vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mantis039, Buliwyf, pngtszs1976, Stelios miro, marauder800, lionor, lagoudakis

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #480 στις: Αυγούστου 02, 2015, 18:46 »
Στα ποσα ohm ηταν ο calix ο subtank mini και αν το ειχεσ  ρυθμιση πιο πριν σε χαμηλα watt δεν σε ρωταο για των nautilo γιατη ξερω  σε χαμηλα βατ και εγω καπια στιγμη νωμιζα οτι κατι δεν μου πηγαινε καλλα και τελικα ανακαλυψα οτι ειχα υποτροφοσια λογου μη αραιωμενησ vg τωρα αν εσυ κανησ ετοιμα υγρα και  τα βατ ειναι σε επιπεδα χαμηλα και περνησ καμενο τι να πω βρε παιδια παντωσ εγω με των nautilo 5ml ουτε μια φωρα δεν εχω παρη καμενο
Τωρα αν τυχων και σου συνεχιση τα καμενα μια καλλη λυση ειναι να το δουλευησ με αντιστασησ εωσ 1ohm πριν κανω την αγωρα του evic vt μηλησα με καπιο αντιπρωσοπο  ΗΤ και γνωστη στο θεμα και μου ειπε για αυτη τη λυση

Αποσυνδεδεμένος nikos109

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #481 στις: Αυγούστου 02, 2015, 21:03 »
εγω το εχω παρη εδω κ μια εβδομαδα το ξεκηνισα με wv με τον εξπρομαιζερ απο κανθαλ μεχρι κ το NI200 με θερμοκρασια δεν εφαγα καμενο πουθενα  σε ολα επεζε τελια σε θερμοκαρια που ειμαι τορα κελαιδαη απο γευση κ το ντουμανι του αλλα και στα βατ υπομονη θελει παιδια κ ψαξημο ειναι καλο μοντακι αναλογα τα χριματα του τορα το δουλεβο με νι200 0.14 Ω  280θερμοκρασια κ 35 βατ και :)
καλο βραδυ

Αποσυνδεδεμένος Vaggelis pet

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #482 στις: Αυγούστου 02, 2015, 22:55 »
280 °c?

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Γενικά σε τι θερμοκρασία ατμιζετε τελευταία?

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2015, 23:17 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #483 στις: Αυγούστου 02, 2015, 23:03 »
Κάπου στους 200 πέντε πάνω πέντε κάτω

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #484 στις: Αυγούστου 02, 2015, 23:41 »
Το χω εδω και ενα μήνα το συγκεκριμένο.Κυρίως σε Ni200 το δουλεύω,αλλά όσες φορές το χω δοκιμάσει σε vw, στην αρχή πιο ζεστή τζούρα,μετά ισοώνει.Απότι διάβασα δουλεύει με αυτόν τον τρόπο,όχι ότι συμφωνώ,αλλά προσωπικά δεν με χαλάει τόσο.Καμμένο ούτε εγώ πηρα.

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #485 στις: Αυγούστου 04, 2015, 20:23 »
Καλησπέρα σε όλους! :bye:
Μια ερώτηση.
Έχω παρατηρήσει ότι όταν πιάνω τον kfl+ (Ni200 σε evic vt) στην πρώτη τζούρα,πετάει κάτι σαν σκάσιμο από την αντίσταση,αν το περιγράφω καλά.Παλιότερα δεν το έκανε. :dontknow:
Από τι μπορεί να είναι αυτό;Έχω διαβάσει για τα παραπάνω βατ που δίνει το evic vt αλλά νόμιζα μόνο σε vw.
Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα εδώ -τόχω postarei και αλλού  :-\ .

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #486 στις: Αυγούστου 04, 2015, 21:19 »
Φιλε μου manosjw :bye: δεν εχει καμια σχεση το μοντ με τα σκασιματα  ειναι καθαρα θεμα πηνιου
Σε Ν200 με 0.25  στα 0.15 Ω στων Lemo2 δουλευη κανονικοτατα  των kayfun lP των εχω στυση με
Kanhal 0.30 ανοιχτεσ σπυρεσ  1.7Ω και μου κανη αυτα τα σκασιματακια αλλα οταν ειναι μονο καινουργιο  το πηνιο γιατη δεν το  ζεστενω καθολου μονο οταν περασω το μπαμπακι..με  αυτο φυσικα το συγκεκριμενο στυσιμο μου το κανη και ο Lemo .μετα απο 1με 2ml υγρου εξαφανιζωνται σε πολλυ μεγαλο βαθμο
Tο μοντ αυτο που κανη ειναι οτι σε tc σου κλειδωνη στα  30 wat υποχρεωτικα  για να φταση στη θερμοκρασια που του εχουμε ορισει φυσικα τα βατ πεφτουν δεν ατμιζησ στα 30 αλλα λοιγο πιο κατω κανουν κατι σαν  (σκαμπανεβασμα) το istick 40 wat κλειδωνη στο μεγιστο του στα 40 wat για αλλα δεν ξερω αλλα μαλων καπωσ ετσι θα ειναι η λειτουργια ολων σε tc
Ελπιζω να σε βοηθεισα

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #487 στις: Αυγούστου 04, 2015, 23:58 »
Καλησπέρα Γιώργο και σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. :bye:
Εγώ χρησιμοποιώ 0.3 mm Νi200, και τη μια μου το κάνει , την άλλη όχι.Ίσως είναι η απόσταση από την τρύπα αέρα.Όλο και παίζω με λίγο πιο πάνω ή πιο κάτω  ;D .
Άσε που δεν χρησιμοποιώ τον κλασσικό kfl+ αλλά με καμπάνα-τανκ Steam Tuners και συνεπώς είναι πολυ κοντα η αντίσταση στο drip tip.
Θα τεστάρω πάντως σε 0.25 και θα  ενημερώσω !

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #488 στις: Αυγούστου 05, 2015, 22:19 »
Πήγα χτες το απόγευμα στο ecig στο Αιγάλεω και το δοκίμασα με την ησυχία μου. Πολύ όμορφο και καλή κατασκευή.Κάθεται πολύ καλά στο χέρι μου,όχι τόσο όσο το ιστικ 50 αλλά το νιωθά μια χαρά.Το δοκίμασα και με τον δικό μου ατμοποιητή (gsairM) και ήταν μια χαρά.καμένω δεν πήρα μετά τα 3λεπτα,λίγο πιο ζεστό αλλα σχεδόν καμία διαφορά,αλλά όπως μου είπε και ο υπεύθυνος στο κατάστημα (με τα ονόματα έχω θέμα) θα κουράζει λίγο παραπάνω την αντίσταση και θα μειώνεται η ζωή της.Με έλεγχο της θερμοκρασία που το δοκίμασα ήταν πολύ καλό,αρκετή διαφορά με ότι κάνω μέχρι τώρα.Το μοντάκι είναι πολύ καλό αλλά είναι για να χρησιμοποιείται σε TC mode,εκεί αξίζει.Αν και είμουν έτοιμος να το πάρω μου πρότεινε τα ιστικ 40 και 100 που προπαραγγελία βγαίνουν 36 € οπότε κατέληξα στον 40w το οποίο το σκεφτόμουν αλλά ήθελα μεγαλύτερη μπαταρία και σχήμα σαν του 50/εβικ αλλά αυτό θα το χρησιμοποιώ στην απλή χρήση με λίγα βαττ που θέλω και απλά βάζω την αντίσταση απο νικέλιο και μπορώ να δοκιμάσω και τον έλεγχο θερμοκρασίας.Για τα λεφτά που είναι οι προπαραγγελίες είναι κομπλέ για αυτά που θέλω τώρα.Θα δοκιμάσω τον έλεγχο θερμοκρασίας και ίσως στο μέλλον να έρθει και το κιτρινόμαυρο εργαλείο.


Επίσης έχω να πω τα καλύτερα για το παιδι στο κατάστημα που με βοήθησε πολύ με ότι απορίες είχα και μου πρότεινε τι είναι καλύτερα γι ααυτό που θέλω και το πώς πρεπει να δουλέψει το καθένα και δεν προσπάθησε απλά να μου πουλήσει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #489 στις: Αυγούστου 05, 2015, 23:56 »
κατοχος και εγω λιγες μερες με το συγκεκριμενο μοντακι .. ειμαι στη φαση τεστ οποτε ελπιζω σε λιγο καιρο να βγαλω τα συμπερασματα μου ... βερσιον 1.18.. το αμεσο αρπαγμα δεν το θεωρω θεμα μιας και με την λιγη μου ακομα εμπειρια δεν το θεωρω κακο ασχετα αν το περνω πολυ λιγο σχεδον αμυδρα με δοκιμασια  σε kayfun  και  subtank  και για αρχη τεστς κανω  μονο σε vw  και μετα θα παω και  σε TC  .. 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #490 στις: Αυγούστου 06, 2015, 00:00 »
Κώστα αναμένουμε τα αποτελεσματα σου ειδικα τα WV. ????

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #491 στις: Αυγούστου 06, 2015, 01:03 »
Παιδια επειδη σκεφτομαι να την κανω την αγορα του modakiou μπορει καποιος να προτείνει που θα το βρω φθηνοτερα σε Ελλάδα μερια;  Στειλτε αν ειναι ευκολο σε pm για να μην θεωρηθεί διαφήμιση.

Αποσυνδεδεμένος michaelp900

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Tapatalk User
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #492 στις: Αυγούστου 06, 2015, 04:17 »
Έχεις pm

Διαγραφή άμεσης παράθεσης


Από το συντονισμό: Το να αναφέρουμε κάποια καταστήματα σε μέλος που τα ζητάει, δεν αποτελεί διαφήμιση. Ενδεικτικά πάντα και με ύφος πρότασης!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2015, 10:40 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #493 στις: Αυγούστου 06, 2015, 20:57 »
Λειτουργεια αψογη μεχρι τωρα το μονο που δεν ξερω ακομα αν εχει καπιο προβλημα η ετσι ειναι η λειτουργεια του... ειναι οτι δεν μου δειχνη την ενδειξη νιου κοιλ στην κατω μερια  :hmmm: πχ  αλαξα αντισταση στων lemo 2 και του εβαλα μια τιτανιου οταν εβγαλα των kayfun με Ν200 αναγνωρεισε την αντισταση στα ohm αλλα αυτο που ρωταη. Μνο μια φωρα το εχω δει και αυτο μετα απο πολλυ ωρα λειτουργειασ που ειχα αλαξη ατμο.. μπασ μωρε κοπελια βαριεται το δυκο μου και δεν  θελη πολεσ κουβεντεσ ηντα  :deviltroll: συμβενη δεν ξερω ..φυσικα οταν αλαζω απο tc  σε wv αλαζη απο μονο του αλλα οταν παω απο wv  σε tc αν δεν την αλαξω εγω δεν εχει ορεξη να κανη πραμα  :sfyrigma:

Αντε περιμενω να μου πειτε ηντα συμβενη να μην του πεξω καμια σπολυταρα και παη σπο εκεια  που ειρθε

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #494 στις: Αυγούστου 06, 2015, 22:29 »
Για να σου βγάλει ένδειξη new coil θα πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα την αντίσταση ΠΡΙΝ βάλεις τον ατμοποιητή. Αν έχεις κλειδωμένη αντίσταση δεν θα δεις ποτέ το μήνυμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343569 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542689 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31750 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358986 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12110 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193863 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1632 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1676 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595258 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios