vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 6 χρήστες
JohnDag, lampros1980, billaras, xsad, tony1976, ZoeM

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #750 στις: Αυγούστου 26, 2015, 22:50 »
Γι' αυτό σου είπα για τον Lemo2. E εάν έχουν τον εργοστασιακό με 1.8 στα 30 watts λογικό είναι. Πάντως εγώ στα 16 watts το βλέπω υπέροχο. Και γεύση και υπερβολικό ατμό. Με 30άρι και 5 σπείρες σε 2,5 εσωτερική διάμετρο. 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #751 στις: Αυγούστου 27, 2015, 01:43 »
Παρουσιαση του Joyetech evic vt

Εδω και ενα μήνα έχω το μοντακι και το δουλεύω και με τις τρεις του δυνατότητες και με έλεγχο θερμοκρασίας με Ti και με Νi αλλα και με απλό χειρισμό του με VW

 





μολις ανοιξα το κουτι ειπα οπα τι κουκλι ειναι αυτο και πραγματικα ειναι πολυ ομορφο μοντ



Η κατασκευη του ειναι τοσο προσεγμενη μεχρι την τελευταια λεξη εξωτερικα αεροδυναμικο σχημα και βαφη που δεν μπορεις να το αφησεις απο τα ματια σου ΣΠΟΡ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ





Εξτρα σειρες οπων διαφυγης αεριων για την μπαταρια μεγαλη μπαταρια 5000mah  που δεν τελειωνει βρε παιδι μου αν εισαι του ελαφρυ ρεπερτοριου :tongue_smilie: αν το πας βαρυ λαϊκο τοτε παλι δεν σε αφηνει στη μεση στο τραγουδι  ;)




Αυτορυθμιζομενος πολος που για να πω την αληθεια δεν μπορεσα με 100% σιγουρια να το πω αλλα ενα μηνα εχωσα οτι ατμο ειχα  ;D και με κανενα προβλημα




Θυρα φορτισης στο επανω και πλαγιο μεερος για φορτιση στα ορθια και μεσα στο αυτοκινητο αλλα και στο σπιτι γραφειο με κατασταση ατμιζω και φορτιζω  :))





Καθετη και μεγαλη οθονη με πρωτοτυπα στο καθετο ενδειξεις , ευκρινεις αλλα να ελειπε το καπνιστο τζαμακι γιατι στην παραλια δεν εβλεπα την τυφλα μου αλλα δεν χαλαστηκα καθολου μιας και ειχα κλειδωσει τον επιλογεα και ηξερα τις ρυθμισεις μου ... αλλα σε αλλους χωρους χωρις πολυ ηλιο μια χαρα .. αρε καπνιστο τζαμι δεν σε θελω :)) :)) :laugh1:







Προσοχη καποιος μου σφυριξε οτι μαιμουδες εβικακια κυκλοφορουν ηδη εκει εξω τσεκαρετε το κωδικο αυθεντικοτητας




Αρε σιλικονη αρε σιλικονη μας χαλας την μοστρα χαθηκε να εισαι διαφανη σαν το νερο και οχι διαφανη σαν το γαλα ? :hmmm:






Μεσα στο πακετο και ο ΜΕΓΑλος ΕΓΩ ΕΝΑ κοινως Ego One Mega ... μια χαρα τα ειπαμε ενα μηνα αλλα οχι αλλο τουλαχιστο προσωρινα .. για οσους αγαπανε τζουρα και πνευμονι μια χαρα θα την βρουνε ασχετα αν καποια στιγμη μου τα χαλαγε στην γευση ... ισως δεν κανουμε μαζι τα δυο μας  :yes: Μεγαλο airflow  πολυ καλο και φτανει και σε τσιγαρισια αλλα καπου μου τα χαλαει αλλα τεσπα μια χαρα ειναι το σετακι ... κουστουμι τα δυο του μοντακι και ατμο σουπερ







Καινοτομια  με ΤΙτανιου κεφαλη και TC  αλλα και με Νικελιου TC 
μια χαρα μου εκατσε η Τιτανιου και ισως εκει καπου με κερδισε για λιγο καιρο ακομα ο ατμοποιητης







Ειλικρινα το προτεινω για αγορα αν εχουν ξεπεραστει τα προβληματα που εχουν βγει ... ειπαμε κανενα μοντακι οταν βγαινει στην αγορα δεν ειναι αψογο απο την αρχη αρκει να αναβαθμιστει και να διορθωθει ... αν η βερσιον 1.19 εχει διορθωσει τα πραγματα τοτε με κλειστα τα ματια να το παρετε :thumpup:






Καντε και μια εγγραφη στο καναλι !!!!  :D ;) :tongue_smilie:
Η παρουσιαση του Joyetech evic vt
Video: evic vt joytech review Παρουσιαση





κουπονια για το συγκεκριμενο μοντακι
code : Joevicvt  , price $60   for the full
http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_188417.html

code :techeVic ,  price  $ 52.9   for only box without atom
http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_191657.html

και μια ακομα προσφορα που γινεται με αυτη την παρουσιαση ειναι το

smok tfv4 που θα εχει ενα κουπονι με τιμη πολυ χαμηλη  στειλτε μου ΠΜ για περισσοτερες πληροφοριες η προσφορα που πηρα ειναι  για περιορισμενο αριθμο κομματιων

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #752 στις: Αυγούστου 27, 2015, 02:00 »
ηταν τζουφια' η αντισταση , περασα απο ενα φιλο και πήρα λιγο συρμα Νικελιου και εστεισα μια στον subtank και οκ ολα κομπλέ.
Τωρα εχω αλο θεμα ομως χχχ νιώθω την μπαταρια μεσα να κουνιέται δλδ οπως το χω στο δεξι χερι χαλαρά αν παω να παρω τζουρα και το φερνω στο στομα απο το τραπέζι πχ το νιωθω που κανει "τραμπαλα" η μπαταρια...
Λογικο και αυτο;

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #753 στις: Αυγούστου 27, 2015, 08:10 »
Φυσικά και δεν είναι λογικό. Δες όμως μήπως είναι μόνο από τον ατμοποιητή. Πάντως να κουνιέται δύσκολο. Από κάτω η μπαταρία έχει ένα μονωτικό για να ακουμπάει σταθερά ενώ εφαρμόζει ακριβώς στο "κουτί" στη μία πλευρά.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #754 στις: Αυγούστου 27, 2015, 08:23 »
Φίλε stergis το μοντακι σου κάποιο πρόβλημα θα έχει για να ακουσ οτι κουνάει   η μπαταρία  αν το αγόρασεσ απο ελλαδα στειλτο να το δουν ισωσ δεν εχουν βαλη την ταινια διπλησ οψεοσ απο πανω στην μπαταρια και ακουσ αυτο το θορυβο  αν τωρα η αγωρα ειναι απο εξωτερικο και δεν θελησ την ταλεπορια του χρονου δεσ καπιο σχετικο βιντεο πωσ ανοιγη βαλε του μια ταινια απο μονο σου αυτα θα εκανα εγω αν ειμουν στη θεση τη δικια σου εσυ αποφασιζησ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου Κώστα τα είπεσ παρα πολύ καλά και αναλυτικά χωρίς γέλια και πολλές περιστροφές ωραιεσ και η εναλλαγή σκηνής απο καταστήματα και σε παραλία παρα κάτι μονότονο
Όσο αφορά το κλείδωμα των βατ σε έλεγχο θερμοκρασίας το θεωρο + και όχι -   για το λογο οτι αναγνωρίζοντας την αντίσταση που έχεις εσύ Βάλη σε tc αυτόματα αν και κλειδωμένο στα 30 βατ αυτό θα κατέβη στα επιθυμητά επίπεδα χωρίς να σε αγχόνη που και πόσα βατ πρέπει να βαλησ για να έχεις σωστο αποτέλεσμα τωρα σε αυτο που αναφερησ οτι σε πεταξε σπο μονο του απο tc σε wv δεν μου το εκανε ουτε στην 1.18 αλλά ουτε και σε αυτό που δεν δείχνει πια βερσιόν μάλλον είμαι τυχερός
Μάλιστα απο λειτουργεία tc  σε  wv  με το πρωτο πάτημα του μποτών σε γυρνάει απο μονο του
Πράγμα που σε αντίστροφη λειτουργεία δεν το κάνη και πρέπει να κάνεις αλλαγή απο μονο σου
Τώρα όσο αφορά το ξέσπασμα που κάνη μετα το 3το σύμφωνο απόλυτα αν και σε εμένα δεν με πειράζει 
αυτό με των kayfun το είχα διαπίστωσή και εγώ και ηταν ενα απο του πολλούς λόγους που εκανα επιστροφη στο  kayfun L+ μάλλον δεν είναι φτιαγμένος για πιο χαμηλές θερμοκρασίες απο αυτές που εγώ θέλω για να  έχω το επιθυμητό  ατμιστηκο αποτέλεσμα
Το άλλο που έχω εγώ παρατηρείση στο μοντ όταν δουλεύεισ σε tc ni η σε ti οτι η 30 βατ το έχω η στα 60 εκη δεν έχω καμια διαφορά ατιμιστικού αποτελέσματος μονο όταν ανεβασο  η κατεβαζο  την ρύθμιση θερμοκρασίας μονο τοτε αλλάζει  και η ποιότητά του ατμισματοσ ενω σε απλή λειτουργεία εκεί  παιζουν  μονο τα βατ ουσιαστικό ρολο 
Τώρα σε γενικές γραμμές η μπαταρία του και σε εμένα τόσο μου κρατά ή  στην 1.5 ημερα με παρα πολλυ σκληρή χρίση  με μια μέτρηση που εκανα σε puff  660  και time 1900 se εμελ δεν κοιταξα σε μια αλλη μέτρηση θα το κάνω και αυτό αν και παιζουν πολύ παράγοντες για κατανάλωσή υγρού και μπαταρίας   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2015, 11:03 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #755 στις: Αυγούστου 27, 2015, 12:09 »
ειπα να δωσω 15€ παραπανω να το παρω απο Ελλαδα για τον λογω της εγγυησης γιατι με το προηγουμενο απεξω την πατησα.. Ξερει κανεις αν η Εcig θα με χρεώσει μεταφορικα πηγαινε -ελα  για Κρητη?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #756 στις: Αυγούστου 27, 2015, 12:15 »
Φιλέ μου και εγώ που εκανα αγορά απο το συγκεκριμένο καταστημα δεν με χρέωσαν μεταφορικά πλην 2 ευρώ που αυτά ηταν μέσα στην παραγγελία απο ίντερνετ τώρα για πιο μικρές αγορές ναι χρεώνουν η περισσότερη τα μεταφορικά των κουριερ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #757 στις: Αυγούστου 27, 2015, 13:02 »
Stergis, δες αν ισχύει ακόμα το κουπόνι με δωρεάν μεταφορικά. EKAP20 αν θυμάμαι καλά γιατί είναι στο δρόμο.

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #758 στις: Αυγούστου 27, 2015, 13:06 »
 αλανια σας ευχαριστώ αλλα δεν εγινα κατανοητος. το modaki το πηρα απο την Ecig , (αυτο π κουνιεται η μπαταρια) το χω 3 μερες .Και ρωτάω για μεταφορικά στην περίπτωση του RMA

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #759 στις: Αυγούστου 27, 2015, 13:14 »
Με μπέρδεψες. Για πάρε ένα τηλέφωνο στην εταιρεία και ρώτα.


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #760 στις: Αυγούστου 27, 2015, 13:27 »
Οταν το στήλη θα πλήρωσης εσύ τα μεταφορικά και όταν στο στείλουν αυτή τα πληρώνουν τώρα αν είναι όπως λεσ ολοκαίνουργιο δεν πρέπει να πλήρωσης απόλυτος τίποτα Και να ζήτησης αντικατασταση και όχι επισκευή 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2015, 13:53 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #761 στις: Αυγούστου 27, 2015, 23:38 »
Χαίρετε παίδες, μια ερώτηση στα γρήγορα για το σετάκι επειδή θέλω να το παραγγείλω δώρο για φίλο άμεσα. Ο ego ONE Mega VT ατμοποιητής που έρχεται στο πακέτο με τις 2 κεφαλές (Ti, Ni) δέχεται και τις απλές των Ego ONE ατμοποιητών; (0,5 και 1 ohm); Ή αποκλειστικά αυτές με έλεγχο θερμοκρασίας;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #762 στις: Αυγούστου 27, 2015, 23:49 »
Δέχεται και τις υπόλοιπες κανονικότατα. Μέχρι και τις επισκευάσιμες (CLR ) της joyetech σε περίπτωση που σ'ενδιαφέρει κι αυτό το "κομμάτι".. ;)

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #763 στις: Αυγούστου 27, 2015, 23:50 »
Ευχαριστώ πολύ. Για τελείως αρχάριο προορίζεται οπότε το επισκευάσιμο αργεί ακόμη. :D  Να είσαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #764 στις: Αυγούστου 28, 2015, 15:03 »
Έχει κάποιος δοκιμάσει να αλλάξει αντίσταση στο επισκευάσιμο του EgoOne Mega; Έκανα μια προσπάθεια να επισκευάσω την αντίσταση Νικελίου, που έχουν τον ίδιο χώρο, 030 σύρμα, 7 σπείρες, 0.25 εσωτερική διάμετρος, αλλά η αντίσταση μου βγήκε 0.10 και πυροβολούσε όσο και να κατέβασα την θερμοκρασία.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343245 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542265 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31420 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597951 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358575 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193493 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594340 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios