vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 3 χρήστες
thanos1071, camber, john67

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος Iggy

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #240 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 15:49 »
και εγω ατμιζω παντου εκτος απο νοσοκομεια

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #241 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 15:52 »
Και σε νοσοκομεια ατμισα αφου ρωτησα πρωτα αν υπαρχει προβλημα,
Και η απαντηση ηταν οχι ατμισε κανονικα.Εδω ατμιζουν οι γιατροι μεσα στο νοσοκομειο.
Αλλα αμορφωτοι γιατροι τι περιμενεις να σεβαστουν  ;D

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #242 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 16:00 »
Ο σεβασμός στον άλλο δεν έχει να κάνει με την ακαδημαϊκή μόρφωση. Ο καθένας προφανώς και έχει άλλα κριτήρια και όρια. Γι αυτό άλλωστε ο άλλος κλάνει όπου να'ναι, ρεύεται όποτε να'ναι, ατμίζει όπου να'ναι κτλ. Κανένα από αυτά δεν απαγορεύεται σε δημόσιους χώρους και ο καθένας επιλέγει με τα δικά του κριτήρια πότε και που θα τα κάνει με βάση τα όρια αλληλοσεβασμού που έχει θέσει. 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #243 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 16:03 »
Το μπαρμπαδελι μπηκε στο τελος της προτασης οτι κανω πλακα.
Αν δεν καταλαβαινουμε καποια πραγματα καλως

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #244 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 16:06 »
Ζητώ συγνώμη εάν παρανόησα. Είναι βλέπεις αυτός ο γραπτός λόγος που καμιά φορά ξεγελά.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #245 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 16:18 »
Οχι μόνο ξεγελά αλλά δημιουργεί και αντιπαραθέσεις χωρίς λόγο. :thumpup:
Απλα κάποια πράγματα δεν μπορώ να τα καταλαβω.
http://www.eveningtimes.co.uk/news/14146524.Glasgow_hospital_patients_allowed_to_use_e_cigarettes_after_change_in_policy/?ref=fbshr

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #246 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 16:54 »
SEB αυτο που ( προσπαθω εγω τουλαχιστον ) να πω ειναι οτι


Ανεξαρτητα απο το εαν εχω το δικαιωμα η οχι να το φουντωνω, ανεξαρτητα απο το εαν ειναι αβλαβες για τους γυρω μου, ανεξαρτητα αν απο το εαν καθε φορα που ατμιζω γεννιεται ενα κουταβι, μπορει η μυρωδια του υγρου μου να ειναι ενοχλητικη για καποιον αλλο.
Για παραδειγμα, υπαρχει ενα υγρο - το οποιο εχω μυρισει σε πολλα μερη αλλα δεν ξερω ποιο ειναι - το οποιο μου φερνει στο μυαλο γουνα κουναβιου που εχει παρει φωτια. Δεν το αντεχω. Μπηκα σε ατμαδικο, πηρα ανασα, αλληθωρισα και βγηκα οπως μπηκα χωρις καν να μιλησω στον ανθρωπο.
Ε αυτο, γιατι να το κανω σε καποιον διπλα μου απο την στιγμη που μπορω να παω λιγο πιο περα σε εξωτερικο χωρο?


Οτι εχεις δικιο για τον διευθυντη ή τους υπαλληλους με τα τασακια? Εχεις.
Οτι ειναι υποκρισια να πουλανε τα jumbo τασακια αναπτηρες και bong αλλα  απαγορευουν σε εσενα να ατμισεις? Ειναι.
Αλλα θαρρω ειναι αλλη κουβεντα αυτη.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #247 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 17:01 »
Δεν το λέει ο Χατζηπετρής, το επιτρέπει ο νόμος...
Αγαπητοί φίλοι, νομίζω πως πρέπει να μιλάμε σοβαρά κι όχι με τουφεκιές, (είμαι 7 χρόνια ατμιστής ο αρχαίος, ατμίζω όπου γουστάρω, εδώ και οι γιατροί ατμίζουν μέσα στα νοσοκομεία, οι ΔΥ είναι ξύστες και καπνίζουν όπου θέλουν, στα jumbo είδα τασάκια, ας μου φέρουν τον νόμο απαγόρευσης και ταυτόχρονα τα στοιχεία τους για μήνυση, κ.λπ. χαριτωμένα).

 
Νόμιμο λοιπόν. Δώστε μου ξανά τον σχετικό νόμο να ξεστραβωθώ, όπου επιτρέπει ν' ατμίζω ελεύθερα παντού. Θα επιθυμούσα επίσης να αγοράσω η.τ. από φαρμακείο, ως ολοκληρωμένης και πιστοποιημένης συσκευής διακοπής καπνίσματος, όπου δεν υπάρχει ίχνος παθητικού ατμίσματος από αιωρούμενη νικοτίνη ή οποιουδήποτε άλλου στοιχείου. Ηθικά. Να πάρω λοιπόν τη συσκευή, να βάλω κάποιο υγρό (που ασφαλώς δεν είμαι υποχρεωμένος να σου πω), και να έρθω στο μαιευτήριο να ατμίσω στο μωρό σου και να ευχηθώ τα καλύτερα. Ατομικά δικαιώματα και επιβολή. Ατμίζω λοιπόν νόμιμα παντού και θα στο επιβάλω και παντού, στο σπίτι σου, στο χώρο εργασίας σου, στα σχολειά, σε ναούς, σε νοσοκομεία, παντού. Ευγένεια και αντίποινα, εδώ το καλύτερο: εδώ εσύ κλάνεις ρε άπλυτε, εγώ θ' ατμίζω γιατί είμαι παλιοκαραβάνα κι αλάνι.

 
Προστατεύω κάτι, που αυτό το “κάτι” με βοηθάει από μία εξάρτησή μου. Πώς το προστατεύω για να μην με εξαφανίσουν οι πραγματικοί πολέμιοί του; 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #248 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 17:17 »
Έχεις ένα λάθος:

Νόμιμο λοιπόν. Δώστε μου ξανά τον σχετικό νόμο να ξεστραβωθώ, όπου επιτρέπει ν' ατμίζω ελεύθερα παντού.

Δεν υπάρχει Νόμος που να επιτρέπει. Όπως δεν υπάρχει Νόμος που να επιτρέπει να τρώμε κρέας, να βγαίνουμε μετά τις εννιά το βράδυ, να χρησιμοποιούμε ητ και να κάνουμε συναθροίσεις άνω των τριών ατομων.

Εφόσον δεν απαγορεύεται δια Νόμου, τότε επιτρέπεται.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #249 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 17:28 »
@Cruiser79, καλησπέρα.
Ξέρεις τι φοβάμαι; Εμάς φοβάμαι. Ατμίζω ελεύθερα δεν σημαίνει πως λύθηκαν κι όλα μου τα προβλήματα. Προσωπικά θα το επαναλάβω όσες φορές χρειαστεί. Είναι η πρώτη φορά που βρήκα βοήθεια για να ξεφύγω απ' το κ.τ., δεν έχω καμία παρενέργεια ή πρόβλημα, οι ιατρικές μου εξετάσεις είναι μια χαρά (σημαντικές βελτιώσεις). Γιατί να δίνω τροφή στους εχθρούς του η.τ. με παράλογα πράγματα; Ατμίζω για εμένα, για να ξεφύγω από το κάπνισμα, δεν ατμίζω στα μούτρα κανενός κι ούτε το θέλω, ακόμα κι αν μου το επιτρέψουν. 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #250 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 18:01 »
Μαζι σου, είπαμε, και εγώ το ίδιο κάνω. Προσωπική επιλογή. Είναι τόσο γκρίζο το τοπίο μέχρι στιγμής, που όλοι έχουμε δίκιο!

Και αυτός που στραβώνει όταν βλέπει κάποιον να ατμίζει σε χώρο που απαγορεύεται το κάπνισμα (για οποιοδήποτε λόγο), και αυτός που θέλει να ντουμανιάζει παντού, επειδή απλά δεν απαγορεύεται ή επειδή έτσι αποφάσισε.

Go figure που λένε και στο χωριό μου...  :dontknow:

Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #251 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 09:46 »
Δύο μήνες τώρα ατμιστης.Σε αεροδρόμια κάνω μόνο αν έχω πολύ ώρα αναμονη και αυτή είναι διακριτική κιόλας.Σε δημόσιες υπηρεσίες το ίδιο. Μόνο σε καφετέριες Και μπαράκια του δίνω Και καταλαβαίνει.Και μόνο στην ιδέα ότι κάποιος μπορεί να στραβώσει και να μου πριξει τα @@ είναι για μένα αποτρεπτικος παράγοντας για να κάνω ντουμανια σε κοινόχρηστους χώρους.

Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #252 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 10:10 »
Εγώ πάντως παιδιά δεν είχα ποτε πρόβλημα!έχω ατμισει παντού και κανένας δε μου έχει πει τίποτα.μπορεί να έτυχε.βέβαια ατμιζω παντα διακριτικά χωρίς ντουμανια.μονο ή γυναικα φωναζει στο σπίτι!

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #253 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 10:14 »
εγω παιδια μονο σε καφετεριες γιατι δεν θελω αλου να μου την πει κανενας.

Αποσυνδεδεμένος Gooplay

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #254 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 10:33 »
Ταξιδευα με αεροπλανο προσφατα,εκανα κανονικα μεσα στο αεροδρομιο..και οταν πηγα μεσα στο πρακτορειο του οπαπ του αεροδρομιου υπηρχαν εκεινη την στιγμη 3 συνατμιστες...και μας εκανε αυστηρη συσταση ο ιδιοκτητης του οπαπ.εγω βασικα εκανα πως δεν τον ακουσα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246290 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572229 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1925 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122067 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 416 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326871 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298053 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511817 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios