vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Smok Xpro M80 Plus

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 20, 2015, 18:44 »
€37.31
Ξεπουλάνε στη gearbest !! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 20, 2015, 21:15 »
το μήνυμα διαγράφτηκε λόγο λανθασμένου σημπερασματος  :eyesplash:
Για το μενου?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 20, 2015, 21:57 »
μενού ρυθμίσεων


δηλ


6κλικ on


5κλικ αναμονη


3 κλικ μενου


3κλικ μενου + 4κλικ για να πας στην επιλογη off της συσκευης περιμενης 1 κλικ για να επιλογη off. με απλα λογια 8 κλικ κοιτοντας παντα την οθονη και πατοντας σε διαφορετικους χρονους . μιλαμε για μεγαλη  :sign_trelaaa:


οταν αλαζουμε βατ ξεκιναει σιγα σιγα και ξαφνικα  :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: δεν προλαβενης μεχρι να αφησεις το κουμπι εχεις παει 3 με 4 βατ παραπανω μιλαμε  :sign_trelaaa:


και μετα λεμε για ελεγχο θερμοκρασιας δεν φτιαχνει η smok αυτα τα απλα με μια αναβαθμηση να γινη η συσκευη αστερι γιατι δυναμη εχει ,αντοχες εχει, αν εχει και μια απλη και ευκολη χρηση τη αλλο να θελει ενας χρηστης .

Αποσυνδεδεμένος Aris78

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 25, 2015, 22:52 »
Κάτοχος & εγώ από χτές.. Το κουτάκι είναι κατά τη γνώμη μου τίμιο (γιά την τιμή του πάντα),
Ξεκινώ απο τα αρνητικά: Λίγο βαρύ στο χέρι παρόλο που είναι κατασκευάσμενο από κράμα αλουμινίου - ψευδαργύρου,
το κουμπί fire, είναι λίγο ασαφές στην αρχή χώρις να έχω κανένα missfire εώς τώρα δεύτερη μέρα, το μενού του λίγο μπέρδεμα στη αρχή & με το σπαστικό να "βγαίνει" πολύ γρήγορα, αποθηκεύοντας τη ρύθμιση..(το συνήθησα & αυτό)..
 Σήμερα το φλάσαρα με την τελευταία version (που όμως το μόνο που αλλάζει απ'ότι είδα & στο site της smok είναι σε περίπτωση βραχυκυκλωμένου άτμο βγάζει την ένδειξη "Short" αντί του "Check atomizer")
Τώρα στα θετικά του.. Πολύ καλή αυτονομία-διαχείρηση της μπαταρίας, ατμίζω σχεδόν δύο μέρες & η μπάρα της μπαταρίας στην οθόνη, έχει κατέβει μόνο κατά ένα τέταρτο (απομένουν τρία τέταρτα & αν η ένδειξη λειτουργεί γραμμικά, με μία φόρτιση θα βγάζω σχεδόν βδομάδα)..
Οι μπαταρίες που "φοράει" απο οτι είδα σε βίντεο reviewer στο Youtube είναι οι ίδιες με του istick.. r18650 lipo παράλληλα συνδεδεμένες (πράγμα κατ'εμέ θετικό γιατί αν "πιάνουν" τα χέρια σου, με κολλητήρι αλλάζουν.. )
Μ'αρέσει που έχει ρολόι με ημερομηνία & ώρα, όταν είναι κλειδωμένο & πατήσεις fire την εμφανίζει.
 O κόφτης-προστασία (τζούρας) του είναι στα 12 δευτερόλεπτα αντί στα 10, το ίδιο ισχύει & αν το έχουμε στο mech mode (δίνει οτι τάση έχει η μπαταρία-στα 12sec κόβει).
Τα ρεύματα του είναι σωστά, με (Pulse Width Modulation δηλάδη παλμικό) χωρίς όμως να υπερβάλει (σε σχέση με το i-stick που του βάζεις 6w & βαράει 10w) & αυτό σαν αίσθηση γιατί δεν έχω βαττόμετρο (& πόσο μάλλον true rms βαττόμετρο ώστε να έχω σωστή ένδειξη)
 Σε αυτό το σημείο εχω μια ένσταση οσο αφορά τα ρεύματα, το PWM είναι χρονισμένο στα 33.3 Hz (κάτι που αντί να πάμε μπροστά, πάμε πίσω σε εποχές πχ vamo- ακόμη & το istick έχει μεγαλύτερη συχνότητα, γύρο στα 50 Hz )  με λίγα λόγια το ρεύμα "κροταλίζει" . Δεν ξέρω εν έτει 2015 τι σκέφτονται οι κινέζοι, μάλλον το κόστος.. εγώ σε παλμικό μοντάκι θα ήθελα η συχνότητα να είναι πάνω απο 30kHz (ώστε να μην είναι αντιληπτη απο το ανθρώπινο αυτί) ζητάω πολλά ???
 Ένα άλλο που μου άρεσε είναι οτι η φωτεινότητα της οθόνης δυναμώνει όσο κρατάμε πιεσμένο το fire & ξαναχαμηλωνει όταν το αφήνουμε, εμένα αυτό με βόλεψε γιατί βλέπω ακόμη & την ημέρα την αντανάκλαση στα δάκτυλα μου & ξέρω πότε "κόβει"
 Τέλος να έρθω & στο Temperature Control που γίνεται & τόση συζήτηση.. Ε, λοιπόν δεν είναι όντως, ούτε rDna ούτε sx.. Αλλά το mod δεν το αγόρασα για το TC αλλά για την αυτονομία του, την ισχή του & την χαμηλή τιμή του..
 Παρόλα αυτά το Temperature Control φαίνεται να δουλεύει ακόμη & με Kanthal !!  & δεν μπορώ να καταλάβω την εμπάθεια κάποιων, διαβάζοντας το νήμα, να το βγάλουν το μοντάκι άχρηστο.. Φυσικά & καίει το στεγνό βαμβάκι, αλλά δεν πρόκειται να ατμίσω στεγνό βαμβάκι, το καταλαβαίνω πολύ πριν στεγνώσει & ξαναγεμίζω...
Εδώ το Mod τα πάει πολύ καλά, δεν μου έχει φέρει ποτέ καμμένο ακόμη & με 80 watt..(δεν ατμίζω με 80w.. δοκιμή έκανα)
 Αυτό δεν είναι & το ζητούμενο απο το TC ?  Να μην τηγανήζουμε το υγρό αναπλήρωσης & δημιουργούνται ελεύθερες ρίζες & άλλες "ανθυγιεινές  καταστάσεις"  (& το ξαναλέω με σύρμα Kanthal, δυστηχώς δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη με νικέλιο)..
 Τελειώνοντας γενική μου αίσθηση είναι οτι πρόκειται για μια καλή επιλογή έχοντας όμως μια επιφύλαξη για την αντοχή του στο χρόνο, στις πτώσεις & στη διάρκεια ζωής της πλακέτας υπο δύσκολες συνθήκες & σκληροπυρηνικούς ατμιστές που μπορεί να "βαράνε" με 80w...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 25, 2015, 23:01 »
Μου κανει εντυπωση αυτο που λες για το ρευμα οτι κροταλιζει,δηλ οταν πατας για να ατμισεις ακουγεται συριγμος και ειναι αντιληπτος εντονα?

Αποσυνδεδεμένος Aris78

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 25, 2015, 23:09 »
Οχι μάλλον δεν έγινα αντιληπτός, δεν κροταλίζει το mod ή η πλακέτα του εσωτερικά.
Το κροτάλισμα ακούγεται στον ατμοποιητή κατά την ατμοποίηση του υγρού & χτές το άκουσα εντονότερα σε έναν dripping ατμοποιητή αλλά τελικά είχε ξεσφίξει μια βίδα που μάλλον έκανε & το κροτάλισμα..

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 27, 2015, 09:35 »
€37.31
Ξεπουλάνε στη gearbest !! :idiot1:

το SMOK Xpro M80 εγω το ειδα 38.99  το ανεβασαν παλι ? και επειδη εχω το 50αρι .. και ειμαι ευχαριστημενος ... ειπα να το εχω σαν δευτερο ... θα το σκεφτω

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 27, 2015, 09:46 »

κώστα εγώ σου προτείνω να το αποφύγεις
κάτσε να δούμε και το evic ντ και μετά από αυτό ανοίγετε άλλος κόσμος μπροστά μας στα mod με έλεγχο θερμοκρασίας
καλύτερα να δόσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις ένα εργαλείο που πραγματοποιεί αυτά που υπόσχεται

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 27, 2015, 10:15 »
Αυτό το καλοκοιτάζω και εγω, για να υπάρχει σε περίπτωση ανάγκης ειναι πειρασμός στα 36 ευρώ. Αυτο που με φρενάρει ειναι οι αναφορες στο μπερδεμενο μενού.
Ας το πάρει και κάποιος άλλος βρε παιδια να μην πάρω το ρίσκο μονος μου.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 27, 2015, 10:18 »
το κοιταζω αυτο μιας και ηδη εχω το μικροτερο αδερφο του απο πριν τα Χριστουγεννα και με εχει βγαλει μια χαρα .. σχεδον καθημερινη χρηση .. αλλα ναι ισως πρεπει να περιμενω

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 27, 2015, 15:12 »
Ρε παιδιά, αν καταλαβαίνω σωστά παντού γράφουν οτι ο έλεγχος θερμοκρασίας στο συγκεκριμένο μοντάκι είναι για τα μπάζα και ουσιαστικά δεν παίζει... Γιατί το γλυκοκοιτάτε?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 27, 2015, 15:28 »

και ειδικά μετά από αυτό που είναι full kit μαζί με ego one
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25915.0.html
τι 40 τι 60 το θέμα είναι ότι τα μηχανάκια είναι η μέρα με την νύχτα

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 27, 2015, 16:12 »
Παιδια στα 36 ευρω ειναι ξεφτιλα η τιμη!!!
Ξερετε πολλα μοντακια με 4400 μπαταρια, με τιμια ρευματα καλη αυτονομια και μεγεθος και παραλληλα ΠΟΛΥ ομορφο??? Εγω οχι... ΤΙΜΙΟΤΑΤΟ!!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 27, 2015, 16:45 »
Εταιρεία που έχει φτάσει το firmware του μοντ στην έκδοση 6 και ακόμα δεν λειτουργεί το temp control της, εγώ δύσκολα την εμπιστεύομαι, ακόμα και για 16€ όχι για €36.


Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Xpro M80 Plus
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 27, 2015, 17:01 »
Όποιος συνειδητά το αγοράζει γιαυτά που τον ενδιαφέρουν και όχι για το TC... φτηνό μου φαίνεται σαν τιμή τα 37!



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245984 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572023 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8014 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121612 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios