vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Aoratix, camber, john67, tony1976, treloneritis, antiklitos140

Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 11:17 »
Θεωρώ μέγιστη απρέπεια και κυρίως αμετροέπεια εκ μέρους μου να απαγορεψω σε επισκέπτη να καπνίσει στο χώρο μου, όταν εγω επί 17 χρόνια ντουμάνιαζα το σύμπαν. Ή τους δεχεσαι όπως είναι και μη πιέζοντας τους ή μην τους καλείς, αυτό είναι το σκεπτικό μου, με τη λογική ότι ο επισκεπτης πρέπει να αισθάνεται άνετα.
Αυτό που δεν εχω ξεκαθαρίσει μέσα μου και θα εκτιμούσα την οποια γνώμη ή συμβουλη επί του θέματος είναι το πως να αντιμετωπίζω όσους δε με αφηναν να καπνίζω ελευθερα στο δικό τους χωρο. Για παράδειγμα, ο αδερφός μου (οικογενειάρχης με 2 μεγαλα παιδιά) δε με αφησε ποτε να καπνισω εντός τους σπιτιου του (βεβαιως ούτε και ο ίδιος κάπνισε ποτε μεσα) και βγαιναμε στο ψοφόκρυο ή στον καυσωνα και καπνιζαμε στο μπαλκόνι. Τις προάλλες όμως που ηρθε επισκεψη εκανε καμια δεκαριά στις 2 ωρες και μου πηρε 6 ωρες με ανοιχτό μπαλκονι (θερμοκρασία -2 βαθμοί εκείνη την ημερα) για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα.

 Aυτούς που δεν μας άφηναν να καπνίζουμε κάποτε στο σπίτι τους.. τους καλλούμε στο δικό μας σπίτι κ τους φερόμαστε πάντα όμορφα κ με ευγένεια... κ ενω βλέπουν ότι εμείς δεν καπνίζουμε πια......... τους αφήνουμε να καπνίσουν κ με πολύ καλό τρόπο τους λέμε πάντα με ενα χαμόγελο ..... να μην νιώθουν άβολα που εκείνοι ως  καπνιστές κάποτε μας φερόντουσταν σαν αντικαπνιστές ενω εμείς ως ατμιστές τους φερόμαστε απλά ως πρώην καπνιστές!!!

Εκεί θα καταλάβουν την μεγάλη διαφορά που έχουμε κ όταν θα μείνουν μόνοι θα το σκεφτούν κ θα αναθεωρήσουν............
Δεν είναι ανάγκη να βγάλεις κάποιον από την ίδια πόρτα που σε έβγαλε κάποτε για να καταλάβει ..... ναι?  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:50 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 11:30 »
Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Οπως ακριβως θα ηθελα να με αντιμετωπιζουν ΟΤΑΝ καπνιζα... :)

Αποσυνδεδεμένος ANG7

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 12:28 »
ας μην ξεχναμε πως ολοι οι ατμιστες ερχομαστε απ'το τσιγαρο.προσωπικα δεν με πειραζει καθολου,φτανει να μην υπαρχουν παιδια τριγυρω.μια ενημερωση για το η.τ αρκει.

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 12:57 »
α. στο γραφείο επιτρέπονται τα πάντα, στο σπίτι μόνο στο μπαλκόνι (και όταν κάπνιζα μέσα στο σπίτι δεν κάπνιζα ποτέ λόγο των παιδιών).

β.Δεν με ενοχλεί καθόλου

γ.Εγώ όταν κάπνιζα και δεν ήθελα να με ενοχλούν ήταν κάλα; Οχι δεν με ενοχλούν και δεν θα τους την πω ποτέ, και αν κάποιος τους την πει θα προσπαθήσω και να τους υποστηρίξω με κάποιο τρόπο.

δ.Αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα, δηλαδή στο ΡΕΜΟ θα μπορεί να καπνίσει κάποιος αλλά στον ΠΑΡΙΟ όχι !!!! Απόψη μου είναι ότι απλά πρέπει να υπάρχει καλος εξαερισμός ώστε να μην ενοχλήται κανένας.

Για να κλείσω να σημειώσω ότι κάπνιζα επί 20 χρόνια 2 πακέτα την ημέρα και δεν θα κάνω ποτέ αυτά που με ενοχλούσαν !!! Δεν θα γίνω ποτέ αντικαπνιστής (στα όρια του παραλογισμού) !!! Στη ζωή μου μέχρι τώρα προσπαθώ να μην κάνω αυτά που δεν θέλω (δεν ήθελα) να μου κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 13:04 »
Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;οπως οταν ήμουν εγω καπνιστής  ;)

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 13:08 »
Καμμοια διαφορά με οτι και πριν.......μπορει να με ενοχλει λιγο ο καπνος(μαλλον η μυρωδια) , αλλα δεν το δειχνω......
Εχω ομως παντα μαζι μου αναπτηρα γιατι μου εχει λειψει πολλες φορες.......για διαφορα πραγματα...

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:19 »
Aυτούς που δεν μας άφηναν να καπνίζουμε κάποτε στο σπίτι τους.. τους καλλούμε στο δικό μας σπίτι κ τους φερόμαστε πάντα όμορφα κ με ευγένεια... κ ενω βλέπουν ότι εμείς δεν καπνίζουμε πια......... τους αφήνουμε να καπνίσουν κ με πολύ καλό τρόπο τους λέμε πάντα με ενα χαμόγελο ..... να μην νιώθουν άβολα που εκείνοι ως  καπνιστές κάποτε μας φερόντουσταν σαν αντικαπνιστές ενω εμείς ως ατμιστές τους φερόμαστε απλά ως πρώην καπνιστές!!!

Εκεί θα καταλάβουν την μεγάλη διαφορά που έχουμε κ όταν θα μείνουν μόνοι θα το σκεφτούν κ θα αναθεωρήσουν............
Δεν είναι ανάγκη να βγάλεις κάποιον από την ίδια πόρτα που σε έβγαλε κάποτε για καταλάβει ..... ναι?  ;)

τελικα τα λες ωραια, πολυ ωραια !! μ αρεσει ο τρόπος που σκεφτεσαι  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:25 »
 :-[ :-[ :-[ Σε ευχαριστώ πολύ!! Ειλικρινά χαίρομαι να "ρίχνω"μέλι στις καρδιές των ανθρώπων κ όχι Αλάτι.... :yes:  :yes: :yes:
Να αφήνεις τους άλλους ελεύθερους κ χαρούμενους ακόμα κ όταν καπνίζουν στο σπίτι σου αν φυσικά αυτό  δεν ενοχλεί μικρά παιδιά  :)
 

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:43 »
Η ευχαριστηση είναι δική μου, γεννάς ωραιους προβληματισμούς με τα λόγια σου και σκεψεις θετικότατης ενεργειας  ;)
Παιδιά δε διαθέτω, διαθέτω σκύλο που όπως εγραψα αλλου απο φανατικό αντικαπνιστή τον εχω μετατρεψει σε λάτρη ατμιστών (γλύφει όσους ατμίζουν στο προσωπάκι του  :))

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:48 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Ο σκύλος σου έχει καλό γούστο!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: αγαπάει τους ατμιστές!!!!  Άρα δεν έχει κανένα πρόβλημα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: με το άτμισμα!!! θα του λές άσε τους καπνιστές ...άστους κ αυτούς τους καημένους να νοιώσουν καλά αλλά...αν το παρακάνουν? ρίχνε κ καμία δαγκωνιά...... :laugh1: :laugh1: :laugh1: Το φαντάζεσαι ναι τους ορμάει?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Βγήκα εκτός μα ειλικρινά με έκανες κ γέλασα με τον καλό σου φίλο!! Ειλικρινά!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:00 »
Μιά και αναφερθηκαν τα σκυλιά παραπάνω...........
Τα δικά μου τα σκυλια οταν ηθελα να τα διωξω τους φυσαγα τον καπνο απ το τσιγαρο........τωρα , οχι μονο δεν φευγουν αλλα γλυφωνται κιόλας οταν ατμιζω..........τυχαιο;;;;
Λιγο με το πορτοκάλι , δυναμιτη του Πάνου ριχνουν κανενα φτερνισμα κατα τα αλλα ολα καλα.....

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:17 »
και για του λογου το αληθές, οριστε μια φωτο του σκυλου μου μετα απο ατμοβολή natura  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:21 »
εμενα πλεον με ενοχλει ο καπνος του κ.τ , πολλες φορες αφανταστα , αλλα ουδεποτε δεν εχω μπει στο τρυπακι να εχω συμπεριφορα που ειχαν αλλοι μη καπνιστες προς εμενα. αντιθετα φυσαω τον ατμο μου προς τους ιδιους και απλα τους λεω τα ευργετηματα του η.τ .........τα μειονεκτηματα εαν υπαρχουν θα δειξουν στο μελλον!!!!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:32 »
με ενοχλει πια ο καπνος αλλα δεν τους λεω τιποτα,μονο λιγη πλακα τους κανω,οπως πχ αντε με το κολοτσιγαρο,με ντουμανιασατε ρε φουμαδοροι κλπ,αλλωστε οταν καπνιζα εγω ηταν καλα;

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:38 »
κοιτάνε στην αρχή λίγο περίεργα αλλά μετά όλα καλά
είμαι χαρούμενος που όπου πηγαίνω δεν με ``τρώει``πια  το κρύο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249589 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:08
από Tem
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 139 41035 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:56
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420492 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158383 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15753 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131285 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 167 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 190 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 281 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 176 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767657 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966