vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 7 χρήστες
I.P, lidbab, Buliwyf, lagoudakis, vag21, Milarepa, dvelev

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #540 στις: Αυγούστου 08, 2015, 21:45 »
Χαχαχ @giorgos maniadakis  δεν το εχω.  Οχι ακομα τουλάχιστον εκανα παραγγελια χθες πρωι το σετ με ατμο αλλα μετα διαβασα οτι βγηκε καινουρια εκδοση οποτε ακυρωσα την παραγγελια και θα περιμενω δεκα μερες μεχρι να παρει το καταστημα καινουρια κομματια μονο μπαταρια διχως τον ατμο και τοτε θα τον παραγγειλω ελπιζοντας να ειναι με την τελευταια εκδοση μεχρι τοτε οτι βρισκω διαβαζω και βλεπω για το modaki

Αποσυνδεδεμένος Atmopolio

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Paris O'dog
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #541 στις: Αυγούστου 08, 2015, 22:09 »
Το μόνο που με εκνευρίζει είναι το σφύριγμα που ακούγεται. :wall: 

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #542 στις: Αυγούστου 08, 2015, 23:37 »
Ποιό σφύριγμα ? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #543 στις: Αυγούστου 09, 2015, 02:44 »
Τσέκαρα 6-7 από τις προηγούμενες σελίδες, και απόσο είδα κυκλοφόρησε καινούρια έκδοση η οποία διορθώνει το πρόβλημα που σε πετούσε σε VW Mode;  ;D


Μπορούμε κάπως να δούμε σε ποια παρτίδα ανήκει το μοντάκι προκειμένου να μην χρειαστεί να ανοιχτεί; Ή είναι Trial & Error;



Ποιό σφύριγμα ?


Μάλλον εννοεί τον ήχο που κάνει η πλακέτα όταν το αφήσεις σε ηρεμία μετά από χρήση.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #544 στις: Αυγούστου 09, 2015, 10:32 »
Μια ακόμα ερώτηση μην αρχίσω να δοκιμάζω με μαχαίρια και του κάνω ζημιά τελικά, έχετε παρατηρήσει αν στην οθόνη υπάρχει προστατευτική ζελατίνα απ'το εργοστάσιο; Βλέπω στα διάφορα βίντεο αρκετά εντονότερα τα στοιχεία της οθόνης και αρκετά πιο λευκά θα έλεγα από αυτά που βλέπω στην οθόνη του δικού μου. Αναρωτιέμαι αν έχει ζελατίνα λοιπόν πριν δοκιμάσω να αφαιρέσω κάτι που ίσως δεν υπάρχει καν εκεί..! :D


Edit: στο βίντεο του Ρένου τα χρώματα κι η φωτεινότητα είναι όπως του δικού μου μάλλον, σε αυτό της Joyetech πάλι δείχνουν τελείως διαφορετικά. Ίσως Έχει να κάνει με τις εκδόσεις..

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #545 στις: Αυγούστου 09, 2015, 10:47 »
ναι έχει και εμενα μου πήρε μέρες να το καταλάβω

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #546 στις: Αυγούστου 09, 2015, 10:55 »
Το αφαίρεσα! Δεν "φώτισε" κι ιδιαίτερα παραπάνω ούτε έγιναν πιο λευκοί οι χαρακτήρες που απεικονίζει, όμως δείχνει πιο καθαρή πλέον και με λίγο καλύτερη ευκρίνεια θα έλεγα.

Ευχαριστώ! :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #547 στις: Αυγούστου 09, 2015, 12:10 »
Παιδια την ζελατινη την εχει για προστασια απο τυχων γρατζουνιεσ  αν φυσικα οπιοσ θελη ασ τη βγαλη βγενη πολλυ ευκολα κιι με το νυχι αν καπιοσ βαλη το νυχι του απο την πανω η κατω μερια θα βγει πολλυ ευκολα το ιδιο ειχα κανη και στο  istick 30  και 50 αλλα διαφωρα δεν ειδα καμια γιαυτο στο evicθα την αφησω και αν τυχων γρατζουνιστη η θαμποση τοτε μονο θα τη βγαλω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #548 στις: Αυγούστου 09, 2015, 12:24 »
Σωστός ο σύντεκνος απλώς εγώ την ήθελα λίγο πιο "καθαρή" στην απεικόνιση και γι'αυτό την αφαίρεσα, ίσως οι χαρακτήρες δεν άλλαξαν και τόσο αλλά τουλάχιστον το μαύρο της δείχνει πιο ωραίο τώρα σε σύγκριση με το "θαμπό" που είχε με τη ζελατίνα δημιουργώντας ένα καλύτερο τελικό κοντράστ.
Έτσι κι αλλιώς θα έχω πάντα τη σιλικονάτη θήκη πάνω στο vt οπότε δεν έχω και τόση φοβία για γρατζουνιές.
Εννοείται ότι αν μιλούσαμε για οθόνη αφής δεν θα το αφαιρούσα. ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #549 στις: Αυγούστου 09, 2015, 12:39 »
Τωρα που αναφερθηκε ο μακησ γιατη θηκη τη συλικονενια εχει καπιοσ παρατιρηση οτι οσο και να την πλυνη οτι η μυρωδιατησ δεν φευγη εγω εχω μια πολλυ εντονη και ενοχλιτικη μυρωδια λαστιχηλασ που την εχω πλυνη 3 φωρεσ και ολονυχτιο μπανιο και μετα απο 2 μερεσ ξανα τα ιδια
Φυσικα δεν την βανω μονο οταν παω τα σκυλια στο βουνο για να μην μου πεση και του κανω καμια ζημια αλιωσ σπιτι και στη βολτα για καφε το προτιμω χωρισ τη θηκη

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #550 στις: Αυγούστου 09, 2015, 14:52 »
Μετα απο 4 εβδομαδες συμβιωσης με το συνολακι evic vt+ego one mega,μπορω πλεον να πω με συγουρια οτι εχω μεινη απροσδοκητα καταευχαριστημενος  :thumpup: :thumpup: !!Δεν μου εχει γυρισει ποτε σε watt και δεν εχω παρει καμια φορα καμενο οταν το δουλεψα για 3 μερες με kanthal!!Η εκδοση ειναι 1,18 και η παραγγελια εγινε προ 2 μηνων!Τωρα ειναι στημενο με 7 σπειρες ni200,0,30 σε 2,5mm τρυπανακι,0,11Ω και παει τρενο στους 220c.Aυτο που εκανα και ειδα καλυτερα αποτελεσματα στις επισκευασιμες καφαλες SLR,ηταν να ανοιξω λιγο το ανοιγμα που μπαινει και καθεται η αντισταση,γιατι ηταν 2,3mm και με το 2mm τρυπανακι δεν ειχα τοσο καλη τροφοδοσια,ενω το 2,5mm δεν χωρουσε!!Ετσι τις ανοιξα πολυ ευκολα με το dremel και τωρα καθεται μεσα το τρυπανακι και το στησιμο εχει γινει πλεον πανευκολο και πιο σωστο κατ' εμε!!Αν και ειναι παλι λιγο πιο αερατος για τα γουστα μου,ατμιζεται ευχαριστα!!Πολυ καλη επιλογη και απιστευτη ομορφια στην πορτοκαλι εκδοση!!

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #551 στις: Αυγούστου 09, 2015, 17:14 »
Τωρα που αναφερθηκε ο μακησ γιατη θηκη τη συλικονενια εχει καπιοσ παρατιρηση οτι οσο και να την πλυνη οτι η μυρωδιατησ δεν φευγη εγω εχω μια πολλυ εντονη και ενοχλιτικη μυρωδια λαστιχηλασ που την εχω πλυνη 3 φωρεσ και ολονυχτιο μπανιο και μετα απο 2 μερεσ ξανα τα ιδια
Φυσικα δεν την βανω μονο οταν παω τα σκυλια στο βουνο για να μην μου πεση και του κανω καμια ζημια αλιωσ σπιτι και στη βολτα για καφε το προτιμω χωρισ τη θηκη



Είναι αυτό που λέει η παροιμία, (τον αράπη κι΄αν τον πλένεις, το σαπούνι σου χαλάς).
Νομίζω πως από αυτό το υλικό, δεν φεύγει ποτέ η μυρωδιά.


Περιμένω το δικό μου από eCig, σετάκι στο καναρινί  μάλλον αύριο. :hapy_jump: :cigar: los dumanieros :D




Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #552 στις: Αυγούστου 09, 2015, 19:20 »
Λοιπόν,
Σήμερα πήγα απ το κατάστημα που είχα πάρει το evic.
Όντως αντίμετωπιζε ενα μικροπροβληματακι με τη θερμοκρασία και πήρα το καινουριο(αυτό που όσο και να πατήσεις το fire button δεν βγαίνει ποια έκδοση έχει).
Μεχρι στιγμής όλα καλά που το δουλεύω με τιτάνιο.
Άλλη διαφορά που πρόσεξα είναι ότι οι κινεζοι έχουν αλλάξει το χρώμα της οθόνης που ήταν λιγο μπλε ενώ σε αυτό είναι λιγο προς το άσπρο.
Θα επανερθω με νεότερα μόλις το τεστάρω λιγο παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #553 στις: Αυγούστου 10, 2015, 10:34 »
Ολοι φυσικα οταν το πρωτοπηραμε το τεσταραμε να δουμε αν δουλευη οντωσ η θερμοκρασια και αν μασ καψη το βαμβακι οταν ειναι στεγνο πραγματικα δουλεψε τελεια και ουτε καμενο ολα μια χαρα..απο τοτε δεν ξανακανα μπρωβα μεχρη χθεσ αργα που εφτιαξα μια αντισταση ν200 0.35
Σε 2.5 πυρινα 6 στροφεσ 0.07Ω περασα το FF2στην ποσοτητα που θελη ο lemo2 και μετα απο τοσεσ μερεσ ξαναμπηκα στων πειρασμο να δω τη πεζη. Η αντισταση καθαρη ουτε ιχνοσ υγρασιασ και με το πρωτο πατημα τσουπ καπνοι δεν αφησα το μπουτων συνεχεισα για να δω  τη θα γεινη και το αποτελεσμα Ναι παιδια το εκαψε σε ολο το μηκοσ που πατουσε πανω στο πηνιο ..
Αλαξα βανω καινουργιο ξαναπαταω και  ολα καλλα που μπορη να οφειλεται βρε παιδια αυτο

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #554 στις: Αυγούστου 10, 2015, 10:56 »
Αμάν πια με αυτό το μοντάκι ρε παιδιά...Να σας πω την αλήθεια ,με οοοόλα αυτα που έχουν ειπωθεί,έχω απογοητευτεί, :'(παρόλο που δεν μου χει κάνει καμια κουτσουκέλα εμένα.
Πάντως έπεσε η εκτίμησή μου στην joyetech και σίγουρα η επόμενή μου αγορά,θα είναι σε κάτι παραπάνω σε τιμή.
Όσο για την νέα έκδοση,δεν θάπρεπε να υπάρχει η δυνατότητα(ιδίως από την στιγμή που δεν υπάρχει δυνατότητα  firmware update) να μπορούμε και εμείς οι κάτοχοι προηγούμενων εκδόσεων να κάνουμε κάποια αλλαγή,η τουλάχιστον κάποια έκπτωση;;;
Παίζει κάτι τέτοιο;; :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542612 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50837 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598224 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12049 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193786 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1577 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1612 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595160 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios