vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 5 χρήστες
costasibiza84, manoslykos, zilberto, gama, Milarepa

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #165 στις: Ιουνίου 24, 2015, 10:44 »
Ο Busardo διαμορφώνει γνώμες ατμιστών αλλά όχι πολιτικές εταιριών. Αλίμονο! Κάποιοι θα θυμούνται το λίβελο που είχε εξαπολύσει εκ των υστέρων για το cloupor mini και είχε απαιτήσει από την εταιρία να κατεβάσει το βίντεο του από την ιστοσελίδα της. Ίδρωσε το αυτί της cloupor, σκότωσε την τιμή ή το κατάργησε; Όχι βέβαια, το mini εξακολουθεί να πουλάει σαν τρελό.

To μοντάκι δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη για να διαμορφώσω άποψη. Θα έλεγα όμως ότι είναι άδικο να συγκρίνεται με mod που κοστίζουν 2-3 φορές παραπάνω και τα οποία έχουν κι αυτά προβλήματα που όμως δεν αναφέρθηκαν (βαφές, οθόνες κλπ)
Όπως και να έχει εμείς οι ατμιστές είμαστε οι καλύτεροι reviewers του κόσμου. Τα νούμερα δείχνουν ένα δρόμο αλλά τελικά η ευχρηστία, αξιοπιστία, εμφάνιση κι άλλα πολλά είναι αυτά που μετρούν για τους περισσότερους.

Το σημείο που θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Busardo είναι η έλλειψη αναβάθμισης μέσω USB. Όχι ότι μπορούμε να αναβαθμίσουμε μόνοι μας DNA, provari κλπ. Ελάχιστα είναι τα mod που προσφέρουν αυτή τη δυνατότητα σήμερα. Αλλά η Joyetech ήταν η πρωτοπόρος σ' αυτό τον τομέα από την εποχή του αρχικού eVic. Κρίμα.

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #166 στις: Ιουνίου 24, 2015, 10:52 »
Παντως, σε προσπαθεια που εκνα πριν λιγο, στο site της ecig.gr, δε δεχεται τον κωδικο εκπτωσης πλεον, κατι που, μαλλον, ισχυε μεχρι χθες.
Οποτε, οποιος προλαβε, τον Κυριο οιδε!!!!

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #167 στις: Ιουνίου 24, 2015, 11:42 »
Συμφωνω με τους προλαλησαντες,αλλα δεν σας φαινεται λιγο περιεργο οτι μετα απο τοοοοσα reviews για το μοντακι ο μονος που του βρηκε αυτα τα κουσουρια ειναι ο busardo?
1.Κανενας δεν πατατηρησε οτι παιζει χαμηλοτερα στη θερμοκρασια.
2.Σε κανεναν δεν ετυχε να πηδησει απο tc σε βαττ και να φαει καμμενο.
Τουλαχιστον απο οσα reviews εχω δει εγω μεχρι τωρα.
Απλα πιστευω οτι δεν ειναι και τοσο αθωα τα πραγματα,ειδικα με reviewers οπως ο busardo που επηρεαζουν πολυ κοσμο.

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #168 στις: Ιουνίου 24, 2015, 12:09 »
Τελικά να το πάρουμε ή να μην το πάρουμε οεοοοο  :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:   ή να περιμένουμε λίγο ακόμη για νέα mods....Ιδού η απορία.
Εγώ διαθέτω ένα istick 20W & ένα istick 50W (ατμίζω σε αντιστάσεις 1,5-18Ω στα 10-12W) και ο μόνος λόγος που θέλω να το πάρω είναι για να δοκιμάσω τον έλεγχο θερμοκρασίας......να την κάνω την κίνηση ή δε θα δω μεγάλη διαφορά στα Watt που ατμιζω.......και θα κλαιω  :'( τα λεφτάκια μου ???
Πάντως αυτό που με προβληματίζει εμένα είναι όπως λένε το ¨μπαμ" που κάνει στις πρώτες τζούρες...και βγάζει "κάπως σαν καμένο" αν κατάλαβα καλά.
Τέλος αν κάποιος ξέρει και έχει δοκιμάσει να μας πει αν δουλεύει σωστά το TC με επισκευάσιμους Kayfun V4, Marquis, Veritas, Magma

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #169 στις: Ιουνίου 24, 2015, 12:10 »

Το έχει η  gearbest προσφορά στα $60 με το κουπόνι για το forum, το full set με το μοντάκι και ατμοποιητή.
Εκτός κι αν θέλετε οπωσδήποτε να το πάρετε από Ελλάδα, σεβαστό.


Τώρα για αυτά που λέει ο busardo, εγώ παρακολουθώ τα reviews αλλά αποφασίζω μόνος μου τι θα κάνω.
Στο συγκεκριμένο θέμα, πάλι υπερβολικός είναι, ίσως παίζουν και διάφορα στο παρασκήνιο αλλά πραγματικά δεν βλέπω κάτι που να με προβληματίζει.



billcrx αν είναι κάθε φορά να λες θα περιμένω λίγο ακόμα για νέο μοντάκι, θα περιμένεις στον αιώνα τον άπαντα.
Με το που αγοράζουμε κάτι, βγαίνει πολύ γρήγορα η νέα βελτιωμένη έκδοση... Δεν νομίζω οτι με το συγκεκριμένο μοντάκι θα κλαίς τα λεφτά σου. Διάβασε τι γράφουν οι φίλοι ατμιστές που το έχουν ήδη και κρίνε αν κάποιος τα κλάιει :)
Και εγώ για να δοκιμάσω το tc το παράγγειλα, στα 52 ευρώ δεν θα πέσω και έξω αν δεν με καλύψει.

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #170 στις: Ιουνίου 24, 2015, 12:33 »
Παντως, σε προσπαθεια που εκνα πριν λιγο, στο site της ecig.gr, δε δεχεται τον κωδικο εκπτωσης πλεον, κατι που, μαλλον, ισχυε μεχρι χθες.
Οποτε, οποιος προλαβε, τον Κυριο οιδε!!!!
Εγώ μόλις το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά.
Είχες κάνει είσοδο ή εγγραφή πιο πρίν;

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #171 στις: Ιουνίου 24, 2015, 14:58 »
Τωρα μολις το δοκιμασα παλι, εφταιγε μαλλον, το οτι δεν ειχα κανει πρωτα log in.
Ζητω συγγνωμη για την παραπλανητικη πληροφορια.....

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #172 στις: Ιουνίου 24, 2015, 14:59 »

Τώρα για αυτά που λέει ο busardo, εγώ παρακολουθώ τα reviews αλλά αποφασίζω μόνος μου τι θα κάνω.
Στο συγκεκριμένο θέμα, πάλι υπερβολικός είναι, ίσως παίζουν και διάφορα στο παρασκήνιο αλλά πραγματικά δεν βλέπω κάτι που να με προβληματίζει.



Τι άλλο να δείξει δηλαδή ; Τωρα αν το θέλετε μόνο για VW με kanthal, μεγειά και καλοάτμιστο.
Όπως έχω ξαναπεί όμως είναι κρίμα οι Κινέζοι να μας πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Και εκεί έγκειται το πρόβλημα.
Πως λένε ασύστολα ψέμματα.
Όμορφο είναι, μεγάλη μπαταρία έχει, οθόνη με πολλά κλαπατσίμπανα, αλλά TC γιοκ.


Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #173 στις: Ιουνίου 24, 2015, 15:17 »
Παιδιά ο Busardo μπορεί να βρίσκει μερικά πράγματα που δεν βρίσκουν άλλοι επειδή, απ' ότι έχω καταλάβει όταν δοκιμάζει ένα προϊόν του βγάζει την Παναγία, το χρησιμοποιεί συνέχεια και το ελέγχει και με εξοπλισμό που δεν έχουν άλλοι. Επίσης είναι και από τους πιο έμπειρους, χρόνια στο κουρμπέτι.

Εγώ είδα το μοντάκι να βγαίνει από TC mode και κλειδωμένο πάντως και η απάντηση της Joyetech ήταν: να χρησιμοποιείτε μόνο τον δικό μας ατμοποιητή. Ε, δεν σφάξανε...

Είχα ακούσει και για προβλήματα για καμμένα πριν το review του Busardo από έναν προμηθευτή που τελικά αποφάσισε να μην το φέρει μέχρι να λυθούν τα πρώτα του προβλήματα. Οπότε θεωρώ την συμβουλή του PB πολύ σωστή. Αν είχαν κάνει το firmware upgradeable από το USB μάλλον θα το έπαιρνα και θα περίμενα να το φτιάξουν, αλλά τώρα δεν μπορώ.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #174 στις: Ιουνίου 24, 2015, 15:20 »
Το περίεργο είναι ότι από κανένα άλλο φίλο στο φόρουμ που το έχει, δεν είδαμε παρόμοια αναφορά.
Αν μπορεί κάποιος φίλος που το έχει να προσπαθήσει να κάνει το ίδιο στήσιμο και να δει αν το πρόβλημα είναι επαναλήψιμο θα βοηθούσε αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #175 στις: Ιουνίου 24, 2015, 15:33 »
Κι' αυτό άχρηστο το βγάλατε? :dance:

Πάμε στο επόμενο τώρα... :thumbup_move_3: :cigar:



Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #176 στις: Ιουνίου 24, 2015, 15:43 »
Μάλλον το VIR όταν κάποια στιγμή εμφανιστεί θα κάνει το μεγάλο Μπαμ,για να μάθουν να βιάζονται όλοι. ;D :laugh1: :laugh1:  Αλήθεια τι γίνεται με αυτή την περίπτωση υπαρχουν νέα??

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #177 στις: Ιουνίου 24, 2015, 16:15 »
Σ' αυτό το νήμα περιμένεις να το μάθεις αυτό? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #178 στις: Ιουνίου 24, 2015, 17:37 »
Το αξιοσέβαστο του Busardo, είναι ότι παρουσιάζει τον τρόπο με τον οποίο δοκιμάζει ή/και τις συνθήκες υπό τις οποίες πήρε κάποιο αποτέλεσμα.
Κάτι που βρήκε θετικό σε μια συσκευή, μπορεί για εμένα να είναι αρνητικό και το αντίθετο.
Η ακριβής χωρητικότητα της μπαταρίας θα με ενδιέφερε, αν γνώριζα την ακριβή απόδοση του μοντ και την ακριβή κατανάλωση εν ηρεμία.
Γνωρίζω ότι την μέτρησε με βάση το ρεύμα που μπήκε στον φορτιστή του μοντ και όχι στην μπαταρία.
Και όλα αυτά σε διαφορετικές τάσεις.
Το μία φορά κόλλημα του διακόπτη, δύσκολα μπορώ να το αξιοποιήσω ως πληροφορία.
Η μετάπτωση από TC σε VW γνωρίζω ότι έγινε στην έκδοση 1.18.
Γνωρίζω επίσης ότι δεν μπορώ να αναβαθμίσω το πρόγραμμα.
Γνωρίζω επίσης ότι στο παρελθόν κάποια μοντ αναβαθμίζονταν, αλλά όχι σπίτι μου.
Η μέτρηση της θερμοκρασίας γνωρίζω πως έγινε και με ποια μοντ συγκρίθηκε.
Η τιμή της ecig.gr γνωρίζω ότι ήταν 100€ με ατμοποιητή, πριν την παρουσίαση.
Περίμενα ότι θα ήταν ~25% μικρότερη χωρίς ατμοποιητή.
Γνωρίζω ότι οι παρουσιάσεις του Busardo, περιέχουν ένα σκασμό πληροφορίες.
Γνωρίζω ότι σε τέτοιου είδους παρουσιάσεις, τα θουμμπς απ και ντάουν μου είναι χρήσιμα, όσο και η 5άλεπτη παρουσίαση της συσκευασίας.
Δεν γνωρίζω αν ο Busardo έκρυψε κάτι ή ήταν υπερβολικός σε κάτι.
Γνωρίζω ότι το κυνήγι μαγισσών τερματίστηκε λίγο πριν την Αναγέννηση.
Γνωρίζω ότι ο tsiv χρησιμοποιεί τον ατμοποιητή του eVic σε άλλο μοντ.
Του το συγχωρώ γιατί το μπουτόν του eVic προδίδει καλλιτεχνικές ανησυχίες.

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #179 στις: Ιουνίου 24, 2015, 17:50 »
Οι μετρήσεις που έκανε δείχνει να είναι χαμηλότερα στο Νίκελ (από τα άλλα) η θερμοκρασία, ενώ σχεδόν άριστα στο Τιτάνιο...







 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41212 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249734 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420665 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158487 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15803 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131337 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 214 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 321 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 200 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767782 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966