vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

183 επισκέπτες, 2 χρήστες
dallaskdp, aalex

Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:03 »

Όχι κύριε/α ΔΕΝ έχεις δικαιώματα.

παρα πολυ ακραιο σε βρισκω..
εγω ντρεπομαι να πω οτι ενοχλουμαι γιατι ξερω ακριβως σε τι θεση βρισκονται..
εκει ακριβως που βρισκομουν και εγω πριν λιγους μηνες..
το θεωρω παρα πολυ υποκριτικο να το παιζω πλεον αφ'υψηλου και να τους αντιμετωπιζω διαφορετικα
και να μην ανεχομαι αυτο που αλλοι ανεχοντουσαν (προφανως και ας μη το ελεγαν) απο εμενα.

και οπως σωστα ειπε καποιος φιλος πιο πανω, ας μην ειμαστε επικριτικοι γιατι δεν ξερεις πως τα φερνει
η ιδια η ζωη και μπορει να αυτοεξευτελιστουμε..

και δεν μιλαω φυσικα για τους προκλητικους καπνιστες που δεν αντεχουν 2 λεπτα χωρις τσιγαρο..
μιλαω για νορμαλ καταστασεις.
αλλωστε ουτε οι προκλητικοι ατμιστες δεν μ'αρεσουν..



Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:06 »
μην ξεχναμε το προσφατο παρελθον μας.. ολοι υπηρξαμε καπνιστες και ξερουμε την εξαρτηση ???

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:08 »
Πιστευω πως τους περισσοτερους πλεον απο εμας,μας ενοχλει η μυρωδια και η βρωμα ενος κ.τ.
Ομως σε παροιμια κατασταση ειμασταν πριν απο λιγο καιρο,αρα ειναι λαθος μας αν τους περιθωριοποιουμε
Σωστο να ηταν να ενημερωναμε τους καπνιστες για τη συσκευη ατμισματος και ολα τα θετικα .....

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:20 »
Ειναι γνωστό οτι ο χειρότερος εχθρός του καπνιστή, είναι ο πρώην

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:21 »
Ο καπνιστής ΠΡΕΠΕΙ να συμπεριφέρεται ως ένοχος, με την ουρά στα σκέλια.
Αν συμπεριφέρεται με τουπέ, τσαμπουκαλίδικα,  και με το "έλα μωρέ δε βαριέσαι καπνίζω όποτε γουστάρω και όπου θέλω" είναι κατακριτέος.  Και δεν του δείχνω καμία κατανόηση ούτε και τον ανέχομαι.
Η συνήθειά του είναι ΕΠΙΒΛΑΒΗΣ για τους γύρω του και δεν επιτρέπεται να την επιβάλλει με οποιοδήποτε τρόπο.
Αν θέλει να καπνίσει πρέπει να το σκεφτεί σοβαρά και να είναι επιφυλακτικός με το πως αυτό επιρρεάζει τους γύρω του.
Είναι απλό.

Χρησιμοποιώ σκοπίμως ακραίες εκφράσεις μόνο και μόνο για να γίνει κατανοητό το πνεύμα με το οποίο μιλάω.   
Το ξαναλέω. Δεν τα λέω αυτά τώρα που δεν καπνίζω. Ανέκαθεν έτσι πίστευα.
 

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:29 »
συγνωμη αλλα αυτο που λες αδυνατώ να το πιστεψω..
τι θα πει τα ιδια ελεγες?
δηλαδη απο τη μια το κατεκρινες και απο την αλλη τι εκανες?
κρυβοσουν για να καπνισεις?
παω και στοιχημα οτι και σε ταβερνες καπνιζες και σε καφέ κλπ.

θα μου επιτρεπεις λοιπον να αμφιβαλω..

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:30 »
Οι ακραίες εκφράσεις είναι αυτές που προκάλεσαν τα σχόλια νομίζω,αν το διατύπωνες διαφορετικά θα συμφωνούσαν αρκετοί μαζί σου.
Δεν χρειάζονται ακραίες εκφράσεις για να καταλάβουμε, εκτός αν νομίζεις οτι είμαστε Γίδια. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:46 »
Εκτιμώ ότι μια τέτοια συζήτηση μεταξύ μας δεν πρέπει να παρεξηγείται, ούτε να ανεβάζει τους τονους γιατί στο τέλος θα μαλώσουμε μεταξύ μας και δεν βρίσκω τον λόγο.
Καμιά φορά ο γραπτός λόγος παρερμηνεύεται γιατί ο καθένας το διαβάζει με το ύφος που υποθέτει ο ίδιος...
Ας μην ανεβάζουμε τους τόνους, χαλαρή κουβεντούλα κάνουμε...

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:47 »
Δεν έχω τύχει ακόμη σε ντουμάνια ...μιας και 5 μέρες τώρα τυροκομώ και θα συνεχίσω για μερικές ακόμα
Σήμερα που πήγα με έναν φίλο να βγάλουμε μερικές πατάτες  για την βδομάδα μας και μετά να πάρω το γάλα , δεν ήθελε να ανάψει τσιγάρο στο αμάξι , μιας και με είδε με τον ατμιστή Εγώ τον προέτρεψα να ανάψει όσα θέλει Έκανε ένα στο πήγαινε και ένα στο έλα, το πρώτο του έριξα μια ματιά το δεύτερο ούτε το πήρα χαμπάρι 
Εγώ έκανα καμιά 10αριά τζούρες όλες κι όλες σε 3 ώρες με τον ατμιστή
Ούτε μου μύρισε , ούτε ζήλεψα το τσιγάρο καθόλου !

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 20:07 »
Άλλο το πιστεύω κι άλλο το πράττω.
Δεν σημαίνει ότι επειδή τα πίστευα τα τηρούσα πάντα στο ακέραιο. Ναι δηλώνω ένοχος. Μέσα στο γενικό κλίμα της ανεκτικότητας τότε  και επειδή με βόλευε και δε μου έλεγε και κανένας τίποτα, συχνά ωχαδέρφιζα κι εγώ.
Τώρα όμως που γίνεται συνείδηση και επιτέλους μπαίνει το δάκτυλο επι τον τύπο των ήλων και το κράτος που εισπράττει φόρο απο την πώληση  καπνού έρχεται και το απαγορεύει με νόμο, είναι καιρός οι μη καπνιστές να δικαιωθούν. Όχι οι μη καπνιστές εγώ αλλά αυτοί, οι ανέκαθεν μη καπνιστές, που τόσον καιρό τους γράφαμε κανονικά.

Προχθές είχα πάει σε μια βάφτιση.
Μετά το μυστήριο, έγινε μικρό γλέντι στη διπλανή αίθουσα του ΝΑΟΥ.
Γεμάτη με μεγάλους και παιδιά, η παραδιπλανή μου ανάβει τσιγάρο  :idiot1: :angry_orange:   
Την ακολουθεί και ο άντρας της. Δίπλα τους τα παιδιά τους (γύρω 6-7 ετών) με τον καπνό να πηγαίνει στα πρόσωπά τους.
Ακολούθησαν φυσικά ολοι οι Ασυνειδητοι και σε λίγο όλη η αίθουσα βρώμαγε τσιγάρο με καμιά 15αρια παιδάκια να τρέχουν ιδρωμένα και παίζουν στη μέση!!!
Ακόμα και η γυναίκα μου, καπνίστρια δεν το πίστευε αυτό που γινόταν.
Λέω, θα πάω να το πω στην οικογένεια που έκανε τη βάφτιση. Μην τολμίσεις μου λέει η γυναίκα μου.
Καλά που δεν τόλμησα!! Γιατί και οι δύο γονείς του νεοβαπτισθέντος μετά απο λίγο άναψαν τσιγάρο.
Στ αρ..ια τους δηλαδή ολονών.  Γι αυτή τη νοοτροπία μιλάω.

Άντε να κάνεις το ίδιο στη Γερμανία, Γαλλία κλπ κλπ και έλα πές μου μετά.

Εννοείται οτι δε μαλώνουμε ούτε ανεβάζουμε κανένα τόνο παιδιά! :bye:
 

 

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 21:28 »
. Ναι δηλώνω ένοχος. Μέσα στο γενικό κλίμα της ανεκτικότητας τότε  και επειδή με βόλευε και δε μου έλεγε και κανένας τίποτα, συχνά ωχαδέρφιζα κι εγώ.

Φιλαράκι τώρα φτύνεις ακριβώς που μέχρι λίγο καιρό έγλυφες,γι αυτό στην ουσία ολοι σου λένε οτι είσαι λάθος.
Ας το κλείσουμε το θέμα εδω και να δείχνουμε κατανόηση σε κάθε άνθρωπο ακόμα και τον καπνιστή,και αυτός ψυχή έχει και εξάρτηση σαν τη δικιά μας απλά εξαρτάται απο τσιγάρο με καπνό,και εμείς απο τσιγάρο με μπαταρία και υγρό  ;)

Αποσυνδεδεμένος kontras

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 21:29 »
Εγώ τους αφήνω να καπνίζουν όσο θέλουν :)
Όσο δεν θα θελα να μου απαγορεύσει κάποιος το να καπνίσω (όταν κάπνιζα) έτσι δεν απαγορεύω κι εγώ. Άλλωστε έιμαι πολύ κάθετος με τις "ολικές" αυτές απαγορεύσεις... Ναι το σπίτι μου μυρίζει μετά, αλλά το αερίζω και τέλος. Στην τελική φίλοι είναι όσοι έρχονται, δεν θα κακοκαρδίσω κανέναν αν θέλει ν ανάψει ένα, δυο, πέντε, δέκα, διακόσια τσιγάρα.
Ούτε επειδή "καβατζώθηκα" με το η.τ. θα κοιτάξω όλους τους καπνιστές ξαφνικά με μισό μάτι.
Βέβαια αν συνεχίσουμε την κουβέντα θα καταλήξουμε στο ότι "όλα είναι θέμα νοοτροπίας και παιδείας" οπότε ας μείνουμε στο τί κάνουμε στον χώρο μας  :D

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 21:36 »
marbass ξερεις να μετρας εως το 10 ?

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 21:46 »
Για ποιο λόγο γίνεσαι τόσο προσβλητικός;
Δεν απευθύνεσαι ούτε σε κολλητό σου ούτε σε γνωστό σου...

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #74 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 21:50 »
Διευκρινιστικη ερωτηση ειναι Gabriel74, ως προς την απολυτοτητα της αποψης και την αισθητικη της εκφρασης.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151615 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11011 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345652 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147301 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8088 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208960 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52505 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos