vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 3 χρήστες
gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #210 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 18:54 »
με ενδιαφερει να εχει πολυ ατμο η τζουρα μου και να μην σφιγκω πολυ τα χείλη μου ,να ειναι οσο το δυνατον πιο ευκολη δηλαδη.

Σε νορμαλ εμπορίου, μαλλον ο iMistεχει τον περισσότερο ατμο! Σε χτύπημα εξαρταται απ τα υγρά σου. Αλλα αν το πρωτιστο ειναι ο ατμος και οχι το χτύπημα μαλλον σου κανει!!!

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #211 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 19:31 »
Μια βοηθεια plz. Εχω αγορασει το μπουκαλακι των 10 της decadence (Virginia). Πηρα και 2 συριγγες μικρες απο φαρμακειο. Προσπαθω να τραβηξω υγρο αλλα καμια δεν τραβαει καθολου.  :wall: Εχουν σπασει τα νευρα μου. Μετα θελω να βαλω το υγρο σε ego-w. Χωρις συριγγα ειναι παντελως αδυνατο. Τι κανω? Γιατι δεν τραβαει? Η συριγγα ειναι η μικροτερη που υπαρχει στην αγορα. (2,5 ml)  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #212 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 19:36 »
Υπαρχει σε ολα τα φαρμακεια, συριγγα ινσουλινης 1ml.
Θα σε κοιταξει ο φαρμακοποιος σαν πρεζονι,
αλλα θα κανεις την δουλεια σου. ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Cotton

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο υδρόφιλος
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #213 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 19:37 »
Να βρείς σύριγγα με βελόνα 18 ή 19 G. Αυτή που πήρες είναι μάλλον 21ή 23 δηλαδή λεπτότερη και δε τραβάει παχιά υγρά. Θα δυσκολευτεις λίγο ως που μετα θα προμηθευτείς ενα μπυκαλάκι με ενσωματωμένη σύριγγα

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #214 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 19:38 »
Δεν φταιει η συριγγα αλλα η βελονα (στενη)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #215 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 19:39 »
Μια βοηθεια plz. Εχω αγορασει το μπουκαλακι των 10 της decadence (Virginia). Πηρα και 2 συριγγες μικρες απο φαρμακειο. Προσπαθω να τραβηξω υγρο αλλα καμια δεν τραβαει καθολου.  :wall: Εχουν σπασει τα νευρα μου. Μετα θελω να βαλω το υγρο σε ego-w. Χωρις συριγγα ειναι παντελως αδυνατο. Τι κανω? Γιατι δεν τραβαει? Η συριγγα ειναι η μικροτερη που υπαρχει στην αγορα. (2,5 ml)  :wall:
η βελονα δεν τραβαει η δεν μπαινει η συριγγα στο μπουκαλι?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #216 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 19:40 »
Αν χρησιμοποιείς την βελόνα της συριγγας τοτε ειναι εκει το πρόβλημα! Ειναι πολυ λεπτη και το υγρό πολυ παχύρευστο.
Δοκιμασε μηπως η βελονα μπορει να βγει απο τη βαση της προσεκτικα και μπορεις να χρησιμοποιήσεις μονο την πρασινη βαση που ειναι αρκετα λεπτη για να σε βολεψει.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #217 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 19:44 »
Κτηνιατρικο Φαρμακειο

Αντώνης Λίποβατς (πρωην Γερολυματου)
Σωκράτους 63, 10431, Αθήνα
τηλ. 210 5229265

Εδω υπαρχουν χοντρες βελονες ,
που προσαρμοζονται στις κοινες συριγγες.

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #218 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 19:56 »
Παιδια ευχαριστω για την αμεση ανταπόκρισή σας.

Εκανα ενα κολπάκι και το γεμισα. Λοιπον γυρισα αναποδα το μπουκαλακι και με τα πολλα τραβηξα και γεμισα 1,5 ml. Δυσκολα ομολογουμενως. Το εβαλα στο ego-w και ατμισα. Δουλευει μια χαρα. Απο Δευτερα θα προμηθευτω νεες συριγγες για μεγαλυτερη ευκολία. Σας ευχαριστω όλους παιδια. Σημερα ειναι η 4η μερα μου χωρις τσιγαρο και η 1η με ηλεκτρονικό. Ιστορικη μερα...  ;D :tongue_smilie: Την βαζω στο ημερολόγιο μου...  :tongue_smilie:

Να στε καλα ολοι. Ελπίζω να μην εχω αλλα προβληματα.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #219 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 22:33 »
Ευχαριστώ koke και alexmach για τις απαντήσεις σας!
το want της nobacco έχω αλλα έχει σφιχτη τζούρα.
Οχι δεν με ενδιαφερει τόσο το χτύπημα αρκει να μπαινει η νικοτηνη στο αιμα μου (κανω 9mg και ολα οκ)
αλλα ο ατμός πιο πολυ με ενδιαφερει αν και το έχω γυρίσει σε VG(λογω ατμου ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ... σε κανα χρονο μονο VG θα κανουν ολοι) ok μέχρι τώρα αλλα τα χείλια μου είναι πολύ ταλαιπωρημένα μετά από 1 μηνα λογω της τζουρας.
θα κοιτάξω και το iMist που μου προτείνεις alexmach για ατμό foul+VG(ελπιζω να εχει ευκολη τζουρα αυτο με ενδιαφερει πρωτίστως)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #220 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 23:04 »
το iMist εχει πολυ ευκολη τζουρα, μαλιστα εμενα μου παραέπεσε ευκολη, αλλα μαρεσει! Και ειδικα με VG σκετη βγαζει ΠΟΛΥ ντουμανι! Δεν νομιζω να υπαρχει αντιστοιχο σε αλλον ατμο εμποριου! και ολα αυτα με σχετικα χαμηλη αντισταση! Δηλ, καπου στα 2,2Ω.

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #221 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 23:43 »
αυτος δηλαδη ειναι ο "γιγαντας" οπως λενε και οι πιο πολλοι ειναι ευχαριστημενοι που διαβαζω?
με ενδιαφερει να εχει πολυ ατμο η τζουρα μου και να μην σφιγκω πολυ τα χείλη μου ,να ειναι οσο το δυνατον πιο ευκολη δηλαδη.

Ναι ο φτηνος (οχι ο S) ειναι ο "κλασσικος" γιγαντας για τον οποιο διαβαζεις εδω στο φορουμ. Εχει αρκετα χαλαρη τζουρα (δε σφιγγεσαι) κ αρκετο ντουμανι εν συγκριση με τους περισσοτερους. Απο τον want ειναι σιγουρο οτι θα εχεις πιο χαλαρη τζουρα οπου κ αν καταληξεις: ειναι απο τους πιο σφιχτους της αγορας (αν οχι ο σφιχτοτερος) ;)

Αν θες τη γνωμη μου πιο λεπτομερως για οσους εχω δοκιμασει
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4127.0.html

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #222 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 00:28 »
Ευχαριστω Teodor!κατατοπιστικοτατο το λινκ !

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #223 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 11:22 »
Παιδιά καλημέρα,καλή χρονιά και καλώς σας βρήκα σ'αυτό το forum.Είμαι νέος στο ηλεκτρονικό τσιγάρο(από πέμπτη 12/01/2012).Συγκεκριμένα μου έχει δώσει αυτές τις μέρες ένας φίλος,ένα alter ego-t με υγρό marlboro 24 νικοτίνη,για να το δοκιμάσω και να δω τι θα κάνω.Αυτές τις μέρες λοιπόν δεν έστριψα ούτε ένα τσιγάρο και ούτε μου έλειψε.(καλά πάω έτσι;) :). Ταυτόχρονα δοκίμασα και σ ένα κατάστημα στο κέντρο, ένα amigo ego-t με τον ίδιο καπνό(τιμή στα 64euro) όλο το πακέτο.(δύο μπαταρίες,φορτιστή,δυο ατμοποιητές ,5 cartridges & δύο χρόνια εγγύηση ;).Παρατήρησα όμως ότι το alter του φίλου τραβάει καλύτερα,ενώ το amigo θέλει μια προσπάθεια παραπάνω σαν να χάνει από κάπου.Γιατί συμβαίνει αυτό??Ρωτάω γιατί είμαι παντελώς άσχετος και αυτό που μ'ενδιαφέρει πρωτίστως,είναι να τραβάει γερά.Να το νοιώθω βρε παιδί μου.
Να σημειώσω δε,ότι στο ίδιο κατάστημα ένα άλλο amigo ego-t κούμπωνε το cartrigde(αμπούλα) καλύτερα,με αποτέλεσμα να ρουφάει πιό καλά. ???
Πως ξέρω ότι όταν αγοράσω μια κάποια μάρκα θα τραβάει καλά?Ευχαριστώ και συγγνώμη για τις ίσως χαζές ερωτήσεις μου

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #224 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 13:44 »
Γεια σας.Ήθελα να ανοίξω ένα καινούριο θέμα αλλά δεν μπορώ να βρώ <<κουμπί>> για να το κάνω αυτό.Αγόρασα ovale ego t εντελώς φυσικά άπειρος.Ωστόσο έπειτα απο διάβασμα που εριξα στο φορουμ σας διάβασα ότι οι ατμοποιητές χαλάνε συχνα και θα πρέπει να τους αλλάχω τακτικά.Ενας ατμοποιητης ovale ego t κοστίζει 13 ευρώ.ΔΛΔ μπορεί καινα δινω 39 ευρω το μηνα μονο για ατμοποιητες.συν το υγρο συν μπαταρια καθε 3 με 6 μηνες....ε ειναι πολλα ρε παιδια.εγω ξεκινησα η.τ. για να κανω μεγάλη οικονομία πρωτίστως.Νιώθω λίγο απογοητευμένος απ ολη αυτη τη φάση.

Το ερώτημα μου λοιπόν είναι το πως θα κανω μεγαλη οικονομια.Είδα διαβάσει απο καποιους για 510D οι οποίοι είναι πολύ φτηνοί αλλά έχουν θέμα με την γεύση.Διαβασα απο άλλους για επισκευάσιμους.

Να πω οτι δεν θελω να ασχοληθω με το η.τ. ως χομπυ.Απλά χρειάζομαι κάτι που να μην εχω στο νου μου να αλλάζω/πειραζω ατμοποιητες κάθε 3 και λίγο.Να ασχολούμε μονο με το άτμισμα μου.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206485 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31059 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50172 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357763 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591894 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios