vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, camber, maprix, ZoeM

Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 22:44 »
ένα
δύο
τρία
τέστ
τέστ

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 22:56 »
Τα έχω και μπερδεμένα βρε gioupi;
Τι μου λες;
Αποκαλείς νούμερα τις απόψεις;  :laugh1:

Μηπως μου τα λες λίγο ατάκτως ειρημένα;

Μας ξεκίνησες από το μέτρημα μεχρι το 10...
Μας το πήγες στο ποιοι είναι για σένα ΄΄νούμερα΄΄
Μας καταλήγεις οτι δεν είναι νούμερα οι εκφέροντες τις απόψεις αλλά οι ίδιες οι απόψεις...
Την δεδομένη στιγμή δρούμε και εκφραζόμαστε βάσει των απόψεων μας που διέπουν την συμπεριφορά μας...δηλαδή την ατομικότητά μας...
Αρα οι απόψεις μας την δεδομένη στιγμή είμαστε εμείς...


Το να μην επιθυμεί κάποιος να εισπνεύσει των καπνό του τσιγάρου αμέσως τον κατατάσσει σε φανατικό αντικαπνιστή - νούμερο...
Εσένα ποιος σου δίνει το δικαίωμα να προβείς σε μία τέτοια ετυμηγορία - κατηγορία;

Διότι κάλλιστα κάποιος μπορεί να αποκαλέσει εσένα νούμερο ή κορόιδο που ανέχεσαι αυτό που τόσο καιρό παλεύεις να βγάλεις από μέσα σου να το ΄΄λουζεσαι΄΄ δια της παθητικής οδού...

Δεν το συνεχίζω διότι θα παρεκτραπούμε...  :)



Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 22:56 »
Παραβλεποντας τον "φανατισμο" (ιερά οργη, καλυτερα) του φιλου marbass, συμφωνω μαζι του.
Καποιοι καπνιστες παραειναι προκλητικοι και ασεβεις.

Αν ο αλλος δεν ανεχεται τον καπνο με τιποτα (και ολοι ξερουμε ατομα που εχουν σοβαρο προβλημα χωρις να ειναι απαραιτητα σπασικλες) και ο αλλος συνεχιζει να καπνιζει λεγοντας "θα κανω ο,τι γουσταρω", τοτε ναι, ειναι για κρεμασμα (για να γινω κι εγω ακραιος  :laugh1: :laugh1: :tongue_2:).

Οταν καπνιζα 2,5 πακετα, ποτέ δεν αναψα μεσα στο γραφειο, γιατι η συναδελφος δίπλα μου ειχε προβλημα. Εμπαινε κι ο αλλος με την τσιγαρα, και οταν του καναμε παρατηρηση ελεγε "στ' @#$#$@ μου".
Κατι τετοιους κατακρινει ο φουκαρας ο marbass.


Φιλε marbass, δεχομαι τα δικηγορικά και με paypal, no problem

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 23:05 »
Κανένα πρόβλημα δεν έχω με τους ανθρώπους.Ας καπνίσουν όσο θέλουν.25 χρόνια κάπνιζα εγώ και τώρα θα γίνω σπαστικός??Ποτέ.Πάντα σεβόμουν όμως τους μη καπνιστές,τους ιδιαίτερους,προσωπικούς και κοινόχρηστους  χώρους.Προσπαθούσα να μην ενοχλώ ανθρώπους που δεν ήθελαν να αναπνέουν τον επιβλαβή καπνό μου.Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 23:07 »
 :)) :)) :))
Τι έχω ακούσει κι εγώ σήμερα.. Φανατικός, Νούμερο, Φουκαράς . Να αρχίσω να τραβάω μηνύσεις?

Πάντως το πιάσατε απόλυτα το πνεύμα μου Gabriel και bersekero.
Ακριβώς σε τέτοιους που λες bersekero αναφέρομαι. Και φυσικά δεν θα τουλουμιάσω στο ξύλο το συνάδελφό μου στο γραφείο που πριν καπνίσει το ένα και μοναδικό στριφτό του την ημέρα, με ρωτάει ευγενικά αν με πειράζει.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 01:06 »
εγω καλε μου φιλε ξερεις τι καταλαβα?
οτι απο εδω το πηγες, απο εκει το πηγες στα λογια μας ηρθες..
αφησες τις φαμφαρες και τα μεγαλα λογια εντυπωσιασμου
(δυστυχως αφου επιασε πατωμα η συζητηση..κακως βεβαια..)
και ειπες αυτο που σου λεγαμε και εμεις..

δεν πιασανε αλλοι το πνευμα σου..απλα εσυ επιασες το δικο μας. :yes:

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2011, 01:37 από KoreYdro »

dksn20

Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:48 »
έχω έναν παππού φίλο (55 αυτός 27 εγώ) μετά από 40+ χρόνια αποφάσισε να κόψει μαχαίρι το κάπνισμα.
μια μέρα που πήγα να τον δω εκεί που δούλευε ξέροντας ότι το έχει κόψει ζήτησα την άδεια του για να ανάψω τσιγάρο,
μου είπε την ατάκα που δεν είχα ξανακούσει "χτεσινός κολομπαράς σημερινός π...στης δεν γίνετε, άναψε!"
μπορώ να πω ότι αυτή η ατάκα χαράχτηκε στο μυαλό μου σαν τρόπος συμπεριφοράς προς όλα όσα έκανα κάποτε και πλέων άλλαξα 

ενώ γυρίσαμε στο σπίτι σε ητ όλοι, ήρθε ένας φίλος και όταν πήγε να ανάψει τσιγάρο βγήκε μόνος στου μπαλκόνι! του φώναξα "τι κάνεις ρε καραγκιόζη έλα μέσα!" :P

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 20:50 »
Όσο και αν με ενοχλεί τώρα πια ο καπνός εξακολουθώ να σέβομαι το δικαίωμα των καπνιστών και δεν διαμαρτύρομαι ποτέ! Τους αφήνω να φουμάρουν όσο θέλουν και όπου θέλουν αφού ως γνωστόν "δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές παρά μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές"...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 21:24 »
Ελευθερία επιλογής. Δέν μέ ενοχλεί πλέον το κ.τ. , δεν μού λείπει, δέν μπαίνω στόν πειρασμό νά τό ανάψω........

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 21:37 »
εξακολουθώ να σέβομαι το δικαίωμα των καπνιστών και δεν διαμαρτύρομαι ποτέ! Τους αφήνω να φουμάρουν όσο θέλουν και όπου θέλουν αφού ως γνωστόν "δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές παρά μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές"...  :yes:
+1  :thumpup:
Δεν ξεχνω οτι καποτε καπνιζα πολυ και ειχα σε πολλες καταστασεις χασει αυτο το...δικαιωμα  :angry_orange:
Τι δηλαδη να κανω αυτα που μου κανανε;  :idiot1:  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vaperboy

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 21:39 »
Δεν με ενοχλούν και δεν τους ενοχλώ ::)

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 22:08 »
Με ενοχλεί ο καπνός τους αλλά τους φέρνω κ τασάκι. Δε γουστάρω πιέσεις. Τώρα αν δω καπνιστή να καπνίζει μπροστά σε πιτσιρίκι φεύγω γιατί πιέζομαι πολύ να μην του σπάσω τα μούτρα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 22:09 »
Απαντάω στις αρχικές ερωτήσεις:
α) Προσωπικός χώρος - σπίτι: Δεν μπορεί να ανάψει τσιγάρο παρά μόνο στη βεράντα και (για λίγες μέρες ακόμη) στο δωματιάκι που είχα τον υπολογιστή. Αυτό γιατί 1ον η γυναίκα μου είναι έγκυος και 2ον δεν έχουμε βάψει ακόμη το δωματιάκι από τότε που κάπνιζα (θα γίνει παιδικό).

β) Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση, όταν επιτρέπεται το κάπνισμα σε ένα χώρο, ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ. Είτε το αντέχεις και μπαίνεις (εγώ αντέχω - ακόμα), ή συναντιέσαι με τον φίλο σου έξω!

γ) Θυμάμαι τα παλιά χαρμάνια που με πιάνανε και συνήθως δεν λέω τίποτα... Το πολύ-πολύ να βγάλω και εγώ τον ατμοποιητή και να το ντουμανιάσω.... οπότε κατά 80% κάποια στιγμή με ρωτάν το κλασικό "δουλεύει ρε παλικάρι;" και τους κατατοπίζω πας και σώσω και κανέναν άνθρωπο...

δ) Εδώ είμαι ουδέτερος γιατί είναι μάλλον σύνθετο το θέμα:

- Αν γινόταν να υπάρχουν μέρη διασκέδασης για καπνιστές και μέρη για μη, μιλάμε για μία πόλωση της κοινωνίας και συνήθως αυτό δεν καταλήγει καλά (οδηγεί σε φανατικές και ρατσιστικού τύπου καταστάσεις)...

- Αν πούμε ότι απαγορεύεται το κάπνισμα παντού, το θεωρώ ρατσιστικό για τους καπνιστές γιατί αυτόματα θεωρούνται παιδιά ενός κατώτερου θεού.

- Αν επιτραπεί παντού, άνθρωποι που έχουν λόγους να είναι αντικαπνιστές (ασθματικοί, άτομα που έχουν χάσει συγγενείς από καρκίνο των πνευμόνων κ.α.) γίνονται αυτόματα παιδιά ενός κατώτερου θεού....

Πιστεύω ότι όλα τα κέντρα διασκέδασης θα πρέπει να μεριμνούν για χώρους καπνιστών και μή καπνιστών (πραγματικά να μεριμνούν , όχι απλά να υπάρχουν τασάκια στα τραπέζια - εννοώ εξαερισμό, ίσως και αεροπετάσματα, στην χειρότερη περίπτωση, γυάλινος τοίχος. Θεωρώ ότι αυτό που γίνεται σήμερα (οι καπνιστές να τουρτουρίζουν έξω) είναι τουλάχιστον ρατσιστικό.... Αφού δεν αποφαίνεται το κράτος τα ωφέλη του η.τ. και να λέει στους καπνιστές να ατμίζουν όσο είναι μέσα σε κλειστούς χώρους (δεν τους δίνει κάποια διέξοδο δηλαδή), θεωρώ το μέτρο της απαγόρευσης του τσιγάρου, άλλο ένα φοροεισπρακτικό μέτρο.... Οι καπνιστές δεν το κόβουν το τσιγάρο έτσι, τα καταστήματα χάνουν χρήματα και.... διαιρούνται οι παρέες (να μην πω διαλύονται) από θεριακλήδες (ή ορεσίβιους που δεν κρυώνουν) και από αυτούς που κρυώνουν ή θέλουν να πιούν ένα καφέ χωρίς να τρέχει η μύτη τους από το κρύο και χωρίς αντισφυξιογόνα μάσκα από την αιθαλοομίχλη!!!

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 10:25 »
Θεωρώ μέγιστη απρέπεια και κυρίως αμετροέπεια εκ μέρους μου να απαγορεψω σε επισκέπτη να καπνίσει στο χώρο μου, όταν εγω επί 17 χρόνια ντουμάνιαζα το σύμπαν. Ή τους δεχεσαι όπως είναι και μη πιέζοντας τους ή μην τους καλείς, αυτό είναι το σκεπτικό μου, με τη λογική ότι ο επισκεπτης πρέπει να αισθάνεται άνετα.
Αυτό που δεν εχω ξεκαθαρίσει μέσα μου και θα εκτιμούσα την οποια γνώμη ή συμβουλη επί του θέματος είναι το πως να αντιμετωπίζω όσους δε με αφηναν να καπνίζω ελευθερα στο δικό τους χωρο. Για παράδειγμα, ο αδερφός μου (οικογενειάρχης με 2 μεγαλα παιδιά) δε με αφησε ποτε να καπνισω εντός τους σπιτιου του (βεβαιως ούτε και ο ίδιος κάπνισε ποτε μεσα) και βγαιναμε στο ψοφόκρυο ή στον καυσωνα και καπνιζαμε στο μπαλκόνι. Τις προάλλες όμως που ηρθε επισκεψη εκανε καμια δεκαριά στις 2 ωρες και μου πηρε 6 ωρες με ανοιχτό μπαλκονι (θερμοκρασία -2 βαθμοί εκείνη την ημερα) για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα.

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 10:40 »
Αν και πρωην φανατικη καπνιστρια,πλεον με ενοχλει τρομερα η μποχα του τσιγαρου :thumpdown: :( Ως καπνιστρια δεν προκαλουσα και προσπαθουσα να μην ενοχλω,τουλαχιστον εκει που το καταλαβαινα.Τις προαλες ηρθε η μητερα μου με το πατριο μου...και το σπιτι μου λυγισε απο τη βρωμα...τι ανοιχτα παραθυρα τι αρωματικα χωρου....τι που ξεπαγιασαμε οικογενειακος..χαλι.... :thumpdown: Και τι να κανεις...να τους βγαλεις μες το κρυο :o Σημεοτεον σε ολο το χρονικο διαστημα της επισκεψης ειχα ανοιχτο και το απορροφητηρα :idiot1:
Επισης,αλλο τεραστιο θεμα,οι καφετεριες που δεν εχουν καλο εξαερισμο :shock_sick_02: :shock_sick_02: Καταλαβαινω λιγο πλεον τους φανατικους αντικαπνιστες...ειναι ασχημο και αδικο να σε βλαπτουν και να σε βρωμιζουν καποιοι επειδη συμβαινει να ειναι περισσοτεροι :thumpdown: :hmmm: :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421245 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41650 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158843 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16033 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131528 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 298 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 315 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 319 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 465 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768130 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966