vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

306 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, stamatisgr, costasibiza84

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #135 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 21:04 »
Με εξετασε σχολαστικα + λαρυγγοσκοπηση και δεν βρηκε κατι. Απο την στιγμη που δεν εχω κατι μου ειπε μαλλον φταιει το ΗΤ. Με συμβουλεψε να το σταματησω για λιγο καιρο για να δουμε αν οντως φταιει αυτο. Σημερα εχω να ατμισω απο το πρωι για δοκιμη. Εχω κανει μονο κανα δυο τσιγαρα πολυ ελαφρια ισα ισα για την χαρμανα. Τον λαιμο μου να πω την αληθεια τον νιωθω πιο ηρεμο. Η αληθεια ειναι οτι εχω ξενερωσει ασχημα.
Τον τελευταιο καιρο ατμιζα με προβαρι στα 4 βολτ με aspire bdc στα 1.8. Απο υγρα atmos vg με λιγο pg με νικοτινη 2 mg. Γευση agrinio, tuscan, virginia

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #136 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 22:09 »
Λιπαρότητα στα μαλλιά που δεν ξέρω αν οφείλεται στο η.τ.
Φλέματα ελάχιστα ως τίποτε.
Βήχας μηδέν αλλά μόνο με τα halo υγρά. Με άλλα υγρά ο βήχας είναι μόνιμος. Δεν ξέρω γιατί κι έτσι ατμίζω μόνο halo.
Αυτά μετά από ένα χρόνο ατμίζματος.  ;)

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #137 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 00:22 »
Φιλαράκι άκουμε και δεν θα χάσεις. Ήμουν και εγώ περίπου σαν εσένα με πολλές επισκέψεις σε ΩΡλ και φάρμακα. Λοιπόν, πέτα πρώτα τις βάσεις ατμος και την κινεζιά άτμο που έχεις. Πάρε άλλες καλές βάσεις και ελληνικό επισκευάσιμο άτμο. Εγώ μετά από 1-2 μέρες ήμουν σούπερ.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #138 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 09:46 »
Φίλε Peristeri δεν μας είπες πόσα ml άτμιζες. Έχω και γω θέματα με την μύτη και την αναπνοή, είχα πάντα ευαισθησία και τελευταία που το παρακάνω (περίπου 9ml) έχω το βράδυ πριν κοιμηθώ και το πρωι ένα θεματάκι, αλλά σε συνδυασμό με το κρύο ή κάποιο ελαφρύ κρυωματάκι που λόγω του ατμίσματος τα συμπτώματά του επιμένουν για καιρό. Μήπως κάνεις και συ πολλά ml? Μόλις κάνω λίγο κράτει όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #139 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 18:03 »
Φιλε spkok γυρω στα 5 ml  την ημερα εκανα κατα μεσο ορο. Αλλες μερες πολυ λιγοτερο. Ισως φταινε τα υγρα η ο ατμοποιητης δεν ξερω. Θελει ψαξιμο. Η αληθεια ειναι οτι ο γιατρος με απογοητευσε

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #140 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 18:09 »

είμαι νεος ατμιστής... 8 ημερών...
μοναδικό μου σύμπτωμα ένα ελαφρύ κάψιμο στον λαιμό και δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω το τι ευθύνεται...
η πολύ νικοτίνη; 18mg..
η αλλαγή γενικότερα;
δεν μου ταιριάζει αυτό το υγρό;
είναι θέμα προσαρμογής στον ατμό;
δεν ξέρω...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2014, 18:14 από tasfot »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #141 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 18:16 »
Τον πρωτο καιρο μια ενοχληση στο λαιμο ειναι φυσιολογικη.
Ο οργανισμος σου προσαρμοζεται στην αλλαγη απο το κ.τ. στο η.τ.
Αν αυτο το καψιμο συνεχιστει και μετα τον πρωτο μηνα, τοτε αρχισε να αλλαζεις μια μια τις παραμετρους ωστε να βρεις τι φταιει.
Θα σου προτεεινα αρχικα να ριξεις λιγο τη νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #142 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 18:31 »
καλησπέρα Nemesis... σε ευχαριστώ για την απάντηση σου (υποθέτω οτι σε εμενα απευθύνεσαι)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2014, 12:05 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #143 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 10:35 »
είμαι νεος ατμιστής... 8 ημερών...
μοναδικό μου σύμπτωμα ένα ελαφρύ κάψιμο στον λαιμό και δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω το τι ευθύνεται...
η πολύ νικοτίνη; 18mg..
η αλλαγή γενικότερα;
δεν μου ταιριάζει αυτό το υγρό;
είναι θέμα προσαρμογής στον ατμό;
δεν ξέρω...


Καλημέρα σε ολους..
να ενημερώσω οτι άλλαξα υγρο και πηρα μονο με VG και νικοτίνη ιδια 18MG και το θεμα του λαιμού εξαφανίστηκε μεσα σε λιγες ώρες.!!!
Πιθανολογώ οτι η ενόχληση προερχόταν απο την PG (έστω του συγκεκριμένου υγρού)

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #144 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 11:42 »
Απλά να ξέρεις ότι το χτύπημα/κάψιμο οφείλεται κυρίως σε δύο παράγοντες. Στην PG και στην νικοτίνη. Άμα πειραματιστείς και δεις ότι η λιγότερη νικοτίνη σε καλύπτει κάποια στιγμή αλλά δεν έχεις το ανάλογο χτύπημα τότε ίσως να μπορέσεις να ανέβεις σε PG (αν δεν είσαι αλλεργικός).

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #145 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 11:44 »
σ' ευχαριστώ gpanos... οταν φθάσει η ώρα η καλή να μειώσω νικοτίνη θα το δοκιμάσω !!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #146 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 01:59 »
Δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό τόπικ, αλλά σήμερα (όπως είπα και πρίν σε αλλό τόπικ) αγόρασα 2 αντιστάσεις (για iclear16) που και οι δύο είχαν πρόβλημα (έντονο κάψιμο και μυρωδιά καμμένου γενικοτερα) και λόγω του ότι τις δοκίμασα αρκετά να δω αν δουλεύουν τώρα που γράφω αν και άλλαξα ατμοποιητή (mini protank 2) πάλι δεν καταλάβαινω γεύση σχεδόν καθόλου και έχω τρελαθεί!  :wall:
Βασικά την γεύση του φαγητού και του νερού την καταλαβαίνω αλλά όταν ατμίζω δεν νιώθω σχεδον τίποτα από γεύση...
Το έχει πάθει κάποιος αλλός αυτο?  :dontknow:
Τα υγρά μου είναι balanced στα 10mg (nuttaco και mango) και μεχρί τώρα ήταν μια χαρά οπότε δεν το αποδίδω σε αυτο, ίσα ίσα που τα ένιωθα και πολύ ελαφριά χωρίς κανένα πρόβλημα!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #147 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 02:40 »
Ελαφρια εννοεις ως προς το κτυπημα ή την ενταση του αρωματος?

Οταν ατμιζεις συνεχως ενα υγρο ή καταναλωσεις μια μεγαλη ποσοτητα σε συντομο χρονικο διαστημα υπαρχει περιπτωση να χασεις τη γευση του υγρου αυτου.
Για να το αντιμετωπισεις αυτο, ατμισε λιγα ml ή σκετη βαση ή καποιο αλλο υγρο, διαφορετικου τυπου (καπνικο, φρουτωδες κτλ.).
Διαβασε κι εδω για να καταλαβεις για τι πραγμα μιλαω.

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #148 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 02:51 »
To mango το νιώθω λίγο αλλά όχι όπως πρίν και το nutacco το ατμίζω βαριά 10 μέρες και σκέψου ειδικά σήμερα έχω ατμιζει περίπου στα 3ml σύνολο γιατό δεν το αντέχω λόγω γεύσης! Έγινε αμέσως μετά τις δοκιμές με τις αντιστάσεις και μάλλον έχει ερεθιστεί και ο ουρανίσκος μου απ' ότι είδα! Θα πέριμενω μεχρί αύριο και βλέπουμε..

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #149 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 02:59 »
Λογικο να ερεθιστηκε, τη μιση μερα καμμενο ατμιζες.
Αυριο θα εχει στρωσει πιστευω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342159 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206406 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541328 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30986 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50081 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11447 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192967 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1258 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591706 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios