vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 8 χρήστες
maprix, nikpoth, Jorge, Ποντικός, ΨΗΛΟΣ, tibolaso, camber, Buliwyf

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 17, 2013, 21:00 »
Τι λες μωρέ; να σου δώσω και τα δικά μου τότε...  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος liot

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 17, 2013, 22:10 »
 Τώρα είμαι σε φάση που καπνίζω 2-3 τσιγάρα την ημέρα (από πάνω απ’ το μισό μεγάλο ντραμ που ήμουνα μέχρι πριν 6 βδομάδες που ξανάπιασα το ηλεκτρονικό), άντε 5-6 άμα βγω, άντε δέκα άμα έχουμε σόγια στο σπίτι και χρειάζομαι αφορμές να βγω στο μπαλκόνι, δοκίμασα μια ανηφόρα που την είχα από παιδί για πολύ μανίκι και πάντα έκανα γύρο για να την αποφύγω, και διαπίστωσα αισθητή διαφορά ιδίοις πνεύμοσι, χώρια που ο τσιγαρόβηχας, που ήταν καθημερινός ή σχεδόν, εξαφανίστηκε. Παρατηρώ βέβαια κι εγώ μια κάποια ξηρότητα, που δεν είναι πάντως και τίποτα μεγάλο, δεν ξέρω όμως κατά πόσο οφείλεται στο ηλεκτρονικό και κατά πόσο στο ότι με τη μεγάλη μείωση του καπνίσματος έχω υποδιπλασιάσει τους φραπέδες, άρα σίγουρα πίνω και μερικά ποτήρια λιγότερο νερό την ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 17, 2013, 22:15 »
με υγρά 50% και πάνω σε VG, έχω διαπιστώσει οτι έχω ενοχλήσεις και φούσκωμα στο στομάχι...
αυτό συμβαίνει και με έτοιμα υγρά, και με DIY, διάφορων προμηθευτών...

Με υγρά 50-50, ή σκέτη PG δεν έχω καμία ενόχληση... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ModeMAN

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 26, 2013, 11:19 »
καποιες φορες η vg μου ξεραινει το στομα

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 26, 2013, 11:31 »
Δεν παρατηρησα καμια παρενεργεια μεχρι τωρα.ισα ισα θα ελεγα.Ομως η  ορεξη σιγουρα ανεβηκε.

Αποσυνδεδεμένος Gino

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει ατμός, δεν υπάρχει φωτιά!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 26, 2013, 11:42 »
Καμιά φορά έχω ξηρότητα στο λαιμό και αρκετές φορές έχω κάτι σπυράκια στη γλώσσα που εμφανίζονται και φευγουν μόνα τους σε ένα 24ωρο. Πάντως έχω πάρει μερικά κιλάκια και δεν μπορώ να το παλέψω..... :eyesplash: άνοιξε η όρεξη; δεν ξέρω.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 26, 2013, 12:02 »
εχω συναδελφο που ειναι ατμιστης εδω και 2 χρονια ποτε δεν ειχε προβλημα με την πιεση και τωρα τελευτεα προσεξε να εχει ψηλη πιεση  και ρωρησε με υγιονολογο και τ ειπε μπορει να φτεει το η.τ. αν ξερει κανει μπορει το η.τ. να ανεβασει την πιεση η ειναι ιστοριες για αγριους ας μας απαντησουν η καποιος ειδικος η ατομα με πιεση που την μετρουν καθημερινα να μας που αν προσεξαν καποια διαφιορα προσοπικη μ αποψη ειναι πως δεν επηρεαζει αλλα ας ακουσουμε τς γνωστες

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 26, 2013, 12:04 »
Δεν εχει προβλημα ο φιλος σου απλα οπως το τσιγαρο "εκρυβε" το αιμα στα δοντια ετσι χαμηλωνει και την πιεση και τωρα που το εκοψε του ανεβηκε λιγο...

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 26, 2013, 14:55 »
το αιμα στα ουλα μπορει να το κρυβει το τσιγαρο την πιεση ειναι αδυνατο γτ την ανεβαζει κ λιγο η πιεση τ ανεβηκε μετα απο αναμιση χρονο ατμισμα κ εκανε υποθεσεις πως μπορει να φτεει το ηλεκτρικο

Αποσυνδεδεμένος mpoygatsa kollias

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 26, 2013, 15:31 »
εκτος απο το οτι ο περιπτερας της γειτονιας δεν περνει πλεον μπουγατσα απο μενα  :)) ,απολητος καμια παρενεργεια.

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 14, 2013, 15:40 »
Είμαι σχεδόν ένα μήνα ατμιστης, δεν είχα ούτε έχω προβλήματα από το η.τ. Ούτε η όρεξη αυξήθηκε ούτε κάτι άλλο παρατήρησα που να με ενοχλεί. Ότι κανείς με σωστή χρήση έχει καλό αποτέλεσμα η κατάχρηση είναι το θέμα :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 26, 2013, 02:18 »
Πριν καιρό είχα τρελό βήχα και πονόλαιμο μετά από αρκετούς πειραματισμούς αρωμάτων και αναλογιών. Κατόπιν θεραπείας από ΩΡΛ μου πέρασαν ολα. Δεν ξέρω ακόμα εαν ήταν λογω η.τ. ή λόγω οργανικής πάθησης

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 26, 2013, 10:55 »
η μονη παρενεργεια που ειδα ειναι οτι οταν περναω εξω απο σουβλατζιδικο μπαινω μεσα και ξηλωνω το ντονερ μαζι με την σουβλα

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 26, 2013, 13:59 »
όσο για την πίεση ας ρίξει λίγο την νικοτίνη να δει αν θα έχει διαφορα.
από όσα ξέρουμε και έχω διάβαση χωρίς να είμαι ειδικός η vg/pg δεν αυξάνουν την πίεση.
το πρόβλημα τις πιέσεις του αν συνέχιζε να καπνίζει και ευθύνεται η νικοτίνη θα το είχε και στο κάπνισμα άρα δεν φταίει το ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλα πιθανόν η νικοτίνη ας κάνει ένα check να την ρίξει 0.2 να δει αν θα πέσει αν όχι τότε είναι κάτι άλλο που φταίει !!!

Αποσυνδεδεμένος exarhos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • mOjo
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 20:43 »
Καλησπερα και απο μενα. Πρωτο ποστ. Ανελπιστα ευχαριστημενος απο το ηλ. τσιγαρο δεν θελω καν να μυριζω το κανονικο.. 



Ξεκινησα πριν 20μερες με το σετ δυο σε ενα της ΝΟΒΑΚΟ με μπαταρια 1100 μου τη σπασαν οι διαρροες και κατι προβληματακια με τον κλασικο ατμοποιητη του αλλα εδω και μια βδομαδα ατμιζω σε mod-μπαταρια Evic ,τανκ D-BASE και τον ΣΟΦΙΑ χωρις κανενα απολυτως προβλημα στα 3,5βολτ με αντισταση 1.6 περιπου 3-5ml  τη μερα .
Οτι υγρο ειχα δοκιμασει αρχικα σε πολυ Πιτζι μου εκαιγε τον λαιμο και με ενοχλουσε μεχρι που κατεληξα πανω στο δεκαημερο  στο Ecopure Rich, να σημειωσω αντιστοιχης νικοτινης 18.. ολα καλα με αυτο.
Απο τη στιγμη που αλλαξα συσκευη δεν μου αρεσε το συγκεκριμενο υγρο πανω στον σοφια και ατμιζω το Organic Caramel & Cream της papillon. Φανταστικο δεν το βαριεμαι με τιποτα.


Δεν ξερω την αναλογογια σε πιτζι αλλα οι 'παρενεργειες' που εχω ειναι υπνηλια ,ματωμα στα ουλα και μια ελαφρα ζαλαδα.
Τα θετικα του ηλ. τσιγαρου ομως ειναι για μενα παρα παρα πολλα! κ το καλυτερο δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα..  8)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem