vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 5 χρήστες
Doubt, fratz8, Mimhsdr, bloodlessz, PsykieG

Twitter

Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο

Αποσυνδεδεμένος sofia74

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 23:39 »
καλησπερα και απο εμενα. Hθελα να ρωτηησω, τα φιλτρακια του Hybrid καθως κααι του Mini&More οσο περνανε οι μερες μου φαινεται οτι σφιγγει η "τζουρα" και πεφτει η ποσοτητα ατμου. Eνα παιδι στην δουλια μου ειπε οτι αυτο ειναι σχετικα νορμαλ για αυτα τα τυπου φιλτρακια, και οτι με φιλτρα τυπου "δεξαμενη" η σφιχτη τζουρα δεν παρουσιαζεται τοσο ευκολα. Eσεις τι λετε;

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 00:09 »
Σοφακι καλησπερα, οπως σου ειπα με τα cartomizer δεν θα εχεις διαρωες, αλλα η τζουρα θα σφιγγει οσο πεφτει η αποδοση και οσο θα παλιονει ο ατμοποιητης.
Το δικο μου που ειδες και ειναι δεξαμενη οπως σου εξηγησα πρεπει να φτιαχνεις εσυ την αντισταση. Υπαρχει κατι αναλογο που πιστευω να σε βολευει καλυτερα, ψαξε AVS ή  UFS που παιζει με ετοιμους ατμοποιητες. Ειναι και φτιαγμενα απο Ελληνα, οποτε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sofia74

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 00:12 »
OK θα το ψαξω, θανκς. Tα λεμε αυριο στην δουλια :bye:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 00:16 »
καλησπερα και απο μενα
εχω μια απορια οι ατμοποιητες που εχουν ενσωματωμένο  το φίλτρο (Tank)
με τους ατμοποιητες οπως στο e-gOt εχουν διαφορα στην διαρκεια ζωης τους?

ευχαριστω.

Σάμπως οι ατμοποιητές τύπου EGO-T, έχουν σταθερό χρόνο ζωής? Από 0 μέρες μέχρι και 1 μήνα. Κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει. Τραβάς λαχνό και όπως σου κάτσει.

Αποσυνδεδεμένος takeshy27

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 00:26 »
οποτε η διαφορα τους ειναι καπου αλλου?
στην ποσοτητα ατμου ας πουμε??
η δεν υπαρχει καμια  διαφορα?

απλα ροταω γιατι μολις ειμαι ετοιμος να παρω το egot και επεσα στο egοw και δεν ξερω ποιες ειναι οι διαφορες τους.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 00:37 »
Διαφορές θα βρεις ακόμη και ανάμεσα σε ίδια προϊόντα. Π.χ EGO-T με EGO-T μπορεί να διαφέρουν σε όλα όσα γράφεις. Για το W δεν έχω άποψη, αφού δεν το έχω δοκιμάσει. Ωστόσο υπάρχει θέμα που μπορείς να διαβάσεις και να αποφασίσεις.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 00:44 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος AngelsDAD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα κόψω το τσιγάρο, αλλάζω avatar... (Done!)
    • Φωτογραφία (όπως λέμε χόμπυ)
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 19:30 »
Λοιπόν, χαιρετώ την παρέα, η οποία μπορεί να με καλωσορίσει πλέον στη συνομοταξία των Η-Καπνιστών Ατμιστών..!

Είδα κι απόειδα με τις πατέντες (που βρήκα μέσα εδώ στο ΦΟΡΟΥΜ), έτυχε κι άνοιξε μαγαζί κοντά στο γραφείο μου με ΗΤ (αυτό που γράφω στον τίτλο), που με διαβεβαίωσε ότι υποστηρίζει με ανταλλακτικά ότι δεν λειτουργήσει σωστά (για εύλογο αρχικό χρονικό διάστημα) και πήρα το πρώτο μου σετάκι.  :D ;D ;)

Έχω μια απορία με τα υγρά και μία με τα συμβατά φθηνότερα ανταλλακτικά.

Η πρώτη, έχει να κάνει με το εξής: Τα πιπάκια που είναι γεμισμένα με υγρό NATURA e-liquid (dark vapure 9mg/ml) μου φαίνεται ότι ''τραβάνε'' καλύτερα από εκείνα που έχω βάλει ένα MAXX-BLEND (Traditional 18mg) Flavour Art , για να μην πω ότι το πρώτο αν και ελαφρύτερο μου φαίνεται πιο ''γεμάτο'' στην γεύση...
Εϊναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο;
Θα ήθελα γνώμες για υγρά, νικοτινούχα φυσικά και αν κάποιος έχει άποψη για την βαρύτητα και τη γεμάτη γεύση (να ''καπνίζει'' δηλαδή, όχι αέρα, αλλά κάτι χορταστικό).
Υπ' όψιν ότι έρχομαι από τη χώρα του PRINCE...
 ;)

To άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι αν το συγκεκριμένο που πήρα είναι συμβατό με πιο οικονομικά ανταλλακτικά (λέμε τώρα) που να αξίζει τον κόπο...
Δηλαδή από τις μπαταρίες των 650 σε εκείνες των 1000 για παράδειγμα, ή σε ατμοποιητές πιο ''ζόρικους''.
Υπάρχει κάτι;

Ευχαριστώ και καλώς σας (ξανα)βρήκα!

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2011, 00:31 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 18:13 »
οποτε η διαφορα τους ειναι καπου αλλου?
στην ποσοτητα ατμου ας πουμε??
η δεν υπαρχει καμια  διαφορα?

απλα ροταω γιατι μολις ειμαι ετοιμος να παρω το egot και επεσα στο egοw και δεν ξερω ποιες ειναι οι διαφορες τους.

Tελικά, λίγο μπερδευόμαστε όταν λέμε εγώ πήρα ένα egoT ή ένα egoW ή ένα ego Giant. Στην τελική, αυτό που αγοράζουμε είναι 2 μπαταρίες που θα κρατήσουν 3-6 μήνες μαζί με τον φορτιστή τους και 2 ατμο που θα κρατήσουν άντε ένα μήνα κατά μέσο όρο. Δεν παντρευόμαστε το συγκεκριμένο σετ. Οι μπαταρίες έχουν μικροδιαφορές μεταξύ τους και γενικά ταιριάζουν με το σύνολο των ατμο/καρτο/τανκ που έχουν το σπείρωμα 510. Σε άλλον βολεύουν οι α ατμο σε άλλον οι β και πάει λέγοντας. Οπότε, μια καλή λύση είναι ένα σετ οποιοδήποτε και όταν χαλάσουν οι ατμο ή καρτο του μπορούμε να δοκιμάσουμε έναν άλλο, μέχρι να βρούμε αυτό που μας ταιριάζει περισσότερο. Υπάρχουν και περιπτώσεις που μας αρέσουν 2 ή 3 μοντέλα, ανάλογα με την ώρα και την περίσταση. Οπότε, οι κανόνες τι ειναι καλο και τι οχι είναι απόλυτα σχετικοί.

Αποσυνδεδεμένος demiskalas

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 22:30 »
   Καλησπερα και απο μενα λεγομαι Δημητρης ειμαι 50 ετων καπνιστης απο τα 15 μου,με διαστηματα καπνισματος καπνοσυριγκας στην οποια
ειχα καταληξει και τον τελευταιο χρονο και την οποια σημερα κοιταω απο το απογευμα στις 5 να στεκεται ακομα γεματη ενω εγω εχω αρχισει να ατμιζω απο κεινη την ωρα... :)
Πηρα το ego t απο την nobaco και ενα υγρο mystic 18Mg το οποιο κατευθειαν με χτυπησε σαν φαρρυγκιτιδα στο λαιμο και πηγα στο περιπτερο και πηρα ενα enjuice στα 11mg και συνηλθε ο λαιμος μου.
Αυτο με χαροποιησε πολυ και ετσι απολαμβανοντας το e-kapnisma μου αποφαισα να γινω μελος του forum σας στο οποιο εδω και τρεις ημερες περιπου αδιαληπτως διαβαζω και με εχει β οηθησει να κανω ερευνα σε υγρα και αλλα..
    Θεωρω οτι το forum σας ειναι απλα καταπληκτικο γιατι με βοηθησε σε τρεις μερες να κανω την απραιτητη ερευνα για υγρα,ε ξαρτηματα και αλλα πολλα ωστε να αποφασισω να ξεκινησω το e-kapnisma - ατμισμα...
   
   Τωρα για να ρωτησω και εγω κατι:
Αυτα τα flavorart πιστευω οτι ειναι πολυ καλα θα ασχοληθω και μαλλον θα αγορασω απο τον πολλωνο http://www.inaweraflavours.com/en/7-e-flavours θα επανελθω για να ρωτησω για θεματα βασεων γευσεων κλπ...
Επισης θελω να ρωτησω κατι που με καιει. Εχω βρει κατι ατμοποιητες και κατι μπαταριες απο τον κινεζο http://www.greenhouseone.com/Electronic-Cigarette-Cartomizers-s/34.htm.
      Αν παραγγειλω απο αυτoν ατμοποιητες και μπαταριες passhtrough  θα εχω προβλημα στο τελωνειο? και αν ναι αξιζει?
  Γιατι απο τι καταλαβα το μεγαλυτερο εξοδο στην υποθεση ατμοποιησης εκτος απο τα υγρα ειναι τα αναλωσιμα-ατμοποιητες και μπαταριες.
   
   Συνατμιστες ενας νεος 50 ετων :laugh1: σας χαιρεταει και σας ευχαριστει για πολλα πραγματα!
  Περιμενω απαντηση και ποτε με το καλο θα παλιωσω στο forum σας.
 
Ευχαριστω Δημητρης       
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2011, 22:53 από demiskalas »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 02:33 »
Δημήτρη, καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Εάν δεν ατμίζεις υπερβολικά πολύ, δεν χρειάζεσαι μπαταριές  passhtrough και ατμοποιητές στην παρούσα φάση.
Εάν όμως του δίνεις και καταλαβαίνει, πάρε από εκεί, αυτά που χρειάζεσαι.
Άλλωστε όλα σε αυτές τις χώρες είναι κατασκευασμένα.
Όσο για το τελωνείο, 4 φορές που μου έχουν έρθει πράγματα από εξωτερικό, 3 εκτός ΕΕ, δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα στο τελωνείο. Πρόσεξε μόνο να μην είναι με καμιά courier (UPS, DHL, FEEDEX0 η παράδωση. Αυτές τα περνάνε από τελωνείο μόνες τους. ;)
Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος demiskalas

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 02:46 »
   Αγαπητε φιλε ευχαριστω για το καλοσωρισμα και τις πληροφοριες.
Σιγουρα απο τις 5 το απογευμα εως τωρα 2 και μιση συνολο 8 και μιση ωρες δεν εχω σταματησει να ατμιζω.Οποτε σιγουρα θα χρειαστω καμια μπαταρια ακομα και μερικους ατμοποιητες (πηρα επισης το μεγαλο της Nobacco με το βαμβακι μεσα-γεμιζει σαν zippo)
Και τελειωσα ενα φιλτρακι που ειχε μεσα το kit συν αυτο το cartomizer ας πουμε περι τα  5 ml σε οχτω ωρες.Ενταξει ισως το μεγαλο cartomizer δεν εχει τελειωσει ακομα αλλα τραβαω σαν τζιμινερα!
Και παλι
Ευχαριστω Δημητρης   
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 02:48 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 02:53 »
Προσοχή μην σου μείνει άδειο από υγρό το καρτο

Αποσυνδεδεμένος demiskalas

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 03:08 »
Ευχαριστω μολις πριν λιγο το ξαναφορτωσα προληπτικα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 03:14 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 03:10 »
.........Όσο για το τελωνείο.....................Πρόσεξε μόνο να μην είναι με καμιά courier (UPS, DHL, FEEDEX0 η παράδωση. Αυτές τα περνάνε από τελωνείο μόνες τους. ;)...............
+1  ;)

Αποσυνδεδεμένος demiskalas

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 04:02 »
  Παιδια καληνυχτιζω,εσ αυριον τα ωραια.
Να δω πως θαναι και ο λαιμος μου ?
Για χαρα σε ολους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246048 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572126 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1898 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121738 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 403 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326779 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8609 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297832 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827619 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios