vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Smok Xpro M80 Plus

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Smok Xpro M80 Plus
« στις: Απριλίου 29, 2015, 17:58 »

το έχω εδώ και 2 μέρες στα χέρια μου και αφού δεν υπάρχει θέμα ανοικτό με το συγκεκριμένο μοντακι ανοίγω εγώ , έτσι για να μάθουμε τα καλά η τα στραβά του και να έχουμε μια ποιο καλή εικόνα γι αυτό .


ξεκινάω από τα θετικά του.


δυνατό πολλά βατ με μαξ τα 80 βατ.


τεράστια μπαταρία 4400 και δεν είναι κούφια όπως του istik 50w που ακόμα
και το mvp3 με τα 3800mAh το κέρδιζε .


ποιοτικά καλό στιβαρό ποιο καλό σε εικόνα βαφή από το istik 50 oxi όμως και
από το mvp3  που σε ποιότητα δεν συγκρίνετε .


κουμπιά καλά και κάπως μαλακά προσωπικά θα τα ήθελα ποιο σκληρά πάντως δεν κουδουνίζουν .


ελαφρύ γύρο στα 200γραμ


καλό στο χέρι όχι όσο το istik 50w .
είναι 2 χιλ περίπου ποιο ψιλό και 1 εκατ περίπου στο φάρδος ποιο μεγάλο από το istik50 .


ατμοποιητες 22αριδες κάθονται μια χαρά στο μοντακι .



πλήρες μενού με έλεγχο θερμοκρασίας , μετρητή τζούρας , ημερομηνία και ώρα ,
3 mod λειτουργιάς . α) ελέγχω βατ .β)μηχανικό δηλ. λειτουργεί σαν μηχανικό mod γ) term mod αυτό το επιλέγουμε όταν χρησιμοποιούμε τον ελέγχω θερμοκρασίας


δυνατότητα να φορτίζει και με 2000 amh φορτιστή


αρνητικά ....


τα σπειρώματα στο κονεκτορα λίγο ζορίζουν θέλουν στρώσιμο αλλά με το δούλεμα βάλε βγάλε θα στρώσουν


χάλια μπερδεμένο μενού θέλει εξοικείωση εγώ 2 μέρα το συνηθίζω ..


το κουμπί ατμισματος είναι λίγο ασαφή θέλει κεντράρισμα κάπως δεν πετάει κούφιες αλλά δεν είναι το ποιο σωστό .


τέλος
το αγόρασα από Ελλάδα 80 ευρώ
ΥΓ.
αναφέρομε συχνα στο mvp3 kai istik50w γιατί το έχουν πολλή όπως εγώ και έτσι έχουν ένα μετρό σύγκρισης .


μερικα τεχνικα μεταγλωτσμενα


Η Smok Xpro M80Η Smok Xpro M80 Plus VW MOD είναι μια μεγάλης χωρητικότητας (4400 mAh) ρυθμιζόμενη ισχύς ecig-mod. Έχει 2 ενσωματωμένα 18.650 μπαταρίες λιθίου-πολυμερών που μπορεί να φορτιστεί μέσω USB, η οποία επιτρέπει επίσης vaping τη διάρκεια της φόρτισης.


Έχει μια εκπληκτική ελέγχου της θερμοκρασίας που δίνουν το chipset DNA40 ένα τρέξιμο για τα χρήματά της. Ο αισθητήρας στη μονάδα αυτή ελέγχει την θερμοκρασία 100-600 βαθμούς.


Προδιαγραφές & χαρακτηριστικά γνωρίσματα:


* 85 χιλιοστά (H) * 55 χιλιοστά (W) * 22 χιλιοστά (D) από κράμα αλουμινίου και ψευδαργύρου κατασκευή με οθόνη LED


* Χτισμένο σε 4400mAh χωρητικότητα της μπαταρίας - 2x 18.650 μπαταρίες


* Στις θύρα φόρτισης του σκάφους (Microport σε USB)


* Πλήρως pass-through ικανό


* Ρυθμιζόμενη ελατήριο σύνδεσης 510 ακίδων


* Σχέδιο ατμίσματος Ευφυής οθόνη


* Ο έλεγχος της θερμοκρασίας για το νικέλιο χτίζει 100 ° -600 °


* Μεταβλητή ισχύς και μηχανική λειτουργία - Watt ρύθμισης: 6W ~ 80W σε 0.1W αύξηση


* Μέγιστη ισχύς ένταση: 20A


* Μέγιστη τάση εξόδου: 12V


* Διαβάζει αντίσταση στα 0,2 ohm


* Διαβάζει αντίσταση έως 4,0 ohm


* Εάν το σύστημα σταματά, μπορεί να ξαναρχίσει από την πλευρά τρύπα


Η συσκευή διαθέτει:


1 x Smok XPro M80 Plus VW MOD - 4400mAh
1 x Micro USB καλώδιο
1 x οδηγίες χρήσης
1 x ανταλλακτικό κουμπί καουτσούκ Plus
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2015, 02:04 από ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ »

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 29, 2015, 18:52 »
οσον αφορα τον ελεγχο θερμοκρασιας το μοντ ειναι για τα σκυλια,οσα βιντεο εχω δει,ολοι λενε ασχημα λογια.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 29, 2015, 19:05 »
πολυ ωραιο! Καλοατμιστο!
Νομιζα οτι δεν αλλαζαν οι μπαταριες!

Τι μπαταριες εχει μεσα;


Υ.Γ μεγαλωσε λιγο την γραμματοσειρα , μου εφυγαν τα ματια προσπαθωντας να διαβασω  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 29, 2015, 19:42 »
οσον αφορα τον ελεγχο θερμοκρασιας το μοντ ειναι για τα σκυλια,οσα βιντεο εχω δει,ολοι λενε ασχημα λογια.



o έλεγχος θερμοκρασίας προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αλλά και πάλι το μοντακι είναι αναβαθμισημο το κουμπώνεις στο pc και με προγραμματάκι της εταιρίας το αναβαθμίζεις άρα
το πρόβλημα αν σήμερα υπάρχει , αύριο με κάποια αναβάθμιση θα λυθεί πλακέτα είναι.

βεβαια αρκει να θελει και η εταιρια να το λυση


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

πολυ ωραιο! Καλοατμιστο!
Νομιζα οτι δεν αλλαζαν οι μπαταριες!

Τι μπαταριες εχει μεσα;


Υ.Γ μεγαλωσε λιγο την γραμματοσειρα , μου εφυγαν τα ματια προσπαθωντας να διαβασω  :tongue_smilie:

το μοντακι δεν έχει κατασκευαστή να αλλάζεις μπαταριές στην στιγμή αλλά ξεβιδώνεις το κάτω  καπάκι που έχει 4 βίδες και βγάζεις της μπαταριές βάζεις καινούργιες εχει κολησης  .η μπαταρίες είναι 18650 - 2200 mAh η κάθε μια .
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2015, 01:27 από ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ »

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 29, 2015, 19:54 »
Ναι το καταλαβα,βεβαια ρωτησα λαθος καθως ηθελα να μαθω ποιες μπαταριες φοραει; (μαρκα,μοντελο ; ) ωστε να δω αμα αξιζουν αυτες που εχει μεσα...

Φυσικα αμα βλεπεις ποιες ειναι και δεν ειναι no name

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 29, 2015, 19:56 »

αν το είχαν βγάλει από την άρχει χωρίς έλεγχο θερμοκρασία θα ήταν ένα πολύ τίμιο mod αλλα κατά κάποιο τρόπο σε εξαπατούν όταν αγοράζεις κάτι που έχει έλεγχο θερμοκρασίας αλλα θα πρέπει μετά να περιμένεις να το αναβαθμίσουν για να δουλέψει
ήδη βγάλαν κάποιο update για το συγκεκριμένο πρόβλημα αλλα το πρόβλημα παραμένει έως νεωτέρας

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 29, 2015, 20:21 »
Το πρόβλημα έχει λυθεί δυο εκδόσεις πιο πριν. Η προβληματική έκδοση ήταν η 004 τώρα βρίσκετε στην 006, από την 005 και μετά το πρόβλημα με τη θερμοκρασία έχει λυθεί.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 29, 2015, 20:29 »
Ναι το καταλαβα,βεβαια ρωτησα λαθος καθως ηθελα να μαθω ποιες μπαταριες φοραει; (μαρκα,μοντελο ; ) ωστε να δω αμα αξιζουν αυτες που εχει μεσα...

Φυσικα αμα βλεπεις ποιες ειναι και δεν ειναι no name


όχι δεν το έχω ανοίξει το μοντακι δεν ξέρω τη φοράει μέσα πάντως από διάρκεια είναι σουπερ και είναι για μένα νωρίς να αλλάξω μπαταρίες  όπως ανέφερα ποιο πάνω ξεπερνάει το istik 50αρι αρκετά .

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
αν το είχαν βγάλει από την άρχει χωρίς έλεγχο θερμοκρασία θα ήταν ένα πολύ τίμιο mod αλλα κατά κάποιο τρόπο σε εξαπατούν όταν αγοράζεις κάτι που έχει έλεγχο θερμοκρασίας αλλα θα πρέπει μετά να περιμένεις να το αναβαθμίσουν για να δουλέψει
ήδη βγάλαν κάποιο update για το συγκεκριμένο πρόβλημα αλλα το πρόβλημα παραμένει έως νεωτέρας





το μοντακι στην τιμή που το βρίσκεις στην Ελλάδα , είναι τίμιο
πεζή με istik 50, mvp3, δεν ξέρω αν έχει βγει κάτι άλλο με ενσωματωμένη
μεγάλη μπαταρία .


το smok xpro m80 plus τα ξεπερνά όλα σε όλα και υπολείπεται λίγο στο istik στης διαστάσεις και λίγο από το mvp3 στην ποιότητα κατασκευής .


και τα 3 παραπάνω μοντακια παίζουνε 70 με 80+ άρα με της τιμές που έχουμε στην Ελλάδα μια χαρά κατα την ταπεινή μου γνώμη στέκετε .


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 29, 2015, 20:31 »

αν όντως έγινε κάτι τέτοιο bravo τους γιατί τουλάχιστον διόρθωσαν εν μερει το λάθος τους
έχεις κάποιο link με κάποιο video που το τεστάρουν και λειτουργεί σωστά?
εδώ πιο update βάζει?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 29, 2015, 20:34 »
Το πρόβλημα έχει λυθεί δυο εκδόσεις πιο πριν. Η προβληματική έκδοση ήταν η 004 τώρα βρίσκετε στην 006, από την 005 και μετά το πρόβλημα με τη θερμοκρασία έχει λυθεί.



χαίρομε που το ακούω ότι λύθηκε το πρόβλημα  αν και δεν ξέρω το  δικό μου τη έκδοση φοράει


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 29, 2015, 20:38 »

το μοντακι στην τιμή που το βρίσκεις στην Ελλάδα , είναι τίμιο
πεζή με istik 50, mvp3, δεν ξέρω αν έχει βγει κάτι άλλο με ενσωματωμένη
μεγάλη μπαταρία .


το smok xpro m80 plus τα ξεπερνά όλα σε όλα και υπολείπεται λίγο στο istik στης διαστάσεις και λίγο από το mvp3 στην ποιότητα κατασκευής .


και τα 3 παραπάνω μοντακια παίζουνε 70 με 80+ άρα με της τιμές που έχουμε στην Ελλάδα μια χαρά κατα την ταπεινή μου γνώμη στέκετε .



αυτό ακριβώς λέω και εγώ τι το θες και το πουλάς για mod με έλεγχο θερμοκρασίας όμως αν αυτή δεν δουλεύει σωστά
το συγκεκριμένο θα το είχα αγοράσει από όταν βγήκαν τα πρώτα review αν δούλευε σωστά
για σένα όπως λες αυτό δεν παίζει μεγάλο ρολο αλλα για μένα τεράστιο

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 29, 2015, 21:01 »
αν όντως έγινε κάτι τέτοιο bravo τους γιατί τουλάχιστον διόρθωσαν εν μερει το λάθος τους
έχεις κάποιο link με κάποιο video που το τεστάρουν και λειτουργεί σωστά?
εδώ πιο update βάζει?
[youtube]l4MAmhbsDks[/youtube]

Είδα το βίντεο και έχει την 005 έκδοση και απ' ότι φαίνεται έχει θέμα. Ξανά ψάχνοντας λιγάκι είδα ότι έβγαλαν δυο εκδόσεις M80 Plus, η πρώτη παίρνει εκδόσεις 004 και 005 ενώ η δεύτερη έρχεται κατευθείαν με 006 και έχει γίνει και κάποια αναβάθμιση στο hardware (σημείωση η πρώτη έκδοση δεν μπορεί να αναβαθμιστεί σε 006). Σήμερα παρέλαβα το δικό μου και έχει έκδοση 006-1, σε καμιά ώρα θα έχω έτοιμη την πρώτη αντίσταση με Ni200 για δοκιμή, μόλις την κάνω ανεβάζω αποτελέσματα εδώ.

Για να δεις ποια έκδοση έχεις πατάς το Reset, η συσκευή κλείνει, την ανοίγεις και στο άνοιγμα σου εμφανίζει την έκδοση.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 29, 2015, 21:27 »


αυτό ακριβώς λέω και εγώ τι το θες και το πουλάς για mod με έλεγχο θερμοκρασίας όμως αν αυτή δεν δουλεύει σωστά
το συγκεκριμένο θα το είχα αγοράσει από όταν βγήκαν τα πρώτα review αν δούλευε σωστά
για σένα όπως λες αυτό δεν παίζει μεγάλο ρολο αλλα για μένα τεράστιο



το μοντακι εχει 3ς τρόπους λειτουργίας
1) έλεγχος βατ . όπως όλα τα ηλεκτρονικά μοντακια ανεβάζεις κατεβάζεις βατ.
2) μηχανικό. σταθερά ρεύματα ότι βγάζει η μπαταρία .
3) έλεγχος θερμοκρασίας . σε αυτήν την λειτουργία αντιμετώπισε πρόβλημα .


εγώ το δουλεύω στο 1 εκεί το μοντακει πυροβολάει.
και στο 2 που το δοκίμασα .


στο 3 mode είχε πρόβλημα αυτός ο τρόπος λειτουργιάς του δεν με βολεύει
οπός και δεν θα με βόλευε ακόμα και σε άλλο μοντακι με έλεγχο θερμοκρασίας ο λόγος είναι  ότι στον atlantis δεν βολεύει.


για αυτούς που δουλεύουν με καιφουν και παρόμοια δεν ξέρω .
άσε που από ότι έχω μάθει θέλει νικελοσιρμα  και αυτό ισχύει για όλα τα μοντακια με αυτήν την λειτουργια



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Είδα το βίντεο και έχει την 005 έκδοση και απ' ότι φαίνεται έχει θέμα. Ξανά ψάχνοντας λιγάκι είδα ότι έβγαλαν δυο εκδόσεις M80 Plus, η πρώτη παίρνει εκδόσεις 004 και 005 ενώ η δεύτερη έρχεται κατευθείαν με 006 και έχει γίνει και κάποια αναβάθμιση στο hardware (σημείωση η πρώτη έκδοση δεν μπορεί να αναβαθμιστεί σε 006). Σήμερα παρέλαβα το δικό μου και έχει έκδοση 006-1, σε καμιά ώρα θα έχω έτοιμη την πρώτη αντίσταση με Ni200 για δοκιμή, μόλις την κάνω ανεβάζω αποτελέσματα εδώ.

Για να δεις ποια έκδοση έχεις πατάς το Reset, η συσκευή κλείνει, την ανοίγεις και στο άνοιγμα σου εμφανίζει την έκδοση.


εγω εχω την 006

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 29, 2015, 21:36 »

φιλε μου έχω mod με έλεγχο θερμοκρασίας και το δουλεύω μονο με έλεγχο θερμοκρασίας από την μέρα που αγόρασα nikel δεν έχω ξαναβάλει κανθαλ
αν είναι να πάρο mod με έλεγχο θερμοκρασίας θέλω να δουλεύει κιόλας
αν δεν το βάζανε στα προσόντα του mod τώρα δεν θα ήμουν εδώ για να σου γράφω απλά το mod δεν θα με ενδιέφερε

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 29, 2015, 22:10 »
το μήνυμα διαγράφτηκε λόγο λανθασμένου σημπερασματος  :eyesplash:

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2015, 01:31 από ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 0 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:17
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500304 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12388 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki