vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο

Αποσυνδεδεμένος zaf

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 13:31 »
Αγαπητέ φίλε xiroxiyo έχεις παραγγείλει από εκεί; Ξέρεις τι παίζει από μεταφορικά και μέρες παράδοσης;

Είχα παραγγείλει 03/10 και παρέλαβα 01/11. Έπεσα μέσα στις απεργίες των τελωνειακών βέβαια.

Best Way  (Weight: 0.2kg)  4,68  €
Express(UPS/DHL/TNT)  € 25.20Fast

Οι περισσότεροι λένε να το στείλεις Best Way (4,68  €) για να μην έχεις πρόβλημα με το τελωνείο.

Αποσυνδεδεμένος Ιαβίβ

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 19:19 »
Γειά σας παιδιά και καλώς σας βρήκα. Θα μπω κατευθείαν στο ψητό:

Καπνίζω εδώ και 15 χρόνια. Το μέγιστό μου ήταν πακέτο, ενώ τα τελευταία χρόνια με τα στριφτά είμαι στα 15 περίπου τσιγάρα. Έχω προσπαθήσει να το κόψω, μία φορά με επιτυχία μάλιστα, αλλά μετά από 6 μήνες ξανακύλησα. Στα ζόρια, το πρώτο πράγμα που έρχεται στο μυαλό είναι το τσιγαράκι, και επειδή τα ζόρια είναι πάντα θέμα χρόνου στη ζωή, δε με εμπιστεύομαι. Σκέφτομαι λοιπόν το άτμισμα.

Είμαι συνεχώς σε κίνηση. Το σπίτι μου είναι ουσιαστικά το κρεβάτι μου. Δεν έχω την ευχέρεια να φορτίζω μπαταρίες μέσα στην ημέρα.

Δε μου αρέσει η ιδέα του πολυεστέρα κοντά σε αντίσταση σε καμία μορφή της (φίλτρο, καρτο κλπ.) Το tank είναι μία λύση αλλά δεν μου αρέσει η  προοπτική των διαρροών.

Αν και νέος λοιπόν, και επειδή δεν θέλω να περάσω μία μακρά περίοδο αναζήτησης/εναλλαγής συσκευών με το κόστος που μπορεί να έχει αυτή, σκέφτομαι να πάρω την απόφαση και να πάω κατευθείαν σε GGTS με μπαταρίες 18350 1200mah (για μικρότερο μέγεθος στο mod), και UFS.

Σαν νέος θα είναι κακή μία τέτοια αγορά; Θα με δυσκολέψει;

Ένα τέτοιο setup έχει ελπίδες να μου κρατάει ολόκληρη μέρα (16 ώρες);

Με ένα τέτοιο setup, τα λειτουργικά κόστη (μπαταρίες, κατανάλωση υγρού, διάρκεια atomizers) θα υπερβαίνει κατά πολύ τα €25 το μήνα;

Σας ευχαριστώ όλους για όλα όσα έχετε γράψει και θα γράψετε.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 19:40 »
Γειά σας παιδιά και καλώς σας βρήκα. Θα μπω κατευθείαν στο ψητό:

Καπνίζω εδώ και 15 χρόνια. Το μέγιστό μου ήταν πακέτο, ενώ τα τελευταία χρόνια με τα στριφτά είμαι στα 15 περίπου τσιγάρα. Έχω προσπαθήσει να το κόψω, μία φορά με επιτυχία μάλιστα, αλλά μετά από 6 μήνες ξανακύλησα. Στα ζόρια, το πρώτο πράγμα που έρχεται στο μυαλό είναι το τσιγαράκι, και επειδή τα ζόρια είναι πάντα θέμα χρόνου στη ζωή, δε με εμπιστεύομαι. Σκέφτομαι λοιπόν το άτμισμα.

Είμαι συνεχώς σε κίνηση. Το σπίτι μου είναι ουσιαστικά το κρεβάτι μου. Δεν έχω την ευχέρεια να φορτίζω μπαταρίες μέσα στην ημέρα.

Δε μου αρέσει η ιδέα του πολυεστέρα κοντά σε αντίσταση σε καμία μορφή της (φίλτρο, καρτο κλπ.) Το tank είναι μία λύση αλλά δεν μου αρέσει η  προοπτική των διαρροών.

Αν και νέος λοιπόν, και επειδή δεν θέλω να περάσω μία μακρά περίοδο αναζήτησης/εναλλαγής συσκευών με το κόστος που μπορεί να έχει αυτή, σκέφτομαι να πάρω την απόφαση και να πάω κατευθείαν σε GGTS με μπαταρίες 18350 1200mah (για μικρότερο μέγεθος στο mod), και UFS.

Σαν νέος θα είναι κακή μία τέτοια αγορά; Θα με δυσκολέψει;

Ένα τέτοιο setup έχει ελπίδες να μου κρατάει ολόκληρη μέρα (16 ώρες);

Με ένα τέτοιο setup, τα λειτουργικά κόστη (μπαταρίες, κατανάλωση υγρού, διάρκεια atomizers) θα υπερβαίνει κατά πολύ τα €25 το μήνα;

Σας ευχαριστώ όλους για όλα όσα έχετε γράψει και θα γράψετε.
Πέρνα μια βόλτα από εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
να μας συστηθείς.

Για τις ερωτήσεις σου τώρα.
Το GGTS χρησιμοποιεί μπαταρίες τις οποίες πρέπει να φορτίζεις.

Το setup που αναφέρεις μπορεί να σε βγάλει όλη τη μέρα μπορεί και όχι και εξαρτάται από το πόσο θα ατμίζεις.

Επίσης τα έξοδα σου μπορεί να είναι 10€ μπορεί και 500€ που επίσης εξαρτάται από το πόσο ατμίζεις και πόσες δοκιμές θα κάνεις μέχρι να καταλήξεις.

Γενικά το GGTS+UFS είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή που όμως πρέπει να αφιερώσεις χρόνο μέχρι να την φέρεις στις δικές σου ανάγκες.

Αποσυνδεδεμένος Ιαβίβ

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:25 »
.....δες εδω

Καλά ντε!!!  :confused1:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:39
Σε ευχαριστώ Geraki για την απάντηση. Οπότε όταν θα κολυμπήσω, θα μάθω.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:39 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 21:20 »
Οπότε όταν θα κολυμπήσω, θα μάθω.

Μια φιλικη συμβουλη...
Μαθε κολυμπι το συντομοτερο δυνατο, η θαλασσα ειναι λαδι!!! ;)
Καθε μερα που περναει με κ/τ, ειναι μια χαμενη μερα απο την ζωη σου!!!
Ετσι το βλεπω εγω, εδω και δυο μηνες και ετσι σου προτεινω να το δεις κι εσυ!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ιαβίβ

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 23:28 »
Σε ευχαριστώ πολύ ρε striker. Χωρίς να το ξέρω, μία τέτοια απάντηση χρειαζόμουν να ακούσω. Δε σου κρύβω πως έχω τους ενδοιασμούς μου για την ασφάλεια του ηλεκτρονικού, αλλά θα το κάνω γιατί κάθε μου τσιγάρο πλέον το κάνω με φόβο. Να σαι καλά. Σε ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 01:37 »
Αγάπιε, όλοι μας ξεκινήσαμε με διάφορα προβλήματα, δεν το βάλαμε όμως κάτω.
Χίλιες φορές η.τ. με κάποια προβληματάκια παρά κ.τ. με 6.000 δηλητήρια, δεν νομίζεις; ;)
Φιλικά Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος george89

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 12:40 »
εγώ παντός έχω Πόλα προβλήματα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο τις nobacco το hybrid  δεν έχω ξεκάθαρη γευσει και πάντα μου βρόμα καμένο τώρα θέλω να πάρω το ego-Τ τις ovale τι λέτε θα κάνει δουλειά η πάλι θα κλαίω τα 100 ευρό?

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 15:11 »
Προσαρμοσε αλλο ατμο επανω στις μπαταριες σου φιλε μου. Δεν εινε οτι δεν εινε καλο το eGo-T απλα δεν εινε εποχες να πεταμε κατοσταρια. Γνωμη μου ετσι ;

Αποσυνδεδεμένος marina

  • *
  • 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • the less you know the more you believe
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 09:17 »
εγώ παντός έχω Πόλα προβλήματα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο τις nobacco το hybrid  δεν έχω ξεκάθαρη γευσει και πάντα μου βρόμα καμένο τώρα θέλω να πάρω το ego-Τ τις ovale τι λέτε θα κάνει δουλειά η πάλι θα κλαίω τα 100 ευρό?

η γεύση καμένου μπορεί να είναι είτε γιατί κάνεις πολλές και απανωτές εισπνοές είτε γιατί δεν έχει αρκετό υγρό στο τανκ είτε γιατί μπορεί να κάηκε ο άτμο...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 09:33 »
εγώ παντός έχω Πόλα προβλήματα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο τις nobacco το hybrid  δεν έχω ξεκάθαρη γευσει και πάντα μου βρόμα καμένο τώρα θέλω να πάρω το ego-Τ τις ovale τι λέτε θα κάνει δουλειά η πάλι θα κλαίω τα 100 ευρό?

Καλά, ένα μήνα μετά που το πήρα κι εγώ το hybrid αναφώνησα. Οι υπόλοιποι πουλάνε η.τ με μπαταρίες και κάρτο, σε μένα έπεσε το μοντέλο με μπαταρίες και (σ)κάρτο;
Δε φταίει το τσιγάρο στο σύνολο, ο κάρτο του φταίει. Η απόδοση΄του είναι μακράν πέρα αυτού που χρειάζεσαι. Χρειάζεσαι πολύ απλά ν α δοκιμάσεις άλλα μοντέλα κάρτο. Κατά τα άλλα, οι μπαταρίες που έχεις είναι πολύ καλές. Δοκίμασε με τους κάρτο του m&M και δες και στα νήματα καρτοποιητές/901&808 για τις επιλογές που έχεις με συμβατούς κάρτο.
Θα γίνεις άλλος .... ατμιστής, μιλάμε!

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 09:55 »
Καλά, ένα μήνα μετά που το πήρα κι εγώ το hybrid αναφώνησα. Οι υπόλοιποι πουλάνε η.τ με μπαταρίες και κάρτο, σε μένα έπεσε το μοντέλο με μπαταρίες και (σ)κάρτο;
Δε φταίει το τσιγάρο στο σύνολο, ο κάρτο του φταίει. Η απόδοση΄του είναι μακράν πέρα αυτού που χρειάζεσαι. Χρειάζεσαι πολύ απλά ν α δοκιμάσεις άλλα μοντέλα κάρτο. Κατά τα άλλα, οι μπαταρίες που έχεις είναι πολύ καλές. Δοκίμασε με τους κάρτο του m&M και δες και στα νήματα καρτοποιητές/901&808 για τις επιλογές που έχεις με συμβατούς κάρτο.
Θα γίνεις άλλος .... ατμιστής, μιλάμε!
+1000 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 01:18 »
Γεια σε όλους.
Λοιπόν για να μπω στο ψειτό κατευθείαν:
Εδώ και μια 2 μέρες έχω παρατήσει τα πάντα και ψάχνω το κατάλληλο
e-cig.

Τελικά ανάμεσα στο provari και στο  GG αποφάσισα να πάω στο δεύτερο. Και εδώ αρχίζουν τα προβλήματα.

Δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο θα είναι το κατάλληλο setup για το συγκεκριμένο τσιγάρο. Τι πρέπει δηλαδή να παραγγήλω ούτως ώστε να είμαι κομπλέ;

Το έχω βρει με 99 ευρώ , όμως τι άλλο πρέπει να παραγγήλω για να είμαι εντάξει; Θα σας έστελνα και το site που το βρήκα αλλά δεν ξέρω αν το επιτρέπει το φόρουμ.

Μπορεί τα ερωτήματα να είναι κάπως γελοία, οπότε καταλαβαίνετε το πόσο νουμπάς είμαι.
Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 01:35 »
Αυτά που λες είναι μπαταριοθήκες και τα 2. Σου χρειάζεται ακόμα ατμοποιητής (του εμπορίου ή επισκευάσιμος που δύσκολα βρίσκεις), φορτιστής και μπαταρίες. Υπάρχουν όλα μέσα στο φόρουμ αρκεί να τα ψάξεις.

Edit: Τι gg βρήκες με 99 ευρώ;
Links επιτρέπονται, αρκεί αυτά να μην είναι σε επίσημα νήματα άλλων εταιριών. πχ δεν επιτρέπεται να βάλεις στο επίσημο νήμα της Α εταιρίας link για την Β ή για προϊόν της Β, θεωρείται αντιδεοντολογικό όπως καταλαβαίνεις..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2011, 01:49 από crisx »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507734 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244087 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294445 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1834 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem