vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 7 χρήστες
I.P, lidbab, Buliwyf, lagoudakis, vag21, Milarepa, dvelev

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #495 στις: Αυγούστου 06, 2015, 22:33 »
Τελικα αφού διαβασα ολο το νημα (δις)  κατεληξα στην αγορα του απλα απο οτι εχω καταλαβει και απο αλλα παιδια εδω ο ego one mega που ερχεται με το mod σαν σετ ειναι απαραδεκτος δεν πειραζει θα δουλευτει με kayfun lp και aqua se απλα θα ηθελα να ρωτησω να προτιμήσω για συρμα n200 χοντροτερο του 0,25 ;Γτ καπου μεσα στο νημα διαβασα οτι παιζει καλύτερα με πιο χοντρό συρμα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #496 στις: Αυγούστου 06, 2015, 23:30 »
Για να σου βγάλει ένδειξη new coil θα πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα την αντίσταση ΠΡΙΝ βάλεις τον ατμοποιητή. Αν έχεις κλειδωμένη αντίσταση δεν θα δεις ποτέ το μήνυμα.


το εκανα Οπωσ μου ειπεσ αλλα τιποτα μηπωσ εποιδη την ειχα ξαναβαλη πριν καμια ωρα  να πεζη ρολο αν δεν πεζη αυτο αρχειζω να ανυσιχω

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τελικα αφού διαβασα ολο το νημα (δις)  κατεληξα στην αγορα του απλα απο οτι εχω καταλαβει και απο αλλα παιδια εδω ο ego one mega που ερχεται με το mod σαν σετ ειναι απαραδεκτος δεν πειραζει θα δουλευτει με kayfun lp και aqua se

Φιλε μου το μοντακι μπορησ να το αγωρασησ και χωρισ των ego one mega  σε περιπτωση που δεν σου αρεση σαν ατμο


απλα θα ηθελα να ρωτησω να προτιμήσω για συρμα n200 χοντροτερο του 0,25 ;Γτ καπου μεσα στο νημα διαβασα οτι παιζει καλύτερα με πιο χοντρό συρμα.


Πρωσοπικα εγω τα στυσιματα που κανω σε Ν200 ειναι πανω απο 0.25 και ο λογοσ ειναι οτι ειναι πολλυ πιο λεπτα και θελουν πολλυ σταθερο χερι μια φωρα καταφερα και εστυσα με 0.25 αλλα διαφωρα δεν ειδα σε γευση η σε οτιδηποτε αλλο αναφερησ απο 0.30 εωσ και 0.35 που εχω στυση
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2015, 08:26 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #497 στις: Αυγούστου 07, 2015, 14:28 »
Για να σου βγάλει ένδειξη new coil θα πρέπει:
1. Η αντίσταση να είναι ξεκλείδωτη.
2. Ο ατμοποιητής που θα βάλεις να έχει 0.01Ω ή 5% μεγαλύτερη αντίσταση. Αν έχει ίδια αντίσταση ή μικρότερη έως 5% τότε το mod θα χρησιμοποιήσει την υπάρχουσα ρύθμιση.

Αν θέλεις ντε και καλά να δεις το μήνυμα new coil θα πρέπει να κάνεις reset την αντίσταση. Να πατήσεις δηλαδή το fire χωρίς ατμοποιητή για να μηδενίσει την αντίσταση (και φυσικά πρέπει να είναι ξεκλείδωτη).


θα ηθελα να ρωτησω να προτιμήσω για συρμα n200 χοντροτερο του 0,25 ;Γτ καπου μεσα στο νημα διαβασα οτι παιζει καλύτερα με πιο χοντρό συρμα.

Θα παίξει μια χαρά με όλα τα σύρματα. Το 0.25 είναι μια πολύ καλή μέση επιλογή.
Για τα σύρματα Ni200 ισχύει ότι και για το kanthal. Τα λεπτότερα σύρματα ανεβάζουν πιο εύκολα θερμοκρασία. Αυτό σημαίνει ότι θα δεις μεγάλη διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας. Αν χρησιμοποιήσεις για παράδειγμα 0.20 σύρμα θα βγάλεις 50% παραπάνω τζούρες από το 0.32 ατμίζοντας στους ίδιους βαθμούς. Το 0.25 ίσως είναι η χρυσή τομή.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2015, 14:34 από camber »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #498 στις: Αυγούστου 07, 2015, 15:51 »
Φιλε camber εισουν κατατοπιστικοσ στο θεμα ακριβωσ γιαυτο το λογο δεν μου αναγνωρειζε των αλλο ατμο επειδη και η 2 ηταν με Ν200 στα 0.10 Ω εκανα και το τεστ χωρισ ατμο απανω και ολα καλλα  ..πειραματα τελοσ κλειδωμα και τησ οθονησ για για περισοτερη αυτονομια  μπαταριασ και παμε για :cigar:

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #499 στις: Αυγούστου 07, 2015, 16:37 »
Τελικα ακυρωσα την παραγγελία του evic γιατί σε ξενο φορουμ ειπαν οτι βγηκε - βγαίνει καινούρια εκδοση η 19 η οποια δεν δινει πλεον 30w στην αρχη αν περασει λιγη ωρα να το χρησιμοποιήσουμε και διορθωνει το να σε πεταει απο tc σε vw οποτε θα περιμένω λιγακι να ερθουν αυτα με τις καινούργιες εκδόσεις.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #500 στις: Αυγούστου 07, 2015, 16:43 »
Ήδη ένας φίλος από εδώ μέσα έχει λάβει το πρώτο vt με έκδοση 1.19, από gearbest αν θυμάμαι καλά. Αν μπορούσε να μας πει.. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #501 στις: Αυγούστου 07, 2015, 17:11 »
Φιλε Γιωργο, πιο σιγουρος δεν γινεται...

Αν ενωεισ αυτη ναι υπαρχη η εκδοση 1.19 συγκεκριμενα πηρα στην εταιαρια τηλ και μου ειπαν οτι δεν εχουν καμια ενημερωση
 Γιατην εκδοση αυτη Και οτι παιζουν και κλονη στην αγωρα τωρα στην παρουσιαση που εκανε ο ρενοσ απο ares mares το ειπε οτι υπαρχει και η 1.19
Τωρα αν εσυ θεσ πιο αναβαθμισημη εκδοση αλλο καπελο να ξερησ ομωσ οτι το δυκο μου δεν με εχει πεταξη  απο tc σε  wv και ουτε   μου εχει αλαξη  ποτε αλλη ρυθμηση και wat απο αυτα που το εχω ρυθμιση αρχικα και δουλευη απροβλιματιστα
Φιλε μου η επιλογη ειναι δυκο σου θεμα το πιο και απο που θα το παρησ




Πατα πανω εκη που λεη παραθεση για να σε παη στη σελιδα που εχει και φωτο να  το δεισ

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #502 στις: Αυγούστου 07, 2015, 19:42 »
Ήδη ένας φίλος από εδώ μέσα έχει λάβει το πρώτο vt με έκδοση 1.19, από gearbest αν θυμάμαι καλά. Αν μπορούσε να μας πει.. :)

εχω πει ήδη τα παρακάτω.. Δινει γκαζια μετα την τριλεπτη αδρανεια αλλα δεν ενοχλουν. Δεν εχω συγκριση με παλαιοτερη εκδοση της δικης μου...




Ειμαι απο τους πρωτους σε αυτο το νημα που γκρινιαξα για την σοβαροτητα αυτου του χαρακτηριστικου του mod  ειδικα για εμας που παιζουμε με 1.5 εως 2.0 ωμ. και εως 12 w. Εχω το μοντακι 5 μερες και δεν εχω προλαβει να ασχοληθω με N200. Ολες οι δοκιμες μου ηταν με Κανθαλ σε περιπου 1.5 και με τους v4 και φαινομενο. Θα συμφωνησω με τον προηγουμενο φιλο, καμμενο δεν πηρα ποτε. Το διαστημα που δινει τα γκαζια ειναι εμφανες αλλα οχι τοσο που να κανει ζημια σε ενα σωστα τροφοδοτημενο φυτιλι...Ενω πριν δοκιμασω το μοντ το θεωρουσα μειονεκτημα, τωρα απλα θεωρω οτι εναι ο τροπος που δουλευει και διστακτικα θα πω οτι ευχαριστιεμαι καλυτερα την πρωτη τζουρα μετα απο αδρανεια καθως ερχεται με περισσοτερη δυναμη και πιο ετοιμος ο ατμος...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #503 στις: Αυγούστου 07, 2015, 20:06 »
Φιλε μου  chzamp  :bye: πεσμου κατι στην ερωτιση που κανη ο φιλοσ mamutsisοτι καπου διαβασε οτι η εκδοση 1.19 που εισαι κατοχοσ  οτι δεν κλειδωνη πλεων στα 30 wat εισαι ο μοναδικοσ απο οσουσ ξερω στο φορουμ που εχουν την εκδοση 1.19 κιι μπορησ εσυ μονο να μασ πεισ αν οντωσ ειναι ετσι

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #504 στις: Αυγούστου 07, 2015, 20:25 »
Φιλε Γιωργο αυτό απάντησα.
Δίνει εμφανώς κατι παραπάνω από τα προρυθμισμενα Watt μετα από αδράνεια. Δεν μπορω να ξερω αν είναι 30W kai δεν μπορω να ξερω αν είναι μικροτερο από ότι στην εκδοση 1,18 γιατι δεν εχω μετρο σύγκρισης.. Αυτό που ξερω είναι ότι δεν είναι ενοχλητικο. Αλλα από ότι ακουω ουτε στις παλαιοτερες εκδοσεις δημιουργει σε ολους πρόβλημα. Δεν ξερω λοιπον αν αυτή η εκδοση διορθωνει οντος αυτά τα θεματα . Ισως ο φιλος mamutsis να μας εδινε καποιο λινκ ή παραπανω πληροφορειες από το φορουμ που αντλησε την πληροφορεια.

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #505 στις: Αυγούστου 07, 2015, 21:00 »
Σε αυτό το forum αναφέρονται στην έκδοση 1.19  αλλά είναι στα Γερμανικά. Εάν κάποιος γνωρίζει....


http://www.dampfertreff.de/t132213f636-Box-Mod-JOYETECH-EVIC-VT-W-Temp-Control-mAh-29.html



από το ποστ 728 και μετά.

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #506 στις: Αυγούστου 07, 2015, 21:05 »
Παιδες οταν βρω  λιγο χρονο και καθισω μπροστά στο λαπτοπ θα στειλω και λινκ οποιος δεν βαριέται να το κοιταξει λιγο την πληροφορία την βρηκα απο το ecf  στο νημα του evic vt στα τελευταία ποστ.

edit: οριστε και το λινκ με το προαναφερθεν ποστ
https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/joyetech-evic-vt-60-watt.671741/page-142#post-16256453
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2015, 21:23 από mamutsis »

Αποσυνδεδεμένος ditmichael

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #507 στις: Αυγούστου 07, 2015, 21:16 »
Καλησπέρα σε όλους, σήμερα αγόρασα και εγώ το evic και έκανα κατευθείαν στήσιμο με Ni200 32mm σε kayfun. Η αντίσταση βγήκε 0,11Ω με 7 σπείρες. Στη VT λειτουργία, βάζω τους επιθυμητούς βαθμούς και τα watt μπορώ να τα επεξεργαστώ μόνον από 30 έως 60. Θα μου το εξηγήσει κάποιος αυτό; Συγνώμη εκ των προτέρων αν έχει απαντηθεί καμιά 500αρια φορές :)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #508 στις: Αυγούστου 07, 2015, 21:19 »
Έτσι δουλεύει αυτό...

Ξεκίνα από 30 και το βλέπεις...

Διάβασε και όλο το νήμα από την αρχή...

Αποσυνδεδεμένος ditmichael

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #509 στις: Αυγούστου 07, 2015, 21:24 »
Όντως. Δηλαδή κάνει την αρχή ακαριαία με 30W και μετά τα αυξομειώνει όσο πρέπει για να διατηρεί τους 200 π.χ. βαθμούς? Thanks!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542612 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50837 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598224 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12049 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193786 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1577 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1612 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595161 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios