vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

225 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, joki, tibolaso

Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #195 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:31 »
ποια η διαφορα αυτου? http://www.nobacco.gr/product/729/cartomizer-giants-lr-egot-hybrid
με αυτου? http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid

ο ποιο φθηνος παιρνει και πιο πολλα ml

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #196 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:49 »
o πιο φτηνος ειναι ο δοκιμασμενος giant 1,6ohm 4ml, ο αλλος λογικα ειναι στο πιο μικρο του και επειδη ειναι καινουριο προιον μαλλον ειναι και πιο ακριβο.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #197 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:53 »
ποια η διαφορα αυτου? http://www.nobacco.gr/product/729/cartomizer-giants-lr-egot-hybrid
με αυτου? http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid

ο ποιο φθηνος παιρνει και πιο πολλα ml
o δευτερος που ειχα δοκιμασει καποτε εχει τρισαθλιο πιπακι.....και ρουφας τεραστια ποσοτητα αερα.
δεν ξερω αν καποιος αλλος εχει καμια παντεντα. σαν ατμοποιηση ηταν καλουτσικος.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #198 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:56 »
και τα δυο σχεδον το ιδιο ειναι απλα εσει διαλεξε τι σου αρεσει ποιο πολυ στης μηκρο διαφορες και στο πιπακι  :thumpup:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #199 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 16:00 »
o δευτερος που ειχα δοκιμασει καποτε εχει τρισαθλιο πιπακι.....και ρουφας τεραστια ποσοτητα αερα.
δεν ξερω αν καποιος αλλος εχει καμια παντεντα. σαν ατμοποιηση ηταν καλουτσικος.
αν εννοείς το λαστιχένιο , τότε ναι μπορείς να χρησιμοποιήσεις πλαστικό επιστόμιο.

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #200 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 16:31 »
o πιο φτηνος ειναι ο δοκιμασμενος giant 1,6ohm 4ml, ο αλλος λογικα ειναι στο πιο μικρο του και επειδη ειναι καινουριο προιον μαλλον ειναι και πιο ακριβο.

αυτος δηλαδη ειναι ο "γιγαντας" οπως λενε και οι πιο πολλοι ειναι ευχαριστημενοι που διαβαζω?
με ενδιαφερει να εχει πολυ ατμο η τζουρα μου και να μην σφιγκω πολυ τα χείλη μου ,να ειναι οσο το δυνατον πιο ευκολη δηλαδη.
Αν δεν συμβαινει με αυτους τους συγεκριμενους εχετε να μου προτείνεται καποιον αλλο??
(του εμποριου παντα ετοιμος και οχι mod)
ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2012, 16:59 από lefterisGR »

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #201 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:02 »
καλησπερα

Εχει δοκιμασει καποιος απο σας το DCT 3.5ml της Nobacco???
Εγω γιατι ακουω κατι περιεργα τφαφ τσαφ??? :)) :)) :))
Τι δεν κανω καλα????
Παντως γεμισα καλα το carto , ετρεξε , και μετα γεμισα υγρο το tank.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #202 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:04 »
αν βγαζει καπνο και εχει γευση τοτε ειναι το κλασικο τσαφ που κανουν ολοι οι ατμοποιητες οταν μετατρεπουν το υγρο σε ατμο τι αλλο να ειναι  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #203 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:13 »
δεν Ξερω Μανωλη...

Παντως στον ατμοποιητη want δεν ακουγα τετοια τσαφ :)) :))
Αυτο το υλικο (δεν ξερω ακριβως τι ειναι) που περιεχει το carto πρεπει να ευθυνεται για τα τσαφ.

Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #204 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:16 »
καλησπερα

Εχει δοκιμασει καποιος απο σας το DCT 3.5ml της Nobacco???
Εγω γιατι ακουω κατι περιεργα τφαφ τσαφ??? :)) :)) :))
Τι δεν κανω καλα????
Παντως γεμισα καλα το carto , ετρεξε , και μετα γεμισα υγρο το tank.
Έκανες πολύ σωστά. Έτσι θα το γεμίζεις πάντα την πρώτη φορά και δεν θα έχεις προβλήματα...
Από κει και πέρα κάθε πρωί θα γεμίζεις το κάρτο και θα είσαι οκ για όλη τη μέρα. Αν θες να προσθέτεις κατά τη διαρκεια της ημέρας υγρό μπορείς να το κάνεις αλλά πρόσεξε, το  πολύ 2-3 σταγόνες μόνο... Το DCT   είναι η επιλογή μου, έχω ήδη 3  και περιμένω άλλα 3 που έχω παραγγείλει. 1 για κάθε γεύση είναι μεγάλη ευκολία!!!
To 3.5 ml είναι πολύ καλύτερο από το μεγάλο...
Το τσαφ που ακούς αν είναι πολύ έντονο προέρχεται από παραγέμισμα του carto. Μόλις ατμίσεις κανά μισάωρο θα μειωθεί έως εξαφανιστεί...

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #205 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:17 »
Νομίζω κάτι τετοια μου τα κανε το Μ&Μ οταν το παραγεμιζα... :hmmm:
Απο την αλλη πρεπει να μου το κανε κ στις πολυ κοφτες τζουρες :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:47 από Viliana »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #206 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:22 »
αυτος που εχεις αν δεν κανω λαθος ειναι αυτος http://www.ivape.eu/accessories-1/alter-ego-dct-cartomizer.html και ειναι Dual Colis Cartomizer και το κανουν το τσαφ τσουφ μπαμ  :o οπα δεν επρεπε να το πω αυτο  ;D (πλακα κανω και εγω που δουλευω τους Dual Colis Cartomizer  αυτους εδω http://www.ivape.eu/accessories-1/alter-ego-dual-coils-accessories/alter-ego-dual-coils-cartomizers.html κανουν εντωνα το θορυβο αυτον αρκει οπως ειπα να εχει ατμο καλο και γευση καλη ) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #207 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:43 »
Έκανες πολύ σωστά. Έτσι θα το γεμίζεις πάντα την πρώτη φορά και δεν θα έχεις προβλήματα...
Από κει και πέρα κάθε πρωί θα γεμίζεις το κάρτο και θα είσαι οκ για όλη τη μέρα. Αν θες να προσθέτεις κατά τη διαρκεια της ημέρας υγρό μπορείς να το κάνεις αλλά πρόσεξε, το  πολύ 2-3 σταγόνες μόνο... Το DCT   είναι η επιλογή μου, έχω ήδη 3  και περιμένω άλλα 3 που έχω παραγγείλει. 1 για κάθε γεύση είναι μεγάλη ευκολία!!!
To 3.5 ml είναι πολύ καλύτερο από το μεγάλο...
Το τσαφ που ακούς αν είναι πολύ έντονο προέρχεται από παραγέμισμα του carto. Μόλις ατμίσεις κανά μισάωρο θα μειωθεί έως εξαφανιστεί...


...για να καταλαβω :)
Στην σελιδα της nobacco λεει πως καθε φορα που θες να αναπληρωσεις υγρο πρεπει να κανεις αυτο
http://www.nobacco.gr/product/724/atomizer-nobacco-dct
 

..γιατι να βαζω 2-3 σταγονες το πολυ???
για να μην εχω διαρροη υγρου στην μπαταρια??

Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #208 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:52 »
Μέχρι να αδειάσει το τάνκ δεν χρειάζεται να βάζεις πάνω από 2-3 σταγόνες στο κάρτο κατά τη διάρκεια της ημέρας, εαν και εφόσον το γεμίζεις το πρωί...

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #209 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 18:43 »
αυτος δηλαδη ειναι ο "γιγαντας" οπως λενε και οι πιο πολλοι ειναι ευχαριστημενοι που διαβαζω?
με ενδιαφερει να εχει πολυ ατμο η τζουρα μου και να μην σφιγκω πολυ τα χείλη μου ,να ειναι οσο το δυνατον πιο ευκολη δηλαδη.
Αν δεν συμβαινει με αυτους τους συγεκριμενους εχετε να μου προτείνεται καποιον αλλο??
(του εμποριου παντα ετοιμος και οχι mod)
ευχαριστω

Λευτερη δεν ξερω ποιο πακετο η.τ εχεις,αν εχεις μεγαλες μπαταριες εισαι ο.κ. ο γιγαντας 1,6 εχει καλες επιδοσεις τοσο σε ποσοτητα ατμου οσο και σε χτυπημα,αν παλι δεν εχεις κανενα πακετο και σου αρεσει ο ζεστος ατμος νομιζω οτι ο γιγαντας ειναι πολυ καλος και με καλη τιμη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357734 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios