vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

44 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, lagoudakis, Buliwyf, Lazy Dog, tibolaso, camber, supad

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #195 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 15:52 »
Το να εξυπηρετείς κάποιον και να σου ρίχνει τα ντουμάνια του πάνω σου ναι είναι εκνευριστικό, κάτσε ρε μεγάλε τι μου θυμίζεις ότι έχεις Η.Τ. και γω δε μπορώ να το βγάλω απ τη τσέπη;
Για το δημόσιο χώρο να σου πω ότι κάποιοι έδωσαν μάχες για να επικρατήσει ο ατμος δημόσια, οπότε με βρίσκει σύμφωνο να ατμιζώ παντού, εντάξει κάνω και γω κάτι καφρίλες να ντουμανιάζει ο τόπος και κει κάπως νιώθω άσχημα αλλά δε νομίζω ένα διακριτικό ντουμανάκι να είναι πρόβλημα.
 
Στα καταστήματα όλοι το κάνουν γιατί έχουν ανάγκη να το κάνουν και γιατί αυτό είναι το μαρκετινγκ, να σου πουν ευθέως έλα πάρε το γιατί έχει ωραία μυρωδιά.
 
Πάντως, να πω την αλήθεια, το The Mall στο Μαρούσι όπως και στον Άγιο Δημήτριο βρωμοκοπά ατμό, λόγο των μαγαζιών, ε εκεί κάπου γίνεται λίγο προκλητικό και δεν αντέχεται, οπότε πρώτα πρέπει να σκεφτούμε τι μυρωδιές αφήνουμε πίσω μας και αν υπάρχει λύση γι αυτό.

Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #196 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 16:37 »
Που εγιναν αυτές οι μάχες?   :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #197 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 16:39 »
εγω ειμαι ενα 8 μηνο ατμιστης και βαλε αποκλειστικά , μεγάλος φαν και εχω ωθήσει και οσους ψηνόντουσαν στο αθλημα..
ΑΛΛΑ πολλές φορες με ενοχλεί , στο κατάστημα π δουλευω πχ το θεωρώ δε ξερω αγένεια ; άσεμνο ; να μπαινει ο αλλος να τον εξυπηρετησω για 1 εως 10 λεπτα και να το πιπιλάει μπροστά μου στον κλειστό χωρο  ειτε ειναι με clearomiser ειτε ειναι με τανκατο κτλ
εξισου αθλιο για μενα ειναι οταν μπαινεις σε ενα καταστηα ΗΤ και με το που σε δουν ατμιζουν και καλα για να στο περασουν στο υποσυνείδητο


Αχαχαχα, στο τελευταιο εχεις δικιο! Εγω δεν το ειχα παρατηρησει. Η γυναικα μου, μου λεει μια φορα που πηγαμε σε ενα καταστημα και ηταν γεματο γυναικες πωλητριες, «Καταλαβες οτι οι κοπελες ατμιζουν μονο και μονο για φανει οτι κανουν και αυτες, ε;» Και οντως ειχε δικιο. Την αλλη φορα που το παρατηρησα, οντως για αυτο το κανανε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #198 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 18:42 »
Εγώ σε σπίτια πάντως μη καπνιστών που έβγαινα πάντα έξω το ντουμανιάζω. Αλλά επειδή λέμε για δημόσιους χώρους, πάντα ρωτάω για να μην προκαλώ που γίνεται. Στο Village στο mall ρωτησα και μου είπαν πως απαγορεύεται, δεν έκανα θέμα περί νομοθεσίας κτλ απλά δεν άτμισα.  Σε αποβάθρες μετρό κτλ ποτέ δεν είχα θέμα.
Όσο για τις πωλήτριες, στο replace smoke το είχα δει πολύ έντονα αυτό

Αποσυνδεδεμένος adam

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #199 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 18:59 »
Γενικά πιστεύω ότι δεν είναι σωστό, δεν νομίζω ότι κανείς δεν αντέχει 10-15 λεπτά που θα μπει σε ένα μαγαζί πχ να μην ατμίσει
όσο για τα καταστήματα ητ στα περισσότερα αν κοιτάξεις απ έξω βλέπεις μια θολούρα  :)) :))   

Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #200 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 17:09 »
Χθες βράδυ στο φουαγιέ του θεάτρου Παλλας, είδα ταμπελάκι διαφημιστικό της Nobacco :o  με το σήμα απαγορευεται το κπανισμα! Φυσικά ρώτησα την κοπέλα στην υποδοχή αν επιτρέπεται το η/τ εντος του φουαγιέ και μου απάντησε "Φυσικά"!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #201 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 17:14 »
Εγώ σε σπίτια πάντως μη καπνιστών που έβγαινα πάντα έξω το ντουμανιάζω. Αλλά επειδή λέμε για δημόσιους χώρους, πάντα ρωτάω για να μην προκαλώ που γίνεται. Στο Village στο mall ρωτησα και μου είπαν πως απαγορεύεται, δεν έκανα θέμα περί νομοθεσίας κτλ απλά δεν άτμισα.  Σε αποβάθρες μετρό κτλ ποτέ δεν είχα θέμα.
Όσο για τις πωλήτριες, στο replace smoke το είχα δει πολύ έντονα αυτό


Σε αυτο το καταστημα αναφερομουν  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #202 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 14:04 »
Εγω παιδες ατμιζω παντου,μπορει κανα συννεφακι αν ειμαι σε εξωτερικο χωρο και παλι αν τοσο θελω να νιωσω χτυπημα αλλιως χρησιμοποιω τον gs air μου με σφιχτη τζουριτσα σε κλειστους χωρους κ ολα μια χαρα,προς το παρον εδω κ 1 μηνα που ειμαι ατμιστης δεν ειχα θεμα ουτε σε τραπεζα,ουτε σε σουπερμαρκετ,ουτε σε σπιτια φιλων (εκτος εαν υπαρχουν πιτσιρικια οποτε δεν ντουμανιαζω εντος),ουτε καν στην εφορια που εκανα την καφριλιτσα μου δεν μπορουσα: Ο μπροστινος μου κυριος με μια ego μπαταριουλα απλη και εναν κ1 ατμιζε ηρεμα,πολυ ηρεμα μπορω να πω χωρις να αφηνει τιποτα στην ατμοσφαιρα παρα μονο μια γλυκια μυρωδια σαν καραμελα,μεσα απο τον κισε κυριος με μαλμπορια αγρια του κανει παρατηρηση και του λεει οτι απαγορευεται το καπνισμα μεσα εκει ( :confused1: ) και του απανταει ηρεμα και ομορφα οτι ειναι η.τ. και πιστευει οτι δεν υπαρχει θεμα ουτε κ ενοχλει,η απαντηση του υπαλληλου ηταν οτι αυτον τον ενοχλει να μυριζει καραμελες κλπ ο χορος,το θεμα σταματαει εκει,εγω βεβαια σαν σωστος ανθρωπος που σεβεται τον εαυτο του τραβαω απο την τσεπη το ijust2 με την 0.3 επανω και bebecca μεσα(mist παρακαλω) και αφου κανω μια ηρεμη για την γευση τραβαω και μια γερη πνευμονικη με τερμα ανοιχτο τον αερα και συννεφιαζω τον τοπο,αποτελεσμα: Βγηκε ενας μεσα απο τα γραφεια και με ρωτησε με τι εκανα τετοια ντουμανα και αν μπορει να δοκιμασει γιατι ΔΕΝ τους ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ το κ.τ. εκει μεσα και θελει να γυρισει στο η.τ. για να μπορει να καπνιζει και σε κλειστους χωρους οπως και μεσα στο σπιτι του γιατι δεν αντεχει πλεον το κρυο στη βεραντα :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Sotos1480

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #203 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 16:08 »
Προς το τέλος του Δεκεμβρίου που πήγα να πληρώσω τα τέλη κυκλοφορίας στο ταχυδρομείο είχε μεγάλη ουρα,μετά το μισάωρο ξεκίνησα να ατμίζω και άμεσος πέσανε κάποια βλέμματα πάνω μου ειδικά από άτομα μεγαλύτερης ηλικίας.Έκανα ένα υγρό που είχα φτιάξει μονος μου(vanilla custard,μπισκοτο κ κανελα) το οποιο αφήνει αρκετή μυρωδιά στην ατμόσφαιρα και από ότι φαίνεται άρεσε σε έναν παππου που στεκόταν διπλα μου και άρχισε να με ρωτάει διαφορα μέχρι που ήρθε η σειρά του.
Εάν μου τύχει παρόμοιο σενάριο όπου σε κάποιον όμως δεν αρέσει το η μυρωδιά που αφήνει το οποιοδήποτε υγρό που κάνω θα το σεβαστό και θα σταματήσω.

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #204 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:22 »
Δεν μου αρέσει η εικόνα κάποιου που ατμίζει σε κλειστό δημόσιο χώρο οπότε δεν το κάνω κι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #205 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 23:38 »
Πριν 2 μέρες έφαγα άκυρο στο άτμισμα μέσα σε αυτοκίνητο γνωστού που καπνίζει περιστασιακά! (καινούριο αμάξι 8 μηνών οκ το δέχομαι) αλλά άκυρο στο Η.Τ.? Και μάλιστα με υγρό 1ης ποιότητας με άρωμα φρούτων του δάσους?? Έπαθα σοκ. :eyesplash:
Μόνο εμένα μου φάνηκε περίεργο αυτό ρε παιδιά???


Τώρα όσον αφορά κλειστούς δημόσιους χώρους που το κάπνισμα απαγορεύεται, δεν ατμίζω. Σε αυτό το θέμα ακόμα κι όταν κάπνιζα είχα μεγάλη υπομονή πάντοτε και δεν με απασχόλησε ποτέ. Προφανώς όπου επιτρέπεται το κάπνισμα το ντουμανιάζω αβέρτα χωρίς δεύτερη σκέψη. :baby:


Αν έχω κατέβει για δουλειές επειδή δεν μπορώ να περπατάω και να ατμίζω, όταν θέλω τη δόση μου σταματάω κάπου με κουμπωμένο τον cleito τραβάω μια βαρβάτη πνευμονική, φυσάω το ντουμάνι όσο πιο διακριτικά γίνεται και αυτό ήταν.

Αποσυνδεδεμένος Sofia K.

  • *
  • 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζειν εστί εύ ζην
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #206 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 13:38 »
  Επίσης υπέρ του... ΟΧΙ σε κλειστούς δημόσιους χώρους, ειδικά όταν προκαλούμε μεγάλα ντουμάνια ή η παραμονή μας σε αυτούς πρόκειται να είναι μικρή.


 
@PsilosX
Ο χώρος του αυτοκινήτου είναι εξαιρετικά περιορισμένος και μπορώ να δικαιολογήσω οποιαδήποτε αντίδραση.  Ακόμη και το άρωμα της τσιχλόφουσκας μπορεί να ενοχλήσει. Επίσης, μην ξεχνάς τον παράγοντα άγνοια.
 
Γενικά... υπομονή. 

.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #207 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 14:36 »
Θα σταματήσω να ατμιζω σε κλειστούς χώρους μόνο όταν δω κολλημένες στο τοίχο προειδοποιήσεις με μηχανικό Μοντ και επισκευασιμο επάνω και κόκκινη γραμμή
Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι που να με καλύπτει περισσότερο από αυτό!  :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #208 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 17:46 »
Yπαρχει τελικα νομος που απαγορευει το ατμισμα σε κλειστους δημοσιους χωρους κ.τ.λ?
Σημερα πηγα στην τραπεζα και εντελος ασυναίσθητα εβγαλα το μοντακι και τραβηξα μια μικρη τζουρα,αποφευγω γενικα να ατμιζω σε κλειστους χωρους(περαν από το κλεστο γηπεδο που βλεπω κανα ματσακι)γιατι οσο να'ναι με τον επισκευασιμο και το μοντακι το ντουμανι είναι αρκετο,σημερα λοιπον στην τραπεζα που ασυναίσθητα εβγαλα το μοντακι και τραβηξα την  τζουρα μου την ειπε ενας ηλικιομενος κυριος πολύ ασχημα,με εβαλε χερι και μου ειπε "δεν είμαι αναγκασμένος να ρουφαω την νικοτινη σου" και τον ρωτησα "που ξερεις κυριε ότι εχω νικοτινη μεσα" και μου απαντησε ¨τελος παντων δεν είμαι υποχρεωμένος να μυριζω ότι εχεις εκει μεσα",γελασα ειρωνικα και μουρμουρισα κατι ψιλοαγγλικα για να μην δοσω συνεχεια  στο θεμα ,στο διπλα ταμειο ηταν ενας άλλος και αρχισε να μου τα "χωνει" στην ταμεια εκει δεν αντεξα και τον αρχισα στα μπινελικια μεχρι που ηρθε ο σεκιουριτας και με εβγαλαν εξω,ολοκληρο σκηνικο μιλαμε και φωνοζε ο καραγκιόζης να ερθει η αστυνομια να με γραψει γιατι όπως ελεγε  απαγορευετε ρητα το καπνισμα ηλεκτρονικου τσιγαρου σε κλειστους χωρους βαση νομου!
Υπαρχει τέτοιος νομος ρε παιδια?
Eιμαι γενικα κατά του ατμισματος σε κλειστους χωρους ,γιατι φανταστείτε να μπουν κανα 2-3 cloud chasers με μοντακια των 200w σε μια τραπεζα  τι θα γινει(και ληστεια να γινει δεν θα την παρει κανεις χαμπαρι!) και μου ετυχε αυτό σημερα και σραβωσα πραγματικα!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2016, 17:53 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #209 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 18:16 »
Απ' όσο ξέρω, δεν υπάρχει κανένας νόμος και καμία εγκύκλιος που να περιλαμβάνει το άτμισμα. Κανονικά μπορείς να ατμίζεις όπου θες. Επειδή όμως μυρίζει (άσχημα, ωραία, δεν έχει σημασία) και βγάζει λίγο ή πολύ ατμό, είναι φυσιολογικό κάποιοι να ενοχλούνται. Γενικά ατμίζω παντού και σε κλειστούς χώρους εκτός από τα μμμ που ντάξει αν έχει συνωστισμό είναι κρίμα και στο σινεμά γιατί δεν θέλω να ενοχλώ τους δίπλα με τον ατμό. Οπουδήποτε αλλού ατμίζω κανονικά και δεν έχει τύχει να μου πει ακόμα κανένας τίποτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 70 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248244 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 252 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573118 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2341 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 982 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328015 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99