vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 8 χρήστες
xsad, tony1976, ZoeM, stauros53, dallaskdp, Milarepa, Tem, thebull

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #780 στις: Αυγούστου 30, 2015, 10:34 »
Και στην τελευταία έκδοση το κάνει, είναι η λειτουργία της πλακέτας που "διαβάζει" την αντίσταση - αν το διατύπωσα σωστά. Δεν είναι ανησυχητικό, είχε βγει κι ανακοίνωση από την joyetech. :)

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #781 στις: Αυγούστου 30, 2015, 10:40 »
Να στε καλά παιδια. Αρχικά ξενέρωσα λίγο, διότι ο φίλος ενθουσιάστηκε πάρα πολύ και με τη συσκευή αλλά και  με το κόνσεπτ του Η/Τ οπότε αν χρειαζόταν να μπούμε σε διαδικασίες αλλαγής κλπ (καμια εβδομάδα διαδικασία τουλάχιστον θα απογοητευόταν αρκετά.)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #782 στις: Αυγούστου 30, 2015, 23:36 »
Το VTC Mini είναι day 1 αγορά για μένα. Πολύ ακριβές, με εναλλασσόμενη 18650 (δεν εμπιστεύομαι τα ενσωματωμένα στοιχεία), αναβαθμίσιμο λογισμικό και με λυμένες τις παιδικές ασθένειες του VT.


Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #783 στις: Αυγούστου 31, 2015, 00:18 »
 Τούμπανο είναι!  :yes: :thumpup: :locked:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #784 στις: Αυγούστου 31, 2015, 00:33 »
Αν αντέξω και δεν πάρω και δεύτερο evic vt μέχρι να εμφανιστεί το μικρό... :))

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #785 στις: Αυγούστου 31, 2015, 06:39 »
Το μόνο θέμα ειναι η αυτονομία.
Πόσο θα αντέχει σε subohming και ειδικά με TC?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #786 στις: Αυγούστου 31, 2015, 12:43 »
Φίλε μου την αυτονομία σε αυτό το μοντ λογο αποσπώμενη μπαταρίας την καθορίζεισ  εσύ με τη και πόσα μίλια μπερ θα βαλησ με 2 των 3000 μίλια μπερ πιστεύω οτι θα ξεπερνά και των μεγαλο αδελφό του σε αυτονομία το κυριότερο που με ενδιαφέρει εμένα είναι να δουλεύει απροβληματιστα και όλα τα άλλα θα τα βρούμε στην πορεία 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #787 στις: Αυγούστου 31, 2015, 13:09 »
@leondim77
Αυτό είναι το καλό(εκτός των άλλων) με τις αποσπώμενες,  κρατάς 1-2 φορτισμένες μαζί σου και δεν αγχωνεσαι..  ;)

@giorgos maniadakis

 Γιωργάρα μία μπαταρία παίρνει το μίνι, μην μπερδεύεσαι με το μεγάλο..

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #788 στις: Αυγούστου 31, 2015, 13:13 »
Το ξέρω αλλά δεν καταλαβεσ το σκεπτικό μου να έχουμε 2 για εναλλάξ αυτο εννοούσα αν και το μεγαλο εχει 3 ενσωματωμένες με 2 στο μικρο θα είσαι πασάς 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #789 στις: Αυγούστου 31, 2015, 13:15 »
Το μόνο θέμα ειναι η αυτονομία.
Πόσο θα αντέχει σε subohming και ειδικά με TC?

Αυτό μένει να το δούμε. Αν η πλακέτα έχει μία τάση στην καλή διαχείριση μπαταρίας και αν του βάλεις μπαταρίες με δύναμη, τότε θα είσαι μια χαρά. Σε άλλο μοντ με TC που έχω, φτάνω και τις δυο μέρες με 2 INR25R σε σειρά, και όταν λέω δυο μέρες εννοώ 20+ml στα 15watt(ή joule, ότι θέλει ο καθένας...). Με μία μπαταρία τα πράγματα δεν θα είναι τόσο εύκολα καθώς τα 20Α που δίνουν συνεχόμενα, με ζόρι καλύπτονται από αντιστάσεις <0,15Ω

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #790 στις: Αυγούστου 31, 2015, 22:40 »
εγω ακομα περιμένω τον τεχνικο της joytech να με παρει τηλ για το προβλημα π εχω ( οταν ζεσταθει η μπαταρια αρχιζει και ταρακουνιέται και την επομενη μέρα το πρωι π ηρεμει δεν κανει κιχ )
και σαν να μην εφταναν ολα αυτά στα καλά καθούμενα και σε Ti και σε Νι πολλές φορές δε ξερω πως να το εξηγήσω χανει σε απόδοση και ενω το χω πχ 220 για να δουλεψει οπως πριν πρεπει να το βάλω στα 240 ή να βγάλω τον ατμο της joytech , να βαλω τον subtank μ kanthal , να παρω 2 τζουρες , να βγαλω τον subtank , να βαλω τον mega one , να κλειδώσω αντίσταση και ολα αψογα ...  ωραιο το TC αλλα η ειναι σε αρχικο σταδιο ακομα η το evic μ ειναι τελείως μαπα ..

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #791 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 04:13 »
Και το δικο μου μαπα βγηκε... Οταν "κρυωσει" πεσει σε sleep mode οταν το "ξυπνησω" πατησω για τζουρα διαβαζει πολλες φορες αλλα ωμικοτητα με αποτελεσμα να εχω υποτονικη η τελειως ψοφια τζουρα.....
Υ.Γ. ΕΝΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ....σε θερμοκρασια δωματιου "παγωμενη" και "ηρεμη"....

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #792 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 09:34 »
Chrisnik κατά κύριο λόγο, 3 βδομάδες τώρα το δοκιμάζω με lemo2. Εκεί που διαβάζει αντίσταση που είχε στη συσκευασία (Νικελίου χρωμίου) εκεί μένει. Για της μαμάς το ego one mega, το ίδιο. Το Νικέλιο κλείδωσε στα 0,20 και εκεί έμεινε για μια βδομάδα και. Το Τιτάνιο στο 0.40 και. Υποτονική τζούρα άρχισε να δίνει το Νικέλιο μετά από μία βδομάδα και την χάλασα να δοκιμάσω να κατασκευάσω χωρίς ικανοποιητικό αποτέλεσμα λόγω του ότι έχω 0.30 Νικέλιο και δεν χωράνε οι σπείρες. Η δεύτερη που πήρα, δεν ξέρω γιατί μετά από 4 ημέρες... ξεκουράστηκε. Θερμοκρασία δεν ανέβασα πάνω από 220.
Stergis, η μπαταρία εμένα δεν κουνιέται καθόλου. Ελπίζω να βρεις λύση στο πρόβλημά σου.
Επίσης, όσο και να το παρακολουθώ, δεν έχω δει να δίνει ποτέ απότομο ρεύμα, ούτε έχω ακούσει κάποιον χαρακτηριστικό ήχο.
Στον lemo2, 3 ημέρες τώρα τον έχω με το σύρμα της συσκευασίας, στα 0,45 ωμ και 15 watts και είναι άψογος. Τρομερή γεύση και άφθονο ντουμάνι. Μόνο που τα υγρά μου ήταν στην 12άρα Νικοτίνη και όσο νάναι το πρωί νοιώθω τρομερό κτύπημα. Τα αραίωσα με δικό μου, πήγε στα 6 και είμαι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #793 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 16:25 »
Το τιτανιο βαζοντας καινουρια αντισταση πανω την διαβαζει καρφι 0.40.. Ολα καλα κλειδωνω εκει αντισταση και αρχιζω ατμιζω πυροβολαει μια χαρα... Το αφηνω στην ακρη κανα δεκαλεπτο... το ξυπναω χωρις να πατισω fire αλλα με τη ροδελα για να δω ωμικοτητα και παρατηρω πως την εχει πλεον διαβασει ειτε 0.39 ειτε 0.41/42 whatever... Παταω fire για τζουρα και το παει μονο του εκει που το ειχα κλειδωσει πριν (στο 0.40δλδ) αλλα η τζουρα ειναι ψοφια ουτε καν τα σκασιματα ακουγονται και πεταει σε ποοοολυ συχνα διαστηματα temp.protection και λογικο εφοσων πλεον την εχει διαβασει αλλιως κ με το που παταω fire παει να παιξει με την ωμικοτητα π εχω κλειδωσει πριν...
Για να ξαναδουλεψει (σωστα) πρεπει να ξεβιδωσω ατμο να αφησω να κρυωσει να βιδωσω, να κανω setup as new, να κλειδωσω οπου διαβασει, να ρουφηξω που θα πυροβολαει και οταν ξανακρυωσει, ξαναμανα τα ιδια...
Αυτο και σε τιτανιο και σε νικελιο και με νεες αντιστασεις μη τυχον ηταν ελλατωματικες ξερω γω.. και παντα στα 35-40watt 200-240c.. στο τιτανιο επρεπε κ στους 190 να πυροβολαει ξερω γω....
Στο istick μου που εχω και το 40αρι παλι με τον ιδιο ego one πανω.. Απλα δουλευει... Μια φορα εβαλα τον ατμο, μια με ρωτησε αν ειν καινουριος, μια φορα διαβασε 0.22 το νικελιο, μια φορα το κλειδωσα και απο τοτε απλα παταω και ρουφαω το ιδιο παντα..
Αντε να θελει λιγους βαθμους παραπανω 10-15 για να ειναι οσο δυνατο οσο το evic αλλα κλαιν μαιν γτ δουλευει παντα το ιδιο... Ουτε βαλε βγαλε ουτε τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #794 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 20:29 »
Φίλε μου και σε εμένα απο το Μεσημέρη που εκανα αλλαγή σε αντίσταση στο lemo2 μου έχει σπάσει  τα νεύρα αρχική αναγνώριση 0.43 μετα απο λίγο κλειδωμένο  νιώθω υποτονικό ατμισμα κοιτάζω και έχει κατεβη 0.36 ξανά ξεκλειδωνο  ξεβηδωνο των ατμό  παταω το μποτών μηδενιζη πάλη 0.43 και μετα απο λίγο ξανά τα ίδια
ενω με διαφορετικό στήσιμο στων subtank mini με Ν200 στα ο.25 ωμ το έχω τώρα κιι 2 ώρες και δεν έχει κουνήσει ρούπι ουτε πανω ουτε κάτω δεν μπορω να καταλάβω φτεη  το σύρμα που είναι πιο λεπτο τα έφτυσε ο ατμό δεν ξέρω  και σε μερικές τζουρεσ όταν ανεβαζα θερμοκρασία είχα υπονιασ καμένου

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343242 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31420 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597951 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358575 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193492 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594340 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios