vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 1 χρήστης
tasos1976

Twitter

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #135 στις: Ιουνίου 23, 2015, 12:17 »
Έχει θάψει ποτέ ο Ρένος μηχάνημα; Όλα τέλεια τα βγάζει.

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #136 στις: Ιουνίου 23, 2015, 12:41 »
πες το ψεμματα.. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος giannis1979

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 23, 2015, 14:31 »
Παιδιά νομίζω πως τα πράγματα ειναι λίγο πιο απλά και μπερδευόμαστε λίγο άσκοπα! Επειδή έχω ακόμα ένα mod με ελέγχω θερμοκρασίας  το dna 40 σε κλώνο! Η βασική τους διαφορά αλλά και με τα αλά mod που έχουν έλενχω θερμοκρασίας ειναι ότι! Τα βατ ξεκινούν απο το 1w και ανεβαίνουν ανάλογα τους βαθμούς που έχεις βάλει! Όποτε πιστεύω ειναι λογικό να ειναι και πιο ομαλό το ξεκίνημα, ενώ  σε αυτό το mod το έκαναν να δουλεύει με άλλη φιλοσοφία! Δηλαδή δεν σε αφήνει να πας κάτι απο τα 30 w όποτε λογικό ειναι όταν η αντίσταση ειναι σε θεμοκρασια περιβάλλοντος και απο τους 25 βαθμούς  το πάμε στους 220 με μίνιμουμ 30w! Τότε λογικό ειναι να γκαζωνι έτσι!!!

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 23, 2015, 17:30 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #139 στις: Ιουνίου 23, 2015, 19:10 »
Αυτά που λέει σαν συμπέρασμα ο PBusardo στο review του είναι αυτά που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα.
Ας μην βιαζόμαστε γιατί το μοντ θέλει δουλειά ακόμη για να δουλέψει σωστά τον έλεγχο θερμοκρασίας.
Πρέπει να του "δώσουμε" χρόνο, για να λύσουν οι Κινέζοι κάποια θεματάκια που έχει. :)

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #140 στις: Ιουνίου 23, 2015, 19:20 »
Κρίμα γιατι αν τα θέμα του λύνονται με αναβάθμιση λογισμικού τα παιδια που έτρεξαν και το πήραν πρώτη μέρα δεν θα έχουν αυτήν την δυνατότητα ...
Παντός νανε καλά ο θείος μπουρσαρντο γιατί κατάφερε και έριξε την τιμή του Μόντ στην Ελλάδα !!!!!

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #141 στις: Ιουνίου 23, 2015, 19:30 »
εγώ πάντως βιάστηκα και το παράγγειλα προχθες. την πάτησα? θα δείξει...

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #142 στις: Ιουνίου 23, 2015, 19:55 »
Εγω απ την αλλη λεω ας χαρει ο καθενας τον εξοπλισμο που διαθετει, δουλευοντας τον με ασφαλεις συνθηκες και ας αφησουμε τον καθε reviewer εξω απ τη ζωη μας! Καλοι ειναι για να παιρνουμε μια ιδεα (και μονο) αλλα ως εκει...Αλλοιμονο αν μας υποδυκνειει ο pbursado η ο καθε pbursado τι τα παρουμε!!! Αλλωστε αγνωστα τα οποια υποκινουμενα συμφεροντα μπορει να εχουν, καθως και οι πληροφοριες που αναφερουν αφορουν και γινονται κατανοητες για λιγοτερο απο 10% του συνολου των ατμιστων, στην δε ατμιστικη εμπειρια σε ακομα λιγοτερους!

Keep vaping with your gear, whetever that is! :)

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #143 στις: Ιουνίου 23, 2015, 20:16 »
Και όμως δες πριν μια ώρα ή ecig από 90 το πήγε 72 γιατί ο μπουρσαρντο έδωσε νούμερα και θέματα που είχε , τόση δύναμη έχει ή γνώμη του !! Και δεν νομίζω να το έθαψε όπως το σμοκ απεναντίας είπε θέλει λίγο χρόνο ....

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #144 στις: Ιουνίου 23, 2015, 21:23 »
Σημερα ειχα την χαρα να δοκιμασω απο κοντα το mod,εχω να πω οτι δουλευει το tc του,η οθονη του ευαναγνωστη στιβαρη κατασκευη,μονο που ειναι αρκετα βαρυ..η δοκιμη εγινε με lemo ατμο και με kanger sub

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #145 στις: Ιουνίου 23, 2015, 21:53 »
Και όμως δες πριν μια ώρα ή ecig από 90 το πήγε 72 γιατί ο μπουρσαρντο έδωσε νούμερα και θέματα που είχε , τόση δύναμη έχει ή γνώμη του !! Και δεν νομίζω να το έθαψε όπως το σμοκ απεναντίας είπε θέλει λίγο χρόνο ....



γιατί ρε παιδιά τι δεν κατάλαβα από αυτό το review?
ένταξη το ότι βγαίνει από το tc αν δεν κλειδώσεις την αντίσταση είναι όντως ένα πρόβλημα αλλα δυο εβδομάδες τώρα που το χρησιμοποιώ δεν μου το έκανε ποτε όμως πάντα κλειδώνω την αντίσταση και έτσι είναι φτιαγμένο το mod να δουλεύει
και το ότι δεν είναι τέλεια τα πράγματα και πρέπει να δώσουμε λίγο χρόνο να εξελιχθούν και να γίνουν ακόμα καλύτερα από ότι είναι
ένταξη δεν είμαι και expert στα αγγλικά αλλα δεν είδα και κάνα σπουδαίο πρόβλημα εκτος και αν όντως δεν κατάλαβα κάτι
για πείτε τι παίζει? είναι συγκρίσιμο με το xpro m80?

Αποσυνδεδεμένος zavalos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 23, 2015, 22:11 »
Το modaki το πήρα χθες και είναι η πρώτη μου επαφή με VT.
Πρώτες εντυπώσεις λοιπόν από έναν μέσο ατμιστή του kanthal 0.3mm, 1.2 - 1.5Ω, 10 - 12W και ff2:
Στην VW λειτουργία όμορφα δυνατά ρεύματα, καλύτερα του istick που έχω.
Σε VT με 0,25 Ni200 11 σπείρες 0.18Ω, στην ελάχιστη δυνατή ρύθμιση των 30W ο ατμός είναι πιο ζεστός, σίγουρα αποδίδει καλύτερα τα αρώματα και αφήνει την γεύση του στο στόμα για ώρα μετά την εκπνοή. Όμως καταλαβαίνεις ότι δεν ατμίζεις με kanthal, έχει κάτι πιο ανάλαφρο, διαφορετικό, δίνοντας μου την αίσθηση ότι κάτι λείπει από τον ατμό που μέχρι σήμερα αντιλαβανόμουν. Δυστυχώς δεν μπορώ να αποδώσω καλύτερα την αίσθηση, συγνώμη.
Ακόμη ψάχνομαι και διαβάζω για το Ni200 και θα πειραματιστώ περισσότερο, όμως έχω και μια μεγάλη απορία που ελπίζω να μου λύσετε:
Γιατί σε KL+ η στάθμη του υγρού (70pg 30vg) κατεβαίνει αστραπιαία;! Μιλάμε για 1/3 του bell cup σε μετρημένες 25 τζούρες! Φταίει ο ατμο, το στήσιμο ή έτσι είναι η ζωή στο VT;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 23, 2015, 22:22 »
Θα έλεγα ότι ευθύνεται η περισσότερη pg αντί του vg, σε άλλο μοντ δεν καταναλώνεται το ίδιο το συγκεκριμένο υγρό στον kayfun;
Βγαίνουμε εκτός όμως.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #148 στις: Ιουνίου 23, 2015, 22:32 »
γιατί ρε παιδιά τι δεν κατάλαβα από αυτό το review?
ένταξη δεν είμαι και expert στα αγγλικά αλλα δεν είδα και κάνα σπουδαίο πρόβλημα εκτος και αν όντως δεν κατάλαβα κάτι
για πείτε τι παίζει? είναι συγκρίσιμο με το xpro m80?

Τι συμπερασματα εβγαλε Busardo:

Θετικα

- Εμφανιση, σχεδιασμος, φινιρισμα, χρωματα, εργονομια στο κρατημα.
- Ευκολια στη ρυθμιση της θερμοκρασιας.
- Μεγαλη, ευαναγνωστη οθονη, δε χρειαζεται γυαλια για να τη διαβαζεις οπως γινεται με αλλες συσκευες.
- Μεγαλη διαρκεια μπαταριας.
- Καλη τιμη και ολοκληρωμενο το πακετο με το οποιο ερχεται (ατμοποιητης, ανταλλακτικες κεφαλες).

Αρνητικα

- Εργονομικα, το γυαλιστερο φινιρισμα δεν βολευει γιατι γλιστραει απο το χερι.
- Η ροδελα ρυθμισης στο πανω μερος της συσκευης δεν φαινεται καλα εφαρμοσμενη και φοβαται οτι μπορει να περασουν υγρα μεσα στη συκευη σε τυχον διαρροη του ατμοποιητη.
- Δεν του αρεσει η αισθηση του κουμπιου ενεργοποιησης και μια φορα κολλησε και συνεχισε να δινει ρευμα ενω ειχε σταματησει να το παταει.
- Η ενταση του φωτος της οθονης ειναι σχετικα χαμηλη και ειναι δυσκολο να τη διακρινει υπο το φως του ηλιου.
- Τον ενοχλησε που η μπαταρια δεν ειναι οντως 5000mAh, οπως αναφερουν στις προδιαγραφες, αλλα μικροτερη.
- Η θερμοκρασια, οταν το δουλευεις σε temp control mode, δεν ειναι αυτη που τη ρυθμιζεις, αλλα πιο χαμηλη, σε αντιθεση με αλλες συκευες που εχει δοκιμασει που εχουν περισσοτερη ακριβεια.
- Το μεγαλυτερο προβλημα του ειναι οτι βγαινει απο μονο του απο το temp control mode και σε καποια στιγμη πηρε ενα απιστευτο καμενο γιατι το ειχε ρυθμισμενο σε υψηλα watts.

Τελικο συμπερασμα και συμβουλη του Busardo

"Αφηστε το για την ωρα και ασχοληθειτε με καποιο αλλο mod που εχετε ηδη στο ραφι σας.
Ειναι μια συσκευη που εχει δυνατοτητες για να μεγαλουργησει, αλλα χρειαζεται ακομα λιγη δουλεια."

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #149 στις: Ιουνίου 23, 2015, 22:50 »
Άρα, δεν είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει στην αγορά αυτή τη στιγμή, σε mod με TC, όπως έχει γραφτεί 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 37 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 63 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 66 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 125 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 82 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249056 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767257 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 193 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181544 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 387 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573557 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios