vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

99 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Blackwolf, dallaskdp, stsoulos, Sergios

Twitter

Περί κλώνων (και γνήσιων)

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #135 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 16:29 »
Πραγματικά δεν ξέρω αν φεύγουν γρήγορα και με μικρές χρηματικές απώλειες τα γνήσια αφού όντως δεν μπορώ να δω τα μεταχειρισμένα ακόμα. Όταν με το καλό μπορέσω ίσως αναθεωρήσω την άποψη μου 😊.εχω μείνει για την ώρα στο (το σκοτώνω όσο όσο να μου φύγει και κλαίω τα τρελά λεφτά που έδωσα) . Έχεις δίκιο και για τον παράγοντα τσέπη απλά εγώ το μετράω με πακέτα τσιγάρα και δεν με πολύ πειράζει πλέον . 80 ευρώ =20πακετα τσιγάρα =14 μερες  οπότε αν η αγορά μου την βγάλει 15μερες πριν το πετάξω από το παράθυρο αφού μου έσπασε τα νεύρα τότε έχω κάνει απόσβεση 😁 .μην βγαίνω άλλο εκτός θέματος όμως. Ανυπομονώ να δω τις αγγελίες και το ξανακουβεντιαζω

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #136 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 16:57 »
Η κλωνοβάση που πήρα δεν ήταν από τις κακές.
Καταρχήν, έχει κανονική εισαγωγή αέρα, 2μμ, όπως ο γνήσιος. Δεν ήρθε μπιχλιασμένος, δεν είχε γρέζια, δεν έχει σφιχτή τζούρα και διάφορα άλλα μειονεκτήματα.
Αλλά καυφούν δεν είναι.
Αν θα έπαιρνα καυφούν με δεδομένο το δε δουλεύω πάνω από τα 9 βατ; Οχι, 60 ευρώ δεν θα έδινα για να έχει τέτοιο περιορισμό. Οπότε, δεν είναι ακριβώς πρόβα τζενεράλε για ΚΛ

Εδώ να πω ότι αντίθετα ο κλωνοερλ είναι πρόβα τζενεράλε για αγορά αυθεντικού.
Πιο πολύ το βλέπω ως κάτι ανεξάρτητο πάντως. Μπορεί κάποιος να μείνει μια χαρά με τον κλώνο ή μπορεί να πιθανολογεί ότι θα του αρέσει ο αυθεντικός, αλλά να πάρει άλλον ατμοποιητή σε αυθεντικό, χωρίς προηγουμένως να έχει δοκιμάσει τον κλώνο του.

Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #137 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 17:36 »
Τι δηλ. ειναι ενας ατμοποιητης,αυτοκινητο,αεροπλανο,πυρινικο υποβρυχιο?

Με σαφώς χιουμοριστική διάθεση το ποστάρω αυτό  ;D


Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #138 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 20:38 »
 :lotpot: :lotpot: :lotpot:
Φανταστείτε να δώσουν στον τύπο εργαστήριο, υλικά και εργαλεία, τι θα κάνει!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #139 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 03:50 »
Με σαφώς χιουμοριστική διάθεση το ποστάρω αυτό  ;D

Κατι τετοια τα εχουν ο SEB & ο Craven για πρωινο τους... O0

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #140 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 05:17 »
 Και η ερώτηση μου είναι τόσο απλή όσο και περίπλοκη, είναι απλό τα δυο γνωστά καταστήματα εδώ μέσα το GB και το FW έχουν όντως original πράγματα ή θα ανοίξω το κουτί και θα βγει ο μπανανοφαγος έξω;



 Πάντως το vtc όλοι original τον λένε, να το τολμήσω;
 

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #141 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 05:26 »
Οταν κοιτας ενα προιον γραφει στον τιτλο η Authentic που σημαινει original/γνησιο... η Styled που σημαινει κλωνος... αναλογα το τι υπαρχει διαλεγεις & παιρνεις  O0

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 14:08 »
Οταν κοιτας ενα προιον γραφει στον τιτλο η Authentic που σημαινει original/γνησιο... η Styled που σημαινει κλωνος... αναλογα το τι υπαρχει διαλεγεις & παιρνεις  O0

Το θέμα δεν είναι τι γράφει αλλά αν είναι ή οχι...

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:24 »
Και τα δυο αυτα οταν λενε γνήσιο ειναι και αυτο απο προσωπική πείρα αλλα και κατα γενικη ομολογία. Δεν εχουν κανενα προβλημα να πουν οτι κατι ειναι κλώνος και να πουλήσουν τον κλώνο διπλα απο το γνήσιο. Δεν βγάζουν λεφτά με το να σε κοροϊδέψουν κινδυνεύοντας το άμεσο κράξιμο...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:33 »

ότι γράφει authentic είναι αυθεντικό και ότι γράφει styled είναι κλώνος
και εγώ πολλές φορες δεν το πίστευα πως είναι κλώνοι αυτά που αγόραζα και έλεγα να τους τα στείλω πίσω γιατί νόμιζα πως κάνανε λάθος και μου στέλνανε αυθεντικά
αλλα τελικά όλα καλά
κλώνοι είναι :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #145 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:59 »
 Κλώνος=ανθρωπος,ζωο, αντικείμενο κ.α. που έχει παραχθεί τεχνητά από έναν πρόγονο και του οποίου αποτελεί πανομοιότυπο αντίγραφο🐑. Πηγή βικιλεξικο.
Δεν λέει πουθενά κακή αντιγραφή 😉
Ψάξιμο θέλει παιδιά και βρίσκουμε κλώνους μισή τιμή και special edition 👀
Εξακολουθώ λοιπόν να πιστεύω κλώνους για δοκιμές και γνήσιο μετά απο απόλυτη σιγουριά πως το προϊόν μας καλύπτει 👍


Αποσυνδεδεμένος Jazz Tune

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
    • jazztunedimosradio
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #146 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 04:26 »
Διάβασα όλους τους  διαλόγους ..και τελικά αναρωτιέμαι ποιο είναι το νοημα..πρεπει να έχετε λύσει όλα τα άλλα προβλήματα με τους ατμοποιητες για να την ψάχνετε τόσο πολυ..ατμιζω πάνω απο 6 μήνες χωρίς ούτε ένα τσιγάρο ενδιάμεσα  και είμαι για να τα πετάξω όλα και να ξαναρχίσω το καπνισμα..υπαρχει κάποιος ατμοποιητης που δεν θα σου δίνει την αίσθηση της πιτζι της λαδίλας και να μην θέλεις συνέχεια να ασχολείσαι με την εναλλαγή γεύσεων? αν θέλω γεύση παίρνω και ένα μπισκοτο.. και τελικά φουσκώματα  ψιλοαλεργιες κλπ αξίζει τον κόπο όλος αυτός ο διάλογος για το αν είναι γνήσια η οχι..εκτος αν έχει γίνει χόμπι το άτμισα και όχι ανάγκη για να πάρεις την νικοτινη...μπορω να ατμίζω και να μη φτάσω σε σημείο να μου φαίνονται όλες οι γεύσεις το ίδιο μετά από λίγο ?..αν είναι κλώνος η όχι δεν με πειράζει καθόλου ακόμη και από ατσάλι πυρηνικού αντιδραστήρα ..μια μικρή δόση ραδιενέργειας κάνει καλό στον οργανισμό.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #147 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 13:50 »
Απογοητευμένο σε βρίσκω. Γιατί έτσι; τι εξοπλισμό έχεις και δεν σε ικανοποιεί;

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #148 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 14:40 »
@Jazz Tune:
Είναι αλήθεια πως τα περισσότερα τα έχουμε λύσει και συνήθως απολαμβάνουμε το άτμισμα -αυτός είναι και ο σκοπός, όχι να το παίρνεις σαν φάρμακο και να σκέφτεσαι να το παρατήσεις κάθε μέρα.
Πιστεύω πως μπορεί το φόρουμ να σε βοηθήσει να το απολαμβάνεις κι εσύ.  :yes:
Μοιάζει να έχεις θέματα με τα υγρά, με ενοχλήσεις αλλά πιθανόν και με τον εξοπλισμό σου. Υπάρχουν νήματα όπου μπορείς να βρεις απαντήσεις για τέτοια προβλήματα. Κάποια για αρχή και εδώ είμαστε:
Ερωτήσεις νέων μελών
Συζήτηση για πιθανές παρενέργειες
Γενικές ερωτήσεις για τα υγρά

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #149 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 16:09 »
Διάβασα όλους τους  διαλόγους ..και τελικά αναρωτιέμαι ποιο είναι το νοημα..πρεπει να έχετε λύσει όλα τα άλλα προβλήματα με τους ατμοποιητες για να την ψάχνετε τόσο πολυ..ατμιζω πάνω απο 6 μήνες χωρίς ούτε ένα τσιγάρο ενδιάμεσα  και είμαι για να τα πετάξω όλα και να ξαναρχίσω το καπνισμα..υπαρχει κάποιος ατμοποιητης που δεν θα σου δίνει την αίσθηση της πιτζι της λαδίλας και να μην θέλεις συνέχεια να ασχολείσαι με την εναλλαγή γεύσεων? αν θέλω γεύση παίρνω και ένα μπισκοτο.. και τελικά φουσκώματα  ψιλοαλεργιες κλπ αξίζει τον κόπο όλος αυτός ο διάλογος για το αν είναι γνήσια η οχι..εκτος αν έχει γίνει χόμπι το άτμισα και όχι ανάγκη για να πάρεις την νικοτινη...μπορω να ατμίζω και να μη φτάσω σε σημείο να μου φαίνονται όλες οι γεύσεις το ίδιο μετά από λίγο ?..αν είναι κλώνος η όχι δεν με πειράζει καθόλου ακόμη και από ατσάλι πυρηνικού αντιδραστήρα ..μια μικρή δόση ραδιενέργειας κάνει καλό στον οργανισμό.

προσωπικη αποψη, στους 6 μηνες κατι εχεις λαθος δν γινεται, κανα μηνα τωρα ξαναατμιζω και ειμαι ευχαριστημενος και εχω καταληξει  στα υγρα μου και παιζω με τις αναμιξεις τους ( και αναφερω τα υγρα γιατι μαλλον αυτο σε ενοχλει, λεγοντας για αλεργιες και ψαξιμο γευσεων..) ισως μια καλη επισκεψη με καφεδακι σε ενα καταστημα και δοκιμες υγρων σε βοηθησει να βρεις το καταληλο, εκει θα μπορεις να δοκιμασεις και καποιους ατμοποιητες ωστε να βρεις την υγεια σου...και φυσικα κουβεντα και ενημερωση και εδω μεσα..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2015, 16:16 από redfantomas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8824 1114934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 23:22
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823736 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506717 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8856 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568391 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243474 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293799 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1647 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1044 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem