφορά μου? Μετά θα κάνω και μια ωραία αγωγή έτσι για το γ@#ώτο.

Σε αυτό συμφωνώ. Η αστυνομία δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα. Και να σου κάνει δηλαδή, στο τέλος θα βρεις το δίκιο σου.

Το ότι δεν υπάρχει νόμος που να απαγορεύει το ατμισμα σε δημόσιους χώρους, δε σημαίνει ότι υπάρχει νόμος που το επιτρέπει.
Για αυτό λέω, κρατάμε χαμηλο προφίλ μέχρι να ψηφιστει ένας από τους δύο μπας και είναι αυτός που μας συμφέρει. ;)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #223 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 12:09 »
Οι νόμοι γίνονται για να απαγορεύσουν κάτι ή να το ορίσουν ως παράνομο. Το ότι κάτι είναι νόμιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχει νόμος που να το απαγορεύει.


Με το χαμηλό προφίλ συμφωνώ απόλυτα και αυτό ακολουθώ στην καθημερινότητα μου.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #224 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 12:11 »
Ενταξει ειπαμε δεν υπαρχει νομικο πλαισιο (ακομη!)που να απαγορευει το ατμισμα σε κλειστους χωρους αλλα και'γω είμαι υπερ της πολύ διακριτικότητας!
Φανταστείτε να μπουν σε καμια τραπεζα 2 τέτοιοι τυποι
Και να εχουν και κανα μυστηριο hemp e-liquid μεσα στα drippers τους,και να αρχισουν να τα δινουν όλα τα γκαζια!!!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 91 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 88 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247483 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572677 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8227 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327371 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8863 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140