vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

357 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Milarepa, gfilip, mathimatikos1966, george kotsopoulos

Twitter

Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Εχω μια απορία, που - αν την έχουν κι άλλα μέλη - θα μπορούσαμε να ανταλλάξουμε απόψεις.
Τώρα που δεν καπνίζουμε και πλέον μας ενοχλεί τους περισσότερους η μυρωδιά του καπνού, πώς αντιδράμε
α) όταν θέλει να ανάψει κάποιος τσιγάρο στον προσωπικό μας χώρο - σπίτι ή γραφείο;
β) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επιτρέπεται το κάπνισμα, πχ σπίτι φίλου και ντουμανιάζει το σύμπαν;
γ) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επίσημα απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά ανεπίσημα κάποιοι καπνίζουν; πχ γραφείο, δημόσια υπηρεσία;
δ) ποια είναι η θέση μας για την καθολική απαγόρευση του καπνίσματος σε χώρους διασκέδασης, σε σχέση με την άποψη να χωριστούν τα μαγαζιά σε καπνίζοντων και μη;

Οι δικές μου απαντήσεις, για να ξεκινήσουμε την κουβέντα, είναι
α) επιτρέπω τη χρήση, αφήνοντας στον άλλο την πρόκληση να μην κάνει κατάχρηση και κάθομαι όσο μπορώ μακριά του. Αερίζω μετά, εκτός κι αν μπορώ την ίδια στιγμή
β) δε μου έχει τύχει ακόμη
γ) δε θα πω τίποτα, γιατί κατανοώ τον πόνο τους. Σε τελική ανάλυση, πόσο θα κάτσω;
δ) Διαχωρισμός. Ελευθερία επιλογής.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 01:54 »
Στο σπίτι η γυναίκα μου ακόμη δεν έχει την δύναμη να το κόψει και απομακρύνομαι...
Στην δουλεία όμως (Ο τόνος είναι σωστός) που καπνίζουν 4-5 ατομα σε ένα γραφείο και μπαίνω μέσα είναι σαν
να μπαίνω σε έναν βόθρο με πίσσα!!!ανοίγω εξαερισμους πόρτες,παράθυρα αστα να πάνε!!!! :wall:

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 02:01 »
Με ενοχλει πλεον υπερβολικα οταν φιλαω την κοπελα μου αφου εχει κανει τσιγαρο αυτη η γευση "τασακι" εχει γινει ανυποφορη... μεενοχλουσε ακομα κ οταν εκανα κ.τ. κ ειχα ωρα να αναψω τσιγαρο αλλα τωρα ειναι απλα ανυποφορη... και στο αυτοκινητο τα παραθυρα τερμα ανοιχτα... της εδωσα το Hybrid μου ασ ελπισουμε οτι θα γινει κ αυτη ατμιστρια!!

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 02:09 »
Εγώ σήμερα και μετά από σχεδόν 3 χρόνια ατμίσματος, με ενοχλεί πολύ ο καπνός από τσιγάρο.
Ακόμα δεν λέω κάτι στους καπνιστές(δεν ξεχνώ ότι ήμουν και εγώ κάποτε καπνιστής...), όταν βρεθώ σε κάποιο κλειστό χώρο, και στο σπίτι μου άμα μου ζητήσουν τασάκι, θα τους το δώσω(άμα το βρω... :))).

Από μακριά μου κάνει μπαμ, ότι αυτός/η που έρχεται είναι καπνιστής/τρια :yes:

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 03:07 »
εγω πάλι δεν εχω κανένα πρόβλημα.αν  καπνίζουν κάποιοι   δίπλα μου δεν με ενοχλεί  μπορώ να πω.

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 08:07 »
α) Απαγορευεται στο σπίτι, όπως κι οταν καπνιζα κι εγω, μονο στο μπαλκονι.
β) τίποτα, αν την ακουσω φευγω  :tongue_smilie:
γ) τίποτα, παλιοτερα ισως να το εκανα κι εγω...
δ) δυσκολα τα πραγματα...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 08:33 »
α) Από τότε που γεννήθηκαν τα παιδιά μου απαγορεύεται το κάπνισμα στο σπίτι. Όποιος θέλει να κάνει τσιγάρο στο μπαλκόνι.
β) Απλά φεύγω νωρίτερα από ότι υπολόγιζα
γ) Τίποτα
δ) Να δημιουργηθεί ξεχωριστός χώρος για τους καπνίζοντες με επαρκή εξαερισμό. 

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 08:45 »
Εζησα 29 χρονια στην παρανομια  ;) Σκεφτηκα ν,αλλαξω και να μπω στον ισιο δρομο . Εεε δεν θ,αρχισω να καλω τωρα και την αστυνομια με το παραμικρο που βλεπω γυρω μου...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 10:11 »
Εχω μια απορία, που - αν την έχουν κι άλλα μέλη - θα μπορούσαμε να ανταλλάξουμε απόψεις.
Τώρα που δεν καπνίζουμε και πλέον μας ενοχλεί τους περισσότερους η μυρωδιά του καπνού, πώς αντιδράμε
α) όταν θέλει να ανάψει κάποιος τσιγάρο στον προσωπικό μας χώρο - σπίτι ή γραφείο;
β) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επιτρέπεται το κάπνισμα, πχ σπίτι φίλου και ντουμανιάζει το σύμπαν;
γ) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επίσημα απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά ανεπίσημα κάποιοι καπνίζουν; πχ γραφείο, δημόσια υπηρεσία;
δ) ποια είναι η θέση μας για την καθολική απαγόρευση του καπνίσματος σε χώρους διασκέδασης, σε σχέση με την άποψη να χωριστούν τα μαγαζιά σε καπνίζοντων και μη;

Οι δικές μου απαντήσεις, για να ξεκινήσουμε την κουβέντα, είναι
α) επιτρέπω τη χρήση, αφήνοντας στον άλλο την πρόκληση να μην κάνει κατάχρηση και κάθομαι όσο μπορώ μακριά του. Αερίζω μετά, εκτός κι αν μπορώ την ίδια στιγμή
β) δε μου έχει τύχει ακόμη
γ) δε θα πω τίποτα, γιατί κατανοώ τον πόνο τους. Σε τελική ανάλυση, πόσο θα κάτσω;
δ) Διαχωρισμός. Ελευθερία επιλογής.

Α)Δεν με ενοχλει καθολου αν καποιοι γυρω μου καπνιζουν ομως ποτε μα ποτε στο υπνοδωματιο μου! (φιλες που ερχονται να σε δουνε κ που καθομαστε για να τα πουμε λιγο κρυφα?)  Αυτο ισχυε παντα οταν κ εγω καπνιζα σαν φουγαρο!  :(  Παντα στο σαλονι ειτε στην κουζινα του σπιτιου για να μπορω να εχω ανοιχτο το παραθυρο για να μην μυριζει ασχημα ολο το σπιτι μετα.

Β) Οι περισσοτεροι φιλοι μου δυστυχως κ φιλες καπνιζουν κτ!! κ ναι ντουμανιαζει το ολο συμπαν!!! κατι που ποτε πριν δεν προσεχα!! Με ενοχλει  σε κλειστο χωρο κ προσπαθω να καθομαι σε σημειο που δεν θα εισπνεω το καπνο τους. Καμια φορα με ψαχνουν....γιατι ηδη ειμαι στην ταρατσα του σπιτιου τους λεγοντας τους οτι εχει ωραιο φεγγαρι  ;D

Γ) Δεν λεω κατι αρνητικο γιατι καταλαβαινω καλα πως νοιωθουν! Τους πλησιαζω ομως ον  εχω τον χρονο κ τους μιλαω για το ατμισμα!!!!  8)

Δ) Φυσικα προτιμω ενα μαγαζι οπου θα εχει χωρο κ για τους καπνιζοντες !!! Αλλιως παμε σε ρατσισμο!!!  ομως μισο λεπτοοοοοο εδω εχω ενα θεμα εγω!!!!!! οι μη καπνιζοντες ας πουμε αριστερα ναι??????κ οι καπνιζοντες δεξια ναι? κ ΟΙ ΑΤΜΙΖΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΤΑΝ Κ ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΝ???????:dontknow: :dontknow: :dontknow:



Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 10:21 »
-μπορει να ανάψει (μου κακοφαινεται λίγο η μυρωδια μετά από αρκετά τσιγάρα) αλλά οκ!
-"ανοιχτε κανα παράθυρο ρεεεεεεεε!!!! ;D
-ορκιστηκα πως δεν θα γίνω ποτε΄σαν αυτους τους αντπαθεστατους αντικαπνιστές, αλλά σαν την darl angel ξεκινάω και εγώ"...καλά εγω σωθηκα με το ητ.......το εχεις δοκιμασει?.....
-Διαχωρισμός. Ελευθερία επιλογής. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 10:58 »
α) όταν θέλει να ανάψει κάποιος τσιγάρο στον προσωπικό μας χώρο - σπίτι ή γραφείο;
Δεν έχω κανένα πρόβλημα στο γραφείο, στο σπιτι επειδή έχω μικρό παιδί, μόνο στο μπαλκόνι.

β) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επιτρέπεται το κάπνισμα, πχ σπίτι φίλου και ντουμανιάζει το σύμπαν;
Δεν έχω κανένα πρόβλημα

γ) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επίσημα απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά ανεπίσημα κάποιοι καπνίζουν; πχ γραφείο, δημόσια υπηρεσία;
Δεν έχω κανένα πρόβλημα

δ) ποια είναι η θέση μας για την καθολική απαγόρευση του καπνίσματος σε χώρους διασκέδασης, σε σχέση με την άποψη να χωριστούν τα μαγαζιά σε καπνίζοντων και μη;
Είμαι κατά των απαγορεύσεων σε χώρους όπου η προσέλευση είναι επιλογή μου.

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 11:12 »
Με ενοχλεί λίγο αλλά δείχνω κατανόηση και δεν κάνω ποτέ παρατήρηση, ούτε σε χώρους που απαγορεύεται. Στο κάτω κάτω τόσα χρόνια και εγώ τα ίδια έκανα.

Η μόνη περίπτωση που θα πω κάτι είναι αν κάποιος καπνίζει κοντά στον γιο μου που είναι 2,5 χρονών.

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 12:00 »
Οσα δεν καπνιζει ο αλλος μπροστα στο παιδι μου δεν εχω προβλημα. Τους αντιμετωπιζω   με αγαπη και προδερμ....χαχαχα
Αλλωστε ετσι ηθελα κι εγω να με αντιμετωπίζουν οσο καπνιζα.


Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 12:06 »
παιδια εγω ειμαι πολυ -μα πολυ- επιεικης

ενταξει, ολοι χρηστες νικοτινης ειμαστε...
...απλα αυτοι χρησιμοποιουν διαφορετικο τροπο προσληψης της ουσιας.... :yes:

Αποσυνδεδεμένος arisgn

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 13:06 »

     Ως νεος ατμιστης μεχρι πριν μια εβδομαδα καπνιζα τα επιτρεπω ολα γιατι τους καταλαβαινω, αλλα γιατι και εγω καπνιζα οπου δεν επιτρεποταν (ταβενες-καφε κλπ)

     Μονο αν ειμαι με το παιδι μου και εχει ντουμανια, σταματουν οσοι καπνιζουν ή φευγουμε εμεις!
Αλλα αυτο συνεβαινε και οταν καπνιζα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 46 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325014 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8129 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119630 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296525 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826567 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510160 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570565 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios