vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

342 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Smok Xpro M80 Plus

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #105 στις: Μαΐου 27, 2015, 17:02 »
Δεν νομιζω οτι κανεις απο τους κατοχους του το πηρε για το TC...
Εχεις ακουσει καποιο αλλο κουσουρι του, γιατι αν ναι καλο να το αναφερεις...
Ξαναλεω οτι με αυτα τα χαρ/ρα,ακομα και αν το TC δεν δουλευει οπως αλλων εταιριων, δυσκολα βρισκεις!

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 27, 2015, 17:07 »
Γιατί το eVic VT ειναι καινούργιο στην αγορά, η πωλήσεις θα γίνουν το νωρίτερο σε ενα μηνα, και δεν με πολυενδιαφέρει ο επιπλέον έλεγχος θερμοκρασίας. Βασικα μου ειναι αδιάφορος.
Στα 10-12 watt που πάω, δεν μου ειναι απόλυτα παραιτητη ακομα η διαχείρηση ρευματων του eVic VT. Οταν ωριμάσει η αγορά στα μοντακια με έλεγχο/διαχείριση θερμοκρασίας και έχουν και αυτα 40-50 ευρω, τα κοιτάω.
Εγω θέλω κατι με αποθηκευτικο χωρο κοντα στα 4400 mAh, να κρατησει κανα χρόνο τουλάχιστον. Σε ένα χρονο μπορει να εχω σταματησει το άτμισμα, με ενδιαφέρει κατι που να του αντιστοιχεί το κόστος, και να καλυπτει τις δικες μου αναγκες, όχι τις κατα γενικη ομολογία καλυπτόμενες. Το απολύτως καλύτερο, η το κοινα αποδεκτο καλύτερο, δεν ειναι στους στόχους μου.
Υπάρχει κάτι άλλο καλλύτερο κοντα σε αυτο το κοστος, σχετικά επωνυμο εκτος του istick, με αυτα τα χαρακτηριστικά; Kατι να δινει έστω 30 πραγματικά watt, 4400mAh, και να μην κοστίζει πάνω από 50 ευρώ; Ποιο;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2015, 17:13 από mimis »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 27, 2015, 17:07 »

Δεν νομιζω οτι κανεις απο τους κατοχους του το πηρε για το TC...
Εχεις ακουσει καποιο αλλο κουσουρι του, γιατι αν ναι καλο να το αναφερεις...
Ξαναλεω οτι με αυτα τα χαρ/ρα,ακομα και αν το TC δεν δουλευει οπως αλλων εταιριων, δυσκολα βρισκεις!
Όποιος θέλει το αγοράζει, δεν είπα σε κανένα να μην το πάρει.Την γνώμη μου είπα. Αν για κάποιον δεν αρκεί σαν κουσούρι για να μην το επιλέξει, το γεγονός ότι η εταιρεία που το φτιάχνει συνεχίζει να το διαφημίζει και να το πουλάει με tempc control που δεν λειτουργεί μετά από τόσες εκδόσεις firmware, εμένα μου αρκεί και κάτι μου λέει για την αξιοπιστία / ποιότητα της.
Σε άλλους μπορεί να μην λέει και τίποτα.

Με 8$ παραπάνω παίρνεις istick50.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #108 στις: Μαΐου 27, 2015, 17:37 »
Καλά κανεις και το αναφέρεις Γιαννη, βασικα δεν μου αρεσει και το σουλούπι του, αλλά μετα απο μια ήττα με ενα istick, συν ότι φαίνεται να έχει περισσότερο χώρο, μπορούν να αλλαχθούν οι μπαταριες σχετικά ευκολα, δεν νομιζω ότι υπάρχουν επιλογες. Βασικα ουτε δίλημμα δεν βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 27, 2015, 18:39 »
Ο καθένας ξοδεύει η δεν ξοδεύει τα λεφτά του με τον τρόπο που ο ίδιος κρίνει σωστό.
Σεβαστά όλα...



Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 27, 2015, 20:30 »
Δε νομιζω οτι και οι 3 λεμε διαφορετικα πραγματα ουτε οτι διαφωνουμε στην ουσια...Ενοειται οτι ειναι επιλογη του καθενος τι θα παρει και γιατι απλα αναφεραμε την εξαιρετικη τιμη του για τα χαρ/κα του, καθως και το γεγονος οτι το tc δεν λειτουργει με παρομοιο τροπο οπως πιο ακριβα επωνυμα μοντακια...
Οσον αφορα το ερωτημα αν υπαρχει αλλο μοντακι με παρομοια χαρ/κα και σε τετοια τιμη νομιζω πως οχι δεν υπαρχει (σχετικα επωνυμο τουλαχιστον...)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 27, 2015, 21:45 »

βρε παιδιά έλεος με αυτόν τον ελενγο θερμοκρασίας , λες και ανακαλύψαμε το τροχό
το μοντακι αυτό με τιμή κάτω από 40 ευρα είναι ευκαιρία το δουλεύω μόνιμα και ειναι σουπερ μονο το μενου μου την σπάει αλλα οκ


πάρτε το σε αυτά τα χρήματα σε αυτά τα wat με μεγάλοι μπαταρία, φορτίζει σφαίρα 2,30 ώρες αν θυμάμαι καλά  , καλό στο χέρι ότι και να του βάλλετε θα το δουλέψει τι άλλο να πω δεν ξέρω .


και το istik 20 είχε θέματα πολους ,usb , κουφιες . δεν ξέρω πολλούς που το πήραν και το μετάνιωσαν .


ας δούμε λίγο της πραγματικές ανάγκες μας, αν μας καλύπτει η όχι ,
μου θυμίζουνε κάποιοι όπως κάτι φόρου για το pc που αν δεν παίζει η κάρτα γραφικών με 6 οθόνες και δεν τρέχει το crysis στα 200 καρέ δεν είναι καλή και ας χρειάζεσαι μόλις 60..
 
προσωπικά ο έλεγχος θερμοκρασίας  μου είναι αδιάφορος ,για κάποιον που το θέλει πρέπει να δει κάτι άλλο και θα έπρεπε η smok να διορθώσει το λάθος η να αποσύρει αυτήν την δυνατότητα από την διαφημιστική καμπάνια  να εξαπατά το κόσμο

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 28, 2015, 10:32 »
Δες το από την άποψη ότι αγοράζοντας, πριμοδοτείς μια εταιρεία που διαφημίζει χαρακτηριστικά που δεν τα παρέχει στην πράξη το μοντάκι της.
Καλά κάνουν μετά και πουλάνε ότι να'ναι, όπως να'ναι αφού αγοράζει ο κόσμος.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 28, 2015, 11:19 »
Το γιατι δεν μπορουμε να δεχτουμε τον διαφορετικο τροπο λειτουργιας του TC (ακομα και αν θελει ακομα δουλεια) εγω δεν μπορω να το καταλαβω!!! Ο σκοπος του TC ΔΕΝ ειναι να μην καιει το βαμβακι...Ελεος πια με αυτο το τεστ λειτουργιας!
Συμφωνω οτι η SMOK και η καθε εταιρια δεν θα πρεπε να διαφημιζει κατι που δεν λειτουργει με τον καλυτερο δυνατο τροπο εως σημερα και που τυχον δεν συναγωνιζεται μεγαλα ονοματα του χωρου, ΑΛΛΑ το να βλεπουμε ΜΟΝΟ αυτο και να παραβλεπουμε ολα τα αλλα εξαιρετικα χαρακτηριστικα του σε συναρτηση με την τιμη του το βρισκω τουλαχιστον αδικο....

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 28, 2015, 12:05 »
Ουτε εγω το πηρα για το ελεγχο θερμοκρασιας...το πηρα για την χωρητικοτητα και για το κατι διαφορετικο σε σχεση με το istick 50...
και ευτυχως που το πηρα για να χαβαλεδιαζω στα 70-80W τον Antlantis

Kai στο Vaporshark v2 ουτε εκει χρησιμοποιω τον ελεγχο θερμοκρασιας...

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 28, 2015, 12:20 »
Τα είπαμε και πιο πίσω. Το μοντακι φαίνεται τίμιο αν εξαιρέσεις το tc.

Να λέμε όμως ότι tc δεν σημαίνει ότι δεν θα κάψει το βαμβάκι, δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.
Με στεγνό βαμβάκι πυρωνει η αντίσταση. Αυτό σημαίνει ότι ακόμα και όταν η αντίσταση έχει μεγαλώσει κατά πολύ, δεν κόβει πουθενά.
Τι διαφορά έχει αν το βαμβάκι είναι ποτισμένο;

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 28, 2015, 13:11 »
Ενδιαφερομαι να το παρω και εγω .Θα ηθελα να μου πειτε οσοι το πειρατε απο εξωτερικο απο που το πειρατε ? Γιατι το FT δεν το εχει ακομα σε στοκ...

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 28, 2015, 13:30 »
Τα είπαμε και πιο πίσω. Το μοντακι φαίνεται τίμιο αν εξαιρέσεις το tc.


:thumpup:


Tα ειπαμε αλλα υπαρχει επιμονη να λεγονται τα ιδια και ιδια

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #118 στις: Μαΐου 28, 2015, 13:34 »
οχι αν η σμοκ περναει σαν μηνημα TC  και δεν μου το δινει φαντασου τι αλλο μου περναει και δεν το ξερω .. αλλα για να ειμαι δικαιος .. μεχρι στιγμη απο μοντακι της που εχω ..οχι αυτο με εχει βγαλει μια χαρα και απο ενα αλλο που εχει φιλος που ειναι 65αρι παλι μια χαρα .. . δεν ξερω θα περιμενω μπας και βρω κατι αλλο

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #119 στις: Μαΐου 28, 2015, 14:38 »
αντιστασεις κατω απο 1ωμ διαβαζει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342299 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591938 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios