vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, tony1976, Mimhsdr, I.P, lidbab, Buliwyf, lagoudakis

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #510 στις: Αυγούστου 07, 2015, 21:43 »
Ακριβώς έτσι. :D Άν παρατηρήσεις τα πόσα βατ δίνει από τη στιγμή που πατάς το fire, θα δεις ότι δεν πάει πάνω από τα 30.To να τα ανεβάσεις έχει να κάνει ξεκάθαρα με την θερμοκρασία που εσύ του έχεις ορίσει πάλι , και αυτό τα αυξομειώνει έτσι ώστε να φτάσει στην ορισμένη θερμοκρασία .

Αποσυνδεδεμένος ditmichael

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #511 στις: Αυγούστου 07, 2015, 22:03 »
Όλα οκ θέλω να πιστεύω. Διάβασα στα γρήγορα όλο το thread. Ένα ακόμα πραγματάκι που θα ήθελα να παρατηρήσω είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να δω την έκδοση του λογισμικού. Έχω πατήσει 10 εικοσάδες το κουμπί :(

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #512 στις: Αυγούστου 07, 2015, 22:07 »
Πατασ 5 φωρεσ να κλειση μετα αλλεσ 5 να ανοιξη αλλα απο την στιγμη που θα ανοιξη τα υπολοιπα πατηματα που θα κανησ θα ειναι   με πιο γρηγορο ρυθμο εμενα στα 10 πατηματα μετα που θα ανοιξη μου δειχνη τη βερζιον  δεν θα το πετυχησ με την πρωτη θελη υπομονη κιι προσπαθεια καλλη επυτιχια :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #513 στις: Αυγούστου 07, 2015, 22:58 »
Όλα οκ θέλω να πιστεύω. Διάβασα στα γρήγορα όλο το thread. Ένα ακόμα πραγματάκι που θα ήθελα να παρατηρήσω είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να δω την έκδοση του λογισμικού. Έχω πατήσει 10 εικοσάδες το κουμπί :(
Αν είναι απο την καινούργια φουρνια το σταμάτησαν οι Κινέζοι και δεν βγάζει την βερσιον όσες φορές και να το πατήσεις.


Και κατι άλλο να ρωτήσω αν το έχει παρατηρήσει κανείς:
Όταν βάζω μια αντίσταση ni200 η τιτάνιο παίζει κανονικά μέχρι να το αφήσω σε sleep mode για κανά 10λεπτο.
Μετά μπαίνει αυτόματα σε έλεγχο θερμοκρασίας και δεν μπορώ να ατμισω γιατί συμπεριφέρεται λες και το βαμβάκι είναι στεγνό.
Πρέπει να βγάλω τον ατμοποιητη να τον ξαναβαλω και να επιλέξω νέα αντίσταση για να ξαναδουλέψει κανονικά.
Καμμία βοηθεια κανείς;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #514 στις: Αυγούστου 07, 2015, 23:06 »
Αυτο σου το κανη με κλειδωμενη την αντισταση γιατη αν οχι θελη κλειδωμα  για να μην σε ρωτα συνεχεια και να σε βγαζη αουτ

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #515 στις: Αυγούστου 07, 2015, 23:44 »
Το δοκίμασα και με κλειδωμένη και οχι

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #516 στις: Αυγούστου 07, 2015, 23:57 »
Δεν ξερω τι να πω αν δεν ειναι και απο την τροφοδοσια τηλ απο εκει που το πηρεσ και οτι σου πουν μπορη να γεινη και αμεση αντικατασταση παντοσ τσεκαρε κιι τα υγρα σου αν ειναι παχυρευστα δεν κανη καλλη τροφοδοσια και σου χαμηλωνη κατα πολλυ τα βατ και κανη υποτονικο ατμισμα  δοστου 2 με 3 τζουρεσ δυνατεσ χωρισ να πατασ το φαιρ μπουτον και αν δεισ οτι συνεχειζη οτι σου ειπα παραπανω

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #517 στις: Αυγούστου 08, 2015, 12:09 »
Μόλις πήρα κι εγώ το κιτ, αρκετά άντεξα νομίζω

Για αρχή ψάχνομαι αρκετά, σύρματα δεν έχω για tc βέβαια και θα ξεκινήσω με τον ατμοποιητή του κιτ στη ni κεφαλή τα πρώτα μου βήματα. Πόσα watts να επιλέξω και πόση θερμοκρασία αλήθεια;

Επίσης δεν μου βγάζει με τίποτα το firmware, έπεσα σε τελευταία παρτίδα όπως προαναφέρθηκε άραγε ή απλώς δεν το κάνω σωστά; Θα προσπαθήσω σίγουρα πάλι και βλέπουμε.. να πω επίσης ότι στον kfl+ δεν πήρα στιγμή γεύση καμένου ούτε αίσθηση τρομερά δυνατότερης τζούρας μετά από πολύλεπτες παύσεις, γι'αυτό και το αγόρασα τελικά.

Λευκό!

Ξέχασα κάτι; :D

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #518 στις: Αυγούστου 08, 2015, 12:22 »
Ξεχασες να μας πεις απο που το τσιμπησες

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #519 στις: Αυγούστου 08, 2015, 12:42 »
Απ'το μαγαζί του φίλου στο Ηράκλειο Κρήτης που ψωνίζω συνήθως, έφερε ένα την προηγούμενη εβδομάδα και πριν προλάβω να τρέξω να του ρίξω μια ματιά, μπήκε μέσα ένας τύπος και μου το άρπαξε απ'το χέρι σχεδόν λέγοντας "δικό μου είναι"! Ε δεν ήθελε και πολύ να μου δημιουργήσει το ψυχολογικό και να κάνω κι εγώ σήμερα το ίδιο πράγμα.. :laugh1:

Μόνο που αυτή τη φορά τον ενημέρωσα να μην το βάλει καν στη βιτρίνα μέχρι να πάω από εκεί, έτσι κι έγινε. Το δοκίμασα απλά στον kayfun και διαπίστωσα ότι δεν θα έχω κανένα θέμα με το kanthal και αντίσταση 1.8 στα 10w ακόμα και μετά από παύση, στον subtank επίσης πυροβολάει ασύστολα στα 15-20 χωρίς "καψούλια" κλπ, είδα και ότι δεν βγάζει το firmware και με άναψε ακόμα περισσότερο αφού διάβασα το παραπάνω νωρίτερα το πρωί, ε δεν ήθελα περισσότερα. Το μόνο που με φρέναρε λίγο ήταν ότι αυτή τη φορά έφερε όλο το κιτ αντί του mod μόνο (που ήθελα εξαρχής δηλαδή ) και ότι το έφερε λευκό. Το χρωματάκι το συνήθισα γρήγορα πάντως, τον ατμοποιητή τώρα που του κάνω τις πρώτες τζούρες με το ni δεν θα έλεγα ότι με αφήνει κι εντελώς αδιάφορο, έβαλα αρχικά 220C και 30w και δείχνει αρκετά ενδιαφέρουσα η πρώτη επαφή μαζί του, θα δείξει. Όρεξη να έχουμε να κάνουμε πειράματα από τώρα και στο εξής.!

Είναι κουκλί το άτιμο, πόσες φορές το έχω πει αυτό άραγε.. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #520 στις: Αυγούστου 08, 2015, 13:02 »
Μόλις πήρα κι εγώ το κιτ, αρκετά άντεξα νομίζω (Image removed from quote.)

Φιλε μακαρε καλο ατμιστο μπρε και πεψε μου με πμ τη διευθυνση και το τηλ το κοπελιου που τα πηρεσ και οταν κατεβω στη χωρα να παω απο εκια να παρουμε και πραμα απο τουσ χωριανουσ μασ αλιωσ παλη και δεν μου βολη να κατεβω προσ τα εκια κατω θα του πω να μου τα πεψη με το πουλμαν η με των κουριερ :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2015, 10:42 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #521 στις: Αυγούστου 08, 2015, 13:28 »
Οποτε φανταζομαι οτι ερχεται τωρα στα μαγαζιά θα έρχεται με την καινούρια έκδοση

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #522 στις: Αυγούστου 08, 2015, 13:32 »
Θα σου στείλω πμ Γιώργη, να είσαι καλά ρε σύντεκνε! :D

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #523 στις: Αυγούστου 08, 2015, 14:23 »
Είναι κουκλί φίλε μου όντως!!!
πες το άλλες τοσες!!
βγηκα εξω και τρελαθηκαν όλοι!!
ολοι οι φιλοι και γνωστοι με ρωτουσαν και οι αγνωστοι κοιτουσαν λοξά να δουν τι ειναι!! :laugh1: :laugh1:
χαχα
κιτρινακι φυσικα με ασορτί ατμο!! ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #524 στις: Αυγούστου 08, 2015, 14:46 »
Αν και λογο καταγωγησ μου αρεσουν τα μαυρα αυτο το πηρα κιτρινουλη σαν του ηλια μια απο τα ιδια λιακο οταν εσκασα μυτη στων καφενε αρχεισαν ηντανε μωρε κουμπαρε ετονα το εργαλειο ηντα σφαιρεσ περνη φυσικα ειχα πανω των lemo2 με το δυκο του    trip tip εκη να δεισ γελια :laugh1: οταν αρχεισα να τουσ ξεφυσαω των ατμο σαν δρακοσ απο τα παραμυθια ειμουν
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 08, 2015, 15:05 από giorgos maniadakis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343485 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207299 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542615 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31687 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50841 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358901 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12051 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1580 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1618 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595169 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios