vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

303 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, skoubri, nightdream, Barbapaidi

Twitter

Περί κλώνων (και γνήσιων)

Αποσυνδεδεμένος Jazz Tune

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
    • jazztunedimosradio
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #150 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 16:32 »
έχεις δίκιο φίλε είμαι απογοητευμένος γιατί πίστευα ότι ξέφυγα ..δυστυχως μπορεί να λέω ότι θέλω να ξαναγυρίσω και θα το έκανα αλλά είναι απαγορευτικό για μένα ..τυχαινει και ξέρω από ηλεκτρονικά καλα..εχω διαβάσει σχεδόν όλο το φόρουμ και έχω κάνει ότι είναι δυνατόν από τεχνικής πλευράς μέχρι αναδευτήρα εφτιαξα..αντιστασεις κ.λ.π. η απόλαυση που λέει ο φίλος δεν διαρκεί πολύ ..αυτη την περίοδο νομίζω ότι είμαι σε φαρμακευτική αγωγή και κάθε τζούρα που κάνω είναι γιατί πρέπει να πάρω την δόση της νικοτινης..νομιζω ότι έχει πολύ δρόμο ακόμα το ηλεκτρονικό τσιγαρο..αυτο που βασίζεται σε 2  συγκεκριμένες ουσίες ίσως είναι λάθος αν βρεθεί κάτι άλλο που θα παράγει ατμό η καπνό αβλαβές τότε κάτι θα έχει γίνει...βασικά ότι και εξοπλισμό να έχεις η αρχή είναι ίδια ζεσταίνεται η αντίσταση και παράγει ατμό από την καύση ...και εμείς τον ρουφαμε..εγω χρησιμοποιώ άτλαντις 0,5 ωμ  ένα μοντακι 30 βαττ και άλλο ενα ασπαιαρ κ1 με ρυθμιζόμενες τάσεις μπαταριας ..παιρνω και έτοιμα υγρά και τα φτιάχνω και μόνος μου όπως και τις αντιστάσεις το ίδιο ..παραγγελιες με αρώματα καπνικά πάντα και βαμβάκι από έξω και από Ελλάδα.ισως φταιει που δεν εχω καπνισει ουτε ενα τσιγαρο και εχω φαει κολημα στο μυαλο ..θα το προσπαθησω λιγο ακομη.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #151 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 16:42 »
Αυτό το τελευταίο που λες είναι.
Ουσιαστικά δεν θέλεις να κόψεις το τσιγάρο και όλα αυτά είναι υποσυνείδητες δικαιολογίες.
Κάποιος που το θέλει και έχει δοκιμάσει να το κόψει με όλες τις συνηθισμένες χαζομάρες - τσίχλες, βελονισμούς, στέρηση, ψυχοφάρμακα, φυτικά ματζούνια κλπ - θα νομίσει ότι πέθανε και ξύπνησε στον παράδεισο αν του δώσουν ένα καλό η.τ. και του πούνε ότι θα ατμίζει αυτό, όποτε θέλει να καπνίσει ή να αναπαράγει την γνωστή κίνηση.

Οπότε, δυο πράγματα έχεις να κάνεις: ο εξοπλισμός σου είναι αντικειμενικά καλός, όποτε δεν φταίει. ή αποφάσισε μέσα σου ότι θέλεις με χαρά να απαλλαγείς από το τσιγάρο, ή σταμάτα να βασανίζεσαι με κάτι που δεν θέλεις πραγματικά και πήγαινε στο περίπτερο. Πιστεύω ότι το τελευταίο θα ήταν πραγματικά κρίμα, διότι ο εξοπλισμός σήμερα και η ποικιλία που υπάρχει, μπορούν να διώξουν μακριά από το τσιγάρο και τον πιο εθισμένο καπνιστή. Αν σκεφτείς τα καλά του να είσαι άκαπνος, ένα μικρό κλικ χρειάζεται μέσα στο μυαλό σου, για να αγαπήσεις αυτό το υπέροχο μέσο. Ανώδυνο μπορεί να μην είναι, άλλωστε χωρίς κόπο δεν πετυχαίνουμε τίποτα, αλλά είναι σίγουρο το πιο εύκολο μέσο για να τα καταφέρεις.

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #152 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 16:44 »
ειναι κριμα τον κοπο σου να αφησεις το μυαλο να κανει το παιχνιδι του παντως.. λυση θα βρεις πιστευω μεσα απο συζητησεις στο φορουμ, ισως να ανοιγες ενα θεμα τι και πως το κανεις (υγρα /εξοοπλισμος) και τι σε χαλαει τοσο πολυ ..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #153 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 17:09 »
Υπάρχουν οι ερωτήσεις των νέων μελών για τέτοιες απορίες, αν και είπαμε: το ξεκλείδωμα του μυαλού θα βοηθήσει καθοριστικά.
Εμείς όμως,  :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος Jazz Tune

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
    • jazztunedimosradio
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #154 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 21:07 »
Εντάξει παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφερον..τωρα πηγα και πήρα ενα BEBECA mist πρόσθεσα μετά από λίγο και  pg ..αυτο που με πειράζει ποιο πολύ από όλα είναι το φούσκωμα τα άλλα τα έχω ρεγουλάρει ..γενικα..επειδη ξέφυγα από το θέμα θα ήθελα να πω την γνώμη μου για τους κλώνους που κανονικά έπρεπε να λέγονται απομιμήσεις διότι κλώνος σημαίνει ακριβώς το ίδιο δεν υπάρχει καμιά διαφορα...παντως ποτέ καμιά απομίμηση δεν ήταν ίδια με το γνήσιο σε οποιοδήποτε προιον..οταν φτιάχναμε πομπούς στα μεσαία κύματα είχαμε τις αμερικάνικες λυχνίες και τις γιουγκοσλαβικές ..και οι 2 έκαναν την δουλειά τους όταν όμως έριχνες παραπάνω τάση στις φτηνές η άνοδο της λάμπας γίνονταν παπαρούνα από το κοκκίνισμα και άνοιγε στις Άκρες σε λίγο ήταν πεσμένες κατά 50 % από τις αμερικάνικες που δεν καταλάβαιναν τιποτα..ολοι όμως τις χιλιάδες ώρες εκπομπής τόσα χρόνια και τα πειράματα τις κάναμε σε αυτές τις φτηνές λάμπες ..κι αυτές έγραψαν την ιστορία του ραδιοφωνου...οπως και μια οθόνη αν αλλάξεις σε ένα τηλέφωνο δεν θα δείχνει ακριβώς το ίδιο όπως η αυθεντική λόγω υλικών β διαλογης..δεν νομοζω οτι ισχυει κατι διαφορετικο για τους ατμοποιητες αυτα τα λίγα.

Αποσυνδεδεμένος atmismos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πιο βίαιο στοιχείο της κοινωνίας είναι η άγνοια
    • Atmismos
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 01:51 »
Η τεχνολογία που υπάρχει μέχρι και στον πιο πολύπλοκο σύγχρονο ατμοποιητή είναι τεχνολογία νηπιακής τάξης.  Τα υλικά όλα σαν πρώτες ύλες είναι όσο διαδεδομένα στην παγκόσμια βιομηχανία όσο και το χαρτί τουαλέτας.  Η χειρότερος φοιτητής μηχανολογίας μπορεί να πάρει τους 4 καλύτερους της αγοράς και να σχεδιάσει έναν ακόμα καλύτερο μόνο και μόνο διαβάζοντας τα σχόλια ενός φόρουμ για τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα του καθενός.
Αυτοί που το θεωρούν κακό αυτό ας δουν από κοντά μια Μερσεντές του 2015 κι ας μετρήσουν πόσα ανταλλακτικά της δεν γράφουν Κίνα.  Η Κινέζικη βιομηχανία την τεχνογνωσία της δεν την έκλεψε απ'την Δύση, οι βιομηχανίες της Δύσης την έδωσαν για να παράγουν εκεί φτηνότερα.  Στο χώρο του δικύκλου αυτό ξεκίνησε με την Χόντα και ακολούθησαν κι άλλοι.  Βαποριές ολόκληρες έφευγαν απ'την Ιαπωνία με καλούπια (tooling) και μηχανήματα παραγωγής για να αναπαραγονται κλόνοι παλαιότερων μοντέλων με μίζα στην βιομηχανία που τα σχεδίασε (under license).  Σαν τα preinstalled windows του πλαισίου που τα μεταπουλάει 400% πάνω απ'το κόστος του.
Η πιο βαριά βιομηχανία και η τεχνοτροπία της δεν αντιγράφεται όσο εύκολα όσο ένας ατμοποιητής.  Μπορεί να μελετάς για μήνες το καπάκι μιας Ντουκάτι, τις βαλβίδες της και να προσπαθείς να τα αντιγράψεις αλλά στην πράξη κάτι λείπει που δεν το ξέρει ο αντιγραφέας και κάθε φορά που νομίζει ότι το βρήκε γυρίζει πίσω με μια χούφτα μασημένες βαλβίδες χωρίς να γνωρίζει το γιατί.  Τα κινέζικα Χόντα μπόμπος αντίγραφα της δεκαετίας 70 δεν βγάζουν ακόμα τα μισά άλογα του μπόμπου και αν τα φτιάξεις κιόλας να βγάλουν άλογα αντέχουν μια βδομάδα.  Αν δείτε κινέζικο R1 20βάλβιδο με 200hp να μου πείτε.
Ακόμα καλό αντίγραφο του ΑΚ47 δεν έχει βγει στην Κίνα.  Με 20 από αυτά όμως κάνεις μεγαλύτερη ζημιά παρά με το ένα καλό.  Ένα πλέϊγκράουντ για τη Δυτική βιομηχανία έφτιαξε η Κίνα και αυτό απασχολεί 1/4 Κινέζους εργάτες για 159ευρώ το μήνα και 300ώρες εργασία.
Ευτυχώς γιατί το made in EU clearomizer θα έκανε 240 ευρώ και θα ατμίζαμε καρέλια άφιλτρα τώρα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 02:26 »
Θεωρητικα καλα τα λες...η πραξη ομως ειναι λιγο διαφορετικη.
Οι κλωνοι δεν ειναι το ιδιο καλοι...η συντριπτικη τους πλειοψηφια δηλαδη

Οπως και ο νεος ατμιστης δεν ξερει τα ιδια πραγματα με τον παλιο και δεν πρεπει να ειναι απολυτος

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 13:01 »
Δεν είναι θέμα δυσκολίας και δυνατοτήτων. Αν θέλεις να αντιγράψεις κάτι πιστά μπορείς.
Είναι θέμα κόστους και κέρδους και οι περισσότεροι κλωνοποιοί θέλουν μικρότερο κόστος και ευκολότερο κέρδος. Για μια βίδα ατμοποιητή που σκουριάζει δεν φταίει η τεχνολογία, φταίει που αυτός που την παράγει κάνει χυδαία αρπαχτή.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:06 »
Η πώληση κλώνων, ήρθε να καλύψει κάποια κενά. Κλώνο αγοράζει κάποιος για πολλούς λόγους. Ένας από αυτούς, είναι το να δει κατά πόσο τα πάει καλά με το επισκευάσιμο κομμάτι του πράγματος, έχοντας το σκεπτικό "δε βαριέσαι, και να μην μου κάτσει, €10 το πήρα".

Όσο και να το συζητάμε, στο ίδιο θα καταλήγουμε. Οι κλώνοι είναι σαν το τζόκερ. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό, μου έκατσε τρεις φορές. Ο κλώνος, όχι το τζόκερ!!!

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:22 »
Λογικός άνθρωπος φαίνεσαι, τις τρεις φορές τις θεωρείς τύχη...;

Πιστεύεις, αλήθεια, στις συμπτώσεις ;  8)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:29 »
Ναι, τύχη είναι... δε διαβάζεις τα νήματα των κλώνων; Δεν έχεις δει δηλαδή πουθενά να αναφέρονται προβλήματα;
Οχι απαραίτητα πράγματα που καθιστούν τον κλώνο για πέταμα, αλλά που τον καθιστούν όχι 100% στην ποιότητα του αυθεντικού.
Ακόμη και οι βίδες να θέλουν πέταμα ή τα σπειρώματα να μην είναι τόσο καλά, είναι κι αυτό θέμα.


Μην προσπαθείς να αγιοποιήσεις τους κλώνους και να δαιμονοποιήσεις τους αυθεντικούς.
Μπορεί η σχέση τιμής απόδοσης να είναι υπέρ του κλώνου, αλλά την καλύτερη ποιότητα την παίρνεις με τον αυθεντικό.
Αν σε ενδιαφέρει.
Αλλο το ένα, άλλο το άλλο.


Ο ερλ κλώνος μου έχει σκουρήνει μια απόχρωση, ενώ κατά τα άλλα δουλεύει καλά. Ο οριτζιναλ ερλπρινζ είναι στο ίδιο χρώμα που τον πήρα. Αυτό τι σημαίνει; Αλλο κράμα μετάλλου. Ατμίζουν και οι 2 καλά. Είναι ίδιοι; Οχι! Αν με ρωτήσεις, θα σου πω ότι δουλεύει καλά. Αυτό δε σημαίνει ότι έχουν την ίδια ποιότητα.
Η κλωνοβάση καιφούν ατμίζει κι αυτή μια χαρά. Αφού άλλαξα όλες τις βίδες. Είναι το ίδιο καλή με τον αυθεντικό; Οχι βέβαια. Η βίδα υγρού στον αυθεντικό βιδώνει άψογα. Στον κλώνο θέλει 2-3 προσπάθειες.


Για πες μου τώρα. 2 στα 2 είναι τύχη;

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:38 »
Μετά από 4 1:1 κλώνους και 5 γνήσιους, με σιγουριά λέω ότι δεν είναι τύχη. Χάλια γνήσιο μπορεί να κάτσει επίσης. Απλά χάλια κλώνοι κάθονται σε πιο πολλούς γιατί πιο πολλοί παίρνουν του κλώνους, και μάλιστα από τα κινέζικα στοκατζίδικα και πολλές φορές χωρίς να είναι καν ο 1:1.


Ατυχία είναι να σου κάτσει ο κακός κλώνος όταν κάνεις τα σωστά βήματα για την επιλογή του. Δεν είναι τύχη να δουλεύει όπως πρέπει.

Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:44 »
 Ο  χρόνος  τελικά   δείχνει  σαφώς  την μεγάλη   διάφορα  ανάμεσα  στον  κλώνο  και  στον  οριτζιναλ 
 
Όπως  είπαν  και  οι  φίλοι  πιο  πάνω    ,κάτι  που  και εγώ  είδα  είναι  η  αλλαγή  στην συμπεριφορά  των  μέταλλων  κλπ 
 
Ας  πούμε  εγώ  που  δουλευω  στην  ημέρα  πλέον   έναν  ατμοποιητη  ,,,είμαι  αρκετό  καιρό  με  καιφουν4 οριτζιναλ  και  είμαι  μια  χαρά  δεν έχω  πρόβλημα  δεν  ψαχνομαι  ,στηνω  απλά  ,γεμιζω  ατμιζω   
 
σέβομαι    απόλυτα  και την  επιλογή  αγοράς  κλώνου  μιας  και  οι  εποχές  είναι  τραγικές  οικονομικά 
 
 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 20:07 »
Λογικός άνθρωπος φαίνεσαι, τις τρεις φορές τις θεωρείς τύχη...;

Πιστεύεις, αλήθεια, στις συμπτώσεις ;  8)

Αφήνω την μία από τις τρεις, αυτή του Tobecco KF4, και πιάνω τις άλλες δύο, κλώνος 3.1ES (2013) και κλώνος Erlkonigin (2014). Και τους δύο τους είχα πάρει τη στιγμή που ανέβηκαν στην FT. Το ίδιο SKU το έδωσα σε φίλους που ήθελαν και αυτή. Και τους ήρθαν κάτι τεμμάχια, τι να σου πω, ούτε ο κόπος να τα πετάξεις πάνω σε κάποιο κεφάλι που δεν συμπαθείς δεν άξιζε!

Δεν αγοράζω κλώνους κάθε λίγο για να έχω αρκετό δείγμα ώστε να κρίνω. Και σίγουρα δεν μπορώ να πω ότι επειδή είχα επιτυχίες, οι κλώνοι είναι σωτηρία. Να αναφέρω επίσης ότι στον 3.1 έχω αλλάξει τις βίδες και το καλοκαίρι που πέρασε, μου έσπασε και το center post. Το άλλαξα και όλα καλά. Αυτό που δεν έχει δουλέψει ποτέ, είναι η βίδα του AFC. Αλλά και πάλι για καλή μου τύχη, έχει σφηνώσει στη ρύθμιση που μου αρέσει.

Κάποιος μπορεί να διαβάζει το θέμα και να λέει "καλά τι μπάμιες λέτε? Τριάντα κλώνους έχω και κανείς δεν δουλεύει σωστά". Από την άλλη, ένα άλλος μπορεί να λέει "καλά τι μπάμιες λέτε? Τριάντα κλώνους έχω και όλοι δουλεύουν σωστά". Βγάλε άκρη!

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Περί κλώνων (και γνήσιων)
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 23:59 »
Αγαπητή petra, δεν προσπαθώ ούτε να δαιμονοποιήσω ούτε να αγιοποιήσω τίποτα.

Σαφώς και δέχομαι ότι τα αυθεντικά υπερτερούν σε ποιότητα κατασκευής και υλικών γιατί πολύ απλά δεν γίνεται αλλιώς όταν ζητάνε να πληρώσεις πχ 150 Ευρώ !!!
Τί δεν καταλαβαίνουμε εδώ ; Και βέβαια δεν είναι δυνατόν να ζητάμε ίδια ποιότητα κατασκευής όταν δίνουμε πχ 20 ευρώ ! Και βέβαια δεν θα είναι 100% στην ποιότητα του αυθεντικού τα βιδακια κλπ, αλλά δεν θα τον εμποδίζουν να ατμίζει σαν τον αυθεντικό.
Μάλλον εσύ δαιμονοποιείς τους κλώνους γιατί δεν είναι σαν τα αυθεντικά στο 1/5 ή στο 1/10 της τιμής... Είναι σαν να παραπονιέμαι εγώ που το χερούλι της πόρτας του χιουντάι μου, μου έμεινε στο χέρι μετά από ένα χρόνο, ενώ αυτό της μερσεντές του γείτονά μου, δουλεύει ακόμα...

Φίλε cruiser, αστειευόμενος, έκανα το προηγούμενο σχόλιο, αλλά αφου το πήρατε στα σοβαρά να πω ότι πληρώνοντας 15-20 ευρώ κάτι που για χ,ψ λόγους κάνει 100-150, ξέρεις ότι και τα βιδάκια δεν θα είναι τα ίδια και το center post ενδέχεται να τα παίξει, και τα σπειρώματα μπορεί να τρίζουν και και και...
Το ερώτημα είναι, ατμίζουν το ίδιο καλά; και κατα γενική ομολογία η απάντηση είναι ναι.
Ακόμη κι όσοι παραπονιούνται για τα βιδάκια, τα αλλάζουν και τους χρησιμοποιούν, αρα...
Έχουμε φτάσει πλέον στο σημείο να αναγνωρίσουμε τελικά ότι και οι κλώνοι διαφέρουν σε ποιότητες, κι αν προσέξεις λίγο τα βήματα για την επιλογή τους όπως είπε και ο φίλος, τότε νομίζω θα βρεθείς με ένα καλό κομμάτι στα χέρια σου. Σίγουρα θα υπάρχουν αστοχίες και στους καλούς κλώνους, αλλά στατιστικά να το δεις μόνο, δικαιολογείται.

Δεν είμαι υπέρ ή κατά των κλώνων, δεν με ενδιαφέρουν απλώς. Παλιότερα θεωρούσα ανήθικο το να αντιγράφει ο κινέζος κάτι και να κοτσάρει και το σηματάκι του κατασκευαστή, αλλά το ξεπέρασα όταν είδα ότι αυτό κάνουν και οι κατασκευαστές μεταξύ τους... αντιγράφουν ο ένας τον άλλον και βάζουν το δικό τους σηματάκι... οπότε έπαψαν να με ενδιαφέρουν κι οι αυθεντικοί, πλην ελαχίστων περιπτώσεων.
Ατμίζω για να μην καπνίζω, δεν είμαι "χομπίστας" το γουστάρω και δεν θέλω να το κόψω, αλλά δεν μπορώ και να μην γελάω όταν βλέπω κουλά για 1:1, για εξωτικά ξύλα, γκουρμέ παλαιωμένα υγρά κλπ κλπ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6279 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog