vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 6 χρήστες
paiktaras, johnath, camber, marauder800, bloodlessz, Xameno_Skli

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 19:36 »
Κοντά 2 χρόνια τώρα, η μοναδική παρενέργεια που έχω είναι το συνεχές ξεφλούδισμα στις παλάμες. Αρχίζει με μερικά πολύ μικρά μπιμπίκια με διάφανο υγρό που μετά από λίγες μέρες σκάνε και μετατρεπεται σε ξηροδερμια. 99% τα υγρά και μάλλον η vg...
Το ιδιο ακριβως εχω και εγω αλλα το εχω χρονια πριν αρχισω το ατμισμα και ειναι εποχιακο (ανοιξη και χειμωνα). Σε δερματολογο δεν πηγα ποτε για αυτο αλλα εχω μιλησει με πολλους που το εχουν και μιλανε για εκζεμα. Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει τοσο ωστε να το ψαξω.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 20:35 »
Δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα απο τοτε που ατμιζω ισα -ισα που η υγεια μου

καλυτερεψε  θεαματικα και μπορω να πω οτι ξανανιωσα :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:





Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 20:47 »
Εμένα το η.τ. μου έκανε πολύ μεγάλη ζημιά! Πιο συγκεκριμένα έσπασα το πόδι μου !


Επειδή ένοιωθα ότι οι αντοχές μου μεγαλώναν πήγα στα γεράματα να παίξω μπαλα και.......! Ενώ με το αγνό και ακίνδυνο κ.τ. ευτυχώς με έπιανε ο βήχας και το λαχάνιασμα πριν πέσω και έτσι γλίτωνα !!!


Πλάκα κάνω βέβαια,  έχουμε τρελλαθεί τελείως. Ότι έχει ο καθένας το αποδίδει στις συνήθειες που έχει την περίοδο που του παρουσιάζεται.

Αποσυνδεδεμένος exarhos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • mOjo
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 21:01 »
Έξαρχε δεν είμαι ειδικός αλλά το μάτωμα στα ούλα σημαίνει ότι θέλεις έναν καλό καθαρισμό και θα απαλαγείς. Η ελαφρά ζαλάδα μπορεί να οφείλεται στην καλύτερη αναπνοή άρα καλύτερη οξυγώνωση του οργανισμού. Για την υπνηλία, δεν ξέρω να σου πω κάτι, πέρα ότι αυτό είναι παροδικό οπότε δε θα πρέπει να σε ανησυχεί.
Για την επιλογή σου με την ΣΟΦΙΑ πέτυχες διάνα. Από την στιγμή που πήρα την ΣΟΦΙΑ έχει μείνει σε αυτή και παρόλο που έχω δοκιμάσει πάρα πολλούς ατμοποιητές κανένας δε μου δίνει την ίδια ικανοποίηση. Το λέω σε όλους παρόλο που δεν έχω προσωπικό κέρδος. Η ΣΟΦΙΑ είναι για νέους ατμιστές λόγος αρκετός για να μην ξαναγυρίσουν στο κάπνισμα.


Ειναι καποια σημαδια που ειχα τον πρωτο μηνα. Τωρα μονο λιγες ζαλαδες με νικοτινη στο 12,
Και γω το ιδιο πιστευω για τη σοφια.Me evic ,k  με υγρα της παπιλον caramela and cream και coffe νομιζω πετυχαινω το απολυτο.  :angel:

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 21:09 »
παρενέργειες απο το κόψιμο του κ@λ#τσίγαρου ?? :laugh1: :laugh1:

το ηλεκτρονικό τσιγάρο μάς έσωσε κυριολεκτικά,
σε τυχόν ευαισθησία αλλάξτε υγρό

με το ηλεκτρονικό τσιγάρο, σε όλα εξτρίμ τούρμπο  ;)

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 21:59 »
  Μετά από 2 σχεδόν χρόνια ατμίσματος (16 μήνες αποκλειστικά, χωρίς κ.τ.) παρατηρώ, τη νύχτα, στο τέλος της «ατμιστικής» ημέρας, μια μικροενόχληση στο άνω αναπνευστικό. Αδιόρατη μεν, «σπαστικιά» δε. 
  Κάτι σαν αυτό που αισθανόμουν στα πνευμόνια όταν κάπνιζα παραπάνω τσιγάρα από τα συνηθισμένα μου. Ψηλά όμως όχι στα πνευμόνια. Αλλαγές βάσεων, διαφορετικά αρώματα, σκέτη βάση κ.λ.π. δεν αυξομειώνουν το «θεματάκι».
  Επίσης κάτι αφύσικο: Ενώ δεν έχω κρύα μύτη όπως τα σκυλιά, αισθάνομαι να υγροποιούνται οι ατμοί εκεί. Κάποιες φορές έχω την ανάγκη να την καθαρίσω, κάτι σαν χρόνιο κρυολόγημα αλλά με καθαρό- ρευστό υγρό. 
  Μάτωμα ούλων και φουσκώματα ξεπεράστηκαν. Τη δυσανεξία στην PG την εντόπισα (με οδυνηρό τρόπο) και χρησιμοποιώ μόνο VG…
 Μικροενοχλήσεις για τις οποίες αδιαφορώ. Πταίσματα σε σχέση με το έγκλημα του καπνίσματος…
 Ατμοευτυχείτε.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 02:01 »
Αυτό με τη μύτη δεν είναι ασυνήθιστο. Υγροποιούνται οι ατμοί -και ταυτόχρονα, λόγω των υδρόφιλων συστατικών, η μύτη είναι λίγο ερεθισμένη και ξηρή παρά την... υγρασία. Σε μερικούς αυτό φέρνει στην αρχή και ελαφριές ριννοραγίες.
Είναι ένα πρόβλημα που δεν έχω. Νομίζω πως ένας λόγος που δεν το είχα ούτε στην αρχή είναι πως ποτέ δεν προτιμούσα να βγάζω τον ατμό από τη μύτη (ούτε και τον καπνό παλιότερα). Αν μειώσεις την εκπνοή ατμού από τη μύτη πιθανότατα να δεις διαφορά. Αν θυμάμαι καλά το έχουν συστήσει συνατμιστές που είχαν το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος exarhos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • mOjo
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 23:30 »
Ειχα αναφερει καποιες μικρες παρενεργειες Συνεχιζοντας με υγρα Papillon με 12αρα νικοτινη δεν εχω κατι μετα απο μια βδομαδα  χρησης.  Κανω περιπου 3-4μλ τη μερα και εφυγαν οι ζαλαδες που ανεφερα οτι ειχα. Τα δεχεται καλα ο οργανισμος μου. Ταιριαζουν απιστευτα στο ΣΟΦΙΑ.  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος mondelos22

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 00:12 »
Καλησπερα εγω οταν ατμιζω το max-dlend απο inawera με πιανει ενας βηχας και λιγο βρασιμο με τα αλλα υγρα ειμαι μια χαρα

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 00:21 »
Εμένα το η.τ. μου έκανε πολύ μεγάλη ζημιά! Πιο συγκεκριμένα έσπασα το πόδι μου !


Επειδή ένοιωθα ότι οι αντοχές μου μεγαλώναν πήγα στα γεράματα να παίξω μπαλα και.......! Ενώ με το αγνό και ακίνδυνο κ.τ. ευτυχώς με έπιανε ο βήχας και το λαχάνιασμα πριν πέσω και έτσι γλίτωνα !!!


Πλάκα κάνω βέβαια,  έχουμε τρελλαθεί τελείως. Ότι έχει ο καθένας το αποδίδει στις συνήθειες που έχει την περίοδο που του παρουσιάζεται.

Από τα καλύτερα πόστ που έχω διαβάσει και κάθε φορά γελάω  :))

Κάπως έτσι είναι τα πράγματα και μην τα φορτώνουμε όλα στο η.τ. αλλά στην υγεία μας που και αυτή περνάει κρίση και λόγω πως τα χρόνια περνούν και φαίνονται τα πρώτα σημάδια της ανεπανόρθωτης ζημιάς του κ.τ.

Και μην ξεχνάμε, με το τσιγάρο δεν μπορεί κάποιος να φέρει ισοπαλία !

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 14:50 »
Το μόνο αρνητικό φαινόμενο, μετά από σχεδόν 9 μήνες ατμίσματος και κατανάλωσης 5ml των 10mg/ημέρα, είναι κάποια μικρά "εξογκωματάκια" που εμφανίζονται κατά την διάρκεια της ημέρας στο εσωτερικό μέρος του κάτω χείλους. Κατά την διάρκεια του νυχτερινού ύπνου εξαφανίζονται. Επανέρχονται σταδιακά κατά την διάρκεια της κάθε επόμενης μέρας, και η ιστορία επαναλαμβάνεται. Καμμιά παρόμοια περίπτωση?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 14:52 »
Μηπως ειναι καμια μολυνση απο το επιστομιο?
Οταν ατμιζεις το επιστομιο ακουμπα εκει που ειναι τα εξογκωματα που λες?

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 15:30 »
Το μόνο αρνητικό φαινόμενο, μετά από σχεδόν 9 μήνες ατμίσματος και κατανάλωσης 5ml των 10mg/ημέρα, είναι κάποια μικρά "εξογκωματάκια" που εμφανίζονται κατά την διάρκεια της ημέρας στο εσωτερικό μέρος του κάτω χείλους. Κατά την διάρκεια του νυχτερινού ύπνου εξαφανίζονται. Επανέρχονται σταδιακά κατά την διάρκεια της κάθε επόμενης μέρας, και η ιστορία επαναλαμβάνεται. Καμμιά παρόμοια περίπτωση?  :dontknow:


Ειχα ακριβώς το ίδιο, στο κάτω δεξί χειλος από μέσα, μάλιστα προσπάθησα να βάζω το επιστόμιιο σε άλλο σημείο αλλά επειδή είχε να κάνει με το κέντρο της γεύσης στην γλώσσα δεν ένοιωθα το ίδιο την γεύση. Έχει σχεδόν τελείως υποχωρήσει βάζοντας daktarine αλοιφή κάθε βράδυ, πιστεύω επίσης ότι παίζει και ρόλο η θερμοκρασία του ατμού. Δεν ξέρω αν ήταν μόλυνση αλλά αφού περνάει....

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 16:20 »
Ευχαριστώ γιά την ανταπόκριση. Το ίδιο έχω σκεφτεί και εγώ σαν αιτία - κάποια ψιλομόλυνση που το βράδυ ο οργανισμός επιδιορθώνει. Το περίεργο είναι ότι καθαρίζω καθημερινά όλα τα επιστόμια με Hibitane (αλκοολικό διάλυμα). Μάλλον πρέπει να γίνω πιό σχολαστικός. Σας ευχαριστώ, και πάλι.  :)

Αποσυνδεδεμένος Kostas1989

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Zmax Sigelei & Kayfun 3.1
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 17:16 »
Για 7-10 μερες ειχα ενα εντονο βαρος στο στομαχι λες και ειχα φαει τουβλα!!!τα υγρα μου ηταν pg/vg.Μετα ομως αυτο το βαρος εξαφανιστηκε χωρις να χρειαστει να αλλαξω υγρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115958 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507431 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568812 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243908 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294221 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem