vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, ZoeM, gstamatos, Buliwyf

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #150 στις: Ιουνίου 23, 2015, 22:55 »

όχι δεν είναι
προσωπική άποψη ήταν
αυτό που ήθελα να πω και ισχύει και ακόμα αυτή τι στιγμή είναι ότι αν μου έβαζες μπροστά μου όλα τα mod τις αγοράς και μου έλεγες διάλεξε ένα και με αυτό θα είσαι για τους επόμενους 3 μήνες θα διάλεγα αυτό

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #151 στις: Ιουνίου 23, 2015, 22:58 »
εγω εχω πλερωσει κατι 180αρες για 10 ποντους σωληνας  ::) και κατι 160αρες για κατι ατμοποιηταρες  :tongue_smilie: και τα καψουλια που εφαγα σε μια μερα  :)) μ αυτο αντε να τα φαω σ ενα χρονο  ;D οποτε θα το παρω γιατι μ αρεσει το ντιζαιν του  :D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #152 στις: Ιουνίου 23, 2015, 23:04 »
Εσύ το είχες γράψει Κώστα?  :tongue_smilie:
Τζάμπα καρφώθηκες, ούτε καν θυμόμουν ποιος το είχε αναφέρει :laugh1:
Πέρα απ' την πλάκα πάντως, η ουσία είναι ότι τα περισσότερα προϊόντα χρειάζονται υπομονή και χρόνο για να αναδείξουν τα καλά τους και τα κακά τους κι επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι και πονηροί, καλό είναι να κρατάμε μικρό καλάθι σε ό,τι μας πασάρουν.
Έτσι το βλέπω εγώ φίλε μου, που δεν είμαι της λογικής να παίρνω καινούριο μοντάκι κάθε τρεις μήνες. Ο καθένας φυσικά μπορεί να πράττει όπως νομίζει σωστό κι όσο αντέχει η τσέπη του.

Αποσυνδεδεμένος zavalos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #153 στις: Ιουνίου 23, 2015, 23:06 »

Θα έλεγα ότι ευθύνεται η περισσότερη pg αντί του vg, σε άλλο μοντ δεν καταναλώνεται το ίδιο το συγκεκριμένο υγρό στον kayfun;
Βγαίνουμε εκτός όμως.. ;)
Μάκη δεν ξέρω εάν βγαίνουμε εκτός γιατί μόνο στο VT με εντυπωσίασε τόσο η κατανάλωση και θα ήθελα να μάθω από κάποιον άλλο χρήστη του evic εάν παρατηρεί κάτι παρόμοιο και εάν μπορώ να το διορθώσω με κάποιο διαφορετικό στήσιμο. Εάν δεν το έχει προσέξει άλλος (βγάζει μάτι) τότε να επικεντρωθώ στα υγρά...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #154 στις: Ιουνίου 23, 2015, 23:15 »
Εσύ το είχες γράψει Κώστα?  :tongue_smilie:
Τζάμπα καρφώθηκες, ούτε καν θυμόμουν ποιος το είχε αναφέρει :laugh1:
Πέρα απ' την πλάκα πάντως, η ουσία είναι ότι τα περισσότερα προϊόντα χρειάζονται υπομονή και χρόνο για να αναδείξουν τα καλά τους και τα κακά τους κι επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι και πονηροί, καλό είναι να κρατάμε μικρό καλάθι σε ό,τι μας πασάρουν.
Έτσι το βλέπω εγώ φίλε μου, που δεν είμαι της λογικής να παίρνω καινούριο μοντάκι κάθε τρεις μήνες. Ο καθένας φυσικά μπορεί να πράττει όπως νομίζει σωστό κι όσο αντέχει η τσέπη του.



στα χερια μου το mod δουλεύει απροβλημάτιστα και δεν θα το άλλαζα με κάποιο άλλο
αν τώρα εγώ το βάζω στους 215c και αυτό μου δίνει 180c εμενα δεν με χαλάει γιατί σε αυτήν την θερμοκρασία με ικανοποιεί δεν με ενδιαφέρει το νούμερο στην οθόνη αλλα ο ατμός που παίρνω

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #155 στις: Ιουνίου 23, 2015, 23:25 »
Δεν σου έκανα παρατήρηση φίλε μου, κουβέντα κάνουμε και καταλαβαίνω την οπτική σου. Κάπως έτσι δεν συμβαίνει και με το istick20 που του βάζεις 10W και σου δίνει 13? Εμένα μια χαρά με έχει βολέψει και ακόμη το χρησιμοποιώ μετά από 7 μήνες, παρά το ότι έχω κι άλλα μοντάκια. Περί ορέξεως...

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #156 στις: Ιουνίου 23, 2015, 23:48 »
Εγώ παντός είμαι περίεργος να δω τι θα βγάλει ή ιλιφ που είναι θυγατρική της τζοιτεκ και αν τα κουσουρια που έχει το vt θα τα διορθώσει . παντός για 72 ευρώ (νανε καλά ο θείος μπουρσαρντο ) είναι καλή πρόταση ..

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #157 στις: Ιουνίου 24, 2015, 00:00 »
Που έχει 72€; Στην ecig που κοίταζα άρχισαν να το δίνουν και μεμονωμένο αντί πακέτο στα 90€.   
Για την ιστορία πάντως μου έτυχε να δω πακέτο με τον ego να έχει λάθος σπείρωμα και να μην κουμπώνει πάνω στο evic. γ@#ώτο έχω ξενερώσει. Ήμουν έτοιμος να τα σκάσω και σπάστηκα με όλα αυτά.

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #158 στις: Ιουνίου 24, 2015, 00:25 »

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #159 στις: Ιουνίου 24, 2015, 02:36 »
Να ναι καλά ο busardo με τις π@π@ρες που μας φλομωσε απόψε.
Δεν μας είπε όμως ότι όπου να ναι τα φιλαράκια του η aspire,η kangertech και η innokin ετοιμάζονται να βγάλουν τα δικά τους tc μοντακια.
Δεν ξέρω ρε παιδιά εγώ ειμαι λιγο επιφυλακτικός παντως.
Το εχω απο την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε και μου δουλεύει άψογα.
Συγκεκριμένα το δουλεύω σε tc με διάφορους ατμο και ποτέ δεν μου έτυχε να μου δουλέψει κατα λάθος σε βαττ όπως λέει ο busardo.
Τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #160 στις: Ιουνίου 24, 2015, 03:08 »
όταν ο Μπουσάρντο έβαλε ThumbsDown  :thumpdown:  στο Vaporshark & evolv... τι άλλο περιμένατε να πει... και ειδικά όταν αυτό είναι (περίπου) στο 1/3 της τιμής...  ::)


εγώ το μόνο (σοβαρό) αρνητικό που βρίσκω (από τα λεγόμενά του) είναι ότι δεν αναβαθμίζεται από την usb...  :dontknow:


γιατί έτσι μέσα από αυτές τις μελλοντικές αναβαθμίσεις... θα έλυνε όλες τις μικρές παθογένειές του... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #161 στις: Ιουνίου 24, 2015, 03:43 »
αυτοι που το εχουν ασ δουνε τι εκδοση φοραει με τον τροπο που λεει ο Μπουσαρδος και να μας πουνε να εχουμε μια γενικη εικονα.Παντως οντως το οτι δεν ειναι αναβαθμισιμο μεγαλο μειον.Θα μπορουσα πχ να διορθωσουν αυτο το preheat που ορισμενοι εχουν θεμα το ειδε και ο μπουσαρδος στις μετρησεις

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #162 στις: Ιουνίου 24, 2015, 07:32 »
Δεν το έχω το mod και έτσι δεν μπορώ να πω με σιγουρια αν αξίζει ή όχι. Ομως το θέμα με το μπες βγες από το TC αν δεν το κλειδώσεις, δεν είναι θέμα. Το κλειδώνεις και καθάρισες. Σίγουρα η δυνατότητα αναβάθμισης λείπει, όμως λείπει και από πολλά άλλα mod μεγαλύτερης αξίας. Και για να μη πολυλογώ στα 72 ευρώ (και δε νομίζω πως έχει καμία σχέση το review του μπουσαρδου με την τιμολογιακή πολιτική της ecig) το evic vt είναι μία πολύ τίμια πρόταση για κάποιον που θέλει να μπει με αξιώσεις στο χώρο του TC. Εγώ αν δεν είχα ήδη rdna αυτό θα έπαιρνα σήμερα. (Και είμαι από αυτούς που δεν τους αρέσει εμφανισιακά)

Αποσυνδεδεμένος Kazinovios

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #163 στις: Ιουνίου 24, 2015, 08:17 »
Με βάση αυτά που είδα και εγώ στο review του busardo βλέπω ενα μοντακι που δουλεύει μια χαρά με καλη ακρίβεια στο kanthal αλλά απο κει και πέρα σε temperature control ειναι παρά πολυ πίσω σε σχέση με dna και yihi (αν και με αντιστάσεις τιτανίου τα παει καλυτερα σε σχέση με ni200). Τα νούμερα όσο και αν αντιπαθεί κάποιος τον reviewer και τον θεωρεί μπαρούφα, δεν λένε ψέματα και όλοι βγάζουμε τα συμπεραςματα μας.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #164 στις: Ιουνίου 24, 2015, 10:20 »
Και όμως δες πριν μια ώρα ή ecig από 90 το πήγε 72 γιατί ο μπουρσαρντο έδωσε νούμερα και θέματα που είχε , τόση δύναμη έχει ή γνώμη του !! Και δεν νομίζω να το έθαψε όπως το σμοκ απεναντίας είπε θέλει λίγο χρόνο ....

Καλα οκ...εσυ πιστευεις δηλαδη οτι η ecig το εριξε κατα 20% (και μονο για τους χρηστες του φορουμ με τον συγκεκριμενο κωδικο - πραγμα που κανει σχεδον με ΟΛΑ τα προιοντα της) επειδη εβγαλε το βιντεο ο pbursado 1 ημερα πριν...Ελεος!
Το γεγονος επισης οτι ως reviewer (και αυτος και αλλοι) μπορει και διαμορφωνει γνωμες και ρευματα υποκινουμενα ισως (απο εταιριες) σου χει περασει απ το μυαλο? Δεν λεω πως απαραιτητως γινεται αλλα ας το εχουμε αυτο κατα νου...
Τελος θα επαναλαβω αυτο που ειπα...Αυτα που λεει πολυ λιγοι τα κατανοουν σαν εννοιες και πολυ λιγοτεροι ως ατμιστικη εμπειρια! Γι αυτο χαρειτε αυτα που εχετε εφοσον σας ικανοποιουν, ψαχτειτε για κατι καλυτερο ΑΝ το καταλαβενετε και μεχρι εκει...Δεν θ αφησω τον καθε reviewer να μου υποδειξει τι θα παρω επειδη το εκθειασε η το εθαψε..

Οσο για το συγκεκριμενο μοντακι δεν το εχω αλλα ακουγεται τιμιο γι αυτα που προσφερει....Οταν το δοκιμασω απο κανενα φιλο και δω πως αλλαζει η ατμιστικη μου εμπειρια τοτε να το συζητησω και παλι!

Ρενο, ολα αυτα αποτελουν σκεψεις δικες μου και ουδεμια προθεση να προσβαλλω η να αντιπαρατεθω μαζι σου εχω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41192 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249686 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420654 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158481 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15802 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131336 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 214 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 321 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 200 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767737 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966