vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, lagoudakis, dallaskdp, maprix, camber

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος vagellis

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #165 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 21:40 »
Εγω παντως ατμιζω παντου και κανεις δεν λεει τιποτα. Καποιοι κοιταζουν καπως περιεργα αλλα ποτε δεν εχει μιλησει κανεις.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #166 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 21:56 »
Συνηθως πρωινα στις δημοσιες υπηρεσιες ατμιζω οσο λιγοτερο γινεται
τοσο για τους αλλους αλλα και για εμενα (να γλιτωνω λιγα υγρα)  ;D
Μια μερα εβγαλα στην εφορια το εργαλειο απ τη τσεπη και μου ξεφυγε ενα δυνατο ντουμανι
πεταγεται ενας απο ενα γραφειο και φωναζει "απαγορευεται το καπνισμα εδω μεσα κυριε"
Του λεω ευγενικα δεν ειναι καπνος αλλα ατμος δειχνοντας του το εργαλειο
- Και που ξερω εγω οτι δεν εχεις κανει κομπινα και δεν εχεις κρυψει κανα τσιγαρο εκει μεσα , μου λεει  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2185
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #167 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 09:03 »
Εκνευρίζομαι να αναγκάζομαι να εξηγώ και να απολογούμαι και να με κοιτούν περίεργα, αλλά μερικές φορές δεν μπορώ να το αποφύγω...Πρόσφατα, σε δεξίωση γάμου, γέλασα με τα γκαρσόνια που κοιτούσαν ποιός καπνίζει για να αφήσουν τασάκια και κοντοστάθηκαν έκπληκτοι μπροστά σε εμένα και το άντρα μου και δεν ήξεραν τι να κάνουν.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:  Αισθάνθηκα καλύτερα πάντως όταν βγήκα έξω σαν παράνομη...

Αποσυνδεδεμένος YoMumMeat

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • EGK0O042O0O0
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #168 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 21:17 »
Εγώ ατμίζω μεσα σε μετρα, τρενα, δημοσιες τουαλέτες και δε μου καίγεται καρφι.

Αν κατεβασεις δυο φορες τον ατμο δε βγαινει σχεδόν τιποτα, αν αρπαχτει κανενας τοσο πολυ, χαστουκια στα μαγουλα και εισαι πολυ τζιτζι

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #169 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 08:03 »
Άτμισα την τελευταία εβδομάδα σε αίθουσα σεμιναρίου του ΕΦΕΤ.
Κάποια στιγμή ο εισηγητής με βλέπει και λέει απαγορεύεται το κάπνισμα - ελεγκτής υγειονομικού - και δείχνω το μοντάκι μου χωρίς να πω τίποτα......απαντά ''  α εντάξει ''.
Πιο πριν βέβαια είχα ρωτήσει την υπεύθυνη του χώρου και μου είπε ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο το επιτρέπουν.

Αποσυνδεδεμένος Romanium

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #170 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 00:26 »
Μόλις γύρισα από τον Ευαγγελισμό που εφημέρευε.
Περιμένοντας άνθρωπο μπροστά από το τμήμα των Υπέρηχων ρώτησα τη νοσοκόμα αν ενοχλεί το ΗΤ.
Μου είπε φυσικά και να κάνω, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και πως οι περισσότεροι στα νοσοκομεία είναι ενήμεροι. Η ίδια το είχε προσπαθήσει κάποιο καιρό αλλά τελικά δεν της βγήκε.
Φούμαρα κανονικά! Όχι όμως και στο συνωστισμό στα Επείγοντα: μου φάνηκε μάλλον υπερβολή.
Πήγαινα κοντά στην είσοδο κάθε τόσο -όπου δεν μου είπε κανείς τίποτα.
Μια χαρά!
 :D

Το ιδιο έκανα κι εγω στην Βουλα κι σημερα το πρωί στο Λαϊκό (δυστυχως τα χω παρει ολα σβάρνα εντός 3 μηνων  :tongue_smilie: )

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #171 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 15:13 »
Εύχομαι να τα αφήσεις πίσω σου σύντομα!  :)
Από τότε που έγραψα αυτό που βρήκες έχω κι εγώ ατμίσει κοντά στην είσοδο του νοσοκομείου στη Βούλα.

Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #172 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 15:41 »
Εγώ πάλι αποφεύγω να ατμίζω σε κλειστούς δημόσιους χώρους. Ή εάν είμαι κάπου για πάρα πολλή ώρα, μπορεί να κάνω καμιά τζουρίτσα στα κλεφτά.

Αλλά δε με πειράζει, ίσα ίσα.

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 18:27 »
Ατμίζω σε κλειστούς χώρους μόνο όταν επιτρέπεται το κάπνισμα. Στο γραφείο όμως, είμαστε αρκετοί και έχουμε περάσει το μήνυμα ότι δεν πρόκειται για προϊόν καπνού και δεν απαγορεύεται (προς το παρόν τουλάχιστον). Σε νοσοκομείο? Μόνο στην είσοδο με τους καπνιστές.

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 18:57 »
Πήγα να δω χθες μια θεατρική παράσταση και πριν ξεκινήσει είπα για να ρωτήσω την ταξιθέτρια αν επιτρέπετε το άτμισμα για να πάρω καμιά τζούρα πριν γεμίσουν οι θέσεις.


Η απάντηση ήταν θετική, μου λέει ναι μπορείτε να ατμίσετε, αλλά δεν ένοιωθα άνετα στον κόσμο και έτσι αρκέστηκα σε μερικές τζούρες με πολύ χαμηλά watt και ατμό που δεν απομακρυνόταν από εμένα ώστε καταλήγει σε άλλους.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 19:28 »
Περιστατικό σήμερα στο νοσοκομείο Ιωαννίνων:
Περιμένω σε ένα διάδρομο με λίγη σχετικά κίνηση. Εκπνέω μία γενναία σοκολάτα+μπανάνα+la cremoso. Την ώρα της ανάπτυξης του ατμού ανοίγει η πόρτα βγαίνει μια προϊσταμένη με 2 νοσοκόμες, σνιφάρει σα λαγωνικό τον αέρα, με κοιτάζει, της δείχνω το istick επιστρατεύοντας το killer χαμόγελό μου, μου χαμογελάει και αυτή και φεύγει...

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #176 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 21:50 »
εγω παιδες ατμιζω σχεδον παντου και δεν ειχα προβλημα ποτε...μονο οταν ειναι παιδακια δεν ατμιζω.....μια μερα σε τραπεζα ειχε παρα πολυ κοσμο και ειπα να κρατηθω.....μετα απο λιγο ειδα τον υπαλληλο τις τραπεζας να ατμιζει  :angel:
οποτε μου εκατσε κουτι :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #177 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 22:42 »
 Εγώ αντιθέτως όπου και να πήγαινα πάντα είχα θέμα με κάποιον που δεν ήξερε που πάνε τα τέσσερα.
Αφού το έκοψα και το ξανά άρχισα το άθλημα εδώ και ένα μήνα και κάτι ψηλά πήγα σήμερα να πάρω γνωστό μου από το airport, είμαι στις αφίξεις λοιπόν και βγάζω το sidero... Aρχίζει η αντίσταση να παίρνει φωτιά, σκάει μια κυρία που κρατούσε ένα παιδάκι λέγοντας σας παρακαλώ μη καπνίσετε εδώ όχι για μένα αλλά για το παιδάκι, με έπιασαν οι ντροπές της είπα συγγνώμη και της εξήγησα ότι είναι Η.Τ. και παράγει ατμό, ανένδοτη η μαντάμ, είχα λίγο χρόνο και ανεβαίνω στις αναχωρήσεις στο Γρηγόρη να πάρω καφεδιά αρχίζω πάλι να ντουμανιάζω τον τόπο και ακούω το κράξιμο του αιώνα, εεεε απαγορεύεται το κάπνισμα φωνάζουν, εεεεε τους λέω είναι ατμός πρρρρρρ, ευτυχώς ήταν ένα Security (λογικά κάτοχος και αυτός Η.Τ.) και τους είπε ότι επιτρέπεται το μαραφέτι.
Δηλαδή τον μαγνήτη έχω ο άνθρωπος;

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #178 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 22:59 »
Εγώ θα πω μόνο το εξής. Και το να κλάνει κανείς επιτρέπεται σε κλειστούς δημόσιους χώρους. Από ευγένεια δεν το κάνουμε όταν υπάρχουν άνθρωποι δίπλα μας

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #179 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 23:17 »
Δευτέρα πρωί στα επείγοντα νοσοκομείου της Αθήνας που είχε εφημερία και ένας πιτσιρικάς να ατμιζει. Έλεος ! Ειναι απλή λογική .Κανω περίπου 10ml την ημέρα , δεν ατμισα μέσα στο νοσοκομείο .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131051 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 85 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 105 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 111 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 172 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 116 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249158 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767454 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 203 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181622 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 372 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem