vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, Tem

Twitter

Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #240 στις: Μαΐου 22, 2012, 14:56 »
εδω και 3 μερες ξεψαχνιζω το φορουμ για να δω πιο η.τ θα αγορασω.επειδη θα ειναι το πρωτο μου δεν θελω να μπω σε μια δυσκολη επιλογη.ετσι εχω ψιλοκαταληξει σε ego-c τυπο,σε ετοιμο πακετακι.αυτο που με προβληματιζει ειναι πια εταιρεια να διαλεξω.αφου πολλα κατασκευαζονται απο την joyetech,πια η διαφορα του ovale η του alter που ειναι απο το ιδιο εργοστασιο?
εσεις πιο ego-c θα αγοραζατε?

Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #241 στις: Μαΐου 22, 2012, 15:10 »
Μόνο Joyetech eGo-C και αφού είσαι Πειραιά θα βρεις πολλά καταστήματα.
Η διαφορά του ovale ή του alter είναι στο λογότυπο των εταιρειών  :yes:και στην τιμή
προσφοράς τους.
Ρίξε μια ματιά εδώ να δεις και τις προσφορές τους για τα μέλη του φόρουμ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3013.0.html


ΥΓ. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2937.msg78839.html#msg78839
     http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,288.msg78724.html#msg78724

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2012, 15:27 από KOSTAS1979R »

Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #243 στις: Μαΐου 22, 2012, 15:43 »
και μη joytech αν πάρεις αλλά από καλή εταιρεία πχ JANTY πάλι ευχαριστημένος θα είσαι εαν σε καλύπτει ο συγκεκριμένου τύπου ατμοποιητής,και εγώ με αυτόν μπήκα στον κόσμο του ητ.
Ψάξε προσφορές καταστημάτων και εκπτώσεις και προτίμησε πακέτο με 1000 μπαταρίες

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #244 στις: Μαΐου 24, 2012, 12:13 »
Παιδιά το άτμισμα κατα την γνώμη μου  δεν είναι κάπνισμα.

Και εγω στη αρχή στην αρχή σκεφτόμουν τι τσιγάρο να πάρω και τελικά πήρα το ego-w,με το οποίο πορευόμουν για 2 μηνες περίπου χωρίς να βλέπω κάτι άλλο λες και είχα παρωπίδες.
Εντάξει δεν έχω κανένα παράπονο πολύ καλά τα πήγαμε αλλά είχα τη νοοτροπία του τσιγάρου στην αρχή και δυσκολευόμουν να αλλάξω η.τ. όπως δεν αλλάζαμε την μάρκα τσιγάρου όταν καπνίζαμε.
Μετά τους δύο μήνες άρχισα να πειραματίζουμε να αλλάζω διάφορους ατμοποιητές και τσιγάρα και μου άρεσε περισσότερο.
Τώρα ατμίζω ταυτόχρονα με τρεις διαφορετικούς ατμοποιητές και μου αρέσει.
Δεν αφήνω κανένα παραπονεμένο και κανέναν να ζεσταθεί.
Γιαυτό λέω σε κάθε νέο ατμιστή κάνε έρευνα διάλεξε και πάρε ένα η.τ. αλλά  μην σταματάς εκεί.
Πειραματίσου. Πάρε και έναν άλλο ατμοποιητή.

Ετσι για αλλαγή βρε παιδίμου.Και που ξέρης μπορεί να σου αρέσει περισσότερο.

Εξάλλου η αλλαγή κάνει καλό στην ζωή μας μας ανανεώνει.Μας φρεσκάρει .

Και είπαμε ο καλός ατμιστής ποτέ δεν σταματάει σε ένα η.τ.  :thumpup: :thumpup:   

Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #245 στις: Μαΐου 24, 2012, 14:06 »
Όταν κανείς είναι προσηλωμένος στον σκοπό του που δεν είναι άλλος από το να απαλλαγή
του τσιγάρου, δεν θα σταθεί ούτε σε ντιζαιν, ούτε σε βάρος, ούτε σε χρώμα, προκειμένου να
βρει το η.τ. που του ταιριάζει. Ίσως να πρέπει να δώσει βαρύτητα περισσότερο στην γεύση
των υγρών που θα αναζητήσει και κατά δευτερεύοντα λόγο στη συσκευή.
Στο κάτω κάτω να ξέρει πως δεν θα περάσει μια ζωή με αυτά, αλλά από λίγες μέρες έως
μερικούς μήνες. Μετά θα είναι καλύτερα ενήμερος και θα αναζητήσει καινούργιες εμπειρίες  :)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #246 στις: Μαΐου 24, 2012, 19:21 »
εδω και δυο μερες ειμαι κατοχος ενος ego-t ,e-cigarette.το συγκεκριμενο μου το καναν δωρο.δεν μπορω να ξεχασω ομως το ego-c joyetech που ημουν ετοιμος να παρω.μεχρις στιγμης δεν εχω παραπανο μια χαρα συσκευη μου φαινετε.αλλα δεν εχω και μετρο συγκρισης.οποτε θα παρω αλλη μια συσκευη.τωρα τελευταια μου αρεσουν και οι ατμοποιητες ce4+,αυτο το διαφανο για το υγρο ειναι ολα τα λεφτα. τι λετε ego-c ή ce4+?       

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #247 στις: Μαΐου 24, 2012, 19:25 »
Δεν χρειάζετε να πάρεις ολόκληρο πακέτο  :yes:
Πάρε μόνο άτμο γιατί κουμπώνουν όλοι πάνω στις μπαταρίες σου  ;)

Θα σου πρώτινα τον -C που χρησημοποιώ  :respect:

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #248 στις: Μαΐου 24, 2012, 19:25 »
Αν πάρεις τον ce4+, θα λες πάλι δεν μπορώ να ξεχάσω τον egoC, γνώμη μου πάρε και τους δύο (γύρω στα 15 γιούρια θα δώσεις, τις μπαταρίες τις έχεις) και σύγκρινε...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #249 στις: Μαΐου 24, 2012, 19:32 »
Λοιπόν επειδή είσαι καινούργιος και σε βλέπω να πεδεύεσαι θα σου πω κάτι που θα σε βοηθήσει.

Δεν είναι ανάγκη να πας να αγοράσης ολόκληρο τσιγάρο c ή w ή κάποιο άλλο που θέλης να δοκιμάσης. ;)
Ψάξε στο φόρουμ στην ενότητα καταστήματα εκεί θα βρής να πουλάνε μόνο το σύστημα του c ή w από 6 έως 11 ευρώ.
Μπορής να πάρης μόνο αυτό και να τα κουμπώσης στη μπαταρία που έχης και να μην ξοδεύεσαι αγοράζοντας ολόκληρο το τσιγάρο.

Επίσης μπορής να αγοράσης πάλι από 5-8 ευρώ τον ατμοποιητή ce-4 ο οποίος κουμπώνει και αυτός στην μπαταρία ego. ;)

Και αυτό που σου συνιστώ.
Διάβασε τις διάφορες ενότητες εδώ μέσα.
Κατά πρώτο θα μάθης αρκετά πράγματα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο και δεύτερο θα γλιτώσης αρκετά χρήματα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #250 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:06 »
Καλησπέρα. Μετά από 20 χρόνια κάπνισμα αποφάσισα (τελείως ξαφνικά) να κάνω μετάβαση στο η.τ.
Αύριο θα προχωρήσω σε αγορά.
Σκέφτομαι το nobacco m&m (μου αρέσει που είναι μικρό σε μέγεθος) και καπνικό υγρό 11 mg (τα τσιγάρα που κάνω τώρα, περίπου 25 με 30 την ημέρα, έχουν νικοτίνη 0,6 mg).
 Ξέρω για τη μικρή διάρκεια των μπαταριών, αλλά δε σκέφτομαι να το έχω συνέχεια ''πιπίλα'', οπότε πιστεύω ότι θα μου φτάνουν οι 2 μπαταρίες.

Τι με συμβουλεύετε;

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #251 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:09 »
Πολύ καλή επιλογή  :thumpup: αφού δεν σε ενδιαφέρει το θέμα χωρητικότητας μπαταρίας. :yes:

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #252 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:24 »
Βασίλης Γ,
το θεμα ειναι στην πραξη μην απογοητευτεις απο την μικρη διαρκεια των μπαταριων του μινι.
Η μεταβαση απο το κτ στο ητ σε αλλους ειναι ευκολη η δυσκολη υποθεση.
Κατα τα αλλα το μινι ειναι υπεροχο.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #253 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:26 »
Θέλω να πιστεύω ότι θα μου φτάνουν οι 2 μπαταρίες, αλλιώς θα προχωρήσω στην αγορά και 3ης μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #254 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:29 »
Με 1,5 πακετάκι τσιγάρα τη μέρα μπορεί να χρειαστεί τουλάχιστον στην αρχή να το κάνεις πιπίλα, πάρε άλλη μία μπαταρία...σου το λέω γιατί το έπαθα.

έγινε ορθογραφική διόρθωση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2012, 13:33 από malamadre »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326694 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios