vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

142 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

Smok Xpro M80 Plus

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 16, 2015, 11:31 »
Το mod  είναι μια χαρά για τα λεφτά του άλλα μην περιμένετε τρελά πράγματα από ένα φτηνό mod . Τώρα για να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη , κανένα μα κανένα mod δεν μετράει θερμοκρασία πραγματικά ! Το μόνο που μετράνε είναι την μεταβολή της ωμικής αντίστασης με βάση την θέρμανση του Ν200 δηλαδή ποιας το αυγό και κουρευτούν ! αυτό το mod κάνανε κάτι άλλο προ-προγραμματισαν το χρόνο γιαυτό και ο busardo όταν έβαλε ζουμί το πάτησε δύο φορές για να πάρει φωτιά . Όποτε μην Εμπιστεύεστε την θερμοκρασία γιατί θα σας πρόσδοση ακόμα και στο DNA .
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2015, 12:04 από drakonman »

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 16, 2015, 11:41 »
To δικο μου 10 μερες τωρα ειναι μια χαρα.Φορτιζω με ανταπτορα 2Α.
Εκτος με το  θεμα του TC,που δεν με ενδιαφερει,αυτο που προσεξα εχει λιγο ασαφες κουμπι. Αρκετα misfire μεσα στην ημερα. :(


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

.


Mia απο τα ιδια αλλα χωρις να αντιμετωπιζω θεμα με το κουμπι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 16, 2015, 11:56 »
Το mod  είναι μια χαρά για τα λεφτά του άλλα μην περιμένετε τρελά πράγματα από ένα φτηνό mod . Τώρα για να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη , κανένα μα κανένα mod δεν μετράει θερμοκρασία πραγματικά ! Το μόνο που μετράνε είναι την μεταβολή της ωμικής αντίστασης με βάση την θέρμανση του Ν200 δηλαδή ποιας το αυγό και κουρευτούν ! αυτό το mod κάνανε κάτι άλλο προ-προγραμματισαν το χρόνο γιαυτό και ο busardo όταν έβαλε ζουμί το πάτησε δύο φορές για να πάρει φωτιά . Όποτε μην πιστεύεστε την θερμοκρασία γιατί θα σας πρόσδοση ακόμα και στο DNA .



γιατί επιμένεις φίλε μου?
τα γεγονότα αποδεικνύουν ότι η συσκευή δεν έχει κανένα έλεγχο θερμοκρασίας γιατί πρέπει ντε και καλά να περάσουμε λάθος μήνυμα και να παρασύρουμε κάποιους σινατμιστες?
το είπαμε το mod κατά τα αλλα δεν έχει δείξει κάποιο σοβαρό πρόβλημα μέχρι στιγμής εκτός από το ότι κατά την γνώμη μου εξαπατάει τον καταναλωτή που θα το αγοράσει για mod με έλεγχο θερμοκρασίας
γιατί μπερδεύεις το dna που έχει αποδείξει ότι κάνει την δουλειά του μια χαρά πάνω σε αυτό το θέμα?
ναι μετράει το ni200 και το κάνει με σχετική ακρίβεια απλά μαθηματικά είναι

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 16, 2015, 12:02 »
Μην πάμε στο άλλο άκρο παιδιά. Ναι, δεν έχει tc το smok.
Το dna και το m class όμως κάνουν αυτό ακριβώς που υπόσχονται.
Και 150 φορές να το πατήσεις το κουμπί δεν ανεβάζει τάση εφόσον χτυπάει την θερμοκρασία που έχεις ρυθμίσει.
Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα :)

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 16, 2015, 12:15 »


γιατί επιμένεις φίλε μου?
τα γεγονότα αποδεικνύουν ότι η συσκευή δεν έχει κανένα έλεγχο θερμοκρασίας γιατί πρέπει ντε και καλά να περάσουμε λάθος μήνυμα και να παρασύρουμε κάποιους σινατμιστες?
το είπαμε το mod κατά τα αλλα δεν έχει δείξει κάποιο σοβαρό πρόβλημα μέχρι στιγμής εκτός από το ότι κατά την γνώμη μου εξαπατάει τον καταναλωτή που θα το αγοράσει για mod με έλεγχο θερμοκρασίας
γιατί μπερδεύεις το dna που έχει αποδείξει ότι κάνει την δουλειά του μια χαρά πάνω σε αυτό το θέμα?
ναι μετράει το ni200 και το κάνει με σχετική ακρίβεια απλά μαθηματικά είναι


Δεν επιμένω για το mod συμφωνώ ότι δεν κάνει αυτό που λέει ! άπλα με την θερμοκρασία έχω το θέμα με ολλα σαν φυσικός που είμαι και με προβληματίζει και το νικέλιο άλλα θέλει πολύ συζήτηση και όχι σε αυτό το topic . Και όχι φίλε με το τρόπο που μετράνε την θερμοκρασία κανένα δεν είναι απλά μαθηματικά δεν είναι ακριβής ο αλγόριθμος που έχουν !

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 16, 2015, 12:19 »
αυτό το mod κάνανε κάτι άλλο προ-προγραμματισαν το χρόνο γιαυτό και ο busardo όταν έβαλε ζουμί το πάτησε δύο φορές για να πάρει φωτιά .
To σύρμα πύρωνε και στο 1ο πάτημα αν προσέξεις το βίντεο. Ο Busardo το πατούσε 2 φορές για να δείξει ότι τη 2η φορά έδινε πολύ παραπάνω ρεύμα, κάτι το οποίο δεν έχει λογική.
Όπως είπαν και παραπάνω το mod δεν έχει κανένα απολύτως έλεγχο θερμοκρασίας, άρα απάτη.
Σύγκριση με DNA και ΥιΗι είναι απλά αστεία. Ναι μεν οι αλγόριθμοι τους δεν είναι τέλειοι αλλά ΕΧΟΥΝ αλγόριθμους. Μπορεί να πέσουν 10-20 βαθμούς έξω, όχι 500  :))

Θα μου πεις δουλεύει μια χαρά σαν VW. Το μια χαρά είναι σχετικό. Λίγο ανακριβές το είδα στις μετρήσεις έως χοντρά αν μιλάμε για sub ohm.
Αλλά ας πούμε ότι το ξεπερνάμε κι αυτό.

Ρε παιδιά όσοι το έχετε... Αυτό το άγχος να προλάβετε να κάνετε τη ρύθμιση πριν βγει στην κύρια οθόνη δεν σας έχει σπάσει τα νεύρα;

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 16, 2015, 12:39 »
Για να μην παρεξηγηθώ για την μέτρηση θερμοκρασίας του smok είναι η απάντηση που έδωσε η εταιρία  :eyesplash:  άπλα το έγραψα βιαστικά μιας και τρέχω μέσα στο εργαστήριο  μου ! και στην αναμονή σας γράφω και δεν το έβαλα σε αγκύλες . Ναι σίγουρα δεν έχει τίποτα μέσα για την θερμοκρασία και μην ξεχνάμε κάνει 50 ευρό το mod  . άπλα δεν συγκρίνετε με τα άλλα .

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 16, 2015, 12:55 »

Nομίζω ότι όλα αυτά τα φτηνά κουτάκια εγκαινιάζουν μια άλλη λειτουργία ατμίσματος, την sense mode, γι΄αυτό και μπορούμε να τα αποκαλέσουμε sense mods.
Aνέφερε πριν λίγες μέρες ένας σοφός εδώ μέσα.


Και τέλος πάντων από πότε ατμίζουμε με Watt και όχι με την αίσθηση; Να με ενημερώνετε βρε παιδιά.Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα τα Watt για χονδρική ρύθμιση και την αίσθηση για την ακριβείας. Άλλαξε κι αυτό;



Τι VW, TC και λοιπά... απόλυτα ενδεικτικά είναι αυτά. Sense mode, λέμε...
αλλάζεις φυτίλι, γεμίζεις υγρό, ανεβάζεις ή κατεβάζεις βατ ανάλογα με την αίσθηση που εισπράττεις, όχι ανάλογα με τις ενδείξεις της οθόνης και τα όσα ξέρεις.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #83 στις: Μαΐου 16, 2015, 13:02 »

αυτό το είπε για τα watt και σύμφωνο απόλυτος με τον σοφό μέχρι εκεί
όχι όμως για το tc γιατί στο λάθος tc θα πάρεις το καψούλι και θα το αισθανθείς αλλα και πολλές άλλες ουσίες που μπορεί και να μην μπορείς να τις αισθανθείς όπως το πυρωμένο nikel

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 16, 2015, 13:20 »
Mα ποιος μίλησε για tc on στο mode?
Κι αυτό με τις αισθήσεις θα το λειτουργείς.  :))  Και μια από αυτές είναι η όραση: ελέγχουμε το τανκ αν έχει υγρό πριν ατμίσουμε

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 16, 2015, 13:36 »

συμφωνούμε απόλυτα αν βάλεις το tc στο off τότε όλα καλά γιατί αν το έχεις στο on αυτό δίνη ότι ρεύματα θέλει
αλλα μπορεί και να είναι μια νέα τεχνολογία αυτή και κακός δεν το πρόσθεσαν στο mod σαν καινοτομία
βάλτε το tc στο on και αφήστε το mod να επιλέξει σε διαφορετικές τάσης ρεύματος που θα εναλλάσσονται μέσα στην επομενη τζούρα σας :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 16, 2015, 14:11 »
Αρκετα misfire μεσα στην ημερα. :(


Α ρε Γιαννάκη... Αυτά λες και είμαι στο τσακ να ακυρώσω την παραγγελία!  :))
(Το ξέρω ότι ο Lazy Dog θα κράξει αν δεί το σχόλιο μου αυτό, αλλα δεν πειράζει...  :tongue_smilie: )


Για 2ο το πήρα κι εγώ. Για μια μικρή "αλλαγή" σε σχέση με το iStick... Και ΟΧΙ για (χαχαχαχα!) "έλεγχο" θερμοκρασίας...


Εύχομαι να μην μετανιώσω που δεν προτίμησα να πάρω ένα 2ο iStick...  :-[

Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 16, 2015, 15:16 »
Δεν θα το μετανοιωσεις! ;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ξεχασα να πω οτι το ανοιξα,και σε μια μπατονετα εριξα καθαριστικο πλακετων χωρις λαδι,και περασα το κουμπι στην πλακετα γυρω-γυρω.


Απο το πρωι ολα μια χαρα μεχρι στιγμης! Ισως εκατσε στο δικο μου το προβλημα,και πιστευω με την επεμβαση να μην ξανα εμφανιστει misfire!





Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 16, 2015, 20:35 »
Μιας και τέλεψα με της δουλιά έβαλα αυτο το mod στο εργαστήριο για να δω και εγώ τι εννοούσε η smok με αυτό που έγραψε σαν απάντηση στο video . Έχουμε και λέμε έβαλα μια αντίσταση όχι σύρμα ηλεκτρονική 0,4 ohms και έβαλα το mod σε tc ρύθμισα πρώτα το max σε watts και το αποτέλεσμα 1 δεν πάει στο μέγιστο σαν κόφτη μου έδινε μόνο 30 maximum . Στα 10 δευτερόλεπτα σταδιακά κατέβηκε μέχρι τα 8 . Θερμοκρασία της αντίστασης 468 βαθμούς. Δεύτερη προσπάθεια  σταθεροποίηση της αντίστασης με άζωτο σταθερά 0 ξανά το ίδιο έκανε το mod ;D άρα τι εννοεί η smok με το tc on ? Ότι απλα μέσα στο κύκλωμα έχει ορισθεί μια κλίμακα της θερμοκρασίας που μάλλον έβγαλε απο το κεφαλικής αυθαίρετα! Αλλάζω αντίσταση και βάζω 0,67 ( 0,7 ) ειναι αλλα δεν την διάβασε σωστά! Ξανά κάνω την ίδια διαδικασία και ανακαλύπτω τα έξεις , 1 δεν αλαξε το maximum  με σταθερή θερμοκρασία αλλα μεγαλύτερή αντίσταση! 2. Ο χρόνος απόσβεσης των watt είναι ο ίδιος. Άρα δεν αυτα που έγραψε η smok δεν ειναι πραγματικά ( μάλλον στην σφαίρα της φαντασίας της ) για την Evolv και την yihi έχω αλλά ραματα για την γουνα τους χαχα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 20, 2015, 17:38 »

διαβαζω συνέχεια για το tc το οποίο και όπως λένε αυτή που γνωρίζουν είναι χάλια .


αλλά να πούμε και ότι το μενού είναι   χάλια γιατί δεν το πολύ άκουσα
πραγματικά  μετά από τόσες μέρες χρίσεις συνεχίζει να μου σπάει τα νευρά .


τελική ..
είναι δυνατό με μεγάλη μπαταρία το κουμπί περίεργα δουλεύει άψογα ενώ της πρώτες μέρες είχα θεματάκια . φορτίζει σφαίρα με 2000mah φορτιστή ,
καλό στο χέρι άριστος ο πόλος , 2με 3 πεσίματα δεν αφήσαν χουσουρι.




tc  και προσωπικά το μενού  άθλια 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245983 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8010 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326705 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios