vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

173 επισκέπτες, 2 χρήστες
george kotsopoulos, antre

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #570 στις: Αυγούστου 13, 2015, 11:34 »
Πάσο λοιπόν Γιώργη, αφού τα έκανες όλα αυτά.. ;)

Όσον αφορά το "τεστ" προσωπικά δεν το έκανα (κι ούτε θα το κάνω νομίζω ) ποτέ, για να είμαι κι απόλυτα ειλικρινής πιστεύω ότι ο έλεγχος θερμοκρασίας είναι ακόμα σε τόσο πειραματικό στάδιο που σηκώνει ακόμα εξέλιξη και που σίγουρα θα δούμε και στην πράξη. Ένα ένα σκαλοπάτι κάθε φορά μέχρι να φτάσουμε στο απόλυτο.

Το ότι πήρα το vt δεν σημαίνει ότι περίμενα πως θα βρεθώ με αυτό το "απόλυτο" στο χέρι, ίσα ίσα που περίμενα και "περίεργες" συμπεριφορές από αυτό αναλόγως πάντα τις συνθήκες.
Σιγά σιγά θα δούμε τα πράγματα να πηγαίνουν προς το καλύτερο κι αυτή τη στιγμή όλα είναι προσωπική επιλογή του καθενός από εμάς, όποιος θέλει περιμένει, όποιος πάλι επιθυμεί συμβαδίζει σε όλα τα "σκαλοπάτια" ανόδου αυτής της εξέλιξης.. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #571 στις: Αυγούστου 13, 2015, 11:43 »
Το ξερω οτι ειναι ακομα σε νεογνό στάδιο ο ελενχοσ θερμοκρασιασ και οτι απο τησ δικεσ μασ εμπειριεσ επη του θεματοσ θα βελτιωθούν παντα προσ το καλυτερο φυσικα σε ολα τα πραγματα χρειαζεται και καπιοσ χρονοσ εμείς σαν νέοι ατμιστεσ εχουμε καλυτερεσ και περισοτερεσ επιλογεσ απο τουσ πιο παλιουσ του ητ 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #572 στις: Αυγούστου 13, 2015, 11:49 »
Ο χρωματισμός είναι απόλυτα φυσιολογικός. Το στεγνό βαμβάκι αρχίζει και αρπάζει μετά τους 200οC



Η φωτογραφία είναι από DNA40 σε  Fahrenheit και η αντιστοιχία με Κελσίου είναι:
390F = 200C
400F = 205C
410F = 210C
420F = 215C

Μερικά βαμβάκια αρπάζουν πιο δύσκολα από άλλα. Το FF2 σε μένα αποδείχθηκε το πιο ευπαθές, αρχίζει και χρωματίζει μετά τους 170οC

Όμως στην πράξη δεν θα έχεις ποτέ ολόστεγνο βαμβάκι. Θα έχει κάποια υπολείμματα υγρού και δεν θα επηρεάζεται καθόλου σ' αυτές τις θερμοκρασίες.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #573 στις: Αυγούστου 13, 2015, 12:31 »
 Φιλε μου  camper δεν διαφωνο σε αυτα που λεσ εκτοσ αν η παρουσιαστεσ των βιντεων μασ δουλευουν ψιλο γαζι στο βιντεο απο αρεσ μαρεσ δειχνη το πρωτο που υποτιθετε ηταν και στεγο να το καφετιζη στουσ 220 βαθμουσ παντοσ οταν αλαξε υπηρχαν και υπολιματα υγρου που ειχε ρειξη πιο πριν δεν το εκαψε ουτε καν το χρωματισε εκτοσ αν με καπιο τροπο χαμηλοσε τα βατ και εγω ειχα την εσθηση οτι δουλεβε στουσ 220 βαθμουσ
Και στο αλλο που θα ερθει απο αυριο θα του ξανακανω το πειραμα και στουσ 200 που δειχνησ στη φωτο οτι ειναι πεντακαθσρο χωρισ υχνοσ καφετισματοσ αν τωρα εποιδη σαν πιο παλιοσ στο χωρο ξερησ καπιο βαμβακι καλυτερο απο αυτα τα 2 που ειπα δεκτη καθε γνωμη ετσι κιι αλιω  η αναζιτηση στο ητ δεν τελειωνη ποτε οσο και να ψαχτησ ολο και κατι καλυτερο θα βρησ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #574 στις: Αυγούστου 13, 2015, 12:52 »
Στο βίντεο του ares mares ο Ρένος είπε επίσης ότι έχει την αίσθηση ότι το mod δίνει λίγο χαμηλότερες θερμοκρασίες από αυτό που γράφει στην οθόνη όμως, ίσως οφείλεται κι εκεί αυτό που λες Γιώργη..  επίσης έχει την έκδοση 1.10 που προοριζόταν μόνο για τους reviewers, μάλλον έχουν αλλάξει αρκετά από εκείνη την έκδοση..

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #575 στις: Αυγούστου 13, 2015, 13:06 »
Γιώργο όσα πειράματα και να κάνεις, με όποιο mod κι αν τα κάνεις το ίδιο αποτέλεσμα θα πάρεις. Δεν μπορείς να αλλάξεις τη φύση του υλικού.
Άναψε το μάτι της κουζίνας στους 220oC και μόλις κάψει ρίξε επάνω ένα κομμάτι βαμβάκι και δες τι αποτέλεσμα θα έχεις.

Αυτό όμως ελάχιστα μας ενδιαφέρει στο άτμισμα. Όταν δεν θα παίρνεις καθόλου ατμό από το mod, το βαμβάκι θα έχει πάντα κάποιο ελάχιστο υγρό και δεν θα χρωματίζει.
Και στα δικά μου πειράματα με στεγνό βαμβάκι ίδιο αποτέλεσμα με εσένα έχω. Όμως ατμίζω στους 200-210oC με KFL+ και μετά από μια βδομάδα (περίπου 100ml) το βαμβάκι βγαίνει κάτασπρο (ατμίζω σκέτη βάση).


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #576 στις: Αυγούστου 13, 2015, 13:09 »
Μακη αυτο με τησ βερζιον ειναι απο οτι καταλαβα μυθοσ απο πμ που μου εστελε κατοχοσ του evic με βερζιον 1.19 μου ειπε οτι δεν εχει αλαξη απολυτοσ τιποτα σε οτι αφωρα το μοντακι.. και απο  οτι καταλαβα ειναι καπιο τρικ τησ εταιριασ μονο και μονο για αυτα που ειχαν ακουστη για το μοντακη οτε και  1.10 που αναφέρεται ο ρενοσ δεν θα υπαρχει μια καπια εστω διαφωρα περα απο οτι γραφη απανω οτι ειναι μονο για παρουσιαση το σγκεκριμενο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #577 στις: Αυγούστου 13, 2015, 13:40 »
Καλημέρα και από εμένα!
Σύμφωνα με το αρχικο review του PBusardo το evic vt δεν είναι τόσο ακριβές συγκριτικά με το dna και το sx mini(νομίζω αυτό ήταν) αλλά ανακριβές προς τα -κάτω-στην θερμοκρασία.Δηλαδη να το έχω ορίσει σε 450 F και πραγματικά να δίνει λιγότερο ενώ το dna και το sx mini είναι πιο κοντά στην ορισμένη θερμοκρασία.Οπότε λογικά σκεπτόμενος ως προς τις φωτό του camber η αντιστοιχία με το χρωματισμό του evic στέκει.
Ή έτσι νομίζω τουλάχιστον.

Πάντως πολύ κατατοπιστικο το thread του camber. :thumpup:

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #578 στις: Αυγούστου 13, 2015, 15:44 »
Καλησπέρα παιδιά !! Version 1.18 ενός μήνα χρήσης και συνεχώς όταν στρίβω μια αντίσταση πάνω στ subtank mini με σύρμα 0.25 και εφτά σπείρες πάνω στο κουροπραμα με Αραιές σπείρες φτιάνω μια αντίσταση κοντά 0.26 περίπου..καθώς το ατμισω στους 220 βαθμούς Κελσίου...μετά από λίγο αφού είναι κλειδωμένη η αντίσταση αρχίζει κ με δείχνει άλλη αντίσταση :( έχω φτιάξει πάνω απο 50 αντιστάσεις κ όλο το ίδιο..δυστυχώς αυτή την στιγμή δεν έχω άλλο ατμοποιητη να δοκιμάσω εκεί εάν το κάνει..πάντως μου αλλάζει την κλειδωμένη αντίσταση κ μετά πρέπει να ανεβάσω τους βαθμούς....κ μετά απο μια μέρα βλέπω μαύρη αντίσταση κ καμένο να βγάζει...μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει τι να κάνω απο εδώ και πέρα??


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #579 στις: Αυγούστου 13, 2015, 16:01 »
Φιλε μου καπου κανησ λαθοσ αν με ν200 0.25 κανησ 7 στροφεσ με 3ρι πυρινα του κουρο κοιλ
Η αντισταση που θα σου δωση εινιι 0.16 ισωσ να εχεισ κανη λαθοσ εσυ καπου η πεζη και απο εκη που σου εστειλαν το συρμα να μην ειναι 0.25 στο λεω γιατη για να βγαλησ αυτα τα ΩΜ με0.25 συρμα και 7στροφεσ πρεπη να τυληξησ σε 5.5 χιλ αξωνα πραγμα που δεν εχω ακουση κανενα να κανη τετιεσ αλχιμιεσ το αλλο που σου ανεβοκατεβαζη τα ωμ κοιτα μηπωσ δεν κανη καλλη επαφη η βιδεσ σφυξε λοιγο πιο πολλυ τοσο οστε να κρατανε καλλα αλλλα να μην κοπη το συρμα
Εδω ενασ πολλυ καλοσ υπολογιστησ που μπορησ να μετρασ απο πριν τησ αντιστασησ σου αν δεν των εχεισ φυσικα  http://www.steam-engine.org/coil.asp?mat=ni200&r=0.16&id=3

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #580 στις: Αυγούστου 13, 2015, 21:44 »
Να ενημερωσω οπως μου είπαν στο μαγαζί και όντος ισχύει. Όταν το  μοντάκι είναι κλειστό με δέκα πατήματα του fire μπουτόν μας δείχνει τη θερμοκρασία εντός της συσκευής πχ 30 και με ε'ικοσι (20) πατηματα τη version (1.18)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2015, 21:56 από eckotek »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #581 στις: Αυγούστου 13, 2015, 22:08 »
Και γι'αυτά που δεν βγάζουν βερσιόν με τα 20 κλικ τι ισχύει; Όσο κι αν δοκίμασα, απλούστατα έκδοση δεν βγάζει. Νωρίτερα μπήκαν λινκς που αναφέρουν ότι αφαιρέθηκε αυτή η δυνατότητα ένδειξης του firmware στα τελευταία κομμάτια..

Αποσυνδεδεμένος Jimakis

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #582 στις: Αυγούστου 14, 2015, 13:28 »
Καλησπερα παιδια εχθες παρελαβα το vt και εγω επιτελους μετα απο 1.5 μηνα..διαβασα λιγο εμενα με τα δεκα κλικ δεν λεει version οποτε ειναι η τελευταια σειρα μαλλον...το θεμα μου ειναι οτι μονο με τον δικο του ατμοποιητη κραταει την επιλογη της θερμοκρασιας καο με τα αλλα 2 driper μου(magma-derigger) με γυρναει σε  watt απο την πρωτη τζουρα....τι μπορω να κανω?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #583 στις: Αυγούστου 14, 2015, 13:35 »
Χρησιμοποιείς σύρμα Ni200 ή Ti; Πόσα Ωμ είναι οι αντιστάσεις που φτιάχνεις;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #584 στις: Αυγούστου 14, 2015, 15:15 »
Σημερα το πρωι ηρθε το μαυρουλη ουτε και σε μενα μου δειχνη τη βερζιον οπωσ το προηγουμενο αλλα  δεν με πειραζη αφου η λειτουργεια του σε tc ειναι υποδιγματικη


σε καπιεσ υποτροφοδοσιεσ απο των SUBTANK Mini το tc δουλεψε παρα  πολλυ καλλα
χωρισ να παρω καμενο..φτου φτου στα κακα ματια

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207256 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542544 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598166 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12029 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193760 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1565 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios