vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #120 στις: Ιουνίου 22, 2015, 23:52 »
Δοκιμάσατε βαμβάκι ξερό να δείτε αν καίγεται ; Το μόνο αξιόπιστο τεστ είναι αυτό.
αν κάνω 2 πατήματα καθε 3 λεπτα ( 3 λεπτα ειναι το οριο που σταματα ο θόρυβος) ναι το βαμβάκι θα κιτρινίσει και οσο πατάω τοσο και πιο πολυ,αναλογα με το σετ απ,περισσοτερο η  λιγότερο!!!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #121 στις: Ιουνίου 22, 2015, 23:58 »
αν δεν περάσουν 3 λεπτά δηλαδή δεν μπορείς να ξαναπατήσεις fire ;

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #122 στις: Ιουνίου 23, 2015, 00:10 »
Κατεβαζουμε την θεμοκρασια λιγο και μετα την ανεβαζουμε παλι, για να ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα κανουμε καμενω αν και σε μενα δεν εχει συμβει!
καλό σαν σκέψη Γιαννη.εστρηψα μια αντίσταση στα γρηγορα,2,2 ωμ τη βάζω επανω,κατεβαζω στο 1 watt κλείνω το μοντακι,ανοιγω και παταω.στο πρώτο πάτημα πύρωσε στο 1 και κατι δευτερολεπτα,στο δεύτερο πατημα το κράτησα 10 δεύτερα ώσπου με έκοψε το μοντ και ουτε πύρωσε καν.ειναι ευκολο να το δοκιμασετε !!! Για να ειμαστε στα 20 βαττακια τη σφαλιαρα περνω  :))

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

αν δεν περάσουν 3 λεπτά δηλαδή δεν μπορείς να ξαναπατήσεις fire ;
εννοείται οτι μπορείς !! απλα στο δικο μου μοντακι,δεν ξερω αν το κανουν και αλλα, μετα τα 3 λεπτα εχω πολλα ρεύματα στη πρώτη δεύτερη "τζουρα" για αυτο ρωταο αν το κανουν και αλλα μοντακια.αυτο το τεστ που εκανα,με τη σκέψη του giannis1979 μου έλυσε την οποία αμφιβολία  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2015, 00:25 από manosfzr »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 23, 2015, 00:33 »
Φίλοι συνατμιστές απ' ότι διαβάζω κι αυτό το μοντ βγάζει κατά τη χρήση του ορισμένα μικροπροβληματάκια σε πολλούς.  >:(
Μήπως στον πυρετό της εξέλιξης και του ανταγωνισμού οι Κινέζοι βιάζονται και βγάζουν μοντάκια νέας τεχνολογίας με έλεγχο θερμοκρασίας χωρίς να τα τεστάρουν διεξοδικά;;;
Μήπως φταίμε και μεις οι καταναλωτές που πέφτουμε με τα μούτρα σε κάθε τί καινούργιο που βγαίνει και υπόσχεται πράγματα και θάματα;;;
Προσωπική μου άποψη είναι ότι καλό είναι να αναμείνουμε λίγο, γιατί οι εξελίξεις στην τεχνολογία τρέχουν.
Μέσα σε ένα χρόνο θα γεμίσουμε τα συρτάρια μας με μοντάκια και ατμοποιητές.... :)) ενώ οι Κινέζοι θα γεμίζουν τις τσέπες τους με τα ευρουλάκια μας.  :(

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 23, 2015, 00:56 »
έχεις δικιο.καπου στην αρχή για να κόψουμε το τσιγαρο,μετα το κάναμε ασχολία και το γυρίσαμε σε χομπυ.δεν ειναι κακο.....να έχουμε να ασχολουμαστε,οσο μπορούμε και το επιτρέπουν και τα οικονομικά του καθενός απο εμάς !!

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #125 στις: Ιουνίου 23, 2015, 00:59 »
καλό σαν σκέψη Γιαννη.εστρηψα μια αντίσταση στα γρηγορα,2,2 ωμ τη βάζω επανω,κατεβαζω στο 1 watt κλείνω το μοντακι,ανοιγω και παταω.στο πρώτο πάτημα πύρωσε στο 1 και κατι δευτερολεπτα,στο δεύτερο πατημα το κράτησα 10 δεύτερα ώσπου με έκοψε το μοντ και ουτε πύρωσε καν.ειναι ευκολο να το δοκιμασετε !!! Για να ειμαστε στα 20 βαττακια τη σφαλιαρα περνω  :))

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

εννοείται οτι μπορείς !! απλα στο δικο μου μοντακι,δεν ξερω αν το κανουν και αλλα, μετα τα 3 λεπτα εχω πολλα ρεύματα στη πρώτη δεύτερη "τζουρα" για αυτο ρωταο αν το κανουν και αλλα μοντακια.αυτο το τεστ που εκανα,με τη σκέψη του giannis1979 μου έλυσε την οποία αμφιβολία  ::)

Δηλαδή δεν λειτουργεί σωστά. Δεν θα επρεπε να πυρωνει μεσα σε 1" ρυθμισμένο στο 1 watt !! (Αυτο δεν λες στο μηνυμά σου;)
Παω να ακυρώσω την παραγγελια μου στην gearbest.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2015, 01:06 από vagkap »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #126 στις: Ιουνίου 23, 2015, 01:15 »

Φίλοι...

Συνονόματε παίζει όντως κι αυτό που λες αν και προσωπικά δεν είμαι σε θέση να το "θάψω" ακόμα το συγκεκριμένο, κατ'αρχήν δεν θα μπορούσα ακόμα να μιλήσω για "προβλήματα" στο evic vt. Πιθανότατα πρόκειται για περίπτωση λειτουργικότητας που ακόμα δεν μάθαμε ώστε να μπορέσουμε να μιλήσουμε με απόλυτη σιγουριά γι'αυτήν. Να την κατανοήσουμε ξεκάθαρα για να το πω διαφορετικά. Ήχοι, οκ έτσι κάνει όμως στο τέλος αποδεικνύεται ας πούμε ότι δουλεύει σωστά σταθερά και με απίστευτη αξιοπιστία. Με tc άνω των 30watts, επίσης οκ αν κι αυτό αποδειχτεί σωστό στο τέλος. Αφήνουμε ανοιχτές "πόρτες" λοιπόν μέχρι να βρεθεί κάτι να τις κλείσει, αν βέβαια βρεθεί στο τέλος.
Σίγουρα μπορεί να υπάρξουν πράγματα που θα μας τη χαλάσουν λίγο, για παράδειγμα εμένα μου τη χάλασε που έχει τρεις 1500άρες μπαταρίες ενώ παντού αναφέρεται ότι έχει 5000mah, κάπου αισθάνομαι ότι με δουλεύει ο κινέζος όμως στο τέλος μπορεί αυτές οι μπαταρίες να αποδειχτούν μαύρα σκυλιά, είναι και το ότι δεν γνωρίζω και πολλά για το θέμα όμως.
Τέλος πάντων το τι είναι τελικά το evic vt θα φανεί σύντομα πιστεύω, για την ώρα εγώ παρακολουθώ με μανία κι ελπίζω τελικά να είναι όντως τόσο καλό όσο μου έδειξε από την πρώτη κιόλας στιγμή. Και να το πάρω επιτέλους με απόλυτη σιγουριά ότι έκανα μια πετυχημένη αγορά.. :)

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #127 στις: Ιουνίου 23, 2015, 08:54 »
Δηλαδή δεν λειτουργεί σωστά. Δεν θα επρεπε να πυρωνει μεσα σε 1" ρυθμισμένο στο 1 watt !! (Αυτο δεν λες στο μηνυμά σου;)
Παω να ακυρώσω την παραγγελια μου στην gearbest.
αυτό ακριβός λέω φίλε vagkap όλο το βράδυ αυπνος,εκανα δοκιμές να βγάλω άκρη, για να καταλάβεις ποσό "γουστάρω" αυτό το μοντακι.Καλημερα!!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #128 στις: Ιουνίου 23, 2015, 09:08 »
Φίλε Μάνο νωρίτερα είπες ότι αυτό το "απότομο ανέβασμα" της θερμοκρασίας στις πρώτες τζούρες μετά από τρία λεπτά αδράνειας στο κάνει και σε λειτουργία VW, σε ατμοποιητή με οποιοδήποτε στήσιμο-σύρμα βάλουμε δηλαδή και παράλληλα χωρίς να έχουμε τον έλεγχο θερμοκρασίας σε λειτουργία. Ισχύει αυτό; Το κάνει δηλαδή και στο VW mode;

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #129 στις: Ιουνίου 23, 2015, 09:26 »
Καλημερα Μακη.σε vw (δηλαδή με κανθαλ σύρμα) το κάνει στα σιγουρα.Για ελενχο θερμοκρασίας το ψάχνω να το σιγουρέψω πριν πω κατι.εχω και βιντεακια για να επιβεβαιώσω αυτα που λεω,χωρις αυτο να σημαίνει και κάτι, απο τις βράδυνες δοκιμές !!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #130 στις: Ιουνίου 23, 2015, 09:30 »

προφανώς ο μανος μιλάει για λειτουργία vw γιατί στο tc η αντίσταση δεν πυρώνει
εγώ επειδή δεν έχω βάλει ούτε για δοκιμη απλή αντίσταση και δουλεύω μονο με έλεγχο θερμοκρασίας δεν μπορώ να βοηθήσω
αλλα και στο tc όντως παρατηρώ κάποιες φορες μόλις πατάω το κουμπί να σπινιαρει το mod αλλα εμενα αυτό μου αρέσει επειδή πιάνει άμεσος την θερμοκρασία και η τζούρα μου είναι πιο σύντομη

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2015, 09:40 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #131 στις: Ιουνίου 23, 2015, 09:41 »
καλημέρα Κώστα !!! έκαψα βαμβακιά δοκιμάζοντας dry burn απο 0.08 ως 0.2 και 180 ως250 c οχι τιποτα τρομερό, αλλα και παλι θελω να το σιγουρέψω, με συρμα 0.30 και 0.45.δεν ειχα αλλα  :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #132 στις: Ιουνίου 23, 2015, 09:41 »
Άρα το μοντάκι "γκαζώνει" και στις δύο περιπτώσεις απλά όταν βρίσκεται σε λειτουργία tc δεν αφήνει το βαμβάκι να "αρπάξει" το πρώτο κάψιμο.. περίεργο όλο αυτό και ανησυχητικό η αλήθεια είναι..

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #133 στις: Ιουνίου 23, 2015, 11:25 »
Παλικαρια καλημερα εχω ζαλιστη να διαβαζω ολη μερα για το μοντακι αυτο γιατη ενδιαφερωμαι να παρω και εγω το ιδιο. το θεμα ειναι οτι δεν καταλαβενω ξενα και δεν μπορω να βγαλω ζουμι μονο απο εικονεσ και απο ξενεσ παρουσιασησ .ουτε αυτοσ ο ΡΕΝΟΣ ουτε αλλοσ το εχει παρουσιαση ακομα μηπωσ  ξερη καπιοσ αν πεζη κατι στα ελληνικα ..ασ βοηθηση καπιοσ

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #134 στις: Ιουνίου 23, 2015, 11:41 »

αν δεν θέλεις να ρισκάρεις τότε κανε λίγο υπομονή το mod δεν έχει ούτε 15 μέρες που ήρθε στην ελλάδα και γενικά είναι ένα καινούργιο μηχάνημα περίμενε λιγάκι μην είσαι τόσο ανυπόμονος
ο ρένος και όλοι οι σοβαροί παρουσιαστές δεν παρουσιάζουν κάτι μόλις το πιάσουν στα χερια πρέπει να το δοκιμάσουν για να ξέρουν και τι θα πουν για το πως δουλεύει και αυτό δεν είναι κάτι εύκολο απαιτεί χρόνο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 35 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 61 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 65 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 122 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 81 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249048 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767252 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 192 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181540 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 385 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 350 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573552 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios