vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

307 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, stamatisgr, costasibiza84

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #150 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 03:09 »
Ας το ελπίσουμε nemesis, μακάρι αλλιώς σκέτη βάση! Σε ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σου!

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 11:41 »
καλημέρα σε όλους! Εχω 2 απορίες ερωτήσεις (ελπίζω να τις γάφω στο σωστό σημείο!)

1) Μου παρουσιάζονται συχνά ερεθισμοί και σπιράκια στο στμομα και στα χείλη.Υποθέτω πως είναι απο την χρήση του dip trip αλλα το πλένω συχνά. Το εχει παρατηρήσει κανεις? Ατμίζω με τα πλαστικά "μαμα" του aspire bdc. Υπάρχει περίπτωση με μεταλικό να δώ διαφορά σε αυτό ή δεν εχει σχέση?

2)Εχω παρατηρήσει (εκτός αν ειναι ιδέα μου!) και μή γελάσετε !!! , πως μου φέρνει αέρια το ηλεκτρονικό....παίζει να ισχύει αυτό η είναι τυχαίο?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 11:43 »
1) δοκίμασε ss
2) μπορεί να τα προκαλεί η vg

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 11:48 »
σ ευχαριστώ για την απαντηση! Επειδή είμαι λίγο νέος όμως! Λέγοντας ss?
 
Οσο για το 2 απο υγρά εχω κάνει της liqua και της smok e


Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 11:52 »
ατσάλινα : stainless steel

και στα δυο υγρά το παρατήρησες?
κοιτα την αναλογία pg-vg

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 12:00 »
ναι και με τα 2 το παρατήρησα. Και τα 2 εχουν και vg και pg πόσο όμως απο το κεθένα δεν βλέπω

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 12:04 »
Ti να πω
λογικά μέχρι να συνηθίσεις την vg (αυτή λογικά ευθύνεται)
θα το έχεις αυτό
Κάνε υπομονή ή δοκίμασε άλλο υγρο να δεις

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 14:05 »

καλημέρα σε όλους! Εχω 2 απορίες ερωτήσεις (ελπίζω να τις γάφω στο σωστό σημείο!)

1) Μου παρουσιάζονται συχνά ερεθισμοί και σπιράκια στο στμομα και στα χείλη.Υποθέτω πως είναι απο την χρήση του dip trip αλλα το πλένω συχνά. Το εχει παρατηρήσει κανεις? Ατμίζω με τα πλαστικά "μαμα" του aspire bdc. Υπάρχει περίπτωση με μεταλικό να δώ διαφορά σε αυτό ή δεν εχει σχέση?

2)Εχω παρατηρήσει (εκτός αν ειναι ιδέα μου!) και μή γελάσετε !!! , πως μου φέρνει αέρια το ηλεκτρονικό....παίζει να ισχύει αυτό η είναι τυχαίο?

Τα αερια που εχεις ειναι λογικα δυσανεξεια σε καποιο απο τα συστατικα του υγρου σου, πιθανοτητα στην VG που λεει κι ο Χρηστος.
Δοκιμασε να αλλαξεις μαρκα υγρου και να δοκιμασεις υγρο με μικροτερη αναλογια σε VG.

Για να αντιμετωπισεις τα σπυρακια στο στομα πρεπει να ασχολησαι περισσοτερο με την υγιεινη του drip tip σου.
Να το καθαριζεις με νερο ή οινοπνευμα μεσα στη μερα, ειδικα αν βαζεις το τσιγαρο μεσα σε τσεπες, τσαντες κτλ
και να παρεις καποια θηκη να το βαζεις μεσα κατα τη μεταφορα του.
Επισης προσεξε μηπως και εχεις διαρροες υγρου απο το drip tip και το λιγο αυτο υγρο στο χειλη σου προκαλει τα σπυρακια.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 14:14 »
Σ ευχαριστώ καταρχήν!

Πιο πιθανο ειναι στην vg να εχω δυσανεξία λες ε? Και εγώ πίστευα πως η pg (σαν πιο χημικο) θα ήταν πιο ύποπτο και τρόμαξα γιατί pg = χτύπημα απο ότι εχω καταλάβει!

Τώρα το drip το πλένω σίγουρα μια φορα τη μέρα και ίσως και δυο. Διαρροές μπορεί να εχει δεν το εχω τσεκάρει. Είναι τα κλασικα πλαστικα του aspire. πιστεύεις πως αν βάλω ένα αλουμινίου ή ss να είναι καλύτερα στο θεμα καθαριότητας?


Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 14:16 »
Πλαστικό και καθάρισμα μια το πολύ δυο φορές την ημέρα είναι λίγες
Δοκίμασε ss (βλέπε παραπάνω) και οχι αλουμινίου

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 14:22 »
Α ναι ε? Και νομιζα πως ειναι και πολύ μια φορά τη μέρα!
Αλλα αυτο με το οινοπνευμα ειναι δυσκολο ειδικα όταν εισαι έκτος σπιτιού πολλές ώρες!


Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 14:24 »
με το ss και μόνο νεράκι είσαι οκ


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 14:24 »
Επίσης πρόσεχε πού αφήνεις, ακουμπάς και μεταφέρεις το ητ σου.
Τραπεζάκια δημόσιων χώρων, τσέπες, τσάντες, πάγκοι και γραφεία εργασίας, κλπ δεν είναι ότι καλύτερο. Προσπάθησε στα τραπέζια να μην ακουμπάει το επιστόμιο επάνω - ειδικά τραπέζια καφετέριας και άλλα παρόμοια.... Βάλε κάτι από κάτω, (πχ μια χαρτοπετσέτα) ή καλύτερα, όπως γράφει κι ο φίλος nemesis, πάρε μια θήκη, και να το ακουμπάς εκεί έχοντάς την ανοιχτή.
Εγώ δεν το καθαρίζω τόσο συχνά, αλλά δεν το αφήνω κάτω ποτέ απρόσεκτα. Πάντα προσέχω να μην ακουμπάει πουθενά το επιστόμιο, κι όσο για τη μεταφορά, πάντα σε θήκη.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 14:25 »
Σ ευχαριστώ καταρχήν!

Πιο πιθανο ειναι στην vg να εχω δυσανεξία λες ε? Και εγώ πίστευα πως η pg (σαν πιο χημικο) θα ήταν πιο ύποπτο και τρόμαξα γιατί pg = χτύπημα απο ότι εχω καταλάβει!

Τώρα το drip το πλένω σίγουρα μια φορα τη μέρα και ίσως και δυο. Διαρροές μπορεί να εχει δεν το εχω τσεκάρει. Είναι τα κλασικα πλαστικα του aspire. πιστεύεις πως αν βάλω ένα αλουμινίου ή ss να είναι καλύτερα στο θεμα καθαριότητας?

Η PG γενικα εχει περισσοτερες παρανεργιες στους ατμιστες απ' οτι η VG, αλλα τα αερια που αναφερεις φαινεται σαν δυσανεξια στην VG.
Δοκιμασε για αρχη υγρα καποιας αλλης εταιριας, αν εχεις τη δυνατοτητα, μηπως και σε χαλαει κατι στα υγρα που ατμιζεις τωρα και μετα δοκιμασε να κατεβασεις τη VG.

Αν μετακινησε συχνα, ακουμπας το τσιγαρο σε τραπεζια, το πετας απο δω κι απο εκει θελει συνεχως καθαρισμο απο τη στιγμη που εχεις ευαισθησια και βγαζεις σπυρακια.
Επισης αν σου ειναι δυσκολο να το καθαριζεις συνεχως παρε μια θηκη, που σου ειπα και παραπανω.

Με το ατσαλινο επιστομιο δεν προκειται να αλλαξει κατι, δεν ειναι αυτοκαθαριζομενο υλικο το ατσαλι κι αυτο καθαρισμα θελει,
απλα ειναι πιο υγιεινο, αλλιωνεται λιγοτερο απο το πλαστικο και προσφερει καλυτερη αισθηση στο ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 14:36 »
παιδιά ευχαριστώ όλους! Δοκιμζω και βλέπουμε!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342159 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206406 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541328 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30986 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50081 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11447 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192967 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1258 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591706 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios