vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 5 χρήστες
mathimatikos1966, nXtLs, Lobotomizer, Jorge, MrGeneral

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 21:04 »
 :wall:   βρηκαμε δουλεια τωρα...  τριβω τα μουτρα μου συνεχεια.

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 21:06 »
Μην ανησυχείς Κώστα, θα κάνεις ένα μούτρο σαν μωρό :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 21:07 »
 :)) :)) :))   τετοιο μουτρο δεν εχεις ξαναδει λεμε.. χαχαχαχαχαχαχααα :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος exarhos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • mOjo
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 21:57 »
Απο οτι καταλαβα 3 μηνες που ατμιζω , σημερα κλεινω χαρουμενος 3 μηνες,  σε μενα συμβαινουν τα εξης:   :)


Όσο πιο ψηλό το % σε VG τόσο περισσότερη λιπαρότητα παρατηρείται σε μαλλια και δερμα οπως επισης και λιγο υγρη μυτη!
Όσο πιο ψηλό το % σε PG στεγνωνει λιγο το στομα και βγαζω σπυρακια βασικος λογος που αφησα στην ακρη το αγαπημενο μου τριμπεκα.


με αναλογια 50-50 ειμαι μια χαρα και το καλυτερο επεσα σε νικοτινη 6!
Τα θετικα του ομως ειναι παρα παρα πολλα! Αν ο καθενας το ψαξει λιγο παραπανω και αφιερωσει λιγο χρονο και δοκιμες που σε γενικες γραμμες ειναι τα παραπανω τοτε θα βρει τον συνδιασμο που του ταιριαζει.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 07, 2014, 23:08 »
Ποια λιπαροτητα...
Λοιπον, μονο με VG (πανω απο 2 χρονια) και:
Ξηροδερμια (μαλλια και δερμα) ειχα και πριν το ΗΤ, ξηροδερμια εχω και τωρα...
Σπυρακια εβγαζα και πριν, σπυρακια βγαζω και τωρα...
Και στις δυο περιπτωσεις νομιζω πως ειναι πιο εντονα τα συμπτωματα τωρα, αλλα δεν μπορω να παρω ορκο.
Οι τριχες στη θεση τους...
Πλην της υγρης μυτης ειμαι στο αντιθετο ακρο.

Αντε τωρα να βγουν συμπερασματα...
Μωρε ποιον γιατρο... τρελλογιατρο θελουμε...  :idiot1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #125 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 08:30 »
Εχει παρατηρησει κανεις αυξηση της λιπαροτητας της επιδερμιδας και των μαλλιων και αυξηση της τριχοπτωσης?
Επειδη το εχω ψιλο-ψαξει το θεμα, εχω διαβασει οτι η διακοπη του καπνισματος μπορει να προκαλεσει τριχοπτωση, οπως και ακμη. Αλλοι πιο τυχεροι ειδαν τα μαλλια τους να πυκνωνουν. Εγω παλι που εχω προβλημα τριχοπτωσης ετσι κι αλλιως απο τα 18 παρολο που δεν ειμαι αντρας, δεν εχω δει ουτε χειροτερευση, ουτε βελτιωση. Παντως δεν νομιζω να εχει σχεση συγκεκριμενα με το ατμισμα. 

Η μονη παρενεργεια που εχω ειναι ματωμα των ουλων, αλλα και αυτο αναφερεται συχνα οτι μπορει να συμβει αφου κοψουμε το τσιγαρο.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 10:41 »
Κοντεύω χρόνο και το τευταίο τετράμηνο ειμαι στα 3mg νικοτίνη και 50/50 VG-PG.Την λιπαρότητα
στην επιδερμίδα μόνο στο πρόσωπο την εχω καθώς επίσης το πρωι το σάλιο μου εχει σκούρο καφέ
χρώμα.Ατμίζω απο 4 εως 6 ml την ημέρα.Τι εχω γιατρέ μου??? :)

Το πιθανότερο είναι να ματώνουν τα ούλα σου στον ύπνο σου και ειδικά αν σφίγγεις τα δόντια.

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #127 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 12:03 »
Υπάρχει μια τριχόπτωση αλλά δεν ξέρω αν οφείλετε στο η.τ η σε άλλους παράγοντες  κατα τα αλλά είμαι πολυ super.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1938
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #128 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 12:18 »
Εντάξει, παίζει να είναι κι από τα γεράματα, αλλά μια μικρή αραίωση την έχω κι εγώ!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 15:11 »
Μολις γυρισα απο τον ωρλα. Ο γιατρος ειναι γνωστος μου και τον εχω επισκευτει αρκετα παλια. Ατμιζω 2.5 χρονια  περιπου. Το προβλημα μου ειναι οτι το τελευταιο χρονο εχω βραχναδα στην φωνη και επισης ολη μερα νιωθω οτι πνιγομαι. Νοιωθω φλεματα στο λαιμο και εχω την αναγκη συνεχεια να προσπαθω να βηξω για να καθαρισω το λαιμο με αποτελεσμα να γδερνω τον λαιμο μου. Μετα απο εξεταση, αφου απεκλεισε ολα τα υπολοιπα που μπρορουσα να εχω, μου ειπε οτι φταιει το ηλεκτρονικο τσιγαρο. Η μοναδικη λυση να το κοψω τελειως. Ξενερωσα τελειως. Πλεον μετα απο τοσο καιρο μου ειναι πολυ δυσκολο και με βλεπω παλι να ξαναγυρναω στο κανονικο τσιγαρο. Εχω δοκιμασει διαφορα υγρα και διαφορες βασεις τοσο καιρο αλλα χωρις αποτελεσμα. Την νικοτινη την εχω ριξει στο 2 αλλα και παλι τπτ. Το φλεμα υπαρχει στο λαιμο μονιμα....  :'(

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #130 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 15:42 »
Πως ακριβως φταιει το η.τ.?
Ποιο κομματι του η.τ σου προκαλει τα συμπτωματα που εχεις?
Το υγρο, η ολη διαδικασια ατμοποιησης...?

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #131 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 15:54 »
Κουφό. Εγώ, όσο κάπνιζα, έφτυνα σαν .. να μην πω! Με το ητ αυτό κόπηκε σχεδόν απόλυτα. Τώρα έχω 1 μικρό φλέγμα κάθε 10 μέρες, αλλά και πάλι δεν είναι σαν αυτό του καπνίσματος, + δεν ξέρω αν οφείλεται και στον ατμό.


Αλλά ναι, πως είμαστε σίγουροι ότι προκαλείται από το ητ;  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 16:04 »
Πλεον μετα απο τοσο καιρο μου ειναι πολυ δυσκολο και με βλεπω παλι να ξαναγυρναω στο κανονικο τσιγαρο.

Δεν ξέρω αν οφείλεται στο ητ το θέμα που έχεις. Ο γιατρός σίγουρα ξέρει κάτι παραπάνω. Ωστόσο αυτή η φράση σου που έχω παραθέσει από πάνω νομίζω ότι είναι το χειρότερο της υπόθεσης. Όσο περιορισμένες και να είναι οι γνώσεις μου στο συγκεκριμένο πεδίο, δεν νομίζω ότι το κτ θα είναι καλύτερο σε αυτόν αλλά και σε οποιονδήποτε άλλο τομέα. Δλδ αν το ητ σε πειράζει μία φορά στον λαιμό, λογικά το κτ θα σε πειράζει δέκα.
Όλοι μας ξεκινήσαμε το ητ για να κόψουμε το κάπνισμα. Τώρα που είσαι τόσο καιρό χωρίς τσιγάρο και από τη στιγμή που έχεις πέσει σε μηδαμινές σχεδόν ποσότητες νικοτίνης, θεωρώ ότι μπορείς να σταματήσεις τα πάντα. Είναι κρίμα τόση προσπάθεια να πάει χαμένη και να κάνεις ένα τόσο άσχημο κι επιβλαβές πισωγύρισμα.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 17:03 »
Συμφωνο απολυτα με τον απο πανω μου ειλικρινα οτι ποιο σωστο

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 20:06 »
@ Peristeri. Τί μοντάκι και άτμο έχεις?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571377 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121004 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 606 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8460 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios