vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, joki, tibolaso

Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο

Αποσυνδεδεμένος WishmasteR

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #180 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 09:39 »
τελικα πηγα και αγορασα για τη μητερα μου το mini % more της nobacco και μπορω να πω πως ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το μεγεθος, την αποδοση και τη χρηστικοτητα. για μενα ομως θα προτιμισω τον hybrid που τον δοκιμασα στο μαγαζι και μου φαινεται πολυ καλος και σε μεγεθος και σε feeling (μαλακο επιστομιο και δυνατη γευση). ευχαριστω για τη βοηθεια σε ολους οσους μου απαντησαν :D
απ'ολυς τους nobacco που ειδα παντως στο μαγαζι ηταν ο μονος που μου εκανε κλικ. σωστο μεγεθος και χωρις πολυ παιδεμα στο γεμισμα και στη συντηρηση. θα δουμε πως θα ειναι η συμπεριφορα του σε βαθος χρονου.

Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #181 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 16:27 »
παιδιά αυτό το ovale που βγάλανε σε προσφορά είναι καλό ή να κρατήσω τα λεφτά μου να πάρω κανένα nobacco; έχει pass through το ovale?

Αποσυνδεδεμένος Amarte

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #182 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 13:27 »
Μόλις εκλεισα το τηλέφωνο και ολοκλήρωσα την παραγγελία μου για το 1ο μου η/τ. Εντός 2 ημερών λογικά θα το έχω στα χέρια μου!

Μετα απο αρκετό διάβασμα εδώ μέσα κατέληξα στο πακέτο του Giand και ελπίζω να μην έκανα γκάφα με την επιλογή μου και πετάξω στην ουσία 100 ευρω στον κουβα :Ρ

Όταν με το καλό ερθει στα χερια μου θα γράψω και τις πρώτες μου εντυπώσεις :)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #183 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 13:31 »
Μια χαρα εκανες - γκαφα και κουβας ειναι μονο το περιπτερο για κτ που αγοραζαμε ::)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #184 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 13:34 »
Μια χαρα εκανες, το χρησιμοποιω 3 μηνες.
Οτι θελεις ρωτα.
Καλοατμιστο

 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #185 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 17:00 »
Θα συμφωνησω με τους παραπανω - μια χαρα ο γιγαντας!!

Αποσυνδεδεμένος Amarte

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 12:41 »
Παραθέτω εντυπώσεις λοιπόν :Ρ

Σήμερα το πρωί ανέλπιστα για να πω την αλήθεια μιας και έδωσα την παραγγελία χθες το απόγευμα ήρθα στα χέρια μου το πακέτο Giand, με 2 υγρά. Το RY3 και ένα απο την σειρά Mystique αρωματικό για να μπορώ να κάνω εναλαγές.

Ήμουν αρκετά επιφυλακτικός ως την απόδωση γεύσης που θα είχα αλλά οι προσδοκίες μου πραγματικά καλύφθηκαν και με το παραπάνω. Ομολογουμένως δεν το περίμενα!!!

Πολύ ωραία γεύση και κορεσμός και απο τα δύο υγρά, ειδικά το καπνικό. Εύκολη πλήρωση του ατμοποιητή με υγρό, εύκολη συναρμολόγιση (μιας και δεν είχα έρθει σε επαφή με η/τ ξανα στην ζωη μου, πέρα απο δοκιμες που είχα κάνει) και πολύ πρακτικό στην χρήση του.

Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα είναι το μέγεθος του! Είναι απλά τεράστιο και με κομπλεξάρει λίγο η αλήθεια, αν και πιστεύω πως είναι θέμα συνήθειας το να κυκλοφορίσεις έξω με αυτό. Στην τελική η ζυγαριά έχει κλίση σαφώς στα θετικά του αν αναλογιστούμε την διαφορά στην ποιότητα ζωής που μας προσφέρει.

Άλλη παρατήρηση είναι η εύκολη τζούρα του, σε σχέση τουλάχιστον με το Ego-T και κάποια απλά η/τ που είχα δοκιμάσει παλιότερα απο γνωστούς μου.

Το μοναδικό σημείο που με μπερδεύει είναι το κομμάτι του κλειδώματος της μπαταρίας. Ασφάλεια 5 κλικ για την μπαταρία, αλλά δεν μπορώ να την κλειδώσω με τίποτα. Κάνω κάτι λάθος με την συγκεκριμένη λειτουργία;
Κατάφερα να το κλειδώσω μερικές φορες αλλά οχι με 5 κλικ, πιο πολύ στην τύχη παρά ηθελημένα!

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 12:47 »
Για αυτο με το κλειδωμα, επειδη το επαθα κ εγω μερικες φορες, με "παρεσυρε" το γεγονος οτι σε καθε πατημα αναβει κ το ledακι (κ λειτουργει ο ατμοποιητης) και με "βραχυκυκλωνε" στο μετρημα....

Κανε το εξης: χωρις να κοιταζεις το διακοπτακι, απλα πατα το 5 φορες.....Θα δεις μετα, οτι οντως εχει κλειδωσει (σε επομενο πατημα, το κουμπακι δεν αναβει)

Αντιστοιχα για ξεκλειδωμα!

 ;)

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 12:50 »
Και κάτι άλλο πρέπει να ναι σχετικα γρηγορα το ενα μετα το αλλο οχι 1κλικ ανα 5λεπτο!! :tongue_smilie: :)) 8)

Αποσυνδεδεμένος Amarte

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 13:39 »
Το λάθος μου ήτανε πως ήταν πολύ βιαστικά τα 5 κλικ μου! Ήθελε να τα κάνω λίγο πιο αργά, όλα οκ τώρα!

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 14:14 »
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

Σήμερα θα πάω να αγοράσω το mini & more, με την κασετίνα φορτιστή... Η απορία μου είναι αν μπορώ να φορτίσω με αυτό και τις μπαταρίες για το hybrid, ή θα πρέπει να αρκεστώ σε άλλο usb φορτιστή...

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 15:52 »
Μόλις το δοκίμασα. Ναι γίνεται, ζορίζεται λίγο να βιδώσει αλλά δείχνει να φορτίζει.
Δεν ξέρω πόσο χρόνο παίρνει, πάντως φορτίζει.

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 15:56 »
έχει να κάνει με αυτό που γράφει οτι το φορτίζεις έχοντας το σε γωνία 45 μοιρών και λόγω του διαφορετικού πάχους?

Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 17:03 »
Amarte όταν έρθει η ώρα να αγοράσεις carto για το giant ζήτα το carto με τα 1,6ohm όχι με τα 2ohm δηλαδή αυτό:
http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid
Είδα διαφορά με τους υπόλοιπους κυρίως σε γεύση και μάλιστα αισθητή διαφορά.
Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις και άλλους ατμοποιητες όπως τον ego-t, Hybrid-e και γενικά ότι κουμπώνει σε μπαταρία 510.
Εγώ με τον γίγαντα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Διαρροές και καμένο δεν ξέρω τι είναι. Χθες έμεινα από μπαταρία και ήμουν μέσα στο αυτοκίνητο, σύνδεσα λοιπόν το γίγαντα με τον φορτιστή του gps και άτμιζα κανονικά! Κι αυτό με κλειστά παράθυρα. Από τότε που ατμίζω έχει ζεσταθεί το κοκαλάκι μου. Άντε καλά ατμίσματα!

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 17:17 »
έχει να κάνει με αυτό που γράφει οτι το φορτίζεις έχοντας το σε γωνία 45 μοιρών και λόγω του διαφορετικού πάχους?

Δεν το φορτίζεις σε γωνία 45 μοιρών, το βιδώνεις έτσι και μετά το κατεβάζεις, η μεγάλη του hybrid ζορίζεται
λίγο να βιδώσει λόγω ακριβώς του μεγάλου πάχους και δεν κατεβαίνει, μένει όρθια. Αλλά δείχνει να φορτίζει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357733 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios