vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 5 χρήστες
ZoeM, Buliwyf, manoslykos, vasim, PsykieG

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 06, 2014, 22:24 »
Καλησπερα και απο μενα. Πρωτο ποστ. Ανελπιστα ευχαριστημενος απο το ηλ. τσιγαρο δεν θελω καν να μυριζω το κανονικο.. 



Ξεκινησα πριν 20μερες με το σετ δυο σε ενα της ΝΟΒΑΚΟ με μπαταρια 1100 μου τη σπασαν οι διαρροες και κατι προβληματακια με τον κλασικο ατμοποιητη του αλλα εδω και μια βδομαδα ατμιζω σε mod-μπαταρια Evic ,τανκ D-BASE και τον ΣΟΦΙΑ χωρις κανενα απολυτως προβλημα στα 3,5βολτ με αντισταση 1.6 περιπου 3-5ml  τη μερα .
Οτι υγρο ειχα δοκιμασει αρχικα σε πολυ Πιτζι μου εκαιγε τον λαιμο και με ενοχλουσε μεχρι που κατεληξα πανω στο δεκαημερο  στο Ecopure Rich, να σημειωσω αντιστοιχης νικοτινης 18.. ολα καλα με αυτο.
Απο τη στιγμη που αλλαξα συσκευη δεν μου αρεσε το συγκεκριμενο υγρο πανω στον σοφια και ατμιζω το Organic Caramel & Cream της papillon. Φανταστικο δεν το βαριεμαι με τιποτα.


Δεν ξερω την αναλογογια σε πιτζι αλλα οι 'παρενεργειες' που εχω ειναι υπνηλια ,ματωμα στα ουλα και μια ελαφρα ζαλαδα.
Τα θετικα του ηλ. τσιγαρου ομως ειναι για μενα παρα παρα πολλα! κ το καλυτερο δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα..  8)

 Ατμίζω πάνω από δύο χρόνια και κατά καιρούς είχα παρατηρήσει ότι το άτμισμα με έκανε να νυστάζω. Αν κάποιος έχει πάρει αντισταμινικά που φέρνουν υπνηλία, είναι περίπου το ίδιο αίσθημα.
Τις τελευταίες εβδομάδες ατμίζω σκέτη vg χωρίς άρωμα ή νικοτίνη για μεγάλα χρονικά διαστήματα (μέχρι να γυρίσω από την δουλειά) χωρίς να νιώσω κάτι τέτοιο.
Αντίθετα, τώρα όταν ατμίσω υγρό με νικοτίνη και άρωμα αυτή η υπνηλία είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα με πιάσει. Παλιά νόμιζα ότι έφταιγαν συγκεκριμένοι ατμοποιητές ή αρώματα, αλλά τώρα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι φταίει η νικοτίνη ή η νικοτίνη σε συνδυασμό με vg.
 

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 00:18 »
η μονη ενοχληση που εχω μετα απο 2 χρονια ειναι απο τα σουβλατζιδικα,οταν περασω απο εξω μπαινω μεσα και ξηλωνω την βεργα με το κοκορετσι,με αποτελεσμα να εχω παρει 10 κιλα

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 09:33 »
Εδώ κι ένα μήνα που ατμίζω έχω παρατηρήσει κι εγώ μια ελαφρά υπνηλία και ζαλάδες. Ιδίως στην αρχή, που άτμιζα στα 18mg/ml, αλλά γρήγορα τα έριξα στα 9-12 και οι ζαλάδες έχουν σχεδόν εξαλειφθεί, αν και μετά από πολύωρο και συχνό άτμισμα επανέρχονται ελαφρώς, ενώ η υπνηλία παραμένει, σε χαμηλότερο, όμως, βαθμό. Σύμφωνα με κάποια ποστ που διάβασα πιο πάνω μάλλον οφείλεται στη νικοτίνη, οπότε ευελπιστώ να μειωθεί κι άλλο μόλις τη ρίξω (βλέπω να κατεβαίνω κι άλλο και γρήγορα, καθώς τα 12mg μου φαίνονται βαριά ώρες-ώρες).

Επίσης, τις πρώτες δυο εβδομάδες είχα κάποια εξανθήματα στο εσωτερικό του κάτω χείλους, αλλά όχι πλέον, οπότε το αποδίδω στο καινούριο «πράγμα» που εισέπνεα. Απέκλεισα τη μικρομόλυνση από τα επιστόμια καθώς τους κάνω τον ίδιο, ελάχιστο, καθαρισμό με πριν.

Παρόλο που διάβασα όλα αυτά που γράφονται ότι η νικοτίνη είναι ο κατασταλτικός παράγοντας της όρεξης στο κ.τ. και δεν έχω κανένα λόγο να μην το δεχτώ, αφού έχουν γίνει μελέτες πάνω στο θέμα, εγώ είμαι βέβαιος ότι έχει αυξηθεί η όρεξή μου. Οι συνήθειές μου και η καθημερινότητα μου είναι πάνω-κάτω ίδια με πριν, το μέγεθος των γευμάτων μου είναι ίδιο με πριν, αλλά η όρεξή μου έχει σίγουρα αυξηθεί. Ανέκαθεν ήμουν κοιλιόδουλος, αλλά δεν πεινούσα τόσο. Π.χ. ποτέ δεν πεινούσα το απόγευμα αν είχα φάει κανονικά το μεσημέρι. Τώρα, ακόμα κι αν έχω σκάσει στο φαΐ το μεσημέρι, κατά τις 7-8 με πιάνει τρελή πείνα που δεν την είχα πριν.

Τέλος, έχω κι εγώ το φαινόμενο της «υγρής μύτης» απ' όταν άρχισα το άτμισμα, αλλά το είχα αποδώση στον καιρό, που κρύωσε ξαφνικά όταν ξεκίνησα το η.τ. Θα προσπαθήσω να κόψω την εκπνοή ατμού από τη μύτη, στην οποία αρέσκομαι, και θα επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 10:16 »
Το μοναδικό που έχω παρατηρήσει να με ενοχλεί με ελαφριά ζαλάδα είναι η υψηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη στα 18mg. Πλέον ατμίζω στα 9-10 και κανένα πρόβλημα κι ας το έχω πιπίλα!!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 13:06 »
η μονη ενοχληση που εχω μετα απο 2 χρονια ειναι απο τα σουβλατζιδικα,οταν περασω απο εξω μπαινω μεσα και ξηλωνω την βεργα με το κοκορετσι,με αποτελεσμα να εχω παρει 10 κιλα

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
αυτο εχω παθει κ εγω.. την ιδια ασθενεια εχω.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 14:12 »
2 προβλήματα/παρενέργειες έχω με το Η/τ

1} Σε διάφορα υγρά σε περιεκτικότητας νικοτίνης 18mg έχω έντονο τσούξιμο στην γλώσσα και το υγρό πάει για αραίωση με αποτέλεσμα να χάνει την απόλαυση.
Πχ στα Halo δεν είχα ποτέ σε ότι υγρό δοκίμασα ενώ στα Liqua σε άλλα έχω σε άλλα όχι.
2} Που και που βγάζω μέσα στην μύτη και στα 2 ρουθούνια στο ίδιο σημείο από ένα σπυράκι το οποίο μετά από μέρες φεύγουν.
Κάτι άλλο δεν θυμάμαι να είχα στα 2 συναπτά έτη + στον ατμό.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 14:13 »
Kαμια φορά αν το παρακάνω :baby:
με πονάει το κεφάλι

Αποσυνδεδεμένος flaperon35

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 14:14 »
Το μονο που ενοχλει ειναι πως οταν το κανω πιπιλα μου μουσκεβουν τα μουστακια μου.
Κατα τα αλλα κανενα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 15:43 »
Καμία παρενέργεια-ενόχληση. Κάθε μέρα και καλύτερα!!!
5-8ml τη μέρα 18 νικοτίνη. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ex-prince

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 16:18 »
Και εγώ κανένα πρόβλημα με 5-6ml 12mg την ημερα. :baby:

Αποσυνδεδεμένος kwstaspan

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Ρεμπέτικο Φόρουμ
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 18:44 »
2 μήνες σχεδόν άτμισμα και καμία μα καμία παρενόχληση!!! :thumpup:

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 20:26 »
Εχει παρατηρησει κανεις αυξηση της λιπαροτητας της επιδερμιδας και των μαλλιων και αυξηση της τριχοπτωσης?

Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 20:33 »
Κοντεύω χρόνο και το τευταίο τετράμηνο ειμαι στα 3mg νικοτίνη και 50/50 VG-PG.Την λιπαρότητα
στην επιδερμίδα μόνο στο πρόσωπο την εχω καθώς επίσης το πρωι το σάλιο μου εχει σκούρο καφέ
χρώμα.Ατμίζω απο 4 εως 6 ml την ημέρα.Τι εχω γιατρέ μου??? :)

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 20:38 »
Στο προσωπο την εχω κι εγω πιο εντονα.Ειδικα τα γενια μου τα τριβω και μενει στο χερι μου πολυ λιπαροτητα

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 21:00 »
Όσο πιο ψηλό το % σε VG τόσο περισσότερη λυπαρότητα παρατηρείται. :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247166 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572551 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8198 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122606 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327258 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298363 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512385 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios