vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

357 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #225 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 13:53 »
μπορεις να βαλεις οτιδηποτε πανω στις μπαταριες που εχεις τωρα απο το ego-t  φιλε μου, παιρνουν σχεδον τα παντα, δεν ειναι αναγκη να παιρνεις ego  ατμοποιητες, βαλε giant  για παραδειγμα η το τανκ της νομπακο, μην σε προβληματιζει οτι πρεπει ντε και καλα να αλεις ατμοποιητη των 13 ευρω :dontknow: και μια συμβουλη, αν ξεκινησες το η.τ. μονο για οικονομια απο τα κ.τ. θα αποτυχεις στον πρωτευοντα σκοπο, την υγεια σου :) πρωτα για την υγεια μας το κανουμε και μετα για την τσεπη μας..
φιλικα Σταυρος :bye:

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #226 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 14:00 »
Γεια σας.Ήθελα να ανοίξω ένα καινούριο θέμα αλλά δεν μπορώ να βρώ <<κουμπί>> για να το κάνω αυτό.Αγόρασα ovale ego t εντελώς φυσικά άπειρος.Ωστόσο έπειτα απο διάβασμα που εριξα στο φορουμ σας διάβασα ότι οι ατμοποιητές χαλάνε συχνα και θα πρέπει να τους αλλάχω τακτικά.Ενας ατμοποιητης ovale ego t κοστίζει 13 ευρώ.ΔΛΔ μπορεί καινα δινω 39 ευρω το μηνα μονο για ατμοποιητες.συν το υγρο συν μπαταρια καθε 3 με 6 μηνες....ε ειναι πολλα ρε παιδια.εγω ξεκινησα η.τ. για να κανω μεγάλη οικονομία πρωτίστως.Νιώθω λίγο απογοητευμένος απ ολη αυτη τη φάση.

Το ερώτημα μου λοιπόν είναι το πως θα κανω μεγαλη οικονομια.Είδα διαβάσει απο καποιους για 510D οι οποίοι είναι πολύ φτηνοί αλλά έχουν θέμα με την γεύση.Διαβασα απο άλλους για επισκευάσιμους.

Να πω οτι δεν θελω να ασχοληθω με το η.τ. ως χομπυ.Απλά χρειάζομαι κάτι που να μην εχω στο νου μου να αλλάζω/πειραζω ατμοποιητες κάθε 3 και λίγο.Να ασχολούμε μονο με το άτμισμα μου.

Αν εισαι Αθηνα και αδειαζεις σημερα, θα σου προτεινα να περασεις μια βολτα απο εδω  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6023.msg202991.html#msg202991  θα σου λυθουν ολες οι αποριες, θα μαθεις πολλα κι αν εισαι τυχερος ολο και καποιο δωρακι θα παρεις!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #227 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 14:01 »
Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι λίγο υπομονή. Στην αρχή ίσως να σου φύγουν κάποια χρήματα μέχρι να κατασταλάξεις σε υγρά, συσκευή κλπ. Στη συνέχεια όμως θα δεις οτι η οικονομική διαφορά σε σχέση με το κ.τ. είναι τεράστια. Μη τρομάζεις με ατμοποιητές, μπαταρίες κλπ. Το κάθε τι εξαρτάται από το πόσο ατμίζεις κ πως προσέχεις-συντηρείς τις συσκευές σου. Υπολόγισε απλά ότι 1 ml υγρού αντιστοιχεί περίπου με ένα πακέτο τσιγάρα. Έτσι θα πάρεις μια πρώτη εικόνα του τι περίπου θα ξοδεύεις. Αλλά φίλε μου θα σου πω το εξής: και τα ίδια χρήματα να ξοδεύεις, τα ωφέλη από το κόψιμο του κ.τ.  στην υγεία σου θα είναι τεράστια. Πόσο κοστολογείς την υγεία σου?   ;)

Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #228 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 14:05 »
@smoka
Μην απογοητευεσαι χωρις λογο, αυτο το συμπερασμα οτι θα  αλλαζεις 3 ego-t το μηνα δεν ειναι σωστο. Ειναι γενικα λιγο τυχη το θεμα. Ο πρωτος που πηρα (μες στο κουτι) μου βγαλε απο μηνα! Ο δευτερος απο την αρχη μου βγαζε ασχημη γευση και ποτε δεν καταφερα να τον φτιαξω. Επισης υπαρχει μαγαζι αν ψαχτεις λιγο κι εδω μεσα που τους πουλαει 4,5 ευρω. Και ειναι αμφιβολο αν εχουν καμια διαφορα με τους "επωνυμους".
Παντως τον πρωτο καιρο δεν θα κανεις οικονομια, εγω 2 μηνες τωρα εχω χαλασει ακριβως οσα θα χαλαγα για τσιγαρο. Εχω κατασταλλαξει σε καποια πραγματα βεβαια και δε θα χαλαω τα ιδια στο εξης...

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #229 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 14:50 »
matsakonas οι ατμοποιητες που αναφέρεις έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής?Από τιμή τί λένε?
Ο πρώτος λόγος που το άρχισα ήταν η οικονομία και ο δεύτερος για λόγους υγείας.Έχω σκοπο να μειώνω νικοτίνη μέχρι να πάω στο 0.

striker αθήνα είμαι αλλά δεν μπορώ να έρθρω.ευχαριστώ πάντως.

sensk3 αυτό που είπε για την υγεία...Ναι το σκέφτηκα και εγώ αυτό ότι και να χαλάω τα ίδια χρήματα θα κάνω καλό στην υγεία μου.Αλλά θα ήθελα και οικονομία ταυτόχρονα αν γίνεται.2 σε 1.  ;)

acider μπορείς να μου στείλεις σε πμ αν δεν μπορείς ανοιχτά που μπορώ να τους βρώ με 4,5 ευρώ?

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #230 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 21:25 »
pm δε μπορω να στειλω, αλλα εδω ειναι αυτο που ανεφερα πριν. Υπαρχει ηδη στο site  οποτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4945.0.html

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #231 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 21:36 »
Πάρε μπαταρίες eGo-T και με εναν ανταπτορα (ή και χωρίς) μπορεις να κουμπρωσεις πάνω τους τους περισσοτερους ατμοποιητες,carto και clearomizer που υπαρχουν! Προσωπικα συνιστω clearomizer αφου εχει και πλουσια παραγωγη ατμου και ειναι ευκολο στην χρηση. Και οι eGo ατμοποιητες ομως ειναι αξιοπιστοι σχετικά και ευχρηστοι... Εγω τελευταια εχω κολλήσει με 510-T....

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #232 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 01:01 »
........Επισης υπαρχει μαγαζι αν ψαχτεις λιγο κι εδω μεσα που τους πουλαει 4,5 ευρω. Και ειναι αμφιβολο αν εχουν καμια διαφορα με τους "επωνυμους".........

Αγαπητέ acider, γιατί δεν λες σε μας "τους νέοι" επακριβώς γιατί μιλάς;
Δεν νομίζω να παίζει εδώ θέμα διαφήμισης. Θα μπορούσες ανετότατα να μας πεις ή να μας παραπέμψεις στο σωστό λινκ!

Αν απ' την πρώτη μας μέρα εδώ, πρέπει να διαβάσουμε για να μάθουμε για κάποια απορία μας τα 155606 μηνύματα σε 3398 θέματα από 5900 μέλη(!!!!) θα χαλαλίσω τα 4,5 ευρώ μου φαίνεται με ένα πακετάκι των 4  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Βόηθα μας...
Οι καιροί είναι πονηροί για περιττά έξοδα!!!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #233 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 01:08 »
Αγαπητή Μισιρλού, καλωσόρισες!
Δες το ποστ που έγραψε ο acider:
pm δε μπορω να στειλω, αλλα εδω ειναι αυτο που ανεφερα πριν. Υπαρχει ηδη στο site  οποτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4945.0.html


Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #234 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 01:18 »
Ωωωω, Βάγγο! Ευχαριστίες.
Βιαστική ήταν η απάντησή μου... (=χαρμανιασμένη) !!! 

Τώρα, ατμοκαλύφθηκα !!!
 ;D

Αποσυνδεδεμένος Sleeves

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #235 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:02 »
Από που να αρχίσω ρε παιδιά?

Έχω ego-w εδώ και δύο βδομάδες και ψιλοπαιδεύομαι με κάποια θέματα

α) Άλλα υγρά μου βγάζουν ατμό άλλα όχι (μάλλον είμαι εθισμένος και στο να βλέπω τον καπνό να βγαίνει από το στόμα μου δεν εξηγείται αλλιώς). Όλα VG  που υποτίθεται βγάζουν περισσότερο από τα PG. Μιλάμε κάνω 2-3 απανωτές τζούρες για να δώ λίγο ατμουλάκι. Να δοκίμαζα και άλλα?

β) Υπάρχει κάποιο πιο ανθεκτικό/οικονομικό clearomizer - cartomizer ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό το εξάρτημα που μου καίγεται κάθε 3 μέρες που να ταιριάζει στην μπαταρία του ego-w γιατί 5-10 ευρώ την εβδομάδα δεν λέει? Ένας πωλητής μου πρότεινε αυτό του ego-t αλλά δεν άκουσα και τα καλύτερα

γ) Σε 2 από τα 3 υγρά που δοκίμασα (turkish blend & tobacco) η γεύση μετά από 2 μέρες χάνεται είναι θέμα μάρκας ή της συγκεκριμένης γεύσης?

δ) αν φτιάξω δικά μου υγρά πως μπορώ να αυξήσω την παραγωγή ατμού?

Έχω και άλλα αλλά δεν θέλω να κουράσω

 Όποιος έχει τον χρόνο και την θέληση ας μου απαντήσει

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #236 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:08 »
1. VG και ego-w είναι συνδυασμός μεγάλης παραγωγής ατμού, φοβάμαι πως έχεις πέσει σε κακή παρτίδα υγρού ή ατμο
2. Θεωρητικά με βάση τις εμπειρίες των χρηστών του 2-3 εβδομάδες ζωής ο w
3. Δοκίμαζε και μέσα στην ημέρα να αλλάζεις τα υγρά, δεν θα χάνεις έτσι ούτε γεύση ούτε χτύπημα
4. Χρησιμοποιώντας vg

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #237 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:11 »
ακριβω οπως τα λες φιλε κανε αλλαγες να δεις

Αποσυνδεδεμένος Sleeves

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #238 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:52 »
Πρώτα από όλα ευχαριστώ για την μετακίνηση στο σωστό μέρος και δεύτερον ευχαριστώ για τις γρήγορες και σαφέστατες απαντήσεις...

Θα την παλέψω που θα πάει?


Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #239 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 22:56 »
αν εχεις βαλη στοχο να σταματησεις το καπνισμα θα την παλεψεις  :thumpup:κ μακαρι δηλαδη  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342281 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206491 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357768 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1313 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios