vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, lagoudakis, Sergios, mathimatikos1966, karmakoma, GeorgeGTS

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #795 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 20:44 »
Το τσιπ για τα πανηγυρια φταιει... Η το δικο μου εχει προβλημα... Αλλα προφανως για να αλλαξες κ εσυ σε αλλο vt καινουριο κ να το κανει οποτε του γουσταρει και να το κανει κ σε αλλους...ειτε πολυ ειτε λιγο , ειναι η συσκευη...
Περιμενω το VTC mini να το αλλαξω με αυτο ελπιζωντας στα reviews που κανουν λογο για πολυ σταθερη λειτουργεια και πολυ καλο TC και προφανως το αναβαθμισιμο λογισμικο! Γιαυτο δε το χω βγαλει ποτε εκτος σπιτιου και θηκης να ειναι σαν καινουριο να το παω πισω.... τα νευρα μου ειναι καπως ετσι :wall: :wall: :wall:
Το istick40 ακομα και μετα απο πολυ χρηση με την ιδια εργοστασιακη νικελιου αντισταση στον απλο ego one απο 0.22 μου το αλλαξε στο "ξυπνημα" οπως ειπα μετα απο πολυ χρηση στο 0.23 και παλι απλα παιζει οπως πρεπει να παιξει ομορφα και ωραια...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #796 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 20:55 »
Κοίτα ο μοναδικός λόγος που θα το κρατήσω αν δεν μου βγάλει άλλο πρόβλημα είναι η αυτονομία τησ μπαταρίας   τώρα περιμένω και εγώ για το μικρο όλοι σε αναμονή.η είμαστε

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #797 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 21:33 »
πληρης απογοητευση και του φιλου μου π καναμε μαζι την παραγγελία αρχιζει και εχει τζογο η ροδελα απο πανω.. ολα αυτά στην 1η βδομαδα...


Για την τιμή που το χουμε παρει απο εδω με το  κουπονι απο την ecig , ειναι υποφερτα μερικα κουσούρια αλλα για αλλους π εχουν σκασει 110-130ευρώ να αγοράσουν το σετ νομίζω ειναι κοροιδία ..

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #798 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 21:41 »
Δεν ξέρω για ποσο τζόγο μιλάς αλλά και στα 2 που έχω πάρη έχουν των ίδιο  τζόγο περιπου 1 χιλιοστό δεξια και αριστερά και το θεωρο ανεκτό τώρα ασ μασ που και η άλλοι κατοχη να μας διαφωτίσουν 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #799 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 21:51 »
το ιδιο εχει και στο δικο μ 1μμ ~
το δικο του εχει παραπανω σε σημειο αν λες το φυσιολογικο τζογο το δικο του το λες οτι παιζει και ακους το ελατηριακι απο κατω or so

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #800 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 21:55 »
Ασ το παει να το τσεκαρουν και αν όντος έχει πρόβλημα μπορη και να του κανουν αλλαγή δεν το έχω ανοιξη και δεν ξέρω αν πέρνη σφίξιμο αφού είναι μέσα στην εγγύηση να μην το πολύ σκέπτεται 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #801 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 21:59 »
Συντεκνε ειναι απο Joytech αθηνα και εμείς ειμαστε οπως κοιτας στο βορά 200 χλμ απο το αριστερό σου  χερι  :idiot1:  ,
Περιμένω για αρχη να επιστρέψει ο τεχνικος απο αδεια οπως μ ειπαν να γινει μινι διαγνωση μεσω τηλεφώνου και βλέπουμε ...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #802 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 22:24 »
Εμένα πάλι με βολεύει που έχει αυτά τα μπόσικα το πλήκτρο επιλογής (η ροδέλα όπως τη λέτε ), έχει τη δυνατότητα να ανασηκώνεται ελαφρά ώστε να καθαρίζεται από κάτω με λίγο χαρτί από σκόνες και ότι άλλο μπορεί να εισχωρήσει εκεί κάτω τέλος πάντων.
Προσωπικά το σηκώνω ελαφρά με μια πένα κιθάρας (για να μην "πληγώσω" την επιφάνεια του mod με κάτι άλλο αιχμηρό ) και χώνω το χαρτί απο κάτω. Περιστρέφω μια δυο φορές και είμαι κούκλος.!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #803 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 10:13 »
Φίλε μου και σε εμένα απο το Μεσημέρη που εκανα αλλαγή σε αντίσταση στο lemo2 μου έχει σπάσει  τα νεύρα αρχική αναγνώριση 0.43 μετα απο λίγο κλειδωμένο  νιώθω υποτονικό ατμισμα κοιτάζω και έχει κατεβη 0.36 ξανά ξεκλειδωνο  ξεβηδωνο των ατμό  παταω το μποτών μηδενιζη πάλη 0.43 και μετα απο λίγο ξανά τα ίδια
ενω με διαφορετικό στήσιμο στων subtank mini με Ν200 στα ο.25 ωμ το έχω τώρα κιι 2 ώρες και δεν έχει κουνήσει ρούπι ουτε πανω ουτε κάτω δεν μπορω να καταλάβω φτεη  το σύρμα που είναι πιο λεπτο τα έφτυσε ο ατμό δεν ξέρω  και σε μερικές τζουρεσ όταν ανεβαζα θερμοκρασία είχα υπονιασ καμένου

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όταν κάτι δεν μας πάη καλά και έχουμε νευριαση όσο και να προσπαθούμε να βρούμε τη λάθος έχουμε κάνη δεν το βλέπουμε και ασ είναι ορατό
ξυπνώντας σήμερα είχα αφήσει στην άκρη των lemo 2 με το πρόβλημα τησ αντίστασης  που μου ανεβοκατεβαζε τα ωμ το μοντακι
φτιάχνω μια καινούργια  των αδειαζω κσι πάμε για το νεο στήσιμο
για καλή μου τύχη έπεσα επάνω στο λάθος που είχα κάνη ξανά μετα απο τοσα στυσιματα το ενα βιδαλακι του πόλου ηταν τελείως χαλαρό ενω τα είχα καλοσφυξη  και λέω οτι το λάθος είναι δικό μου για των λογο οτι εκεί  που γυρνάει το σύρμα δεν μπορη να μπη ο ανιχοκοπτησ και το κόβω με το χερι
στο πανω κάτω για να κοπή το σύρμα  ξεσφυξε το βιδακη χωρίς ν  τσεκαρο στο τελοσ ...τωρα και 2 ωρεσ με ακλειδωτη την αντισταση δεν εχει κουνηση ουτε μισο ωμ γιαυτο τι λεω να προσεχουμε ολα τα ενδεχομενα και αν κατι δεν μασ πηγενη καλλα να το αφηνουμε να ηρεμουμε λιγο κιι να κοιταζουμε μετα καλυτερα το τι εχει συμβη



Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #804 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 10:16 »
Kαλημέρα Γιώργο. Ναι τα βιδάκια είναι άτιμο πράγμα. Και γι αυτό τα προσέχω πολύ. Καλό είναι μόλις βιδώσεις την καμπάνα να ρίξεις ένα ακόμα σφίξιμο. Ποτέ δεν ξέρεις.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #805 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 10:26 »
Φίλε μου Βάγγο την είχα ξανά πάθη αλλά καμια φορά η πολύ σιγουριά βλάπτει παντα τσεκαρα στο τελείωμα και τώρα κανά 20ημερο εκεί που τα βιδωνα εκεί  έμεναν και ασ τα είχα τσεκαρη λογο συγουριασ δεν τα κοίταξα και παρασυρόμενος και απο των φιλο στο πιο πανω ποστ βιαστηκα να βγάλω συμπεράσματα  σχετικα έριχνα το φταίξιμο η στων ατμό η στην ποιότητα του σύρματος αλλά την τελική ευθύνη την είχα εγώ
Τα γράφω γιατί αυτά πρέπει να τα λέμε και όχι μονο τα καλά μασ  για να μαθενουν και η πιο νέοι απο εμασ στο χώρο και παντα ν  είμαστε προσεχτική σε οτι κάνουμε

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #806 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 10:28 »
Έχουμε και την πρεσβυωπία η οποία δεν μας βοηθάει πολύ. 

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #807 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 12:41 »
Δεκτά κωτα δικά μας λάθη αλλά όταν μιλάμε για εργοστασιακές κεφαλές αλλάζει το θεμα

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #808 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 19:56 »
Προσοχή στα σύρματα νικελίου που αγοράζουμε από τα διάφορα μαγαζιά. Δεν είναι όλα καλής ποιότητας. Υπάρχουν κάποια φαίνεται με μικρότερη ποσότητα νικελίου.
Με 0.25 βάζω 200c και το σύρμα φτάνει στο όριο της θερμοκρασίας αμέσως με τα 30w και φυσικά μετα πέφτουν τα watt στα 18, 12, 6 κλπ. Με άλλο σύρμα 0.25 η θερμοκρασία των 200 βαθμών στα 30w για να φτάσει και να κρατηθεί για λίγο πχ 5 sec. θέλει 30, 26, 28, κλπ. αλλά ποτέ πιό χαμηλά τα βατ όπως με το πρώτο σύρμα. Πιθανώς όπως εγω φαντάζομαι έχει λιγότερο νικέλιο η κάτι άλλο συμβαίνει.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #809 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 20:09 »
Φίλε μου επειδή είμαι στην αναζήτηση σε πιο πάχος να καταληξο έχω πάρη μικρές ποσότητες απο το κάθε νουμερο και είναι τυλιγμένα σε τηλεκαρτα με τη φίρμα του καταστήματος έτσι δεν ξέρω πιασ εταιρίας είναι και πια είναι η ποιότητα τουσ είμαι και εγώ στην αναζήτηση ποιοτικού ν200 αλλά δεν ξέρω που θα το βρω αν και καταληξα σε νουμερο και ασ αγορασο όλο το καρουλι των 10 μετρων

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios