vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

188 επισκέπτες, 3 χρήστες
antiklitos140, Tem, jim356

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #720 στις: Αυγούστου 23, 2015, 13:50 »
Και θα πεση κιαλο η τιμη του απο αυτη που λεσ οταν σε κανενα μηνα το πολλυ σκαση μυτη στην αγωρα το νεο evic mini box κανε λοιγο υπομονη το καινουργιο απο οτι ξερω περνη και αναβάθμιση εκτοσ αλλων πολλων που πιστευω οτι αν λειτουργήσει  χωρισ πρόβληματα θα καψη καρδιεσ σου λέω

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #721 στις: Αυγούστου 23, 2015, 14:11 »
Για μένα αξίζει και με το παραπάνω, με τον ego one και τις εργοστασιακές κεφαλές δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. Μάλιστα μου πέρασε κι απ'το μυαλό να τα πουλήσω όλα (έχω istick30, istick50, nemesis, kfl+ και subtank mini φαντάσου ) ώστε να μαζέψω χρήμα να πάρω και δεύτερο κιτ, πριν καν πέσει η τιμή του! Ειδικά σε αυτή την τιμή μου μπαίνουν για τα καλά οι διαόλοι απλά με κρατάει το ότι θέλω να δω την αντοχή του και σε βάθος χρόνου, δεν έχω δοκιμάσει και στησίματα ακόμα σε άλλον ατμοποιητή για έλεγχο θερμοκρασίας ώστε να δω συμπεριφορές..

Όσον αφορά το εργοστασιακό κιτ πάντως μου αρέσει ιδιαίτερα, το άτμισμά του, η μέχρι τώρα λειτουργία του, αυτονομία, το εμφανισιακό δεν το αναφέρω καν..
Νομίζω ότι αξίζει οπωσδήποτε να πάρει κάποιος ένα, ειδικά κάποιος που θέλει να κάνει την αρχή του στο tc.

Κακώς τα λέω όλα αυτά βέβαια γιατί θα τα πάρετε όλα και δεν θα μείνει κανένα για μένα σε περίπτωση που θελήσω να πάρω και δεύτερο τελικά.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #722 στις: Αυγούστου 23, 2015, 18:31 »
Ρε παιδια μιας και εχει περασει καιρος και το εχουν πολυ και βλεπω στην ecig με κουπονι βγαινει ολο το κιτ στα 72..τι λετε αξιζει ? ειναι παω σε κατι αλλο ?  ;D :confused1:

Συγνωμη με τι κουπονι βγαινει ολο το πακετο 72?!!   :confused1:
Εγω το πηρα 90 ολο το πακετο με το ΕΚΑΡ20 και μου ειπαν να περιμενω κανα 20ημερο να φερουν νεα παραλαβη να δουν αν θα εχει με τη βερσιον να μου το αλλαξουν. Ααν θα εχει νεα μεσα η παραλαβη.... Για ecig παλληνη μιλαω... :angry_orange:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Γνωριζει κανεις καποιο αλλο καταστημα τους που να εχει το μοντ με την τελευταια βερσιον να το αλλαξω εκει?!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #723 στις: Αυγούστου 23, 2015, 18:49 »
Φιλεμου απο εδω http://www.e-smokers.gr ειχα παρη και το πρωτο με βερσιον 1.18 κσι με κάποια λογο προβλήματοσ μου το σλαξαν χωρισ φυσικα να ρωτησο πια εκδοση μου στελνουν και μου ειρθε η καινουργια φυσικα αν το εχεισ παρη απο ecig λογικα για αλαγη μονο σπο εκη που το πηρεσ  για άλλο καινούργιο τουσ περνησ ενα τηλ και ρωτασ αν εχουν τη νεα εκδοση

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #724 στις: Αυγούστου 23, 2015, 19:03 »
Μου ειπαν οτι ανοιξαν 4-5 και ηταν ολα 1.18 (αν θελω το πιστευω) και οτι σε κανα 20ημερο ισως εχουν νεα πραλαβη να ξαναπαρω τοτε...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #725 στις: Αυγούστου 23, 2015, 19:06 »
Υπομονη λοιπων ωστόσο μπορη να ερθει  και το νεο και ισωσ πασ προσ τα εκεί

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #726 στις: Αυγούστου 23, 2015, 19:06 »
Βάγγο για να καταλάβω, μιλάς για αντιστάσεις στημένες από σένα σε επισκευάσιμη κεφαλή ή για τις εργοστασιακές κεφαλές της joyetech;
Αν μιλάς για τις δεύτερες πως τις πλένεις;


Φίλε μου για της μαμάς έλεγα στο ποστ μου. Δίκιο έχει ο Γιώργος, αλλά τώρα προτίμησα να χρησιμοποιήσω απλά το υγρό για τα πιάτα. Την άφησα την αντίσταση σε ένα μπολάκι δέκα λεπτά μέσα σε νερό με το υγρό από πιάτα, την ξέπλυνα, την άφησα να στεγνώσει καμιά ώρα, την φύσηξα και την έβαλα στη θέση της. Προσωπικά δεν περίμενα να ξαναδουλέψει, με είχε απελπίσει και ο Γιώργος, αλλά ακόμα και τώρα, δουλεύει άψογα. Πάνω που ετοιμαζόμουν να της κάνω .... εγχείριση.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #727 στις: Αυγούστου 23, 2015, 19:32 »
Bαγγέλη νομίζω δεν ήταν και η καλύτερη ιδέα να μουλιάσεις την εργοστασιακή μέσα σε νερό με υγρό πιάτων. Όσο καλά και να την ξέπλυνες σκέφτηκες ότι θα ατμίσεις και ουσίες που περιέχονται στο υγρό πιάτων; :o
Γιατί όσο καλά να το ξεπλένεις το βαμβάκι έχει την ιδιότητα να κρατάει κάποιες ουσίες. Στη γεύση δεν σου έβγαλε υγρό πιάτων;
Άλλο να πλένουμε τα μέταλλα και να τα ξεπλένουμε καλά και άλλο το βαμβάκι.
Εγώ πάντως δεν συμφωνώ με αυτή την τακτική. Άλλωστε γι αυτό χρησιμοποιούμε βαμβάκια χωρίς χημική επεξεργασία, δηλαδή βιολογικά ή οργανικά ή όπως αλλιώς τα λένε.
Εντελώς φιλικά. :)

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #728 στις: Αυγούστου 23, 2015, 19:42 »
Φίλε Μάκη, όταν πλένεις όλον τον ατμοποιητή με υγρό πιάτων τι διαφορά έχει; Και τι χημικό μπορεί να έχει ένα υγρό πιάτων; Και τι να μείνει μετά από ένα καλό ξέπλυμα; Ούτε υγρό πιάτων μου έφερε ούτε τίποτα. Η γεύση άψογη, όπως την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα. Με ένα καλό ξέπλυμα και με πίεση, δεν μένει τίποτα. Τι να μείνει εξάλλου σε τόση μικρή επιφάνεια. Έγινε καινούργιος. Να ήταν μόνο τα χημικά από τα υγρά πιάτων που ρουφάμε καθημερινά.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #729 στις: Αυγούστου 23, 2015, 20:54 »
Φίλε μου Βαγγέλη η διαφορά είναι ότι σαν υλικό το ατσάλι δεν είναι απορροφητικό, το βαμβάκι είναι πάρα πολύ.
Για το τί χημικά έχει ένα υγρό πιάτων διάβασε την ετικέτα του.
Πράγματι ρουφάμε καθημερινά πολλά χημικά, δεν είναι ανάγκη να προσθέτουμε κι άλλα στο μενού μας.  :))
Ας το κλείσουμε το θέμα του βαμβακιού γιατί είμαστε off topic.
Εγώ απλά την γνώμη μου είπα και στη θέση σου θα την άλλαζα με καινούργια. Εντελώς φιλικά. :)

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #730 στις: Αυγούστου 23, 2015, 21:26 »
Συγνωμη με τι κουπονι βγαινει ολο το πακετο 72?!!   :confused1:
Εγω το πηρα 90 ολο το πακετο με το ΕΚΑΡ20 και μου ειπαν να περιμενω κανα 20ημερο να φερουν νεα παραλαβη να δουν αν θα εχει με τη βερσιον να μου το αλλαξουν. Ααν θα εχει νεα μεσα η παραλαβη.... Για ecig παλληνη μιλαω... :angry_orange:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Γνωριζει κανεις καποιο αλλο καταστημα τους που να εχει το μοντ με την τελευταια βερσιον να το αλλαξω εκει?!!
τωρα το κιτ στο σιτε της ecig εχει 90 χωρις το κουπουνι ;p με το κουπονι εκαπ20 καπου τοσο βγαινει ;p

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #731 στις: Αυγούστου 24, 2015, 14:21 »
Ρε παιδιά πες τε μου τι πρόβλημα έχει η 1.18 και θέλετε να την αλλάξετε? Εγω το έχω καμιά δεκαριά μέρες και πάει σφαίρα. Το πρόβλημα μου είναι το e-go που έχει αεράτη τζουρα και θέλει πολλά βατ για να αποδόσει ειδικά με το νικέλιο.  Με τον Kanger μινι η τον Καυφούν όλα καλά είτε νικελιο είτε τιτάνιο.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #732 στις: Αυγούστου 24, 2015, 15:06 »
Για κανονικές τζούρες πάρε την επισκευάσιμη CLR 1.0Ω και στήσε με νικέλιο. Έχει μικρότερες τρύπες για αέρα και υγρό.
Επίσης έχει βγάλει η Joyetech νέες κεφαλές Ni στα 0.25Ω που είναι για κανονικές τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #733 στις: Αυγούστου 24, 2015, 17:31 »
Ρε παιδιά πες τε μου τι πρόβλημα έχει η 1.18 και θέλετε να την αλλάξετε? Εγω το έχω καμιά δεκαριά μέρες και πάει σφαίρα. Το πρόβλημα μου είναι το e-go που έχει αεράτη τζουρα και θέλει πολλά βατ για να αποδόσει ειδικά με το νικέλιο.  Με τον Kanger μινι η τον Καυφούν όλα καλά είτε νικελιο είτε τιτάνιο.
Τιτάνιο στον Καυφουν με τι  στήσιμο δουλεύει καλά ;

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #734 στις: Αυγούστου 24, 2015, 19:22 »
Βάλε τιτάνιο περιπου για 0.4Ω με 5-6 σπείρες 0.32 διατομή σε 3 χιλιοστά τρυπανάκι και αρέωσε τες να μην ειναι ενωμένες δηλαδή. Βάλε το βαμβάκι άφοβα και κλείσε τις τρύπες ελαφρά στο τανκ και τις δύο κανονικά. Το πρόβλημα που δημιουργεί καμμιά φορά ο καυφουν ειναι από το ελατήριο. Καθάρισέ το. Εγώ το έβγαλα και έβαλα το ανταλακτικό από steam tuners για καλύτερα ρεύματα και ποτε δεν μου έφυγε από το Νι η Ti για να πάει στο VW. όπως κάποιοι το παρατήρησαν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343296 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207091 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542340 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31486 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358674 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193602 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios