vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, manoslykos, Tem

Twitter

Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #255 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:34 »
Εντάξει. Ούτως ή άλλως το είχα ήδη στο μυαλό μου για 3η μπαταρία.
Τα 11mg είναι καλά;

Αποσυνδεδεμένος Cotton

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο υδρόφιλος
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #256 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:36 »
Ακόμα καλύτερη επιλογή ειναι να πάρεις τον ατμοποιητή του μίνι και να τον βάλεις σε μια hybrid μπαταρία. Απόλυτο χτύπημα ,μεγάλη διάρκεια  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #257 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:39 »
Εντάξει. Ούτως ή άλλως το είχα ήδη στο μυαλό μου για 3η μπαταρία.
Τα 11mg είναι καλά;
Όχι  :nope:
Ανέβα κι'άλλο  :D

Cotton
Μην τον μπερδεύουμε.
Καλή η ιδέα σου αλλά αυτά θα τα μάθει σιγά σιγά κ' με πολύ διάβασμα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #258 στις: Μαΐου 24, 2012, 22:16 »
Υπάρχει εμπειρικός κανόνας για τη περιεκτικότητα σε νικοτίνη;
Δηλαδή από το τσιγάρο των 0,6mg που κάνω τώρα, σε τι mg πρέπει να πάω σε υγρό;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #259 στις: Μαΐου 24, 2012, 22:55 »
Γειά σου Βασίλη! Θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς το μοντέλο.
Πιστεύω ακράδαντα πως επειδή μοιάζει πολύ με κανονικό τσιγάρο σε μέγεθος, δε θα σε βοηθήσει να ξεχάσεις την παραδοσιακή κίνηση και να αρχίσεις να συνηθίζεις μια νέα....
Η κίνηση είναι το ήμισυ του παντός! Συν του ότι θα σου τη σπάσει το βάλε βγάλε φόρτισε συνέχεια.
Πάνε σε κανά ego στυλ καλύτερα. Θα έχεις και περισσότερες επιλογές σε ατμοποιητές. :)
 

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #260 στις: Μαΐου 24, 2012, 22:56 »
Υπάρχει εμπειρικός κανόνας για τη περιεκτικότητα σε νικοτίνη;
Δηλαδή από το τσιγάρο των 0,6mg που κάνω τώρα, σε τι mg πρέπει να πάω σε υγρό;

παρε 12mg νικοτινη και θα εισαι κομπλε! :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2012, 23:04 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #261 στις: Μαΐου 24, 2012, 23:00 »
Στους νέους ατμιστές, ένα η.τ. τύπου μίνι μορ είναι μια πολύ καλή μεταβατική συσκευή από το κάπνισμα στο άτμισμα.
Υπάρχει περίπτωση να κολλήσει σ΄αυτήν αν ήταν μέτριος καπνιστής, να προχωρήσει ένα βήμα παραπέρα με μια μεγάλη αυτόματη μπαταρία ή ....
να μεταβεί αργότερα στην αγορά 2 εγκο μπαταριών και άλλων άτμο κρατώντας το Μ&Μ σαν η.τ εξόδου ή παρέας.
Τουλάχιστον, με τα κάρτο του Μ&Μ δεν θα έχει πρόβλημα καμμένου ή διαρροών, θέματα που βασανίζουν τους νέους.
Το μόνο που βλέπω να έχει αναφερθεί στο φόρουμ είναι η μεγάλη αστοχία υλικού στις ταμπακιέρες φόρτισης που είναι και το ήμισυ σχεδόν της αξίας του στάρτερ κιτ.
Αν έπαιρνα κάποιο τέτοιο η.τ. ως δώρο, θα έπαιρνα τη βερσιόν χωρίς ταμπακιέρα, με τον φορτιστή τοίχου.

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #262 στις: Μαΐου 24, 2012, 23:03 »
Θεωρώ το mini & more ένα από τα καλύτερα η.τ. από άποψη ευκολίας και στη χρήση
και στη μετάβαση από το κ.τ.
Δεν έχει διαρροές, έχει εύκολο γέμισμα και καλή απόδοση.
Το μικρό του μέγεθος βοηθάει να το αποδεχτεί και να το συνηθίσει πιο εύκολα ο καπνιστής.
Όσο για τη διάρκεια της μπαταρίας, εφόσον δεν το έχει κανείς πιπίλα, είναι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #263 στις: Μαΐου 24, 2012, 23:05 »
Μini and more ή 510Τ προτεινω και εγω....
καλυτερα m+m ... ειναι πιο απλο στην χρηση χωρις τα παρατραγουδα του τανκ...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος dimmie

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #264 στις: Μαΐου 25, 2012, 18:49 »
ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ''OVALE SHOP '' ΓΚΥΖΙ ΣΤΗΝ Λ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ  ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ EGO-T ΑΤΜΟ . ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΕ ΜΑΥΡΟ , Ο ΠΩΛΗΤΗΣ (ΠΟΛΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ) ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ EGO-C GIA KALYTERO ATMISMA ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ (19 ΕΥΡΩ ΚΟΝΩΣ +1 ΑΤΜΟ ) . ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΚΡΙΒΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ++C4 ΜΕ 6 ΕΥΡΩ ..... ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 2-3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ) ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ SUPER ΚΑΙ Η ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ OLD TOBBACO ΠΙΟ ΖΩΝΤΑΝΗ !!!
 :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #265 στις: Μαΐου 25, 2012, 18:51 »
Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #266 στις: Μαΐου 25, 2012, 20:35 »
Φίλε dimme καλως όρισες στο ηλεκτρονικό κάπνισμα και εύχομαι να παραμείνης σε αυτό.

Να ξέρης ότι στην αγοράυπάρχουν τα επίσημα προιόντα (επώνυμα) που πωλούνται από τα επίσημα καταστήματα ηλεκτρονικού τσιγάρου
και τα noname προιόντα που πωλούνται από άλλα καταστήματα.
Επόμενο είναι στα επίσημα καταστήματα ίδια προιόντα να έχουν συνήθως μεγαλίτερη τιμή από τα noname που πωλούνται στα υπόλοιπα.

Συνήθως τα επίσηματα καταστήματα δίνουν και μια μεγαλίτερη εγγυηση στα προιόντα που πωλούν.

Από σένα εξαρτάται από που θα αγοράσης.

Εδώ που ήρθες σε τούτο το φόρουμ μπορείς στις διάφορες ενότητες να διαβάσης και να μάθης πολλά πράγματα από τα οποία να είσαι σίγουρος
ότι στο τέλος θα βγης ωφελημένος. :thumpup:


Εντάξει, γίνονται αυτά...Απλά σ' άκουσε και η γυναίκα μου που ήταν στην κουζίνα! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 :heat: :heat: :heat: :heat:                     :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

 :OnTopicPlease:


Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2012, 20:58 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #267 στις: Μαΐου 26, 2012, 20:48 »
Καλησπέρα. Από χθες βράδι (έκλεισα 24 ώρες) είμαι κι εγώ πλέον ατμιστής. Αγόρασα το nobacco m&m (όπως σας είχα πει και σύμφωνα και με τις συμβουλές παλαιότερων) και υγρό nobacco virgina 11mg.
Οι πρώτες μου εντυπώσεις, σε σύγκριση βέβαια με το κ.τ.
Αίσθηση στο λαιμό: μέτρια έως καλή
Γεύση: μέτρια έως καλή
Παραγωγή ατμού: μέτρια (θα ήθελα λίγο παραπάνω)

Φοβόμουνα για τη μικρή μπαταρία, αλλά έχω κλείσει 24 ώρες με την εργοστασιακή φόρτιση της 1ης μπαταρίας!!!
Υπενθυμίζω ότι ήμουνα καπνιστής 25-30 τσιγάρων την ημέρα.
Και λέω ότι ήμουνα, διότι δεν έχω βάλει στο στόμα μου κ.τ. από χθες το βράδι, ούτε νιώθω την ανάγκη να καπνίσω.
Και επειδή, όπως λένε και οι γιατροί, τα πρώτα 1 με 2 24ωρα είναι ... κρίσιμα, θέλω να πιστεύω ότι είμαι σε καλό δρόμο.

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #268 στις: Μαΐου 26, 2012, 20:59 »
Πολύ καλά σημάδια, αυτά που περιγράφεις.  :thumpup:

Το μυστικό για μένα είναι να καταφέρεις να μην συγκρίνεις το άτμισμα με το κάπνισμα.
Φυσικά θα σου φανεί δύσκολο στην αρχή, αλλά νομίζω ότι όταν θεωρήσεις το άτμισμα κάτι διαφορετικό -σαν γεύση-μυρωδιά και αίσθηση- και όχι αντικατάσταση του τσιγάρου, δεν θα διατρέχεις κίνδυνο  ;)

Ένα tip που μπορεί να σε βοηθήσει είναι τα υγρά με γεύσεις που δεν έχουν καμία σχέση με τσιγάρο.
Αυτό βέβαια είναι για αργότερα, ακόμα είναι πολύ νωρίς για τέτοια.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #269 στις: Μαΐου 26, 2012, 21:12 »
Βασίλη μπράβο εύχομαι να συνεχίσης και να αντέξης και 2η και 3η και 4η και ...............335η ημέρα να ανάψουμε και κεριά εδώ στο
φόρουμ όλοι μαζί. (και εγώ δεν άναψα ακόμη κάπου στη μέση είμαι)

Εκείνο που θα σου πω εγώ επειδή ετούτες οι ρημάδεςοι πρώτες μέρες είναι δύσκολες και μακαρι να αντέξης με αυτό το υγρό 11 mg όπως λες
μάλλον 12 θαναι γιατί δεν έχω ξαναδεί έτοιμο 11, πάρε και ένα υγρό 18 mg και αν δης ότι τις επόμενες μέρες ζορίζεσαι λιγάκι κάνε μια μίξη ανέβασε λίγο τη νικοτίνη 15 -16 mg.

Σκοπός είναι να μην ξαναγυρίσης στο τσιγάρο και για όποια πρώτη βοήθεια χρειαστεις εδώ είμαστε.

Κράτα γερά 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy