vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

318 επισκέπτες, 2 χρήστες
eurogod, filikos4

Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #150 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 23:33 »
Δεν απάντησαν για δεν ξέρουν τσέχικα  :))

Στο θέμα μας τώρα, καθε μέρα σίγουρα οχι επιβαρύνεις την αντίσταση, το ποτε ειναι λιγο δύσκολο να το πει κάποιος με σιγουριά από την ελαχιστη ως μηδαμινή εμπειρία μου θα έλεγα οταν ειναι απαραίτητο δηλ οταν καταλάβεις οτι αρχίζει μειώνεται η απόδοση

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #151 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 23:48 »
 :sign_kalooo: το σκέφτηκα κι εγω...λέω τσεχια ειμαι, δύσκολα να βρεθώ με τη παρέα σε καμια συνάντηση, οποτε δεν βαριέσαι... :D οκ..πλάκα κάνω..

οπότε κάθε μέρα με τίποτα γιατι μπορεί να τα παίξει σύντομα
δηλαδη μπορεί και καθόλου μέχρι να δω διαφορα; κι ας είναι και 10-15 ημέρες;

σήμερ αχρησιμοποιώ έναν νέο clearomizer (τον διάφανο) και δεν λειτουργεί πολύ καλα θα έλεγα...
μυρίζει ελαφρώς καμένο και γενικά δεν έχει τη συνήθη αποόδοση που έιχαν προηγούμενοι ΑΤΜΟ...
παιζει να είναι ετσι επειδη ειναι καινουριος και θέλει να..''στρώσει''  :dontknow: ;! νοιώθω σαν να πηρα νεο αμαξι και πρεπει αρχικα να το πηγαινω με τα νερα του... :laugh1: :respect:

Αποσυνδεδεμένος WishmasteR

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #152 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 19:38 »
καλησπερα παιδες, ειμαι αλλος ενας πελαγωμενος που θελει να ξεκινησει το ηλεκτρονικο τσιγαρο.
το θεμα μου ειναι πως καπνιζα εδω και 10 χρονια στριφτα και θελω ενα Η/Τ μικρου μεγεθους με μαλακο πλαστικο στομιο αλλα να μπορεις να ατμιζεις γερα και γεματα.
θελω να ξεκινησω με μετρια δοση νικοτινης και σιγα σιγα να φτασω να ατμιζω μονο γευση χωρις νικοτινη.
σκεφτομουν να παρω το EGO-T. τι αλλο καλο εχετε να μου προτινετε? καθως διαβαζοντας στο site μπερδευτηκα περισσοτερο παρα διαφωτιστηκα οσο αφορα τα μοντελα που υπαρχουν με tanks κτλ τα ειδη Η/Τ και ολα τα συναφη. απλα ξερω πως θα με βολευε ενα μοντελο με διακοπτη, μετριο μεγεθος και καλη μπαταρια.
ειδα και μου αρεσαν μεχρι στιγμης τα ego-t της nobacco και alter καθως και τα oval..
εσεις τι λετε? τι Η/Τ να παρω?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2011, 19:56 από WishmasteR »

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #153 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 19:53 »
φιλε καλησπερα , εγω καπνιζα ενα καπνο μικρο την ημερα ξεκινησα με το giant  της nobacco με 18mg νικοτινη και απο τοτε τσιγαρο δεν εχω βαλει στο στομα μου εδω και 5 μηνες, σε νικοτινη πλεον εχω πεσει στα 12mg και σιγα σιγα παω για 6mg. αυτα απο εμενα.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #154 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 20:08 »
οντως το giant  ειναι μια πολυ καλη προταση  :yes:

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #155 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 20:19 »
Matsakona εσύ με το Provari λές για άλλη συσκευή ότι είναι αξιόλογη :hmmm: :hmmm: :hmmm:....θα σε Μαλώσω :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος WishmasteR

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #156 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 07:20 »
απο τα 4
Nobacco giant
Nobacco eGo-T
alter eGo-T
Ovale
ποιο ειναι καλυτερο? και γιατι?

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #157 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 07:24 »
Το καθενα εχει τα θετικα του και τα αρνητικα του.
Θα προτεινα ομως Giant,οπως κανω σε ολους.
Εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα απο το Ego-T(4ml),δεν εχει διαρροες,ειναι απο τα πιο φτηνα καρτομαιζερ και εχει καλα ντουμανια.
Τα αρνητικα του ειναι πως δεν μπορεις να αλλαξεις γευση αν δεν αδειασει το καρτο.
Επισης λογω του υαλοβαμβακα που εχει μεσα καποιοι δεν το θεωρουν υγιεινο.Εγω παλι 5,5 μηνες τωρα δεν επαθα τιποτα με καρτο,κι ουτε οσοι ξερω.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #158 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 07:56 »
συμφωνω με πανο κ επαυξανω !!! το καλυτερο "πρωτο" για.. καλο πρωην καπνιστη ειναι το giant συν τοις αλλοις εχει και το πασθρου-συνδεση με υπολογιστη μεσω usb  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #159 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 09:41 »
Καλημέρα και από εμένα... Είτε πάρεις ego-T, είτε giant, μπορείς πάντα μέσα στην παραγγελία σου να έχεις και έναν έξτρα ατμοποιητή.... Κατά τη δικιά μου γνώμη, ο Giant τα πάει καλύτερα με τα καπνικά υγρά, έχει καλύτερη παραγωγή ατμού και είναι σίγουρα πιο φτηνός, ενώ ο ego-T είναι σαφώς καλύτερος όσον αφορά τη γεύση αλλά πιο ακριβός. Όπως είπα όμως και παραπάνω μπορείς με μία μπαταρία να έχεις και τους 2 και να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2011, 18:31 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #160 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 10:45 »
+1 και από μένα για Giant. Αν και χρησιμοποιώ τον lr με μπαταρίες ego. Τρελό χτύπημα και καλό ντουμάνι.

Αποσυνδεδεμένος bsd

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #161 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 11:20 »
Σήμερα ειμαι στην 6 μέρα ,εχω το Alter eGo-T (650mah) Starter Kit ,και
μαζι εχω και  Cartomizer ,παραγγειλα και ατμο type f (atmo-smoke.gr), καλο ειναι στην αρχη να δοκιμασεις τι σου παει.

Αποσυνδεδεμένος WishmasteR

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #162 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 17:33 »
απ'οτι βλεπω ειστε ολοι ειστε fans του giant...ομως αν δεν κανω λαθος ειναι περιπου 17 εκατοστα η συσκευη..παραειναι μεγαλη για μενα..προσωπικα δε μ'ενδιαφερει να εχει μεγαλη χωρητικοτητα υγρου ή μεγαλη αυτονομια αν μπορει να δουλευει με passthrough..θελω μια συσκευη που να μην χρειαζεται να την κραταω με το ενα χερι συνεχεια αλλα να μπορω να την κραταω στο στομα..και να εχει αυτο που λετε οι περισσοτεροι..δυνατο χτυπημα και ατμο..

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #163 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 17:36 »
παρε της nobacco mini and more τοτε για δες το :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #164 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 17:42 »
απ'οτι βλεπω ειστε ολοι ειστε fans του giant...ομως αν δεν κανω λαθος ειναι περιπου 17 εκατοστα η συσκευη..παραειναι μεγαλη για μενα..προσωπικα δε μ'ενδιαφερει να εχει μεγαλη χωρητικοτητα υγρου ή μεγαλη αυτονομια αν μπορει να δουλευει με passthrough..θελω μια συσκευη που να μην χρειαζεται να την κραταω με το ενα χερι συνεχεια αλλα να μπορω να την κραταω στο στομα..και να εχει αυτο που λετε οι περισσοτεροι..δυνατο χτυπημα και ατμο..
για ριξε μια ματια κ εδω http://www.ecigwizard.com/shop/en/electronic-cigarette-starter-kits/347-sd-keyring.html
ειναι παρα πολυ μικρο κ η εταιρια με πολυ καλο κ γρηγορο σερβις  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541425 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31051 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50161 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597222 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357748 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1295 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios