vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Sergios, camber

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #180 στις: Ιουνίου 24, 2015, 18:12 »

Τι άλλο να δείξει δηλαδή ; Τωρα αν το θέλετε μόνο για VW με kanthal, μεγειά και καλοάτμιστο.
Όπως έχω ξαναπεί όμως είναι κρίμα οι Κινέζοι να μας πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Και εκεί έγκειται το πρόβλημα.
Πως λένε ασύστολα ψέμματα.
Όμορφο είναι, μεγάλη μπαταρία έχει, οθόνη με πολλά κλαπατσίμπανα, αλλά TC γιοκ.



σε αυτήν την φάση του video μας δείχνει τι θα γίνει στην περίπτωση που δεν κλειδώσουμε την αντίσταση και το mod γυρίσει σε vw mode από tc mode
αν το δουλεύεις σε tc mode με κλειδωμένη την αντίσταση δεν κινδυνεύεις από κάτι τέτοιο
αν κάποια στιγμή το mod μου το κάνει αυτό ενώ έχω κλειδώσει την αντίσταση θα επανέλθω για να το θάψω εγώ ο ίδιος
για την ώρα δουλεύει καλύτερα από ότι περίμενα σε tc με ni200 και ας είναι πιο χαμηλή η θερμοκρασία από αυτήν που βλέπω στην οθόνη

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #181 στις: Ιουνίου 24, 2015, 18:28 »

Τι άλλο να δείξει δηλαδή ; Τωρα αν το θέλετε μόνο για VW με kanthal, μεγειά και καλοάτμιστο.
Όπως έχω ξαναπεί όμως είναι κρίμα οι Κινέζοι να μας πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
Και εκεί έγκειται το πρόβλημα.
Πως λένε ασύστολα ψέμματα.
Όμορφο είναι, μεγάλη μπαταρία έχει, οθόνη με πολλά κλαπατσίμπανα, αλλά TC γιοκ.
φίλε στην παραπάνω φώτο καίει το βαμβάκι με kanthL και όχι tc,  το μοντακι έχει άψογο και αλλανθαστο tc εμένα τουλάχιστον,  δεν καεί βαμβάκι σε καμεια περίπτωση και 2 εβδομάδες τώρα μόνο με tc κύριος τιτανιο αλλά και νικελ ιό σε ντριπερςκαι τανκ διαφορά κανένα θέμα και κανένα κομμένο ,  επειδή η joyetech δεν πληρωσε το ταξίδι του αγαπητού pusardo δεν είναι ανάγκη να λέμε ότι να ναι!  Είναι??

Αποσυνδεδεμένος gxatzisss

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #182 στις: Ιουνίου 24, 2015, 19:35 »
Αρχικά να πω, πως το έχω στα χέρια μου 10 μέρες.
Το κέρδισα από την κλήρωση εδώ στο φόρουμ τις heveangifts.com
Είναι η έκδοση 1.10 και με βάση το scratch and check είναι γνήσιο τις Joyetech.
Στο πάνω καπάκι έχει χαραγμένο με lazer ( Sample not for sale) και το ίδιο γράφει με μεγάλα κόκκινα γράμματα στο κουτί του.

Πότε δεν έφαγα καμένο με τον δικό του ατμοποιητή και με κανέναν άλλο σε λειτουργία  Tc.( γκαζώνει λίγο απότομα αλλά όλα καλα)

Σε λειτουργία  vw λειτουργεί κανονικότατα  και δίνει αυτά που λέει χωρίς να ανεβάζει απότομα watt κτλ. που διάβασα.

Ποτέ δεν έφυγε από λειτουργία  Tc  να πάει σε vw με κανέναν ατμοποιητή, είτε ήταν κλειδωμένη η αντίσταση είτε όχι.

Ποτέ δεν κόλλησε το κουμπί.

Κάνει το γνωστό  "τικ τακ" αλλά αν δεν κολλήσω το αυτί μου επάνω στην συσκευή δεν υπάρχει περίπτωση να το ακούσω πότε.

Δεν ξέρω αν είναι 4500  ή  5000mhA.
Ξέρω όμως με σιγουριά ότι με το ίδιο στήσιμο και την ίδια κατανάλωση στο μηχανικό ήθελα ακριβώς 2000mhA για να βγάλω την ημέρα και αυτό μου αντέχει στο vw ακριβώς 2.5 ημέρες. Στο Tc Σχεδόν 3 μέρες.

Δεν με πειράζει που η οθόνη  δεν έχει πολύ φωτινοτητα  γιατί από την πρώτη μέρα μπήκε στο stealth Mode.

Κατά τα άλλα, με προβλημάτισε το ότι ζεσταίνεται λιγακι κατά την φορτιση.
Το θεωρώ πάρα μα πάρα πολύ καλή συσκευή για αυτό που προσφέρει και το πόσο κοστίζει.
Ο ατμοποιητής είναι μία χαρά και δουλεύει άψογα.
Το δοκίμασα με πάρα πολλούς ατμοποιητες σε διάφορα  είδη στησίματος με kanthal, νίκελ και τιτάνιο και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα πουθενά.
Δεν τα λέω όλα αυτά επειδή το Κέρδισα.
Ουτος ή  άλλος είχα σκοπό να το πάρω από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας, χωρίς να έχω δει κανένα review και χωρίς να διαβάσω καμιά κριτική.
Θα το αγοραζα για αυτά που λέει πως προσφέρει,  γιατί είναι Joyetech και επειδή έχει αρκετά καλή τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #183 στις: Ιουνίου 24, 2015, 19:43 »


σε αυτήν την φάση του video μας δείχνει τι θα γίνει στην περίπτωση που δεν κλειδώσουμε την αντίσταση και το mod γυρίσει σε vw mode από tc mode
αν το δουλεύεις σε tc mode με κλειδωμένη την αντίσταση δεν κινδυνεύεις από κάτι τέτοιο
αν κάποια στιγμή το mod μου το κάνει αυτό ενώ έχω κλειδώσει την αντίσταση θα επανέλθω για να το θάψω εγώ ο ίδιος
για την ώρα δουλεύει καλύτερα από ότι περίμενα σε tc με ni200 και ας είναι πιο χαμηλή η θερμοκρασία από αυτήν που βλέπω στην οθόνη



τελικά μιλάει για κλειδωμένη αντίσταση και όχι για ξεκλείδωτη όπως έλεγα πριν :-[
προσπάθησα αρκετές φορες να το πετύχω έτσι όπως το κάνει στο video αλλα δεν τα κατάφερα
μακάρι να ήταν μεμονωμένες περιπτώσεις θα δείξει


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #184 στις: Ιουνίου 24, 2015, 21:11 »
Το έχει η  gearbest προσφορά στα $60 με το κουπόνι για το forum, το full set με το μοντάκι και ατμοποιητή.
Εκτός κι αν θέλετε οπωσδήποτε να το πάρετε από Ελλάδα, σεβαστό.


Τώρα για αυτά που λέει ο busardo, εγώ παρακολουθώ τα reviews αλλά αποφασίζω μόνος μου τι θα κάνω.
Στο συγκεκριμένο θέμα, πάλι υπερβολικός είναι, ίσως παίζουν και διάφορα στο παρασκήνιο αλλά πραγματικά δεν βλέπω κάτι που να με προβληματίζει.



billcrx αν είναι κάθε φορά να λες θα περιμένω λίγο ακόμα για νέο μοντάκι, θα περιμένεις στον αιώνα τον άπαντα.
Με το που αγοράζουμε κάτι, βγαίνει πολύ γρήγορα η νέα βελτιωμένη έκδοση... Δεν νομίζω οτι με το συγκεκριμένο μοντάκι θα κλαίς τα λεφτά σου. Διάβασε τι γράφουν οι φίλοι ατμιστές που το έχουν ήδη και κρίνε αν κάποιος τα κλάιει :)
Και εγώ για να δοκιμάσω το tc το παράγγειλα, στα 52 ευρώ δεν θα πέσω και έξω αν δεν με καλύψει.
καλησπερα εχω μπη στη σελιδα  τησ  gear best  αλλα δεν ξερω τη κανησ για να δησ τη προσφωρα που λεσ στα 60$ αν ξςρη καπιοσ ασ μου πη πωσ το κανουν

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #185 στις: Ιουνίου 24, 2015, 22:21 »
Η προσφορα εχει ληξει.

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #186 στις: Ιουνίου 24, 2015, 23:14 »
η gearbest εδωσε τα κουπονια εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25915.45.html
και τα δοκιμασα και ισχυουν ακομα, οποτε μαλλον δεν εχει ληξει!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #187 στις: Ιουνίου 24, 2015, 23:31 »
Μια χαρα ισχυει το κουπονι. Για να λειτουργησει ομως πρεπει να εχεις κανει login στο λογαριασμο σου στη gearbest.

Αποσυνδεδεμένος G.koutras

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #188 στις: Ιουνίου 24, 2015, 23:33 »
Είναι το αυθεντικό η κλώνος

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #189 στις: Ιουνίου 24, 2015, 23:40 »
Συμφωνα με την gb ειναι αυθεντικο.

Αποσυνδεδεμένος G.koutras

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #190 στις: Ιουνίου 25, 2015, 00:00 »
Μόλις το παραγγείλα 52.90$ με το κουπόνι

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #191 στις: Ιουνίου 25, 2015, 01:18 »
Υπάρχει κάποιος που να το έχει μαζί με rdna η sx mini να μας πει αν βλέπει διαφορά στις θερμοκρασίες;

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #192 στις: Ιουνίου 25, 2015, 01:23 »
αν καποιος το εχει μαζι με subtank mini ας το βγαλει μια φωτογραφια να δω πως φαινεται

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #193 στις: Ιουνίου 25, 2015, 09:17 »
εδώ με τον subtank mini black


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #194 στις: Ιουνίου 25, 2015, 09:45 »
Κωστα, γδάρσιμο είναι αυτό που φαίνεται ? Γενικά είναι ευπαθές στα γδαρσίματα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας! Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1275 217932 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:52
από treloneritis
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2918 421420 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 07, 2024, 19:39
από chkontog
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41721 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250341 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158936 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16074 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131574 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 316 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 333 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 337 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 494 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 307 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos