vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, dvelev, camber, Sergios

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 20:45 »
οι παρενεργειες αυτες ειναι που κοψες το τσιγαρο...μην αγχωνεσαι θα περασουν!

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 20:47 »
Συμφωνώ με τον  φίλο mantzaro, και χαμήλωσε προς το παρόν και την νικοτίνη στα υγρά σου, για να φύγει και η ζαλάδα ;)

Αποσυνδεδεμένος exarhos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • mOjo
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 20:49 »
Συμφωνώ με τον  φίλο mantzaro, και χαμήλωσε προς το παρόν και την νικοτίνη στα υγρά σου, για να φύγει και η ζαλάδα ;)






Ευχαριστω! Ναι εχω παει στο 12. Ξεχασα να το πω!

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 11:17 »
Εμένα στον 6ο μήνα κατά καιρούς μου δημιουργεί καούρες

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 11:21 »
4 στους 10 ανθρώπους έχουν καούρες λες να ατμίζουν ?  ;D
Το πιθανότερο να είναι κάτι άλλο εκτός από το άτμισμα το χεις σκεφτεί ?

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 11:30 »
Εγω εχω διαπιστωσει οταν μου ξεφυγει καποιο hot spot στο dripper που η αποσταση ειναι κοντυνη, δε χρησιμοποιω driptips, παθαινω καποιο πονολαιμο, και επισης αρκετα συχνα αφθες στο στομα  :(

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 11:46 »
Το τσιγάρο είναι πια μακρινή ανάμνηση, ούτε την μυρωδιά του δε θυμάμαι.


Από τότε που άρχισα να ατμίζω έχω παρατηρήσει σημαντική ανάταση του οργανισμού. Αναπνοή/γεύση/λαχάνιασμα/ύπνος/δέρμα/αντοχή τα πάντα έχουν βελτιωθεί. Στους πρώτους 4 μήνες είχα παρατηρήσει ότι κοιμόνουν λιγότερες ώρες αλλά ξεκουραζόμουν περισσότερο. Κατάλαβα ότι έχει βελτιωθεί πολύ η ποιότητα ύπνου. Ύστερα από αρκετό ψάξιμο κατάλαβα ότι δεν οφείλεται κάτι άλλο στο Η.Τ.


Καλησπερα και απο μενα. Πρωτο ποστ. Ανελπιστα ευχαριστημενος απο το ηλ. τσιγαρο δεν θελω καν να μυριζω το κανονικο.. 

Δεν ξερω την αναλογογια σε πιτζι αλλα οι 'παρενεργειες' που εχω ειναι υπνηλια ,ματωμα στα ουλα και μια ελαφρα ζαλαδα.
Τα θετικα του ηλ. τσιγαρου ομως ειναι για μενα παρα παρα πολλα! κ το καλυτερο δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα..  8)




Έξαρχε δεν είμαι ειδικός αλλά το μάτωμα στα ούλα σημαίνει ότι θέλεις έναν καλό καθαρισμό και θα απαλαγείς. Η ελαφρά ζαλάδα μπορεί να οφείλεται στην καλύτερη αναπνοή άρα καλύτερη οξυγώνωση του οργανισμού. Για την υπνηλία, δεν ξέρω να σου πω κάτι, πέρα ότι αυτό είναι παροδικό οπότε δε θα πρέπει να σε ανησυχεί.
Για την επιλογή σου με την ΣΟΦΙΑ πέτυχες διάνα. Από την στιγμή που πήρα την ΣΟΦΙΑ έχει μείνει σε αυτή και παρόλο που έχω δοκιμάσει πάρα πολλούς ατμοποιητές κανένας δε μου δίνει την ίδια ικανοποίηση. Το λέω σε όλους παρόλο που δεν έχω προσωπικό κέρδος. Η ΣΟΦΙΑ είναι για νέους ατμιστές λόγος αρκετός για να μην ξαναγυρίσουν στο κάπνισμα.

Αποσυνδεδεμένος AlfaPap

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 12:24 »
Φουσκώματα. Τα οποία μετά από ύπνο περνάνε. Οσο περνάει η μέρα πάλι τα ίδια. Ασχετα με το φαγητό (76 κιλά είμαι). Ατμίζω Nobacco Cigar 16 mg νικοτίνη. 4-5 ml τη μέρα

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #83 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 13:42 »
Κοντά 2 χρόνια τώρα, η μοναδική παρενέργεια που έχω είναι το συνεχές ξεφλούδισμα στις παλάμες. Αρχίζει με μερικά πολύ μικρά μπιμπίκια με διάφανο υγρό που μετά από λίγες μέρες σκάνε και μετατρεπεται σε ξηροδερμια. 99% τα υγρά και μάλλον η vg...

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #84 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 13:45 »
Aυτο ειναι 'υποθεση' δικη σου συνατμιστη ή ειναι ιατρικη γνωματευση?
γιατι το ιδιο εχει φιλος που δεν ειναι ατμιστης....και οφειλετε εαν θυμαμαι καλα σε μεγαλο πλυθησμο μικροοργανισμων στο δερμα και κατι με ανωμαλια απολεπισης δερματος..........

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 14:16 »
Εμένα στον 6ο μήνα κατά καιρούς μου δημιουργεί καούρες

Υπάρχει συγκεκριμένο υγρό που εμένα προσωπικά μου φέρνει καούρες. Σε άλλους όχι, σε μένα ναι! Η σύσταση είναι 50-50 και δεν έχει να κάνει με τη βάση αλλά με το άρωμα για κάποιο λόγο...Με κανένα άλλο δεν το παθαίνω

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #86 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 14:23 »
Aυτο ειναι 'υποθεση' δικη σου συνατμιστη ή ειναι ιατρικη γνωματευση?
γιατι το ιδιο εχει φιλος που δεν ειναι ατμιστης....και οφειλετε εαν θυμαμαι καλα σε μεγαλο πλυθησμο μικροοργανισμων στο δερμα και κατι με ανωμαλια απολεπισης δερματος..........


Δικιά μου υπόθεση... Επειδή δε με ενοχλέι ιδιαίτερα, δεν ασχολήθηκα να πάω σε δερματολόγο. Οταν χρειαστεί και για κάποιον άλλο λόγο, θα του ζητήσω τη συμβουλή του και για αυτό. :) Και υποθέτω πως είναι τα υγρά γιατί από τότε που άρχισα το άτμισμα μου εμφανίστηκε.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #87 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 14:32 »
κακη υποθεση..σου εστειλα π.μ ;)

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #88 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 15:55 »
Το θέμα είναι γιατί έρχεται το χέρι σε επαφή με τα υγρά? Και άντε πες καμιά διαροή να στάξει λίγο δεν το πλένεις μετά? Αν είναι κάποια δερματική αντίδραση ή αλλεργία δεν θα είχε κάτι αντίστοιχο στο στόμα ή στην περί του στόματος περιοχή που είναι πολύ μεγαλύτερη η επαφή με υγρά? Άποψη μου είναι πάντως μην βιαστείς να βγάλεις συμπέρασμα ίσως άλλαξε και κάτι άλλο ταυτόχρονα (πχ σαπούνι, αφρόλουτρο αφρός κλπ)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #89 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 16:07 »
Κοίτα, δε νομίζω πως χρειάζεται ιδιαίτερα μεγάλη ποσότητα από κάποια ουσία για να σου προκαλέσει αλλεργία. Μια δυο σταγόνες πιστευω είναι αρκετές. Και ναι συνήθως τα πλένω μετα από επαφή με υγρά. Παρόλαυτά... συνεχίζεται το μυστήριο. Μου έβαλε φωτίες (καλώς) ο φίλος ΚINGGREECE και θα το ψάξω όμως. Αν μου αναφέρει κάτι σχετικό ο δερματολόγος, θα έχετε νέα μου...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115860 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824347 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154759 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294166 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem