vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Αποσυνδεδεμένος tastza

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • DivideD+ODYSSEAS, EXTREME+A2TM
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 23:23 »
Ειμουν και εξακολουθω να ειμαι της αποψης οτι  δεν υπαρχουν παθητικοι καπνιστες αλλα αντιπαθητικοι αντικαπνιστες. Το οτι μου βρωμαει πλεον το κ/τ εννοειται αλλα τους καταλαβαινω!!!

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:08 »
Μου βρωμάει ελεεινά αλλά το βουλώνω γιατί έτσι βρωμούσαν και τα δικά μου κτ πριν λιγο καιρό. Μεταξύ μας δεν το αντέχω... απλά δεν λέω τίποτα και προτιμώ στο σπίτι να καπνίζουν δίπλα στο τζάκι η ανοίγω λίγο το παράθυρο. Οταν φύγουν ανοίγω όλα τα παράθυρα του σπιτιού. Εννοείται δε, ότι η πόρτα της κρεββατοκάμαράς μου παραμένει ερμητικά κλειστή σε περίπτωση καπνιστού στο σπίτι. :wall:

υγ. να συμπληρώσω ότι σχεδόν έχω φτάσει να τους λυπάμαι που δεν ανακαλύψει ακόμα το ητ.

Αποσυνδεδεμένος Adreas

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:15 »
και εγώ τους λυπάμαι...

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:28 »
...πολλοι δυστυχως ειναι και αμεταπειστοι,,, δεν μπαινουν καν στη διαδικασια να δοκιμασουν !!! ισως κ εγω να ημουν ετσι βεβαια αλλα δοκιμασα κ εκτοτε ειπα πως θα κανω τη προσπαθεια κ δυστυχως που δεν την ειχα κανει νωριτερα!!!
ο δικος μου χωρος, στο σπιτι, με 2 θεριακληδες καπνιστες ειναι πλεον ανυποφορος, δεν  μπορω να βρισκομαι σε χωρο ντουμανι, εινια απιστευτα ενοχλητικο για μενα τουλαχιστον. τεινω στο να γινω φανατιλα αντικαπνιστης  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:30 »
Εγώ τους καπνιστές δεν τους .....λυπάμαι  γιατί δεν είμαι κάν άξια να λυπηθώ τον ευατό μου κ ευτυχώς ναι?

Σέβομαι όλους τους καπνιστές όπως σέβομαι εμένα.

Αυτοί οι άνθρωποι για μένα  είναι το "σκοτεινό" μου παρελθόν κ τους παρατηρώ με μεγάλη προσοχή γιατί από αυτούς θα διορθώσω πολλά μου λάθη ακόμα...

Τους αγαπάω (αφού κ η μητέρα μου καπνίζει ακόμα) κ τους λέω απλά ότι καλό θα ήταν να ξαναδοκιμάσουν με το ητ γιατί σίγουρα η μια φορά δεν φτάνει. Δεν τους πιέζω κ δεν τους κάνω κύρηγμα!!!

Δεν τους απαγορέυω να καπνίζουν δίπλα μου, απλά αν δω ότι με ενοχλεί? πάω διακρτικά στον κήπο είτε στο μπαλκόνι τους κ φυσικά έχω καλές διακαιολογίες για να μην ποτέ τους προσβάλω.    :) :)




Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:52 »
Ευτυχώς ο 'χώρος' μου άρχισε να γεμίζει με ατμιστές και χαίρομαι ιδιαίτερα για αυτό!
έμειναν 2 ακόμα να τους βγάλω και αυτούς στο 'κλαρί'  :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:

Δεν αντιμετωπίζω κανέναν περίεργα απλά με ενοχλεί η τσιγαρίσια μυρουδιά και είναι φυσιολογικό! Έχει ξεσυνηθίσει η μύτη μου...

όταν βρίσκομαι σε χώρο με καπνιστές και φουμάρω την Φραουλίτσα μου ,

σκεπάζω τα πάντα!  ;D

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 15:24 »
Εγώ τους καπνιστές δεν τους .....λυπάμαι  γιατί δεν είμαι κάν άξια να λυπηθώ τον ευατό μου κ ευτυχώς ναι?

Σέβομαι όλους τους καπνιστές όπως σέβομαι εμένα.

Αυτοί οι άνθρωποι για μένα  είναι το "σκοτεινό" μου παρελθόν κ τους παρατηρώ με μεγάλη προσοχή γιατί από αυτούς θα διορθώσω πολλά μου λάθη ακόμα...

Τους αγαπάω (αφού κ η μητέρα μου καπνίζει ακόμα) κ τους λέω απλά ότι καλό θα ήταν να ξαναδοκιμάσουν με το ητ γιατί σίγουρα η μια φορά δεν φτάνει. Δεν τους πιέζω κ δεν τους κάνω κύρηγμα!!!

Δεν τους απαγορέυω να καπνίζουν δίπλα μου, απλά αν δω ότι με ενοχλεί? πάω διακρτικά στον κήπο είτε στο μπαλκόνι τους κ φυσικά έχω καλές διακαιολογίες για να μην ποτέ τους προσβάλω.    :) :)

ετσι ακριβώς

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 16:03 »
Το θέμα είναι πλέον πώς μας κοιτάνε εκ νέου καπνιστές και μη, εμάς τους ατμιστές...
Στις βόλτες με την οικογένεια στο Ηράκλειο παρατηρώ εμφανή μείωση στην χρήση ΗΤ...
Εκεί που το έβλεπες όπου στεκόσουν, ξαφνικά ξαναγίναμε είδος προς εξαφάνιση...

Και το πιο ωραίο είναι οτι σε όποια παρέα βρεθείς, σου αναφέρουν τις τελευταίες εξελίξεις περί ΄΄επικινδυνότητος΄΄ και απαγόρευσης και αισθάνεσαι σαν να κάνεις χρήση κάτι απαγορευμένου...

Τι έγινε, ξαφνικά όλοι το γυρίσαν στο παλιό ΄΄γνωστό΄΄ τσιγαράκι;

Νοιώθω πολλές φορές να περικλείομαι από χειραγωγημένα γίδια δυστυχώς...


Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 16:09 »
Αλλίμονο σ αυτόν που ξεχνάει το παρελθόν του και πλέον είναι φανατικός αντικαπνιστής και βάζει χέρι σ αυτούς που καπνίζουν.
Προσωπικά να έρθουν δίπλα μου 10 άτομα και να καπνίζουν κ.τ ακόμα και το χειρότερο και το πιο βρωμερό οσο και αν μ ενοχλεί,που μ ενοχλεί δε θα πω κουβέντα γιατί μέχρι πριν λίγους μήνες και για πολλά χρόνια και εγω εκεί ήμουν.
Στη τελική αν δε τη παλεύω καθόλου θα μετακινηθώ...

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 16:21 »
Νοιώθω πολλές φορές να περικλείομαι από χειραγωγημένα γίδια δυστυχώς...

Γνώριμο συναίσθημα...

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 17:04 »
Το θέμα είναι πλέον πώς μας κοιτάνε εκ νέου καπνιστές και μη, εμάς τους ατμιστές...
Στις βόλτες με την οικογένεια στο Ηράκλειο παρατηρώ εμφανή μείωση στην χρήση ΗΤ...
Εκεί που το έβλεπες όπου στεκόσουν, ξαφνικά ξαναγίναμε είδος προς εξαφάνιση...

Και το πιο ωραίο είναι οτι σε όποια παρέα βρεθείς, σου αναφέρουν τις τελευταίες εξελίξεις περί ΄΄επικινδυνότητος΄΄ και απαγόρευσης και αισθάνεσαι σαν να κάνεις χρήση κάτι απαγορευμένου...

Τι έγινε, ξαφνικά όλοι το γυρίσαν στο παλιό ΄΄γνωστό΄΄ τσιγαράκι;

Νοιώθω πολλές φορές να περικλείομαι από χειραγωγημένα γίδια δυστυχώς...


Καλά ο καθένας με το μακρύ του και το κοντό του... και πολύ εύστοχα το είπες : γίδια!

''Δεν έμαθες????? είναι ποιο επικίνδυνο από το τσιγάρο!!!!!''

''Είναι σαν να κάνεις με μια τζούρα 5 τσιγάρα κανονικά!!!!!!!''

''Το έχουν απαγορεύσει ... γιατί καπνίζεις?''

''πάρ 'το από δω με ενοχλεί...''

... και πόσα άλλα!

Προσωπικά συνεχίζω ακάθεκτος και ατμιζω παντού όπου βρεθώ και όπου σταθώ!


δες εδώ το κορυφαίο που μου είπαν  :laugh1: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4685.msg154850.html#msg154850

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 17:13 »
Δεν έχεις δει τον εξορκιστή ρε και τα στίγματα;
Έχουν αρχίσει να μας ψάχνουν για ουλές, κέρατα, 2ο κεφάλι, από την χρήση του δαιμονισμένου ΗΤ...
Ο μεσαίωνας του 2011 χάρη στον ΕΟΦ...και τις γιατράρες του...

Προτείνω όποιος ξέρει κανένα καλό τρικ όπως γούρλωμα των ματιών, κομμένο δάχτυλο, παραμορφωμένη φωνή... κ.ο.κ. να το κάνει όποτε τον ρωτανε για το ΗΤ...
Ετσι για να τους φρικάρουμε κι άλλο... ;D

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 17:18 »
Ξέρω να κάνω τον Γουντυ τον τρυποκάρυδο

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8s_Po9F00uA[/youtube]

Φαντάζεσαι να με ρωτήσουν για παρενέργειες του η.τ. και να αρχίσω να γελάω έτσι??????

 :hapy_crazy:

:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 18:25 »
Αλλίμονο σ αυτόν που ξεχνάει το παρελθόν του και πλέον είναι φανατικός αντικαπνιστής και βάζει χέρι σ αυτούς που καπνίζουν.
Προσωπικά να έρθουν δίπλα μου 10 άτομα και να καπνίζουν κ.τ ακόμα και το χειρότερο και το πιο βρωμερό οσο και αν μ ενοχλεί,που μ ενοχλεί δε θα πω κουβέντα γιατί μέχρι πριν λίγους μήνες και για πολλά χρόνια και εγω εκεί ήμουν.
Στη τελική αν δε τη παλεύω καθόλου θα μετακινηθώ...

Καλά είσαι σοβαρός??  :)
Δεν προσβάλλω εσένα αλλά τη νοοτροποία.
Ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ήμερα?
Ο φασίστας είναι ο καπνιστής που σου επιβάλλει με το έτσι θέλω το παρα φύσιν, με την πρόφαση ότι "κι εγώ άνθρωπος είμαι" και -άκουσον άκουσον - έχω δικαιώματα.
Και θα του δώσω και συγχωροχάρτι? Και δεν θα πω και κουβέντα? Και αντί να φύγει αυτός θα φύγω εγώ? Θα μου επιβάλλεις τον καρκίνο σου?
Όχι κύριε/α ΔΕΝ έχεις δικαιώματα. Τέλος. Όταν το κάπνισμά σου με επιρρεάζει και στον ελάχιστο βάθμο την άδεια μου πρέπει να ζητήσεις και να με σεβαστείς. Εσύ θα κρυφτείς,όχι εγώ.
Και όποιος καπνιστής δεν μπορεί να το καταλάβει αυτό από μόνος του είναι παιδί κατώτερου Θεού.

Σημειώνω ότι και ως καπνιστής τα ίδια πίστευα και έλεγα, έτσι?

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 18:47 »
Σοβαρότατος είμαι φίλε μου και απόλυτα λογικός πιο πολύ δε γίνεται.
Το κάπνισμα φιλαράκι είναι πρέζα πως ζητάς λοιπόν απο εναν πρεζάκια να μη πάρει τη δόση του;
Προσωπικά εγω εξαρτημένος ήμουν εξαρτημένος είμαι η μόνη διαφορά είναι οτι δεν ενοχλώ τους άλλους και κάνω κάτι καλύτερο απ το κλασσικό κάπνισμα.
Τώρα αν εσυ τους βλέπεις τους καπνιστές παιδιά κατώτερου θεού ρε φίλε τι να σου πω.Ο θεός είναι ενας και είναι κοινός για όλους.
Οσο σέβομαι εναν ατμιστή σέβομαι ακριβώς το ίδιο και εναν καπνιστή δε κατάλαβα γιατί θα πρέπει να τους βλέπω διαφορετικά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498835 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 52 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy